صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

پس از بررسی هایی که انجام دادم با توجه به نیاز هام D5300 رو انتخاب کردم:

اما سوال اینجاست با وجود دوربین خوبی مثل D7100 چرا D5300 رو انتخاب کردم ، واقعا چرا؟؟؟

و اما دلایل:

1- سرعت شاتر 1/2000 حتی به کارم نمیاد چه برسه به 1/4000 یا 1/8000

2- 6 فریم که فرق چندانی با 5 فریم نداره ، که تو این مدت تنها یک بار با سرعت بالا عکس گرفتم که اون هم برای تست بود .....

3- برای من همین 39 نقطه فوکوس هم کفایت میکنه و تاکنون نیاز به 12 نقطه فوکوس بیشتر در D7100 رو نداشتم ....

4- تمام لنز هایم و لنز های مورد نظرم موتور فوکوس دارند و تقریبا تمام لنز هایی که جدید تولید میشوند هم موتور فوکوس دارند پس نیازی به موتور فوکوس داخلی دوربین ندارم ....

5- از لحاظ کیفیت تصاویر هم فرق چندانی بین D5300 و D7100 نیست حتی در بحث نویز D5300 تا حدی کم نویز تر هست ....

6- GPS و WiFi رو نیاز داشتم که در D7100 موجود نبود ....

7 و 8- با توجه به اینه عکاسی منظره و طبیعت انجام میدم و همچنین فیلم برداری هم برام مهم بود مانیتور چرخان و فیلم برداری FHD 60P فقط در این دوربین بود ....

9- برای عکاسی منظره لنز 11-16 ورژن 2 توکینا دارم که این لنز با D5300 کیفیت بهتری رو داره ....

10- می خوام یک باتری یدک EL-14a هم بخرم که با این اوصاف 600 شات اضافه میشه یعنی تا 1200 شات میتونم عکس بگیرم ....

11- با اینکه D5300 از بدنه یکپارچه و کیفیت بالاتری نسبت به مدل D5200 برخردار است اما برای اطمینان می خوام یک کاور ضد ضربه هم تهیه کنم ....

12- در نهایت اینکه دوربین D5300 با لنز 18-140 برای من یک میلیون و چهارصد ارزون تر از D7100 با 18-140 در اومد و حتی با باتری و کاوری که میخرم باز هم بالای یک میلیون ارزون تر در میاد و با این پول می تونم کلی لوازم جانبی برای دوربین بخرم پس میرسم به ضرب المثلی که گفتم "صرفه جویی یکی از مهمترین راههای در آمد است" .....

البته این مطالبی که خدمتتون عرض کردم صرفا برای من صدق میکرد و ممکنه برای بقیه دوستان که انواعی دیگر از عکاسی رو انجام میدن و یا نیاز های دیگه ای دارن متفاوت باشه .....

ِ
    Persian، yaghoobi، Mehrdad-PL و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

شاید یکی از جدی ترین فرقهای این دو دوربین باتری باشد که شما با خرید یک باتری اضافه تر آنرا جبران میکنید
    کلا رده D5XXXX و D3XXXX برای استفاده در شرایط نامساعد تر جوی و استفاده طولانی تر ( از نظر وضعیت شارژ باتری ) ساخته نشده اند
    برای این نوع استفاده ها D7XXXX بیشتر جوابگوست.

اما اگر قرار باشد کمتر در شرایط نامساعد جوی محیط outdoor قرار بگیرید ، برنامه عکاسی طولانی هم مکررا نداشته باشید که باتری تمام کنید ( یا باتری اضافه تهیه کنید )
    عکاسی حیاط وحش و ورزشی هم مد نظرتان نباشد که سیستم فوکاس قوی 51 نقطه ( نه فقط به لحاظ تعداد نقاط ) به کارتان بیاید ، خیلی هم در قید بدنه سایز بزرگتر نباشید ، فاکتور کلیدی و مهم دیگری باقی نمی ماند .

یک روزی برای عکاسی طبیعت ، دوربین D5100 یکی از دوستان رو قرض گرفتم ، هوا هم کم و بیش بارانی بود ، دوربین هم امانت! از کاور بارانی استفاده کردم که دوربین زیر باران صدمه نبیند ، خوب از زیر کاور نمیشد از چشمی استفاده و کادر بندی کرد ، بنابراین برای تمام شاتها از Live View استفاده کردم ، خوب لنز هم که لرزش گیر داشت ( مصرف باتری بیشتر میشد ) در نتیجه باتری Full شارژ D5100 که از صبح حوالی ساعت 10 عکاسی را با آن شروع کردم تا 12 ظهر مهمان بنده بود !
    (البته چون به این رده عادت نداشتم رو دست خوردم ، وگرنه میشد استفاده بهینه تری از باتری کرد)

پاینده باشید
    Mehrdad-PL، S.M.Shamsi، MahBaz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    کلا رده D5XXXX و D3XXXX برای استفاده در شرایط نامساعد تر جوی و استفاده طولانی تر ( از نظر وضعیت شارژ باتری ) ساخته نشده اند
    برای این نوع استفاده ها D7XXXX بیشتر جوابگوست.
    اردت داریم آقا انوش...

از توضیحاتتون ممنون انوش جان اما منظورتون از این جمله رو دقیقا متوجه نشدم یعنی باتری سری D5XXX در شرایط نامساعد جوی ضعیف تر میشه و کمتر از استانداردش که 600 عکس هست عکس میگیره یا اینکه بخاطر لایوویو مصرف بالاتر میره ؟؟

من تو فضای مرطوب و نم دار هم با VF عکس گرفتم مشکل چندانی نداشت ، در کل با اینکه در محیط های مختلفی(حیاط ، پارک، زیر برف ) عکس گرفتم هنوز مشکل باتری رو حس نکردم و تا همون حدود 600 عکس برام جواب داده....

البته هنوز در دماهای خیلی پایین و زیر بارون امتحان نکردم .....
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    اردت داریم آقا انوش...

از توضیحاتتون ممنون انوش جان اما منظورتون از این جمله رو دقیقا متوجه نشدم یعنی باتری سری D5XXX در شرایط نامساعد جوی ضعیف تر میشه و کمتر از استانداردش که 600 عکس هست عکس میگیره یا اینکه بخاطر لایوویو مصرف بالاتر میره ؟؟

من تو فضای مرطوب و نم دار هم با VF عکس گرفتم مشکل چندانی نداشت ، در کل با اینکه در محیط های مختلفی(حیاط ، پارک، زیر برف ) عکس گرفتم هنوز مشکل باتری رو حس نکردم و تا همون حدود 600 عکس برام جواب داده....

البته هنوز در دماهای خیلی پایین و زیر بارون امتحان نکردم .....

درود

ارادتمندم ، نه منظورم از شرایط نامساعد جوی ، بارون و نفوذ آب بود صرفا.
    لایو ویو و لرزش گیر لنز مصرف باتری رو بالا میبرند
    البته در هوای واقعا سرد و برودت که باتری همه دوربین ها کمتر از تعدادی که باید شارژ نگه میدارند
    آن شرایط خیلی ملاک نیست منظورم آن هم نبود چون اصلا توصیه نشده SLR ها در هوای زیر صفر
    بکار گرفته شوند ، چرا که گریس شاتر میتواند یخ بزند و فشار دادن شاتر به گیر کردن شاتر و خراب شدن
    آن منجر میشود ، کوهنوردان معمولا دوربینی که در زمستان در هوای خیلی سرد به همراه دارند دوربین کامپکت است
    که شاتر مکانیکی نداشته باشد تازه آنهم باید در لباس و جای گرم باشد و تنها لحظه ای از لباس خارج شود اگر نه در
    هوای زیر صفر به سرعت باتری خالی میشود

دوربین جدید هم مبارک باشد

yaghoobi، MahBaz، Saadat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

شاید چندان به تاپیک مربوط نباشه اما حالا که بحث باطری شد نکته ای به ذهنم رسید.
    معمولا در مواقعی که محدودیت باطری دارم (حواسم نبوده شارژ کنم، برای مدتی دسترسی به برق ندارم مثلا کویر، تایم لپس طولانی) نمایش عکس رو خاموش می کنم و از هر چند شات فقط یکی رو چک می کنم. این کار مصرف باطری رو خیلی کاهش میده و در تایم لپس با D600 حتی به نصف هم رسید! (تعداد شات دو برابر شد)
    yaghoobi، MahBaz، Saadat و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

.... خیلی هم در قید بدنه سایز بزرگتر نباشید ، فاکتور کلیدی و مهم دیگری باقی نمی ماند .
    با سلام. البته بحث کامل و دقیقی انجام شده اما یک نکته ای باقی مونده که نمی دونم از نظر دوستان تا چه اندازه فاکتور مهمی محسوب میشه. و اون عمر بالاتر شاتر D7100 به میزان حدود 50,000 شات بیشتر در مقابل D5300 هستش.
    Anoosh-Em، Dariush Chegini و Davood21 تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

5300 مشکل گرد و خاک روی سنسور رو نداره ؟ کسی تست کرده ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    5300 مشکل گرد و خاک روی سنسور رو نداره ؟ کسی تست کرده ؟
    منظورتان گرد و خاك است يا لكه روغن؟ جمع شدن تدريجي گرد و خاك بر روي سنسور ربطي به مدل دوربين ندارد و در همه دوربين ها به تدريج اين اتفاق مي افتد ولي مسئله لكه روغن كه مدل D600 نيكون داشت مربوط به مكانيزم شاتر دوربين بود و اين مشكل عموميت ندارد.
    yaghoobi، shahbazi، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

گرد و خاک منظورم هست که تنها مشکل d7100 است.
    اون خاک گرفتن سنسور در طولانی مدت که شما فرمودید درسته ولی سنسور 7100 مقداری سریعتر گرد و خاک میگیره که غیر عادیه.

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام
    من تازه عضو شدم و چند روزه که دارم اکثر تاپیک ها را مطالعه می کنم.
    با توجه به اینکه امکان ایجاد تاپیک تازه ندارم با عرض معذرت سوالم را اینجا مطرح میکنم:

تازه میخوام وارد دنیای عکاسی حرفه ای بشم و هدفم هم در درجه اول عکاسی از کودکان هست.
    البته با اینکه آماتورم نمیخوام دوربینم بعدا کم داشته باشه از حرفه ای ها.

من قصد خرید دوربینی مناسب پرتره کودک دارم. هم در آتلیه هم در فضای باز. عکاسی از کودکان این مشکل را داره که سوژه مطابق میل شما رفتار نمیکنه و شما باید بتوانید به سرعت بهترین حالت چهره را شکار کنید.

حالا با توجه به بودجه ام مردد موندم از برند نیکون بین همین دو دوربین توی تاپیک d7100 و d5300 (البته کاش d7100 ال سی دی متحرک داشت)
    و از برند کنون هم d700 توجهم را جلب کرده.

و یا اگر اساتید در این رنج قیمت دوربین بهتری پیشنهاد میکنند لطفا کمکم کنید.

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین