صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    كانن در 1987 مانت رو از FD به EOS تغيير داد.همه لنزهاي EOS موتور فوكوس داخلي دارند.
    دوست گرامی EOS مخفف Electronical Optical System یه سیستم اپتیکی الکترونیکی هست که کنون بعد از کنار گذاشتن مانت FD، در دوربین های جدید لحاظ نمود.

همزمان با معرفی این سیستم جدید در تمامی دوربین های کنون، مانت EF که مخفف Electro Focus هست هم معرفی شد و بعد از EF هم مانت EF-S یا EF کوچک برای کراپدارها و مانت EF-M برای بدون آینه ها معرفی شد.
    Ali M.Rezaei و ehsan1 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی EOS مخفف Electronical Optical System یه سیستم اپتیکی الکترونیکی هست که کنون بعد از کنار گذاشتن مانت FD، در دوربین های جدید لحاظ نمود.

همزمان با معرفی این سیستم جدید در تمامی دوربین های کنون، مانت EF که مخفف Electro Focus هست هم معرفی شد و بعد از EF هم مانت EF-S یا EF کوچک برای کراپدارها و مانت EF-M برای بدون آینه ها معرفی شد.
    خيلي آف تاپيك: در تكميل فرمايش شما، EOS (ايوس) نام الهه سپيده دم در اسطوره هاي يوناني است و به همين دليل هم براي نامگذاري دوربين هاي كانن انتخاب شده است.
    yaghoobi، usef، Mehrdad-PL و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

دوست عزیز مگه من چی گفتم ؟ تغییر مانت مهمترین جزء EOS هستش(علاوه بر سیستم فلش و ECF و ...). این تغییر مانت چون با تغییر flange distance همراه بود باعث شد لنزهای مانت FD عملا دیگه بدرد نخورن.

البته این بحث در جواب سوال یکی از دوستان بوجود اومد که حتی خود سوال هم آف تاپیک بود.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    دوست عزیز مگه من چی گفتم ؟ تغییر مانت مهمترین جزء EOS هستش(علاوه بر سیستم فلش و ECF و ...). این تغییر مانت چون با تغییر flange distance همراه بود باعث شد لنزهای مانت FD عملا دیگه بدرد نخورن.

البته این بحث در جواب سوال یکی از دوستان بوجود اومد که حتی خود سوال هم آف تاپیک بود.
    eos ef-s

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

با عرض سلام . در خصوص مقایسه کنون 700 و نیکون 5300 سوالی داشتم . در یکی از پاسخ ها دوستی گفته که در صورتی که فیلمبرداری اهمیت دارد 700 بهتر است در صورتی که 5300 امکان فیلمبرداری 60 فریم بر ثانیه دارد که 700 ندارد . با این شرایط به نظرتان فیلم برداری 5300 ارجحیت ندارد؟ ضمنا در یکی از سایت های خارجی امتیاز 5300 بیشتر از 700 است ؛ من هم میخواهم دوربین بخرم و وارد دنیای عکاسی بشوم ؛ در اینترنت به دنبال مقایسه این دو دوربین خیلی زیاد جستجو کردم نهایتاٌ نتوانستم به نتیجه قطعی برسم . برایم فیلمبرداری هم به اندازه عکاسی مهم است ؛ مخصوصا که فیلم های 60p را هم دیده ام (با موبایل نوت 3 خودم گرفته ام) . حال خواهشمند است برای انتخاب بین این دو دوربین راهنمایی بفرمایید. با نهایت سپاس و تشکر.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با عرض سلام . در خصوص مقایسه کنون 700 و نیکون 5300 سوالی داشتم . در یکی از پاسخ ها دوستی گفته که در صورتی که فیلمبرداری اهمیت دارد 700 بهتر است در صورتی که 5300 امکان فیلمبرداری 60 فریم بر ثانیه دارد که 700 ندارد . با این شرایط به نظرتان فیلم برداری 5300 ارجحیت ندارد؟ ضمنا در یکی از سایت های خارجی امتیاز 5300 بیشتر از 700 است ؛ من هم میخواهم دوربین بخرم و وارد دنیای عکاسی بشوم ؛ در اینترنت به دنبال مقایسه این دو دوربین خیلی زیاد جستجو کردم نهایتاٌ نتوانستم به نتیجه قطعی برسم . برایم فیلمبرداری هم به اندازه عکاسی مهم است ؛ مخصوصا که فیلم های 60p را هم دیده ام (با موبایل نوت 3 خودم گرفته ام) . حال خواهشمند است برای انتخاب بین این دو دوربین راهنمایی بفرمایید. با نهایت سپاس و تشکر.
    مزایای 700D نسبت به D5300 در زمینه فیلمبرداری: امکان فوکوس ممتد در هنگام فیلمبرداری و امکان تغییر اپرچر در حین فیلمبرداری (تنظیم مقدار نور)
    yaghoobi، a.g g.a، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    دوست عزیز در مقام مقایسه این دو دوربین، 5300 برای عکاسی بهتر هست.

در مورد فیلمبرداری همه چیز فریم ریت نیست، کیفیت لنز، بی صدا بودن موتور فوکوس لنز و عدم ثبت صدای موتور فوکوس حین فیلمبرداری و ... باید مورد توجه قرار بگیرد.

بسیاری از فیلمهایی که تهیه میشود همان 30 فریم بر ثانیه هستند مگر صحنه های اکشن و بسیار پر تحرک که فیلمبرداری آنها 60 فریم بر ثانیه انجام میشود.

لنزهای STM کنون برای فیلمبرداری بسیار مناسب هستند و از این رو برای فیلمبرداری توصیه میشوند.

لذا اگه اولویتتون عکاسی هست nikon D5300 و اگه اولویتتون فیلمبرداری هست، انتخابتون canon 700D باشد.

موفق باشید.
    Mehrdad-PL، Dariush Chegini، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mhtdmhtd آواتار ها
    تشکر کرده
    957

سلام . زیاد نیست که افتخار عضویت در این سایت را پیدا کردم . واقعا از نوشته های دلسوزانه و علمی و تجارب تک تک دوستان و اساتید هنر عکاسی بهره ها بردم .
    من حدود چهار ماهه که کار با D3200 رو شروع کردم با 18-55خودش و البته یه مم50 -1.8 . اما عکسها توی شب با ای اس او بالا دچار نویز می شن . من برای عکاسی در نور کم احترام ویژه ای قائلم از همین رو این قضیه بدجور اذیت می کنه . انصافا پرایم 50 مم واسم کلی از عیوب سنسور دوربین رو پوشش می ده ولی احساس می کنم که باید به مدل دیگه ای کوچ کنم . اما قبل از اون چند قضیه رو خواستم با بزرگان فروم در میون بذارم :

من در میان دو مدل 7100 و 5300 که در این فروم بررسی شد به نتیجه خاصی نرسیدم چون قصدم یکی از همین دو مدل بود . به غیر از مشکل غبار بر روی لنز و فوکوس نامطمئن در مدل7100 برای برخی دوستان (که مطمئنا موردی بوده و عمومی نیست) موارد دیگر به صورت دیتاشیتی بررسی شد . راستش من هنوز دقیقا متوجه برتری 7100 بر 5300 نشدم

برتری شارژ باتری و سرعت شاتر و موتور فکوس داخلی برای من چندان حیاتی نیست . چه اینکه لنزها رو از همون سری g انتخاب می کنم .

به علاوه دو فاکتور جالب مانند چرخش صفحه نمایش و وای فای برای من مناسب هست . اما اگر واقعا کیفیت عکسهای خروجی این دو سنسور با هم تفاوت (هر چند اندک) دارند (با وجود سنسور یکسان) من مدل بهتر را بدون توجه به قیمت انتخاب می کنم .

برخی عزیزان با سابقه به آینده نگر بودن 7100 اشاره کردند که برای من حیاتیست تا بدانم آینده برای این مدل چگونه تضمین بهتری نسبت به 5300 داره . چه ویژگی های بهتری داره

و در نهایت این که فروشگاه شهر خودم حاضره D3200 من رو یک میلیون برداره و 5300 رو 2160 بده البته قرار بود لنز کیت 18-55 رو 250 هزار برداره و به من یه 18-105 بده به خواست خودم.

حالا اساتید بزرگوار اگر اشراف به برتری خروجی 7100 نسبت به 5300 دارند غیر از موارد مذکور، دوست تازه وارد خود رو راهنمایی کنید . به همه مدل ژانر عکاسی هم علاقه مندم (مثل همه آماتورها )
    از اینکه شاهنامه شد عذر می خوام می خواستم یه بار بنویسم و بی خود وقت اساتید فروم رو حروم نکنم . اگر بیجا نوشتم مدیریت محترم پست رو حذف کنن . ارادتمند یکایک شما حسین ترابیان
    HM6699 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtdmhtd نمایش پست ها
    سلام . زیاد نیست که افتخار عضویت در این سایت را پیدا کردم . واقعا از نوشته های دلسوزانه و علمی و تجارب تک تک دوستان و اساتید هنر عکاسی بهره ها بردم .
    من حدود چهار ماهه که کار با D3200 رو شروع کردم با 18-55خودش و البته یه مم50 -1.8 . اما عکسها توی شب با ای اس او بالا دچار نویز می شن . من برای عکاسی در نور کم احترام ویژه ای قائلم از همین رو این قضیه بدجور اذیت می کنه . انصافا پرایم 50 مم واسم کلی از عیوب سنسور دوربین رو پوشش می ده ولی احساس می کنم که باید به مدل دیگه ای کوچ کنم . اما قبل از اون چند قضیه رو خواستم با بزرگان فروم در میون بذارم :

من در میان دو مدل 7100 و 5300 که در این فروم بررسی شد به نتیجه خاصی نرسیدم چون قصدم یکی از همین دو مدل بود . به غیر از مشکل غبار بر روی لنز و فوکوس نامطمئن در مدل7100 برای برخی دوستان (که مطمئنا موردی بوده و عمومی نیست) موارد دیگر به صورت دیتاشیتی بررسی شد . راستش من هنوز دقیقا متوجه برتری 7100 بر 5300 نشدم

برتری شارژ باتری و سرعت شاتر و موتور فکوس داخلی برای من چندان حیاتی نیست . چه اینکه لنزها رو از همون سری g انتخاب می کنم .

به علاوه دو فاکتور جالب مانند چرخش صفحه نمایش و وای فای برای من مناسب هست . اما اگر واقعا کیفیت عکسهای خروجی این دو سنسور با هم تفاوت (هر چند اندک) دارند (با وجود سنسور یکسان) من مدل بهتر را بدون توجه به قیمت انتخاب می کنم .

برخی عزیزان با سابقه به آینده نگر بودن 7100 اشاره کردند که برای من حیاتیست تا بدانم آینده برای این مدل چگونه تضمین بهتری نسبت به 5300 داره . چه ویژگی های بهتری داره

و در نهایت این که فروشگاه شهر خودم حاضره D3200 من رو یک میلیون برداره و 5300 رو 2160 بده البته قرار بود لنز کیت 18-55 رو 250 هزار برداره و به من یه 18-105 بده به خواست خودم.

حالا اساتید بزرگوار اگر اشراف به برتری خروجی 7100 نسبت به 5300 دارند غیر از موارد مذکور، دوست تازه وارد خود رو راهنمایی کنید . به همه مدل ژانر عکاسی هم علاقه مندم (مثل همه آماتورها )
    از اینکه شاهنامه شد عذر می خوام می خواستم یه بار بنویسم و بی خود وقت اساتید فروم رو حروم نکنم . اگر بیجا نوشتم مدیریت محترم پست رو حذف کنن . ارادتمند یکایک شما حسین ترابیان
    دوست گرامی با سلام،

از نظر فنی دو دوربین کاملا نزدیک به هم هستند و شما با 7100 برتری محسوسی رو حس نخواهید کرد. d7100 از امکانات و تنظیمات بیشتری بهره می بره مثل بیشتر بودن تعداد نقاط صلیبی فوکوس، بدنه weather sealed، صفحه نمایش با کیفیت تر، سرعت عکاسی بهتر، دارا بودن موتور فوکوس، پوشش 100% ویوفایندر، دو اسلات کارت حافظه و ...

پس می بینید که از نظر سنسور و همچنین نویز و داینامیک رنج دو دوربین کاملا در سطح برابری هستند و این تنظیمات حرفه ای و بیشتر d7100 هست که قیمت اون رو بیشتر می کنه و الیته راهتون رو برای پیشرفت و ارتقاء به فول فریم راحتتر می کنه. چرا که بیشتر تنظیمات d7100 در بدنه هایی همچون d610 هم موجود هستند.

با توجه به فاکتورهایی که عنوان کردید براتون مهم هستند، اگه آینده نگری براتون اهمیت بیشتری داره d7100 ولی اگه امکاناتی نظیر صفحه نمایش چرخان و ... اهمیت داره 5300 رو انتخاب کنید.

فارغ از نوع لنز، خروجی هر دو سنسور بسیار نزدیک به هم هست و این لنزه که تضمین کننده کیفیت عکستون خواهد بود.
    لنز 105-18 لنز خوبیه با شارپنس خوب، قیمت هم حدود 950 هست. اما اگه کیفیت و شارپنس تصویر براتون اهمیت ویژه ای داره می تونید یه 85-16 f/3.5-5.6 G ED IF VRII هم فکر کنید قیمت هم حدود 2.600

قیل از تصمیم گیری هم نمونه عکسهای هر دو لنز رو ببینید.
    Niaz، yaghoobi، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام . من 5300 دارم هنوز براش لنز نگرفتم و با همون 18-55 عکس می گیرم . می خواستم یه راهنمایی کنید لنز 18-200 نیکون رو بگیرم بیشتر بکارم میاد یا دوربین رو عوض کنم 7200 با لنز 18-140 . من کارم عکاسی نیست فقط تفریحی عکس می گیرم.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین