صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 89
Like Tree223تشکر

موضوع: مقایسه D7100 با D5300

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim2 نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه عضو شدم و چند روزه که دارم اکثر تاپیک ها را مطالعه می کنم.
    با توجه به اینکه امکان ایجاد تاپیک تازه ندارم با عرض معذرت سوالم را اینجا مطرح میکنم:

تازه میخوام وارد دنیای عکاسی حرفه ای بشم و هدفم هم در درجه اول عکاسی از کودکان هست.
    البته با اینکه آماتورم نمیخوام دوربینم بعدا کم داشته باشه از حرفه ای ها.

من قصد خرید دوربینی مناسب پرتره کودک دارم. هم در آتلیه هم در فضای باز. عکاسی از کودکان این مشکل را داره که سوژه مطابق میل شما رفتار نمیکنه و شما باید بتوانید به سرعت بهترین حالت چهره را شکار کنید.

حالا با توجه به بودجه ام مردد موندم از برند نیکون بین همین دو دوربین توی تاپیک d7100 و d5300 (البته کاش d7100 ال سی دی متحرک داشت)
    و از برند کنون هم d700 توجهم را جلب کرده.

و یا اگر اساتید در این رنج قیمت دوربین بهتری پیشنهاد میکنند لطفا کمکم کنید.
    با سلام و ضمن خوش آمد گویی برای شما،

عکاسی از کودکان یکی از سختترین ژانرهای عکاسی هست که اگه دوربین و لنزتون امکانات مناسب رو نداشته باشه نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.

شما بودجتون رو مشخص نکردید اما اگه بودجه کافی دارید بنده با توجه به خواسته های شما و اینکه در آینده دوربینتون چیزی کم نیاره D7100 رو پیشنهاد میکنم. این دوربین تا چندین سال نیازهای شما رو به بهترین نحو پوشش میده.

توجه کنید که هر چقدر هم دوربینتون خوب باشه بدون لنز خوب عکسهای خوبی نخواهید داشت.

با توجه به اینکه کارتون پرتره هست و همچنین احتیاج به لنز سریعی دارید بنده لنز AF-S Nikkor 50mm f/1.8G رو براتون پیشنهاد میکنم به دلایل زیر:

1. لنز سریع با کیفیت بسیار خوب. این لنز روی دوربین شما فوکالی برابر یک لنز 75 میلیمتری روی بدنه فول فریم خواهد داشت که مناسب کار پرتره هست.

2. از اونجایی که این لنز سریع هست می تونید در مکانهای کم نور با سرعت شاتر بیشتری عکاسی کنید.

3. داشتن بوکه نرم و به اصطلاح خامه ای.

4. سرعت فوکوس سریع.

قیمت این لنز حدود 800 تومن هست.
    nautilus_214 و tasnim2 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    گرد و خاک منظورم هست که تنها مشکل d7100 است.
    اون خاک گرفتن سنسور در طولانی مدت که شما فرمودید درسته ولی سنسور 7100 مقداری سریعتر گرد و خاک میگیره که غیر عادیه.
    دوست عزیز همونطور که جناب چگینی هم فرمودند گرد و خاک گرفتن دوربین ارتباطی به نوع سنسور نداره. اگه بدنتون weather sealed باشه و همچنین تعویض لنز در مکانهای سربسته تمیز و بدون جریان هوا صورت بپذیره طبیعتا سنسورتون به این زودی کثیف نخواهد شد و روش گرد و خاک نمیشینه. عکس این مورد هم صادق هست.

تنها دوربینی از برند نیکون که مشکل روغن داشته همون D600 بوده که سری بعدیشون توسط کارخونه اصلاح شد. با معرفی نیکون D610 و تغییر مکانیزم شاتر این مشکل به طور کامل رفع شد.

D7100 هیچ وقت مشکل روغن نداشته.
    farshidbaharloo تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

روغن؟! خاک؟!
    نداشته و ندارد

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

من این دوربین 5300 رو دارم گفتم بزار منم یکم در مورد دوربینم بنویسم که دوستان در مورد خریدشون دقت بیشتری داشته باشند1

1-wifi واقعا عالی کار میکنه و خیلی به درد بوخور هست از طریق گوشی اندرویدی وصل میشم همون لحظه لایو ویو عکس رو تو گوشی میبینم فوکوس میکنم و بعد بدون لرزش دست عکس میگیرم همون لحظه عکس با کیفیت روی گوشیم ارسال میشه همون لحظه عکس رو یکم ادیت میکنم و همون لحظه هم مستقیم میفرستم رو فیسبوک
    2- استفاده از سنسور 7100 با همون کیفیت عکس برداری دست کردم خودم دقیق و دقیقا شبیه به هم عکس میگرف اما از 60D واقعا بالا تر بود حتی از ایزو بالا بیشتر معلوم بود
    3-داشتن منو فارسی فابریک واقعا به درد بوخور هست من تاحالا از منو فارسی هیچ دستگاهی استفاده نمی کنم به شخصه اما این رو دارم الان رو دوربینم استفاده میکنم خیلی خوبه و همه چی دقیق ترجمه شده و شما رو سر در گم نمیکنه راحتی منو ها
    4کوچیک بودن بدنه البته من چون دستای کوچیکی دارم خیلی راحتم شاید بزرگ بود به درد سر می خوردم کوچیک و جمع و جور و راحت
    5-قیمت مناسب دوربین با امکانات خیلی خوب در حد من که یک اماتوری بیش نیستم
    6-کیفیت فیلم برداری واقعا عالی بسیار عالی فیلم برداری میکنه امااااا
    صدای موتور فوکوس تو فیلم رو موخه یعنی اصلا تو موقع فیلم برداری نباید فوکوس کنید اگر فوکوس کردید صدای شدیدی تو فیلم میاد موقع فوکوس مدتی که داره فوکوس انجام میده شما تصویر نداری کیفیت خراب
    میکروفون هم با این که استرو هست اصلا صدای خوبی ضبط نمیکنه کیفیت صدای خیلی بدی داره
    راستی موقع فیلم بردای به هیچ دکمه ای هم دست نزنید چون باز صدای دکمه ها تو فیلم به گوش میرسه
    7-باطری خیلی خوب من نمی دونم چرا میگه 600 شات عکس میگره من خودم با شارژ کامل البته بدونه فلاش با دیدن هر عکس بعد از هر شات و زوم کردن رو عکس برا دیدن چهره ها و گرفتم عکس های پشت سره هم دقیقا 830 عکس گرفتم شب رفتم خونه با وای فای میزنه چند درصد باتری داری و من هنوز 23% شارژ داشتم از باطری راضیم در کل
    8-من قبلا 60D رو باهش کار کرده بودم بهترین چیزی که داشت دکمه چرخان دور دکمه منو هست خیلی خوب بود اما این 5300 نداره هنوز که هنوزه من بعضی وقت ها طبق عادت دستم رو میزارم رو منو و می خوام بچرخونمش
    9-چند روزه می خواستم فلش بخرم اما متوجه شدم که از طریق بی سیم از فلش نمی تونم استفاده کنم قابلیت شو نداره از طریق ttl استفاده کنم نمی دونم حالا 7100 داره یا نه
    10-ای کاش موتور فوکوس داخلی داشت تا من یکم کمتر پول بابت لنز میدادم دیروز یه 50m 1.8g گرفتم 600 می تونستم D شو بخرم 300
    11-جای دکمه فلاش و FN یکم نزدیک به همه بعضی وقت ها اشتباه میگرم و فلش رو باز میکنم
    12-کیفیت ساخت بدنه خوبه من در کل راضی هستم و اصلا مشکل گرد و غبار نداشتم دوربین رو قبل از ماه رمضان گرفتم و چند روز پیش بازش کردم تمیز کنم حتی یک ذزه هم گرد و غبار نداشت با استفاده خیلی زیاد و البته بدونه استفاده از کیف همیشه تو اتاقم بود بیرون از کیف و هر شب هم در حال تست دوربین بودم اصلا گرد و غبار نداشت
    13- سرعت شاتر بالا رو هم 1/4000 رو هم اصلا استفاده نکردم یعنی به کارم اصلا نمیاد پس به نظر من 1/8000 کلا به کار نمیاد حالا شاید برا یکی بیاد
    14-ال سی دی چرخانش واقعا به درد من یکی که خیلی خورد و خیلی استفاده هم میکنم اونم خوبه
    15- موقع لایو ویو یکم موقع فوکوس مشگنه خنگه نمی فهمه بیشوره این جوری بگم راحت بشید نمیشه دقیق مثلا روی چشم سوژه فوکوس کرد روی کل صورت میشه فوکوس کرد
    16- توی جای تاریک فوکوس اصلا خوب کار نمیکنه باید یه حداقل نوری باشه

در کل من از خریدم راضی هستم با قیمتی که دادم به کاراییش واقعا ارزش داره یه دوربین اماتوری با کلی امکانان که اگر حرفه ای باشی با همین دور میشه عکس های عالی گرفت
    ویرایش توسط bxtt69 : Monday 29 September 2014 در ساعت 11:17
    nautilus_214، Amin.S، Aghaeifar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سرعت فوكوس علاوه بر دوربين به لنز هم بسيار مرتبط است. قابليت بهتر دوربين هاي كانن در فوكوس در شريط نور كم از مزاياي معمول كانن نسبت به نيكون است
    درود

نمیدانم شاید اشتباه تایپی در نوشته بالا صورت گرفته باشد ، اما تا اونجایی که دیده شده مدل های قبلی کنون در نور کم برای فوکاس کردن شرایط ناگواری داشتن ، لامپ کمکی فوکاس که ندارند و دوستان برای فوکاس کردن باید با چراغ قوه صورت سوژه را روشن کنند! اون سیستم پرفلاش هم که کنون برای فوکاس کردن در نور کم بکار میگیرد برای استفاده هایی از جمله حالتی که در ویدئو زیر لازم بوده ، عملا بلا استفاده هست

از گل روی فرید جان عذرخواهی میکنم بخاطر انتشار این ویدئوی شخصی ، در فیلم زیر ترکیب 7d با 70-200 f2.8 ورژن جدید دیده میشود
    فیلمبرداری هم با نیکون D600 و لنز 50mm سری قدیم که موتور فوکاس ندارد و از اتوفوکاس بدنه استفاده میکند استفاده شده صدای قار قار موتور فوکاس آنهم در فلیم نمایان است! بخاطر نور کم از ایزو 6400 و f1.4 استفاده شده ( البته بخاطر f1.4 عمق میدان کم بوده و تغییر فوکاس محسوس تر است)

نکته اینکه در چنین نوری و با این لنز قدیمی( nikkor 50mm f1.4d) فوکاس ممتد ، تا آنجا که درتوان این لنز قدیمی بوده امکان پذیر بود اما در فیلم دیده میشود که با وجود انداختن نور چراغ قوه روی صورت سوژه فوکاس کردن برای 7d آنهم با لنز جدیدی مثل 70-200 ورژن II کنون به راحتی میسر نبود

حجم 13 مگابایت

البته حالا اینکه چرا باید در تاپیک مقایسه D7100 با D5300 در مورد کنون صحبت کرد نمیدانم

پاینده باشید
    S Noora و WardeN تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود

نمیدانم شاید اشتباه تایپی در نوشته بالا صورت گرفته باشد ، اما تا اونجایی که دیده شده مدل های قبلی کنون در نور کم برای فوکاس کردن شرایط ناگواری داشتن ، لامپ کمکی فوکاس که ندارند و دوستان برای فوکاس کردن باید با چراغ قوه صورت سوژه را روشن کنند! اون سیستم پرفلاش هم که کنون برای فوکاس کردن در نور کم بکار میگیرد برای استفاده هایی از جمله حالتی که در ویدئو زیر لازم بوده ، عملا بلا استفاده هست

از گل روی فرید جان عذرخواهی میکنم بخاطر انتشار این ویدئوی شخصی ، در فیلم زیر ترکیب 7d با 70-200 f2.8 ورژن جدید دیده میشود
    فیلمبرداری هم با نیکون D600 و لنز 50mm سری قدیم که موتور فوکاس ندارد و از اتوفوکاس بدنه استفاده میکند استفاده شده صدای قار قار موتور فوکاس آنهم در فلیم نمایان است! بخاطر نور کم از ایزو 6400 و f1.4 استفاده شده ( البته بخاطر f1.4 عمق میدان کم بوده و تغییر فوکاس محسوس تر است)

نکته اینکه در چنین نوری و با این لنز قدیمی( nikkor 50mm f1.4d) فوکاس ممتد ، تا آنجا که درتوان این لنز قدیمی بوده امکان پذیر بود اما در فیلم دیده میشود که با وجود انداختن نور چراغ قوه روی صورت سوژه فوکاس کردن برای 7d آنهم با لنز جدیدی مثل 70-200 ورژن II کنون به راحتی میسر نبود

حجم 13 مگابایت

پاینده باشید
    جناب امام عزيز
    سلام
    براي نمونه عرض كنم كه دوربين 6D كانن مي تواند در -3 EV فوكوس كند (و همچنين 7D MK II و ....). اصولاً فوكوس بهتر در نور كم از مزاياي كانن نسبت به نيكون است و چراغ فوكوس در نيكون هم براي جبران همين موضوع است. (هر چند دوربين هاي كانن از فلاش سر خود دوربين هم براي كمك به فوكوس كمك مي گيرند). براي بررسي اين موضوع مي توانيد به ِDPReview رجوع فرمائيد.
    در خصوص فوكوس ممتد در حيم فيلمبرداري و كنترل نور در حين فيلمبرداري هم كه وضعيت كاملاً مشخص است.
    در خصوص اظهار نظر در خصوص كانن در تاپيكي كه مقايسه دو دوربين نيكون است كاملاً با شما موافقم.
    ارادتمند
    yaghoobi، Amin.S، rezaAlishahi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    جناب انوش دوربين 6D كانن مي تواند در -3 EV فوكوس كند. اصولاً فوكوس بهتر در نور كم از مزاياي كانن نسبت به نيكون است و چراغ فوكوس در نيكون هم براي جبران همين موضوع است. (هر چند دوربين هاي كانن از فلاش سر خود دوربين هم براي كمك به فوكوس كمك مي گيرند)
    درود!

اینکه 6d در عمل چگونه است و جایش کجای تاپیک مقایسه با D5300 است! قابل بررسی است ، اما شما در پست #29 بعد از اعلام برتری در یک پست قبل تر ، دوربین 7d رو توصیه فرمودید

پینوشت: آن 7d II هم هنوز به بازار نیامده ، در تاریخ Tuesday 4 February 2014 هم که شما آن مطالب را مینوشتید،
    این 7D II افسانه ای ! وجود خارجی نداشته است حالا بر چه اساسی از دیدگاه شما "اصولاً فوكوس بهتر در نور كم از مزاياي كانن نسبت به نيكون " بوده خدا عالم است!

S Noora تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود!

اینکه 6d در عمل چگونه است و جایش کجای تاپیک مقایسه با D5300 است! قابل بررسی است ، اما شما در پست #29 بعد از اعلام برتری در یک پست قبل تر ، دوربین 7d رو توصیه فرمودید

پینوشت: آن 7d II هم هنوز به بازار نیامده ، در تاریخ Tuesday 4 February 2014 هم که شما آن مطالب را مینوشتید،
    این 7D II افسانه ای ! وجود خارجی نداشته است حالا بر چه اساسی از دیدگاه شما "اصولاً فوكوس بهتر در نور كم از مزاياي كانن نسبت به نيكون " بوده خدا عالم است!

پي نوشت: از بابت آف تاپيك عذرخواهي مي كنم. لطفاً پست من به دليل خارج از موضوع بودن پاك شود.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 29 September 2014 در ساعت 13:35
    M.Nouri و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    من این دوربین 5300 رو دارم گفتم بزار منم یکم در مورد دوربینم بنویسم که دوستان در مورد خریدشون دقت بیشتری داشته باشند1

15- موقع لایو ویو یکم موقع فوکوس مشگنه خنگه نمی فهمه بیشوره این جوری بگم راحت بشید نمیشه دقیق مثلا روی چشم سوژه فوکوس کرد روی کل صورت میشه فوکوس کرد
    16- توی جای تاریک فوکوس اصلا خوب کار نمیکنه باید یه حداقل نوری باشه
    تفاوت مشهودي كه من نسبت به توضيحات شما ميتونم بگم تو اين دو موضوعه. 7100 حتي تو نور نزديك به تاريكي كامل كوچكترين شي روشن توي كادر رو تشخيص ميده و فوكوس ميكنه. لذتي كه از دوربين ميبرم بيشترش بخاطر فوكوس خوبشه كه با دوربين قبليم مشكل داشتم توش.
    ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    علي يارقلي

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    تفاوت مشهودي كه من نسبت به توضيحات شما ميتونم بگم تو اين دو موضوعه. 7100 حتي تو نور نزديك به تاريكي كامل كوچكترين شي روشن توي كادر رو تشخيص ميده و فوكوس ميكنه. لذتي كه از دوربين ميبرم بيشترش بخاطر فوكوس خوبشه كه با دوربين قبليم مشكل داشتم توش.
    من هم كاملا از فوكوس بسيار خوب نيكون ٧١٠٠ راضي هستم. چند روز پيش فرصتي شد كه با تامرون ١٥٠-٦٠٠ از چند سوژه متحرك در اسمان تصوير برداري كنم و اين سرعت بالاي فوكوس با لنز غير نيكون براي من بسيار عجيب بود.
    البه بهتر است همانطور كه شرايط نوردهي حرفه اي در حالت غير اتوماتيك به دست مي ايد، در حالت فوكوس هم همه چيز را به حالت اتوماتيك نسپاريم و بر اساس نوع موضوع، از تنظيمهاي مناسب استفاده كنيم.

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین