صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48
Like Tree1تشکر

موضوع: eos 30D و D200

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: eos 30D و D200

يک موضوعي که به نظر من رسيده، اکثرا در سايتهاي معروف از 30d عکسهايي با لنزهاي با کيفيت L کنون قرار ميدهند و براي d200 از لنزهاي معمولي استفاده ميکنند و به نظر من عکسهاي 30d قشنگ تر جلوه ميکند؟!

در مورد مگاپيکسل، صرف داشتن اطلاعات يک ارزش است اما کيفيت و مديريت اطلاعات در ساخت يک عنصر تصوير بحث مهمتري است
    بحثي که چناب فيروزآبّادي مطرح کردند به عقيده من بيشتر بحث تناظر کيفيت و کاربرد است تا کيفيت

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در این مورد جناب بابک خان عزیز....لنز های برتر کانن با علامت ال مشخص میشوند و لنز های نیکون هم با علامت EDمشخص میشن....و این دو دسته با هم مقایسه میشوند.....واما در مورد تستها...
    در سایتهایی نظیر Dpreview از دولنز با مشخصات و قیمت یسکان استفاده میشود....مثلا 50 اف 1.8 یا اف 1.4....
    سایتهایی مثلDcresource , stevesdigicams هم با لنزهای کیت به همراه لنزهای دیگه تستها رو انجام میدهند...
    مسعود قدیری

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

ابتدا نمونه عکسهاي سايز اصلي dcresource از d200 خيلي مايوس کننده بود، اما الان که چک کردم از 18-200 و 50mm-f1.8 استفاده کرده و قابل تحمل تر هم هستند!
    عکسهاي d200 جناب فيل هم بيشتر با 18-200 mm DX VR هستند که به نظر خوب مي آيند هرچند ايشان براي سمپل هاي 30d از EF 17-35 mm F2.8L استفاده کردند

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

در مورد آقای قدیری عزیز فقط میتونم بگم ایشون یک دایره المعارف سیار کامل از اطلاعات فنی در زمینه عکاسی شامل قیاس کیفیت، شارپ ، جداولCA و vignetting به شمار میآیند و لااقل فقط من اینجوری فکر نمیکنم .
    اما به عقیده من بیشترین دقت و موشکافی را در زمینه بررسی و تست با شرایط یکسان به عمل آورده اند.
    سعید نقشبندی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    ابتدا نمونه عکسهاي سايز اصلي dcresource از d200 خيلي مايوس کننده بود، اما الان که چک کردم از 18-200 و 50mm-f1.8 استفاده کرده و قابل تحمل تر هم هستند!
    عکسهاي d200 جناب فيل هم بيشتر با 18-200 mm DX VR هستند که به نظر خوب مي آيند هرچند ايشان براي سمپل هاي 30d از EF 17-35 mm F2.8L استفاده کردند
    در سمپل ها بله اما در تستها هرگز از دولنز متفاوت استفاده نمیکنند.در ضمن بابک عزیز فکر کنم منظور لنز 35-16 بوده...البته این رو گفتم برای مخاطبینی که ابن پستها رو میخوانند....
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نه آقاي قديري عزيز، با پيكان كسي مايكل شوماخر نميشود، اما نكته اين است كه با فراري هم نميشود!

اگر خيلي از وضعيت پيش آمده در فورم ناراحت هستم به اين خاطر است كه مثلاً در دنياي موسيقي دو كارآموز مبتدي پيانو كه هنوز "گل پري جون" را بلد نيستند بزنند، ساعتها در مورد فرق بين پيانوي كاوايي و ياماها بحث نميكنند. من در حيرتم كه چطور آن جا اين بحث قابل قبول نيست، اما در دنياي فورم ما اين كار معمول شده است. در مورد كارآموزهم منظورم شما نيستيد، همه ما مبتديان و كارآموزان هستيم.

آقاي قديري عزيز، من تعيين كننده تكليف فورم يا علائق دوستان نيستم.
    اما به عنوان پيشنهاد، بهتر است دوستان تازه وارد از شمايي كه تجربه داريد چيزهاي با ارزش تري را ياد بگيرند. مخصوصا اين كه تازه واردان عكاسي، بسيار متمايل و مستعد براي بحث بيهوده و ناتمام در مورد وسايل عكاسي هستند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نه آقاي قديري عزيز، با پيكان كسي مايكل شوماخر نميشود، اما نكته اين است كه با فراري هم نميشود!
    ولي اينو هم بايد بدونيد كه مايكل شوماخر با پيكان شوماخر نميشد. پس اين وسط فراري هم يه كاره اي بوده.

در كل من با صحبتهاي جناب قديري موافقم و اگه يه جمع بندي بخوام بكنم و خيلي هم از بحث اصلي دور نشيم :

به قول جناب آرش عاشوري نيا خريد بدنه تا حد زيادي سليقه اي هست و دوربين هاي امروزي از شركتهاي مختلف ، اختلاف كيفيتي (از همه نظر) در حد چند درصد داره .
    ولي بنظر من انتخاب لنز نسبت به كاربردي كه داريم خيلي مهم و انتخابي مشكل هست. (البته اولين پست من توي "لنزهاي با ارزش " در همين مورد هست http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=1807&page=1) كه ديگه تكرار نكنم.
    ولي در مورد كنون 30 دي و نيكون دي 200 اگه من در حال حاضر دوربيني و لنزي نداشتم اولين انتخاب من نيكون دي 200 بود ولي اگه بخوام يه كم آينده نگر باشم و به نسبت طرز فكر و عقايد شخصيم خريد لنزهاي مانت كنون عاقبت بهتري نسبت به نيكون داره و مطمعنم كه در آينده كنون بدنه هاي با قدرت بهتري توليد ميكنه و احتمال ميدم با توجه به بن بست كراپ 1.5 نيكون آينده خوبي نيكون نداشته باشه و با اين طرز فكر ميرم با خيال راحت 30 دي كنون رو ميگيرم و كلي لنز مانت كنون ميزارم كنارش و مطمعنم كه در آ ينده پشيمون نميشم . ( ولي اينها همش سليقه و عقايد بنده هست ، تا شما چه تدبير كنيد................)
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بسیاری از افرادی که به این سایت مراجعه میکنند عکاس حرفه ای نیستند. من فکر میکنم هشدار امیر در این مورد است که بنده نوعی عدم توانائیم در پدید اوردن یک عکس خوب را در عدم دسترسی به تجهیزات حرفه ای بدانم.
    فکر میکنم بیشتر دوستان میدانند که دوربینی مثل آ 510 کانون که قیمت ان در حدود 170000 تومان است بسیاری از کنترلهای لازم که در یک دوربین حرفه ای وجود دارد داراست. اولویت شاتر دیافراگم ای وی نوردهی طولانی و.....
    با این دوربین کارهای بسیار زیبایی میتوان پدید اورد.
    دارنده این دوربین بسیاری از تکنیکها و روشها را میتواند با این دوربین بیازماید و در دراز مدت اگر حس کرد به دوربین بهتری احتیاج دارد میتواند این کار را انجام دهد.
    ایا یک لنز که قیمت دو برابر نسبت به لنز دیگری دارد کیفیت دو برابر هم بوجود میاورد.
    حالا با بیش از حد دامن زدن به بعضی مسایل که البته با مطرح کردن انها مخالف نسیتم بنده ممکن است به جای اموختن در حسرت فلان دوربین و فلان لنز بمانم.
    چند در صد از ما نسبتمان در عالم عکاسی مانند نسبت مایکل شوماخر در اتومبیل رانی است؟
    فکر میکنم بی مسما نیست:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1429
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

اميدوارم هز كس هر دوربيني و هر تجهيزات عكاسي كه ميخره در آينده ،از خريدش پشيمان نشه.
    ولازم نباشه كه انگشت سبابمون رو توي چشمش بكنيم و بهش بگيم " ديدي !!!".
    من به شخصه خوشحال ميشم كه همه بتونن با يه دوربين 170 تومني يه عكاس خوب بشن.

ایا یک لنز که قیمت دو برابر نسبت به لنز دیگری دارد کیفیت دو برابر هم بوجود میاورد.
    من راجع به اين مسئله در " لنزهاي با ارزش" توضيح دادم كه با پرداخت دوبرابر انتظار كيفيت دوبرابر نيست ، مسئله اصلي نياز هست ، وقتي به يه لنز با فلان مشخصات ، مورد نياز باشه ، شايد واسه يه نفر 10 برابر قيمت هم حاضر باشه پول پرداخت كنه . بازم براي چندمين بار يه مثال بزنم . لنز F1 50 mm كنون با f1.4 از لحاظ كيفيت (شارپي) زياد فرقي نداره پس واسه چي يه همچين لنزي با قيمت چند برابر ساخته شده . شايد به درد من و خيليها نخوره ولي كساني هستند كه با هر قيمتي اين لنز رو بدست ميارن.
    ویرایش توسط ARASH II : Sunday 7 May 2006 در ساعت 22:13
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر آشنا MehrPix آواتار ها
    تشکر کرده
    0

ممنون از بحثتان
    فقط خواستم در رابطه با مثال دوستان درباره شوماخر و فراری اضافه کنم که در هر حال احتمال اينکه شوماخر با پيکان شوماخر بشه بيشتره!و يک آماتور نه تنها با فراری قهرمان نميتونه بشه بلکه خودش را هم به کشتن خواهد داد! در کل منظورم اين هست که وسيله در کنار کسی که از آن استفاده ميکنه ارزش واقعی خودش را پيدا ميکنه و به تنهايی فقط يک وسيله است که ميتونه حتي کاملاً بي استفاده بمونه!!
    پس در درجه اول عکّاس بودن مهم هستش و بعد از اون وسايل عکاسی ضمن اينکه منکر اين هم کسی نيست که هر دو مکمل هم هستند.
    اما آرش خان ميشه بفرمائيد منظورتان از بن بست کراپ 1.5 نيکون چيه؟؟!!
    مهران
    www.mehraan.com
    Nikon D200 & Nikkor AF-S 70-200 VR f/2,8
    Nikkor AF-S DX 18-200 VR - AF Nikkor 50mm f/1,4 & Nikon SB-800
    Tamron SP AF 17-50 f/2,8- Tamron 90mm Macro f/2,8- Tokina AF 12-24 f/4

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین