صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: گفتاری با شما در مورد کانون 510-520-530

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: گفتاری با شما در مورد کانون 510-520-530

سلام به دوستان عزیز گرامی...خیلی ممنون که ما رو تنها نذاشتید و یاری کردید...
    با توجه به اینکه 520 در بازار نیست و دوستان بزرگوار گفتند A540 امکان Av و Tv داره متقاعد شدم این دوربینو بگیرم...طبق قیمتی که کردم این دوربین با ضمانت پارسه 205 تومان در سناتور جمهوری به فروش می رسد....ضمانت پارسه رو اولین باره شنیدم....به نظر شما آیا خرید A540 به مراتب خیلی بهتر از a530 است؟!به حرف اقای حیرتی و دوستان گوش کردم و یکمی خودمو شل کردم :biggrin: و بودجمو به 250 تومان رساندم...آیا با فرض خرید 205 تومانی از سناتور با 45 تومان می شود برای لوزام جانبی خوب و کارا اقدام کرد!؟راستی محصول مالزی است!یعنی ژاپنی نداره؟مالزی بهتره یا چین؟

در مقایسه مدها من کمی گیچ شدم...البته از دوستان ممنونم که گفتند بهتره برای دوربین به سایت خود محصول مراجعه کنم...در اینجا هم اثری از این تنظیمات Av و Tv پیدا نکردم...منظورتون در قسمت مد اگر باشه من چیزی پیدا نکردم...میشه کمکم کنید بگید این تنظیمات در چه بخشی اند؟
    در 540 این امکانات در Modes درج شده:
    Auto, Program AE, Shutter priority AE, Aperture priority AE, Manual, Portrait, Landscape, Night Scene, Stitch Assist, Movie, Special Scene (Foliage, Snow, Beach, Fireworks, Underwater, Indoor, Kids Pets, Night Snapshot, Color Accent, Color Swap )
    و در 530:
    Auto, Program AE, Manual, Portrait, Landscape, Night Scene, Stitch Assist, Movie, Special Scene (Foliage, Snow, Beach, Fireworks, Indoor, Kids Pets, Night Snapshot, Color Accent, Color Swap)
    که تفاوت مهمشان همانطور که دوستان گفتند در تقدم شاتر و یافراگم است....
    دوستان ببخشید این تنظیمات Av و Tv چیه؟!
    آقای حیرتی...در مورد خرید لوازم جانبی به غیر از فروشگاه مربوطه می تونم دلیلتونو بپرسم؟
    در مورد کیفیت و زمان فیلمبرداری یه سوالی دارم...540 بهتر است از 530 ...اینطوره؟در بالاترین 640 x 480 با 30 فریم در ثانیه می گیرد ولی 530 با 10 فریم در ثانیه...صحیحه؟پس میشه گفت که در فیلمبرداری 540 بهتر از 530 است....

دوستان ممنون میشم در خرید بهم کمک کنید...با سپاس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Homitrade! با سلام،
    1- لطفاً پيش از طرح هرگونه پرسش، مطالب لينكهاي داده شده و ساير تاپيكهاي مرتبط را به دقت مطالعه فرماييد. خصوصاً درباره قيمت تمام شده و مدل شارژر و كارت و محل خريد آنها
    2- مودهاي Av (تقدم دهانه ديافراگم يا همان Aperture priority) و Tv (تقدم سرعت شاتر يا همان Shutter-speed priority) خصوصاً در يادگيري عكاسي بسيار كارآمد هستند. مطالب كامل را مي‌توانيد در سايت بيابيد.
    3- بله، كيفيت فيلمبرداري A540 بهتر است.
    ویرایش توسط yousefmon : Thursday 13 July 2006 در ساعت 21:59
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب اقای حیرتی....سلام...
    در مورد فرمایشاتتون سعی می کنم بیابم موضوعات مطرح شده....
    می خواستم بدونم آیا من این 540 رو بخرم یا نه؟!آقای حیرتی یعنی 540 کامل شده ی و مجموعه ی 510/520/530 است؟ پس می تونم با خیال راحت بخرمش....
    در مورد گارانتی پارسه ایا کسی چیز بدی شنیده؟ می خوام دیگه خودمو خلاص کنم و برم 540 بخرم...ممنون میشم نظراتونو بگید....
    البته یکی از دوستان میگه برو 620 بگیر...قیمتش در سناتور 215 تومان است....فیلمبرداریش بهتره ولی به نظرم عکساش باید بدتر از 540 در بیاد...سایز سنسورش کمتره....ایزوش کمه....رنج فوکوسش خیلی به مراتب کمتره...Aperture range هم کمه که این مدت تو فروم ها گشتم مولفه ی مهمی است....فلاششم به نظر ضعیفتره نسبت به 540 .
    راستی این Continuous Drive چیه که در 540 به صورت نامحدود هم است...
    دوستان آیا شما به نظر شما می ارزه ایا 10 تومان دیگه هم بذارم...والا آدم گیج میشه...هر کس یه چیزی میگه..البته بیشتر شبیه همند...خوب این 10 تومان می تونم قرض کنم...ولی می ارزه ادم به جای 540 620 رو بگیره؟!
    امکانات 620 بهتر می دونید یا 540...نمی دونم چرا تو ایران گرونتره 620 ....تو خارج ارزونتر از 540 است...
    ممنون میشم کمکم کنید....چه کنم؟دیگه دارم به مرز ناامیدی می رسم....
    با تشکر از زحماتتون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Homitrade! با سلام،
    اين دودلي چندان بيراه نيست. چرا كه تفاوت در كيفيت و عملكرد دو دوربين ناچيزتر از آن است كه انتخاب هريك، بعداً شما را پشيمان كند. بنابر اين براي آن كه شما را بيشتر سردرگم و مردد نكنم، از اظها نظر در خصوص اختلاف مشخصاتي كه ذكر كرده‌ايد و بعضاً هم درست نيستند، صرفنظر مي‌كنم و فقط اين را مي‌گويم كه در اين مرحله و در انتخاب ميان اين دو، نظر و نياز شما در موارد زير حرف آخر را خواهد زد :
    1- اندازه LCD و ثابت يا چرخان بودن آن (در A620 چرخان است و 2 اينچي. حال آن كه در A540 ثابت است و 5/2 اينچي)
    2- جثه و سبكي دوربين و تعداد باتري موردنياز (A620 كمي بزرگتر و سنگينتر است و 4 باتري مي‌خورد.)
    3- برد فلاش A620 كمي بيشتر است. اما ISO بالاتر A540 و قابل‌استفاده‌تر بودن حساسيتهاي 200 و 400 در آن، اين قضيه را جبران مي‌كند و نبود لرزشگير را هم تا حدي پوشش مي‌دهد.
    4- شكل ظاهري و جديدتر بودن
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام...در مورد 620 به نکاتی اشاره کردید....شما به 4 نکته اشاره کردید..مثل اینکه من هنوز نتوستم درک خوبی از تفاوت ها داشته باشم که شما به عنوان بزرگتر میگید درست نیستند-این نشون میده که باید بیشتر دقت کنم و تجربه کسب کنم....

تو این مدت هم به گزارش های سایتهای مختلف سر زدم....در بعضی جاها دیدم این دوربین رو با A700 تقریبا به جز یکی دو مورد همسان دونستند....تقریبا تنها ضعف مهم این دوربین رو همون سرعت کم بازیابی یا بازیافتی فلاشش می دونند..البته دوستان هم باید چیزهایی برای گفتن داشته باشند..

اشکالاتی که در دوربین 540 دیدم ...میگن ال سی دی این دوربین در نور بالا دچار ضایعه و فرسایش! میشه!همچنین میگن زمان بازیافت فلاش طولانی است...Long flash-recycle time....یکی از مزیت هایش نسبت به 530 کاور لنزش است....

1-در مورد 1 چرخان بودن نمی تونم بگم ایا مورد نیازمه یا نه؟چون تا حالا دوربین دستم نگرفتم....و نمی دونم ایا به درد می خورد یا نه؟ولی فکر می کنم چیز سلیقه ای باشه...البته در فروم ها دوستان زیادی میگفتند به درد می خوره....ولی فکر می کنم من دنبال چیزهای دیگم نه این چیز...
    2-در مورد 2 خوب اقای حیرتی وجود دو باتری و وزن کمتر مزیت حساب نمیشه؟این مورد رو هم از مزیت های 540 می دونم....البته جایی خوندم که به خاطر بازیافتن فلاش 620 به 4 باتری نیاز داره...
    3-همانطور که اشاره کردید برد فلاش در 620 بیشتر است البته من فکر می کردم که 3.5 m (11.4 ft) 5 m بهتر از 4.2 m (13.7 ft) 2 m است و دلیل برتری برد فلاش 620 وجود External flash می دونستم...ولی دیدم که شما از این مولفه نامی نبردید دیدم که پس دلیل باید در Flash guide no باید باشه که دیدم بله ماله 620 2.2 متر ولی 540 1.5 متره که فکر کنم دلیلش همینه....
    البته هنوز نفهمیدم ISO بالاتر بهتره یا نه؟اقای حیرتی لرزش گیر 540 می تونه یه مبتدی رو کمک کنه.؟؟دست من البته بعضی موقعها بندری میره....این عکس بالا توسط دوربین F11 فوجی با ایزو 50 گرفته شده...ایا این نشون میده که کار دوربین خوبه؟یعنی هر چقدر دوربین در ایزوی پایین عکسی رو بگیره که کیفیتش خوبه یعنی دوربین دارای کیفیت خوبه؟البته کانون رو قبول دارم که کیفیتش بهتره...ولی خوب اینم از اون سوالاست دیگه!سایز اصلی عکس 1232 x 924. بود که نشد اینجا بذارم به خاطر محدودیت....

4-در این مورد فکر نمی کنم تفاوت زیادی باشه اتفاقا من هر چی کانون دیدم مثل همند!از سری 430 تا 700 زیاد تغییری در شکل و شمایل دوربین ها نمی بینم...این مورد هم زیاد برام مهم نیست...

خوب اقای حیرتی...با تشکر شما ما که رفتیم بخریم دیگه...حالا با این امکان شارژر و باتری و حافظه چی پیشنهاد می کنید؟!
    از شارژر Sony BCG-34HRE4 + چهار باتری 2500mAH که خیلی تعریف کردید....الان هم 38-40 تومان است؟راستی کارت حافظه از مای فلاش 1 گیگ که قبلا گفتید 34 تومان است نام بردید....آیا باز هم این مدل ها رو پیشنهاد می کنید؟
    این شارژر Sony Super Quick Charger چطوریه؟
    با 55-60 تومان جنس خوب چی هست و برای خریدشون کجارو پیشنهاد می کنید؟
    با تشکر از زحماتتون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Homitrade : Friday 14 July 2006 در ساعت 21:53

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقای حیرتی و دوستان....باور می کنید به شک افتادم...
    شما به جای من باشید بین 620 و 540 کدام را انتخاب می کنید؟620 لرزشگیر داره؟
    از 620 زیاد اینجا تعریف نشده یا حداقل من بد فهمیدم....دوستان کمکم کنید....تو بد هچلی افتادم....
    اینا بد منو گیج می کنه....
    Maximum f/number :
    540: f/2.6 - f/5.5
    620: f/2.8-f/4.1

AF Modes :
    540: Normal, Macro
    620: خالیه

Manual Power Adjustment :
    540: 3 levels with internal flash ما اخر نفهمیدیم پس این چیه؟فلاش کدومشون قویه؟!
    620: خالیه

External Flash :
    540:Canon's High Power Flash HF-DC1
    620:Canon's High Power Flash تو سایت د- پریویو فقط برای 620 نوشته Yes, Canon High Power Flash (slave
    میشه توضیح بدید که کدومشون فلاش قویتر داره؟اگه بر طبق کانون حساب کنی با احتساب ایزوی بالاتر و حرفایی که از اقای حیرتی فهمیدم در نتیجه 540 بهتره....اینطوره؟

دوستان...هر چقدر بیشتر نگاه میکنم بیشتر به دانسته هایم شک می کنم!واقعا عجب چیزیه این دوربین دیجیتال!

میخام تموم بشه این بلا تکلیفی...شما کمکم می کنید؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Homitrade! با سلام،
    1- اكثر سايتهاي مقايسه دوربينها با توجه به كثرت و تنوع مدلها كه روز به روز از گرد راه مي‌رسند و عدم تعهد گردانندگان به ارايه دقيق و موبه‌موي مشخصات فني، داراي خلأها يا اشتباهات متعددي هستند. بنابراين بهتر است ذهنتان را با اعتماد دربست به آنها مشوش نكنيد و با دانلود كردن دفترچه راهنماي دوربينها از سايت سازنده كه بعد از خريد هم به كارتان خواهد آمد يا مطالعه و ذخيره كردن مشخصات (Specifications) دوربينهاي موردنظر اطلاعات دقيق را در مورد آنها به دست آوريد.
    2- LCD چرخان دو خاصيت عمده دارد: الف- هنگام عكاسي از خود كه با چرخاندن صفحه به سمت صحنه عكاسي، مي‌توانيد وضعيت خود را در كادر كنترل كنيد. ب- در جايي كه نمي‌توانيد سر و چشم خود را تا نزديك دوربين ببريد. مثلاً در مراسمي كه در پشت عده زيادي قرار گرفته و امكان كنار زدن آنها و جلو رفتن را نداريد، با داشتن مانيتور چرخان مي‌توانيد دوربين را بالاي سر خود گرفته و LCD آن را به پايين چرخانده و موضوع و كادربندي آن را به خوبي ببينيد. اگر بزرگي دوربين برايتان معضل نيست، به هر حال ممكن است هر از گاه نياز به LCD چرخان پيدا ‌كنيد.
    3- برد فلاش A620 در وايد ترين حالت و حساسيت اتوماتيك 2/4 متر و از A540 در همين شرايط 5/3 متر است.
    4- در خصوص شارژر و كارت، همچنان همان مدلها و فروشنده‌ها را توصيه مي‌كنم.
    5- A620 و A540 هيچكدام لرزشگير ندارند.
    6- اگر من جاي شما بودم، A540 را انتخاب مي‌كردم، مگر آن كه ظاهر و مانيتور چرخان A620 را بيشتر بپسندم. ولي من كه جاي شما نيستم. هستم؟!
    7- در اين مرحله انصاف نيست كه خود را اينقدر اذيت كنيد. اگر به عكاسي چندان علاقمند نشديد، مبلغ زيادي از دست نداده‌ايد (هرچند اين دو دوربين هم نسبت به قيمت خود فوق‌العاده ارزشمندند.). از سوي ديگر اگر عكاس از آب در آمديد، احتمالاً حداكثر تا 2 سال ديگر با اين انفجار تحولات در عرصه ديجيتال هيچكدام از اين دو دوربين شما را راضي نخواهد كرد و آن وقت با تجربه‌اي كه در اين مدت كسب خواهيد كرد، انتخاب دقيقتر و محكمتري خواهيد داشت.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اقای حیرتی....درست می گویید دیگر تصمیم را گذاشتم به روز خرید و حضور در مغازه و مقایسه شون در اون لحظه ....ممنون اقای حیرتی....
    ولی مثل اینکه یه کمی پیشرفت کردم.....که شما هم 540 رو انتخاب می کنید...ته دلم 540 رو می گفت ولی الان بیشتر رفتم به 620...میشه گفت بیشتر به خاطر نارضایتی یکی از دوستان که اون هم به خاطر اشنا نبودن ایشان با دوربین به 620 دید خوبی نداشتم....و اینکه روزگاری نه چندان دور که قصد داشتم دوربین بگیرم در مقایسه دو دوربین دوستی گفت اگر عکاس حرفه ای باشی به این سایز سنسور نگاه کردی و اونی که بیشتره رو می تونی تو همون نگاه اول و بدون شک بخریش....
    دوست عزیز...امیدوارم که شما از دستم اذیت نشده باشید...موفق باشید
    ویرایش توسط Homitrade : Saturday 15 July 2006 در ساعت 22:15

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب Homitrade! با سلام،
    1- باز هم كه خود را اذيت كرديد! عزيز من! تفاوت كيفيت عكسهاي اين دو دوربين كمتر از آن است كه به راحتي بتوان متوجه آن شد. تازه در بعضي موارد جاي اين دو در كيفيت برتر عوض مي‌شود. (البته اين را هم بگويم كه سنسور A620 بر خلاف تصورتان بزرگتر است.)
    2- تكرار مي‌كنم كه زيبايي، اندازه و ميزان نياز شما به ثابت يا چرخان بودن LCD ، تعيين كننده نهايي است.
    3- باز هم لينكهاي داده‌شده را دقيق نخوانديد. در پست 10 از لينك دوم نشاني محل خريد دوربين و لوازم جانبي آن داده شده، هرچند مجدداً توصيه مي‌كنم تاپيكهاي معرفي‌شده را كامل مطالعه فرماييد.
    4- اگر باز هم ترديد امانتان نداد، با شماره 09125476423 تماس بگيريد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام....امروز رفتم جمهوری و یه راست سناتور 620 رو خریدم....البته قیمت 620 و بقیه دوربین ها گرانتر از چند روز گذشته بود...اقای عین اللهی هم اونجا بود به همراه پدر....قیمت سناتور کمی هم گرانتر بود ولی خوب به حرف شما و اینکه سابقش خوبه رفتیم...بگذریم.....

دوربین 620 که با گارانتی یه ساله پارسه بود(تعویضشم دو روزه!!!!!!!!! ) و ساخت چین(البته اقای عین اللهی بهم گفته بود من بهت مالزی میدم 620 رو)ولی تو بازار اصلا 620 مالزی نداشتیم و تو مغازه که رفتم گفت نه من کی گفتم!

لوازم جانبیش هم نشد دقیقا به فرمایشات اقای حیرتی عمل کنم...چون خانواده گفتتند از همیجا بخر و تمومش کن!
    1- یه کارت 1 گیگ توشیبا 80 ایکس (که فکر کنم اصل ژاپن باشه چون حک شده بود)
    2-یه شارژر Sony BCG-34HRME4 + چهار باتری 2300 ....
    3-کیف
    4-کارت ریدر Technics
    خود دوربین هم که کارت 32 به چهار باتری پاناسونیک بود به اضافه ی سایر متعلقات....باتری هاشو قراره شب بذارم(به مدت 12 ساعت)و بعدشم خالی کنم...البته اگه چیز خوبی برای خالی کردن پیدا کردم...
    راستی این باتری های خودشو کی باید شارژ کنم-هر وقت که اخطاری اومد از طرف دوربین؟

کلا در اومد 314 تومان..نمی دونم خرید خوبی بود یا نه!

با حالت های عکاسیش کمی سر و کله زدم...سخته ولی خوب اسون میشه...امیدوارم که بتونم باهاش دوست خوبی بشم...کار کردن یه ذره باهاش سخته مخصوصا اینکه بخواهی مدهاشو تغییر بدی...زیاد روان نیست....یه بارم که از یه مد خواستم بیارم رو مد دیگه خود بخود خاموش شد!نمی دونم چرا؟خطریه؟!

خوب دوستان از اینکه به صنف شما پیوستم خوشحالم....از زحماتتون مخصوصا اقای حیرتی و مینوسپهر ممنونم....موفق و پیروز باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین