صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: ?Canon EOS 400D يا Sony R1

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: ?Canon EOS 400D يا Sony R1

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    آره..پدرخوانده زندگيه...
    بدنه كه گفتم آهونگار من خريدم 790.. به نظر منم شما هم اگه ميخواي بخري از آهونگار بخر.. چون گارانتي تو ايران يعني كشك..
    لنز كه به گفته آقاي قبادي عزيز.. تو تاپيك لنزهاي با ارزش خيلي مطلب راجع بهش نوشتن.. منم همون تاپيك رو خوندم كه رفتم خريدمش... لنزه بي نظيريه... همينو ميتونم بگم..ماكروشم 20 سانته.. يعني اگه طول لنزو تا محل تشكيل تصوير حساب كتي.. با فاصله كمتر از 1 سانت كه جسم كوچيكي به شيشه لنز چسبيده باشه هم فوكوس ميكنه.. عكساشم كه خيلي شارپه... مطمئنن ميتونه يه انتخاب عالي باشه...
    زومشم كه همونطور كه دوستمون گفتن عدد بزرگتر به كوچيكتره.. اگه ميخواي جاهاي خيلي دور رو ببيني..بايد تو فكر يه تله هم باشي..
    اوستا خیلی ممنون :X (من پک دی وی دیه کامل و نفیس پدر خوانده رو تو یمی از سفرهام خریدم. اگه دوس داشتی می دم بهت که یه کپی بزنی از روش ;) )

با این حساب حدودا 4 ایکس زوم داره ! این که خیلی کمه.

ببینم می شه عکس های واید هم گرفت با این لنز؟

اون لنز تله که گفتی قیمتش چقدره حدودا؟

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط UFO نمایش پست ها
    اوستا خیلی ممنون :X (من پک دی وی دیه کامل و نفیس پدر خوانده رو تو یمی از سفرهام خریدم. اگه دوس داشتی می دم بهت که یه کپی بزنی از روش ;) )

با این حساب حدودا 4 ایکس زوم داره ! این که خیلی کمه.

ببینم می شه عکس های واید هم گرفت با این لنز؟

اون لنز تله که گفتی قیمتش چقدره حدودا؟
    سلام...
    خودم پک کامل کمپانی پارامونت(5 DVD) رو دارم..دستت درد نکنه...
    اره..زومش 4 تا میشه.. لنز خریدن بستگی داره به اینکه می خوای چه عکسایی بندازی...
    واید این لنزم 17 هست... اگه خیلی واید بخوای لنز 20-10 سیگما مناسبه...
    لنز تله هم خیلی مدلای مختلف داره.. تو تاپیک لنزهای با ارزش مطالب با ارزشی هست..
    من می خوام Canon 70-300 IS USM بگیریم.. که آقای نقشبندی فکر کنم تازه گرفته به قیمته 585000 تومان..
    بعد هم اینکه پدرخوانده بهترین فیلم تاریخ سینماست.. همین
    محمد منتظری

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

سلام...
    خودم پک کامل کمپانی پارامونت(5 DVD) رو دارم..دستت درد نکنه...
    اره..زومش 4 تا میشه.. لنز خریدن بستگی داره به اینکه می خوای چه عکسایی بندازی...
    واید این لنزم 17 هست... اگه خیلی واید بخوای لنز 20-10 سیگما مناسبه...
    لنز تله هم خیلی مدلای مختلف داره.. تو تاپیک لنزهای با ارزش مطالب با ارزشی هست..
    من می خوام Canon 70-300 IS USM بگیریم.. که آقای نقشبندی فکر کنم تازه گرفته به قیمته 585000 تومان..
    .. همین
    ميبنم كه دوستداران پدر خوانده اينجا جمعن فقط يك دنيرو كم داشت كه ديگه الان تكميل شد .

خوب جناب Don Vito Doncorleone توضيحات كاملي دادن اما بايد بگم كه به نظر من رنج 70-17 خيلي راضي كننده نيست هر چند كه در عالي بودن اين لنز و كيفيت كارش هيچ شكي نيست . اما من به دنبال خريد يك 125-18 و يك 20-10 سيگما هستم .كه فكر كنم توي اين ماه 20-10 رو بگيرم .

بعد هم اینکه پدرخوانده بهترین فیلم تاریخ سینماست
    من هم جزو طرفداران تعصبي پدر خوانده ام اما فقط قسمت 1 اين فيلم جزو بهترين هاي تاريخ سينماست .

راستي آقاي منتظري من حاضرم به جاي شيريني دوربين و لنز اون پك پدر خوانده رو بگيرم
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

به به دوستان جمع شدن.
    (داش رابرت) پک چه قابل داره. بزار بیام تهران دو دستی می فرستم خدمتتون.
    درسته قسمت اول بهترین فیلم تاریخ سینما شناخته شد و خود مارلون براندو هم با اون پک و پوز رویایی و
    افتاده اش تو این فیلم بهترین شخصیت سینمایی قرن!
    اما قسمت های دوم و سوم هم خدا هستند.

بچه ها راستشو بخواین من خیلی اماتور تر از این حرفام.
    رو حساب حرف دوستان اشنایان و همکاران که یه سری عکسامو دیده بودنو گفته بودن تو استعداد داری
    و علاقه ی زیاد خودمه که بدجور وسوسه شدم یه 400 دی بگیرم.
    وگرنه شما عزیزان فکر می کنید مگه می شه که ادم هر چقدر هم که بلا نسبت شما خر باشه با گم کردن
    دوربین دیجیتالش به بهونه ی خرید یه دوربین دیجیتال خدا که فیلم هم بتونه خوب بگیره بیفته تو بازار کنون
    و تازه بفهمه که چه دوربینای عروسی تو دنیا بودن - که تازه فیلم هم نمی گیرن- و بعد راضی بشه که
    بجای خریدن یه Canon S3 IS که خداییش همه ی کار ادمو راه می ندازه و تازه بی منت فیلم هم میگیره بره و
    یه 400 دی بخره و بعدش هم بگه سگ خورد برای فیلم گرفتن یه دی وی دی کمه خوب کانن هم می گیرم!!!
    اما این چاه ژرف و عمیق canon انگاری حالا حالا ها تمومی نداره و ما که الان با سرعت 10 متر بر معکوس ثانیه!!
    هم اکنون مشغول سقوط مستقیم به اعماقشیم تازه فهمیدیم مرحله ای هم به اسم لنز و تله و واید و فتو
    و .... هم داره. خدا به داد ما برسه. البته با کمک شما دوستان گل

بگذریم ...

من اون تاپیک هایی که تو تالارای مخصوص لنز ها زده شده رو خوندم. ولی باور کنین چیز زیادی نفهمیدم.

بابا من هنوز فرق تله و واید و فتو رو نمی دونم

یا مثلا این اف 1.2 یا 1.4 هایی که کنار شماره لنز ها زده میشه. یا اون نمی دونم DMX یا DC که تو امضاهای دوستان کنار عدد رقمای مربوط به لنز زده شده. یا هر چیز دیگه
    (خداییش خودمونیما ادمی مثل من وقتی شروع می کنه به خوندن امضای شما دوستان و دوستان دیگه از هر خطی یک سومشو بیشتر متوجه نمیشه و بعدش گیج می شه که این چیزی که در ادامه نوشته شده یه مدل دوربین جدیده یا یه لنز جدید؟!!! )

من از رو تقسیم کردم 17-70 فهمیدم که 4 ایکس زوم داره لنز 17-70. بعد از اونطرف تو یکی از تاریک های لنز یه لنز رو که بچه ها گفته بودن خوبه رو عدداش رو تقسیم کردم (فکر کنم 135-28 بود) باز شد حدود 5 ایکس. پس فرق این دو تا تو زوم کردن چیه؟ همه اش هم که ماشالله گرونه.نکنه فقط تو ماکرو اختلاف دارن. یا اصلا هر کدوم چه قابلیت هایی دارن؟! (من که احساس کردم عین همن ;) )

من اگه بخوام هم ماکروی قابل قبولی داشته باشم.
    و هم عکسهای خوبی از طبیعت بندازم و هم زوم خوبی (در حد8 تا 12 ایکس یا بیشتر) داشته باشم و گاهی هم بخوام عکس واید بگیرم چی کار باس بکنم؟ (با این -به قول بابا بزرگم- دکانی که کنون و نیکون باز گردن حتما باید 60 تا لنز بگیرم )

سیگما لنزهاش بهتره یا کانون؟

تله و واید و فتو فرقش چیه؟ :( (شرمنده به خدا)

(خواهشا اینجا جواب بدید بچه ها یا اگه جایی هست که قدم به قدم همه ی اینا رو با مثال از پله اول توضیح داده - نه مثل بحثایی که شماها باهم می کنین و ادم شاخ در میاره- ادرسشو بدین.)

دستتون درد نکنه. فقط خواهشا با این ابروریزی هایی که کردم بهم نگین که بیخیال خرید این دوربین بشم.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    ميبنم كه دوستداران پدر خوانده اينجا جمعن فقط يك دنيرو كم داشت كه ديگه الان تكميل شد .

خوب جناب Don Vito Doncorleone توضيحات كاملي دادن اما بايد بگم كه به نظر من رنج 70-17 خيلي راضي كننده نيست هر چند كه در عالي بودن اين لنز و كيفيت كارش هيچ شكي نيست . اما من به دنبال خريد يك 125-18 و يك 20-10 سيگما هستم .كه فكر كنم توي اين ماه 20-10 رو بگيرم .

من هم جزو طرفداران تعصبي پدر خوانده ام اما فقط قسمت 1 اين فيلم جزو بهترين هاي تاريخ سينماست .

راستي آقاي منتظري من حاضرم به جاي شيريني دوربين و لنز اون پك پدر خوانده رو بگيرم

www.hjemmekino.no/guide/bilder/godfather.jpg
    سلام..پك كه قابل شما رو نداره.. وگرنه تقديم ميكردم.;) آدرس بده بفرستم...
    اما شما كه امضات دنيرو هست.. بايد 2 رو بيشتر دوست داشته باشي كه.. به نظر من 2 بهترينشه.. البته نسبي.. ولي 3 تاش روي هم بخترين تاريخ سينما هستن..حتي 3 كه ميگن خوي نيست..يعني نسبت به 1و2 خوب نيست.. بگذريم تا مدير محترم از فروم بيرونمون ننداخته;)

اما جواب دوست عزيزمون UFO رو فكر كنم اگه از دوستان كسي راهنمايي كنه كه كجا ميشه يه مطلب جامع و دقيق راجع به لنزا خوند..خيلي خوب ميشه... چون توضيح دادن همه اينا چندين و چند صفحه ميشه فكر كنم...
    محمد منتظری

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

www.hjemmekino.no/guide/bilder/godfather.jpg
    سلام..پك كه قابل شما رو نداره.. وگرنه تقديم ميكردم.;) آدرس بده بفرستم...
    اما شما كه امضات دنيرو هست.. بايد 2 رو بيشتر دوست داشته باشي كه.. به نظر من 2 بهترينشه.. البته نسبي.. ولي 3 تاش روي هم بخترين تاريخ سينما هستن..حتي 3 كه ميگن خوي نيست..يعني نسبت به 1و2 خوب نيست.. بگذريم تا مدير محترم از فروم بيرونمون ننداخته;)

اما جواب دوست عزيزمون UFO رو فكر كنم اگه از دوستان كسي راهنمايي كنه كه كجا ميشه يه مطلب جامع و دقيق راجع به لنزا خوند..خيلي خوب ميشه... چون توضيح دادن همه اينا چندين و چند صفحه ميشه فكر كنم...
    اميدوارم كسي از حرفام ناراحت نشه ..... اما بهتره كه به مسائل حاشيه اي جاي ديگري پرداخته بشه
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط UFO نمایش پست ها
    به به دوستان جمع شدن.
    (داش رابرت) پک چه قابل داره. بزار بیام تهران دو دستی می فرستم خدمتتون.
    درسته قسمت اول بهترین فیلم تاریخ سینما شناخته شد و خود مارلون براندو هم با اون پک و پوز رویایی و
    افتاده اش تو این فیلم بهترین شخصیت سینمایی قرن!
    اما قسمت های دوم و سوم هم خدا هستند.

بچه ها راستشو بخواین من خیلی اماتور تر از این حرفام.
    رو حساب حرف دوستان اشنایان و همکاران که یه سری عکسامو دیده بودنو گفته بودن تو استعداد داری
    و علاقه ی زیاد خودمه که بدجور وسوسه شدم یه 400 دی بگیرم.
    وگرنه شما عزیزان فکر می کنید مگه می شه که ادم هر چقدر هم که بلا نسبت شما خر باشه با گم کردن
    دوربین دیجیتالش به بهونه ی خرید یه دوربین دیجیتال خدا که فیلم هم بتونه خوب بگیره بیفته تو بازار کنون
    و تازه بفهمه که چه دوربینای عروسی تو دنیا بودن - که تازه فیلم هم نمی گیرن- و بعد راضی بشه که
    بجای خریدن یه Canon S3 IS که خداییش همه ی کار ادمو راه می ندازه و تازه بی منت فیلم هم میگیره بره و
    یه 400 دی بخره و بعدش هم بگه سگ خورد برای فیلم گرفتن یه دی وی دی کمه خوب کانن هم می گیرم!!!
    اما این چاه ژرف و عمیق canon انگاری حالا حالا ها تمومی نداره و ما که الان با سرعت 10 متر بر معکوس ثانیه!!
    هم اکنون مشغول سقوط مستقیم به اعماقشیم تازه فهمیدیم مرحله ای هم به اسم لنز و تله و واید و فتو
    و .... هم داره. خدا به داد ما برسه. البته با کمک شما دوستان گل

بگذریم ...

من اون تاپیک هایی که تو تالارای مخصوص لنز ها زده شده رو خوندم. ولی باور کنین چیز زیادی نفهمیدم.

بابا من هنوز فرق تله و واید و فتو رو نمی دونم

یا مثلا این اف 1.2 یا 1.4 هایی که کنار شماره لنز ها زده میشه. یا اون نمی دونم DMX یا DC که تو امضاهای دوستان کنار عدد رقمای مربوط به لنز زده شده. یا هر چیز دیگه
    (خداییش خودمونیما ادمی مثل من وقتی شروع می کنه به خوندن امضای شما دوستان و دوستان دیگه از هر خطی یک سومشو بیشتر متوجه نمیشه و بعدش گیج می شه که این چیزی که در ادامه نوشته شده یه مدل دوربین جدیده یا یه لنز جدید؟!!! )

من از رو تقسیم کردم 17-70 فهمیدم که 4 ایکس زوم داره لنز 17-70. بعد از اونطرف تو یکی از تاریک های لنز یه لنز رو که بچه ها گفته بودن خوبه رو عدداش رو تقسیم کردم (فکر کنم 135-28 بود) باز شد حدود 5 ایکس. پس فرق این دو تا تو زوم کردن چیه؟ همه اش هم که ماشالله گرونه.نکنه فقط تو ماکرو اختلاف دارن. یا اصلا هر کدوم چه قابلیت هایی دارن؟! (من که احساس کردم عین همن ;) )

من اگه بخوام هم ماکروی قابل قبولی داشته باشم.
    و هم عکسهای خوبی از طبیعت بندازم و هم زوم خوبی (در حد8 تا 12 ایکس یا بیشتر) داشته باشم و گاهی هم بخوام عکس واید بگیرم چی کار باس بکنم؟ (با این -به قول بابا بزرگم- دکانی که کنون و نیکون باز گردن حتما باید 60 تا لنز بگیرم )

سیگما لنزهاش بهتره یا کانون؟

تله و واید و فتو فرقش چیه؟ :( (شرمنده به خدا)

(خواهشا اینجا جواب بدید بچه ها یا اگه جایی هست که قدم به قدم همه ی اینا رو با مثال از پله اول توضیح داده - نه مثل بحثایی که شماها باهم می کنین و ادم شاخ در میاره- ادرسشو بدین.)

دستتون درد نکنه. فقط خواهشا با این ابروریزی هایی که کردم بهم نگین که بیخیال خرید این دوربین بشم.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3333
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

با اجازه ی بزرگتر ها بنده از چند تاپیک چند موضوع رو برداشتم و در اینجا قرار میدم که دوست عزیزمون متوجه بشن.نویسنده ی این مطالب بنده نیستم و فقط اون ها رو گرداوری کردم.

این مطلب از دوست بسیار خوبم که همیشه همه ی سوالات بنده رو جواب میدن هست

آقای مسعود قدیری که بازم از ایشون تشکر میکنم

انواع لنزها رو میشه به صورت ساده دسته بندی کرد...اما در مورد کاربرد نمیشه به طور دقیق صحبت کرد..ممکن هست هر لنز با توجه به کاربرد تعریف شده در موارد دیگری هم استفاده شود.....
    لنزهای نرمال...
    فاصله کانونی این لنز در حدود 44 م م است که در لنز برای روند کردن این عدد...لنز را با فاصله کانونی 50 م م میسازند.....این لنز به مانند چشم انسان عمل میکند....نه بزرگنمایی و نه دورنمایی ایجاد کرده و زاویه دید آن در حدود چشم ما است....کاربرد متعددی از این لنز میشود...پرتره های قدی...منظره...و...اما این لنز داری محدودیت است..چون در سری لنزهای فیکس است برای دور شدن از هدف و یا نزدیک شدن به آن خود تغییر فاصله دهید....

لنز واید...
    فاصله کانونی این لنزها کمتر از 50 م م است..این لنزها تصاویر پهن تری(میدان دید وسیع تر) بدون تغییر فاصله دوربین نسبت به هدف در مقایسه با لنز نرمان ایجاد میکند.....
    کار برد این لنز در مناظر طبیعی و مکانهایی که امکان عقب رفتن عکاس نیست، بیشتر است.....از این لنز در عکاسی از اماکن تاریخی و امارتهای قدیمی(جدید) بسیار کم هست مگر اینکه عکاس هدف خواصی به دنبال داشته باشد....
    چون این لنزها خطا های پرسپکتیو زیادی در این زمینه دارند و تصاویر را به صورت اغراق آمیزی ثبت میکنند....

مثلا لنز 24mm /30mmو...

لنزهای سوپر واید(آلترا واید)....
    لنزهایی تا دامنه 24 م م جزء لنزهای واید محسوب میشوند...لنزهای سوپر واید از این رنج کمتر هستند و حتی تا 12 م م هم ساخته میشوند....اما رنج رایج در این گروه 16 م م است......این لنزها هم در موارد گفته شده کاربرد بیشتری دارند....

لنز زوم....
    این لنزها داری فاصله کانونی متغیر هستند...رنج این لنزها میتواند از سوپر واید تا واید و یا از واید تا تله و یا از نرمال تا تله و...باشه....این لنزها تقریبا همه کاره هستند.....وبرای عکاسی معمولی و حتی حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرند....
    مثال سوپر واید تا واید(35-16/40-17/و برای کراپهای 1.6 و 1.5 میتوان از 24-12/20-10/22-10/و...نام برد)
    مثال واید تا تله...70-24/105-24/105-28/200-18/....
    مثال واید تا تله...300-28/200-28.....
    مثال نرمال تا تله....200-55/500-50 و برای کراپهای 1.6 و 1.5 میتوان از 200-28 نام برد...
    مثال زوم تا سوپر زوم میتوان 400-100/300-100 /400-135/500-170/و...نام برد....از این لنز ها به عنوان تله فتو زوم لنز هم یاد آوری میشود...

لنز تله فتو...
    این لنز ها رنج ثابتی دارند و دارای دیافراگمهای کوچکتری نسبت به لنزهای دیگر دارند...که عکاسی با سرعت زیاد رو در شب امکانپذیر میکند...رنج این لنزها از 200 م م شروع میشه تا 1200 م م ختم میشه....اما رنجهایی که بیشترین کاربرد رو داره 200 تا 500 م م است....

لنزها 800 و 1200 م م جزء لنزهای سوپر تله فتو هستند.....

لنزهای ماکرو.....
    این لنزها بزرگنمایی برابر با اندازه واقعی شیع در فاصله خاصی ایجاد میکنند....کاربرد این لنزها ...عکاسی از اشیایی کوچکی که قصد بزرگنمایی آنها باشد و یا موجوداتی که امکان نزدیک شدن به آنها نیست...مثل پروانه ...ملخ و.....(نه شیر و ببر)...
    این لنزها بزرگترین اندازه رو در فاصله خاصی از دهانه لنز ایجاد میکند....
    رنج این لنزها از 50 م م تا 180 م م است....
    تفاوت یزرگنمایی این لنزها با توجه به فاصله کانونی آن در مسافت خاصی میباشد....یعنی تمام این لنزها بزرگنمایی 1 به 1 از تصاویر ایجاد میکنند...

مثلا لنز 60 م م در فاصله 7 سانتیمتری از دهانه بیشترین بزرگنمایی و لنز 100 م م در 12 ...و لنز 180 در 22 سانتی چنین بزرگنمایی ایجاد میکند....
    طبیعی است که با یک لنز 60 م م نمیشه بزرگنمایی 1 به 1 از یک پروانه داشت...چون پروانه......
    اما با لنز 180 این کار امکانپذیر است.....

لنز فیش آی یا چشم ماهی.....
    این لنزها زاویه دید 180 درجه دارندو رنج این لنزها در حدود 8 م م است....(مثل چشمی در منازل)

لنزهای فیکس.....

رنج این لنزها از 15 م م شروع میشه و در کانن تا 1200 م م و در سیگما تا 800 م م ختم میشه.....
    این لنزها دارای دیافراگم بزرگی هستند و تا 200 و 300 م م حتی دیافراگم 2.8 رو نیز دارند.....
    این لنزها امکان استفاده از شاترهای سریع رو در نور کم فراهم میکنند....

لنزهای فیکس پرتره....

از این لنزها برای عکاسی از پرتره استفاده میکنند...رنج این لنزها از 85 م م تا 200 م م است که بیشترین استفاده آن رنج 135 م م است.....البته از لنزهای زوم هم برای این کار استفاده میکنند...اما این لنزها دارای کیفیت برتری نسبت به بقیه لنزها هستند....

این هم برای اینکه در مورد کراپهایی که قبلا از آنها نام برده شد گیج نشوید..........

اما در مورد ضریب سنسور(کراپ)....
    اصولا دوربینهای دیجیتال به جای نگاتیو و فیلم از سنسور دیجیتال استفاده میکنند که در روی این صفحه میلیونها فتو ترانزیستور قرار دارد...(فتو دیود...)...اما اندازه این سنسور ها کوچکتر از سطح نگاتیو است ...به طور کلی در دوربینهای دیجیتال 3 نوع سنسور وجود دارد(بجز بکهای دیجیتال....)
    1-APS-C
    2-APS-H
    3-Full-Frame

سنسور شماره یک در اندازه 15×22است.
    سنسور شماره دو در اندازه 19×29است.
    سنسور شماره سه در اندازه 36×24 و برابر با نگاتیو...
    سنسور های بک های دیجیتال از نگاتیو 135 بزرگتر است....در سنسور های 31 و 39 مگاپیکسلس کداک و 39 مگاپیکسلی هاسلبلاد این اندازه برابر با 36×48.....

حال با کمی دقت متوجه میشوید که سنسور شماره 1 در حدود 1.6 برابر کوچکتر از سطح نگاتیو 135 است و در بعضی از دوربینها با تغییر جزئی در اندازه این سری از سنسور ها این ضریب برابر با 1.5 میشه مثلا دوربینهای نیکون...
    در سری دوم این اندازه حدودا 1.3 برابر کوچکتر از .....
    و در سری سوم برابر با خو فیلم 135 است.......

هرچه این اندازه کوچکتر باشد سنسور با توجه با ضریب خودش(در دوربینهای کامپکت تین ضریب بیش ز اینهااست و در حدودا 4تا 6 برابر کوچکتر هم میشوند...)در تصویر بزرگنمایی ایجاد میکنند....به عکس زیر دقت کنید....

مثلا اگر ضریب سنسور شما 1.6 باشه لنز شما در هر فاصله کانونی که قرار داشته باشه باید در این عدد ضرب بشود...مثلا لنز شما اگر 10 م م باشه و در این عدد ضرب بشود برابر با 16 م م میشه.....

مطلب بعدی از دوست عزیز جناب آقای شهبازی از مدیران سایت

البته منظور دوستمان از ضریب ابعاد ضریب برش دوربین است. این ضریب برش نسبت قطر سنسور به قطر فیلم 35 مم است. (تقریبا 43) . لنز نرمال واقعی هم برای دوربین فیلمی 35 م.م. تقریبا 43 مم است.
    حالا شما یک لنز 70 م.م. مثلا روی D50 دارید و می خواهید بزرگنمایی واقعی آن را حساب کنید. ضریب برش D50 حدود 1.5 است: 70*1.5=105
    یعنی فاصله کانونی این لنز در مقیاس 35 م.م. برابر 105 م.م. است و با تقسیم این عدد بر 43 بزرگنمایی این لنز نسبت به لنز نرمال که تقریبا دیدی معادل چشم انسان دارد بدست می آید:
    105/43=2.4
    یعنی این لنز 2.4 برابر نسبه به چشم بزرگنمایی دارد

باز هم مطلبی دیگر از دوست عزیز عليرضا وحيد

عدد F كه بر روي لنز دوربين نوشته شده است نسبت دهانه عدسي به دهانه ديافراگم ميباشد و هر چه اين عدد كوچكتر باشد بهتر است زيرا نور بيشتري ميتواند عبور نمايد.
    و اما در مورد لنزهاي زوم بايد عرض كنم كه دو عدد نوشته است كه عدد اولي حداكثر ميزان گشادي دهانه ديافراگم در حالت وايد لنز و عدد دوم در حالت تله لنز ميباشد و زماني كه شما لنز را در حالت تله قرار ميدهيد اگر دوربين اتوماتيك باشد خودكار دريچه ديافراگم كوچكتر ميشود

درباره ی F این مطلب از آقای محبی عزیز کاملا مشکل شما رو حل میکنه ، از آقای محبی هم ممنون

http://amirmohebi.persiangig.com/document/aperture.pdf

باز هم از آقای شهبازی

هر چه عدد f لنز کوچکتر باشد اصطلاحا می گویند لنز سریعتر است. به این مفهوم که دارای قدرت نوری بالاتری است و نسبت به یک لنز کندتر می تواند در شرایط نوری یکسان با شاتر سریعتر یا دیافراگم بسته تر عکس بگیرد. با کوچک شدن عدد F لنز، قیمت آن بصورت تصاعدی بالا می رود. چون باید از عدسی های بزرگتر و با کیفیت بالاتری استفاده شود تا بتوان اندکی قدرت نوری لنز را بالا برد.

از آقای خسروشاهی

ببینید.. سرعت شاتر و اندازه دیافراگم با هم نسبت عکس دارند..
    سرعت شاتر به دوربین بستگی دارد (حداکثر و حداقل آن) و دیافراگم به لنز. هرچقدر که عدد f کوچکتر باشد دیافراگم شما بازتر است
    مثلا از صحنه ای نورسنجی میکنید و میخواهید با سرعت 10 و دیافراگم 4 از آن عکاسی کنید. اگر لنز شما دیافراگم بازتری نداشته باشد، به این معنی که شما نتوانید دیافراگم را روی مثلا 2.8 یا 1.8 بگذارید، چاره ای ندارید که جز اینکه با همین سرعت شاتر عکاسی کنید.که احتمالا سبب محو شدن سوژه متحرک شما خواهد شد. مثل لنز ;Canon 200-70 f/4 ولی همین لنز یک نسخه دیگر دارد: Canon 70-200 f/2.8 که گشادگی دیافراگم آن بیشتر است (2. در نتیجه چنانچه این لنز را روی دوربین ببندید و از همان صحنه پیش بخواهید عکس بگیرید میتوانید با انتخاب دیافراگم 2.8 با سرعت بالاتری مثلا 25 یا 30 عکاسی کنید که مشکل محو شدگی تصویر شما را تا حد زیادی از بین خواهد برد.
    لنز دوم لنز سریعتر و گرانتری است. ارزش آن نیز در بیشتر بودن گشادگی دیافراگم آنست.

دوست عزیز امیدوارم به پاسخ بیشتر سوالات خودتون رسیده باشید.

اما یک توصیه سعی کنید مقالات و تاپیک های سایت رو همه به صورت کامل مرور کنید ، به نظر بتده این سایت یکی از غنی ترین مراجع عکاسی هست و پاسخ بسیاری از سوالات خودتون رو میتونین پیدا کنید. پس سعی کنید سایت رو از اول بخوانید.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

واقعا باید به این همت عالی کاوه آفرین گفت.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

آقای روشن شما لطف دارید.بتوانم کمکی کنم خوشحال میشوم.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین