صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: ?Canon EOS 400D يا Sony R1

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ?Canon EOS 400D يا Sony R1

دوستان و اساتید سلام.

من تازه واردم. در حقیقت تو جستجوهای فارسیم بود که اینجا رو پیدا کردم و خیلی هم خوشحالم.

چند تا سوال داشتم ازتون امیدوارم که به جواب برسم.

راستش مدتیه که می خوام یه دوربین dSLR بخرم. الان بین دو تا گزینه شک دارم هر چند می دونم کانون بهتره:

Canon EOS 400D
    Sony R1

من می خوام عکاسی رو به صورت هنری و نیمه حرفه ای شروع کنم و اگر وقت بشه تا حرفه ای رو یاد بگیرم. البته کارم عکاسی نیست. اول می خواستم مثل دوربین های دیجیال قبلی که داشتم یه کانون دیجیتال خوب با اپتیکال زومه خوب بگیرم و از مناظر و ... عکس بگیرم. اما با دیدن دوربین های حرفه ای مثل Canon EOS 350D این فکر مثل خوره افتاده به جونم که پولامو بریزم تو جوب اب و یه دوربین عمری و حرفه ای بخرم.

1- سوال اولم اینه که ایا در کسی می تونه شماره مرکز کانون در تهارن رو به من بده؟ (چون من کیش هستم و هر چه می گردم مدل Canon EOS 400D پیدا نمی کنم) ایا کسی می دونه Canon EOS 400D الان تهران هست و اگر هست قیمتش چنده؟

2- ایا Canon EOS 400D بهتره یا Canon EOS 350D چون تا اونجا که من مقایسه کردم مدل جدیدتر چند تا چیز جدیدتر داره مثلا سیستم ضد گرد و خاک -درست گفتم؟- داره و جچند تا چیز دیگه. ایا این سیستم ضد کثیفی و ... اونقدر مهم هست برای شما حرفه ای ها که مدل جدید رو اینطوری ساختن؟ یعنی اگه من مدل 350 رو بگیرم ممکنه با کثیف شدن دوربین یا لنز هاش به مشکل بربخورم؟

3- با توجه به این که با این سری دوربین ها نمی شه مثل سابق با نگاه کردن به LCD عکس گرفت ایا ممکنه که من با مشکل مواجه بشم؟ اصلا چرا نمی شه تو LCD دید؟ و ایا ادم خسته نمی شه و می تونه همه ی تنظیمات رو تو ویوفایندر انجام بده؟ و با محدودیتی مواجه نیست؟ (چون احساس می کنم هر چه باشه ادم وقتی از ال سی دی ببینه بهتر می تونه عکس رو کنترل و تنطیم کنه. ادم با نگاه کردن تو ویو فایندر یاد دوربینای قدیمی می افته)

4- ایا خود دوربین لنز دیفالت داره اگه داره چیه ؟ و می شه باهاش حداقل مثل دوربین های معمولی تا چند ایکس زوم اپتیکال داشته باشه یا مثلا باهاش واید عکس بندازه؟

5- من می ترسم برای هر نوع عکسی که بخوام بندازم باید یک مدل لنز بخرم که گرون هم هست. ایا برای عکس های واید (حالا نه خیلی حرفه ای در حد شما;) ) باید یه لنز واید بخرم و برای عکس های زوم یه لنز جدا؟ و ایا کلا لنزی هست که خیلی خوب باشه و برای این کارها رو همه رو با هم بکنه؟ اگه هست چه مدلیه و قیمتش چنده؟

6- سونی آر-1 بهتره یاCanon 400D?

7- ایا سوالات و نگرانی های من بی مورده؟ یا بیخیال خرید این دوربین بشم؟ یا نه اونطور که شنیدم انقدر خوب هست که به قول یه بابایی : زندگی جدیدی برامون میسازه؟

8- ایا همون اول کار میشه با این دوربین عکس هایی (با امکانات دوربین دیجیتالیهای معمولی انداخت؟ )

یک دنیا ممنون

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: ?Canon EOS 400D يا Sony R1

8- بله.
    7- بله . خیر . بله .
    6- 400D .
    5- خیر . بله . Sigma 17-70 . سیصد و پنجاه هزار تومان .
    4- بله ، 18-55 . بله .
    3- خیر . چون پرده شاتر جلوی سنسور قرار داره و مگر در لحظه عکس انداختن ، نوری به سنسور نمیرسه . بله . خیر ( اصلا چنین نیست که از LCD بهتر ببینید ! اشکالی نداره که یاد دوربین های قدیمی میافتید ، هر آنچه قدیمی بود ، بیخود و بی قاعده نیست ! )
    2- 400D بهتره . چنانچه پول کافی ندارید 350D بهتره .
    1- از نورنگار یا آهونگار خرید کنید . آخرین قیمت رو ندارم.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام
    تا ونجا كه من ميدونم sony R1 دوربين slr نيست.. درسته خيلي دوربين خوبيه..اما slr نيست..
    من كنون رو از آهونگار خريدم 790. البته بدنه خالي... با لنز 830
    اگه نمي خواي تو لنز بازي بيفتي و ميخواي يه لنز خوب داشته باشي كه خوبم پوشش بده R1 رو بگير.. چون لنز زايس عالي روش داره
    البته اگه بعدا پشيمون نشي و هوس لنز بازي نكني...
    ولي در هر صورت مقايسه زياد درستي نيست چون اين مدل سوني slr نيست
    محمد منتظری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

به نظر من اگر واقعا به عكاسي علاقه داري حتما Slr بگير حالا 350 دي يا 400 دي هر دو عالي هستند در ضمن لنز

كيت 18-55 دوربين در ابتداي كار كار شما رو راه ميندازه بعدا اگر ديدي كه به عكاسي علاقه داري و فقط يك هوس

نبوده مطمئن باش اينقدر پول دستت خواهد امد كه با ان بجاي خرجهاي غير ضروري ديگر لنز هاي بهتر بخري.

دور بينهاي غير Slr بعد از مدتي ادمو زده ميكنه البته اين تجربه شخصي منه و ممكن شما زده نشي .

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

یک دنیا از ÷اسخ هاتون ممنونم.

با این حساب رفتم تو کار کانون

ببخشید این نورنگار یا اهو نگار که گفتین فروشگاهه؟ اگه اره کجاست؟ کانون خدمات ÷س از فروشش خوبه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

از خريد از نمايندگي هاي كنون بدليل گرانفروشي بيش از حد !!! خود داري كنيد .

نور نگار و اهو نگار شركت هستند

نور نگار 77616333 خ بهار جنوبي برج بهار ط 7 واحد 673

اهو نگار اگر اشتباه نكنم 66743000

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

انتخاب درستی کردین، با SLR میشه کار Slr Like رو کرد، ولی برعکسش نمیشه! در مورد خدمات پس از فروش هم زیاد فکر نکنید چون تقریبا نمایندگی رسمی توی ایران نداره، و نمایندگیهایی که داره هم دوربین رو تحویل تعمیرگاههای معروفی می دن که خودتون هم میتونین بدین!
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

UFO
    UFO آنلاین نیست
    كاربر آشنا UFO آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Thumbs up پاسخ: ?Canon EOS 400D يا Sony R1

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    سلام
    تا ونجا كه من ميدونم sony R1 دوربين slr نيست.. درسته خيلي دوربين خوبيه..اما slr نيست..
    من كنون رو از آهونگار خريدم 790. البته بدنه خالي... با لنز 830
    اگه نمي خواي تو لنز بازي بيفتي و ميخواي يه لنز خوب داشته باشي كه خوبم پوشش بده R1 رو بگير.. چون لنز زايس عالي روش داره
    البته اگه بعدا پشيمون نشي و هوس لنز بازي نكني...
    ولي در هر صورت مقايسه زياد درستي نيست چون اين مدل سوني slr نيست
    دن عزیز مرسی. (حتما تو هم عاشق پدر خوانده هستی اره؟:biggrin: )

تو امضات دیدم که دوربینت دی 400 هست. مبارک باشه.

من اونطور که قیمت کردم بدنه 810 تومن هست و لنز 17-70 هم 350 تومن.

اونطور هم که دوستان دیگه گفتن این لنز خیلی خوبه.
    می شه یه کم راجع بهش بهم توضیح بدی؟

مثلا اینکه تا چقدر می تونی باهاش ماکرو عکس بگیری؟ یا تله و وایدش چقدره؟ یا چند ایکس زوم داره؟ اینکه گفتم چند ایکس ببخشید. چون من حسابی اماتورم و از رو عددای عجیب و غریبش نفهمیدم که معادل چند ایکس اپتیکال زوم داره.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

دوست عزیز در تاپیک لنزهای با ارزش رویو های بسیار خوب ، جالب و جامعی در باره ی این لنز وجود داره.

اما درباره ی چند ایکس به نظرم اگر اشتباه نکنم و اگر اشتباه میگم دوستان تصحیح بفرمایند.عدد بزرگتر رو بر عدد کوچکتر تقسیم کنید.

نادر جان در بعضی موارد این طور نیست.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط UFO نمایش پست ها
    دن عزیز مرسی. (حتما تو هم عاشق پدر خوانده هستی اره؟:biggrin: )

تو امضات دیدم که دوربینت دی 400 هست. مبارک باشه.

من اونطور که قیمت کردم بدنه 810 تومن هست و لنز 17-70 هم 350 تومن.

اونطور هم که دوستان دیگه گفتن این لنز خیلی خوبه.
    می شه یه کم راجع بهش بهم توضیح بدی؟

مثلا اینکه تا چقدر می تونی باهاش ماکرو عکس بگیری؟ یا تله و وایدش چقدره؟ یا چند ایکس زوم داره؟ اینکه گفتم چند ایکس ببخشید. چون من حسابی اماتورم و از رو عددای عجیب و غریبش نفهمیدم که معادل چند ایکس اپتیکال زوم داره.
    سلام دوست عزيز
    آره..پدرخوانده زندگيه...
    بدنه كه گفتم آهونگار من خريدم 790.. به نظر منم شما هم اگه ميخواي بخري از آهونگار بخر.. چون گارانتي تو ايران يعني كشك..
    لنز كه به گفته آقاي قبادي عزيز.. تو تاپيك لنزهاي با ارزش خيلي مطلب راجع بهش نوشتن.. منم همون تاپيك رو خوندم كه رفتم خريدمش... لنزه بي نظيريه... همينو ميتونم بگم..ماكروشم 20 سانته.. يعني اگه طول لنزو تا محل تشكيل تصوير حساب كتي.. با فاصله كمتر از 1 سانت كه جسم كوچيكي به شيشه لنز چسبيده باشه هم فوكوس ميكنه.. عكساشم كه خيلي شارپه... مطمئنن ميتونه يه انتخاب عالي باشه...
    زومشم كه همونطور كه دوستمون گفتن عدد بزرگتر به كوچيكتره.. اگه ميخواي جاهاي خيلي دور رو ببيني..بايد تو فكر يه تله هم باشي..
    محمد منتظری

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین