صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 59

موضوع: 400D or D80

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: 400D or D80

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    بابک جان اگر منظورت 18-135 نباشدبرای کنون ..
    کنون هم لنز 85 فیکس داره با اف 1.8 که قیمتش هم مناسب هست
    كاميار جان اگر دقت كرده باشيد نوشتم "رنج" ، رنج به معني دامنه يا بازه هست لنز فيكس كه بازه نداره عزيز
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    كاميار جان اگر دقت كرده باشيد نوشتم "رنج" ، رنج به معني دامنه يا بازه هست لنز فيكس كه بازه نداره عزيز
    خب من به این قسمت توجه کردم که نوشتی فیکس عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    اينكه بخواهيد پرتره هاي حرفه اي بگيريد كه مي تونيد بريد سراغ لنز فيكس 85 ميليمتر نيكور
    كنون تو اين رنج لنز قابل قبول با قيمت مناسب نداره
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    خب من به این قسمت توجه کردم که نوشتی فیکس عزیز
    كاميار جان دلبندم رنج منظورم فاصله كانوني 18 الي 135 بود بخدا
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

دوست عزيز آقاي زرين
    اگر تو سايت يه گشتي بزنيد مي بينيد عمده خريداران لنز هاي سيگما دوستاني هستن كه كنون دارن من تا حالا نديدم كسي كه نيكون داره بجاي 70-18 بره 70-17 سيگمارو بخره يا بجاي 135-18 بره 125-18 سيگما بخره حتي تو سايت هاي خارجي هم نديدم
    چرا خريد 20-10 سيگما توجيه داره يا خريد 200-70 f2.8 سيگما البته اگر 200-80 F2.8 نيكور گير نياد يا قيمتش خيلي بالا باشه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

دوستان سلام
    درمورد این 2 دوربین اخیرا من هم درگیر انتخاب یکیشون بودم البته مدیر عامل شرکت قصد خرید داشت و اونهم از انگلیس در ابتدا که نیکون می خواست بگیره بدلیل لنزی که داشت 18-70 یا 18-135 یعنی دقیقا همون رنجی بود که می خواست -- برای پرتره و لندسکیپ

از من هم راهنمایی خواست که چکار کنیم و کدوم رو انتخاب کنیم و من هم که میدونستم تو اینجور خریدها باید خود شخص به یک شواهد و تجربیاتی برسه تا بتونه راحت انتخاب کنه و زیاد نمیشه به نظریات دیگران استناد کرد مخصوصا در مورد این 2 دوربین که اختلافات گوناگونی دارند که برای بعضی ها اولویتهای مختلفی داره

توی گشت و گذار در سایتهای مختلف به مسله ای برخوردیم این بود که بعضی از سایتها دوربینها رو با لنزهای کیتشون تست کرده بودند ولی بعضی دیگه مثل dpreview بدنه ها رو با لنزهای فیکس خیلی مشابه تست کرده بودند از طرفی ما کاملا هم فکر بودیم که کیفیت خروجی دوربین های بخصوص دیجیتال در این رده از قیمت خیلی بستگی به لنز و کیفیت اون داره پس برای انتخاب این دوربینها باید ابتدا کیفیت بدنه خالی رو یکجوری آدم بدست بیاره بعد بره با لنز اونها رو بررسی کنه به همین دلیل تستهای سایت dpreview رو بیشتر ملاک قرار دادیم چون 3 دوربین کنون و نیکون و سونی رو با لنزهای فیکس 50 تست کرده در شرایط یکسان ( البته در اینجا هم بعضی ها خواهند گفت که این لنزهای فیکس هم از نظر اپتیکی فرق دارند مثلا کنون 50 اف 1.4 کیفیتش بهتر از 2 لنز نیکون و مینولتا ست که برای سونی بود ) اما این تست بنظرم کیفیت بدنه ها رو بهتر نشون میده تا خود لنزهای کیت که خیلی با هم اختلاف دارند ( 18-55 کنون که 40000 تومانه رو با لنز حدود 300000 تومانی نیکون رو آیا میشه مقایسه کرد ؟)

خلاصه با یک نگاه به تستهای dpreview تشخیص دادیم که 400دی کنون یکسره گردن تصاویر بهتری رو ارایه داده در مود raw اختلاف خیلی کمتره و هر 3 مشابه بودند

خوب در آخر هم 400دی انتخاب شد ولی ابتدا با لنز کیت خریداری شد که بعدا لنز بهتری جایگزین شود یعنی به نظر ما در مورد خرید کنون باید هزینه بیشتری کرد تا کیفیت خوب را داشت ولی اون مقدار اختلاف هزینه کیفیت بسیار قابل قبولی را خواهد داد پس ارزش دارد چون در واقع کیفیت نهایی گرفته شده تاییدی بر کل هزینه خواهد بود

این تجربه رو گفتم اینجا بگم برای اون کساییکه تازه میخوان برن تحقیق کنن و انتخاب کنن
    امیدوارم مفید باشه
    محمد امدادی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

یک مسئله که باید در توصیه برای خرید یک دوربین درنظر بگیریم این است که چیزی به نام توصیه مطلق وجود ندارد و هر ادعایی مبنی بر برتری مطلق یکی بر دیگری کاملا غیر منطقی است.
    با هردو این دوربینها میتوان عکسهای فوق العاده ای گرفت که بسته به عکاس ان است.
    عوامل متعددی می تواند در خرید یک دوربین تاثیر گذار باشد و یک نسخه را نمی توان برای همه پیچید.
    با خرید یک دوربین داریم یک سیستم را میخریم که تا سالها یا شاید همیشه همراه ماست.
    مسایلی مانند بودجه - لنزهای در دسترس یا برنامه اینده ما میتوانند از عواملی باشند که بر عوامل تکنیکی می چربند.
    فکر کنم خیلی وقتها به جای جواب مستقیم که آقا برو این یا ان را بخر بهتر است جوانب مختلف موضوع را برای دوستان بشکافیم.
    اين حرفها را بايد با آب طلا نوشت و زد سر در تاپيك " چه دوربيني بخرم؟"
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

amirsooki
    Guest

سلام.
    آقای زرین. از من سوال پرسیده بودید ،
    حالا ، من یه سوال از شما بپرسم ؟ !
    به کدام دوربین بیشتر علاقه دارید ؟ یعنی دلتان بیشتر با کدام است ؟
    ممنون.

كاربر جديد alizarin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    آقای زرین. از من سوال پرسیده بودید ،
    حالا ، من یه سوال از شما بپرسم ؟ !
    به کدام دوربین بیشتر علاقه دارید ؟ یعنی دلتان بیشتر با کدام است ؟
    ممنون.

سلام آقای سوکی
    سوال بسیار جالبی پرسیدید.درواقع دوربینی که نظر منو برای مواردی که می خوام ازش استفاده کنم ، جلب کرده همون نیکون D80
    و تو این رنج لنز بسیار خوبش18-135 و بعد 18-70

من dpreview رو بررسی کردم
    400D در مقابل D80 تا حدودی تصاویر زنده تر و شارپنستر ارایه میده و هردو با لنز نیکور 50 و f 1.4 در شرایط یکسان عکسهایی برای مقایسه ارائه دادند

فقط مسئه ای که هست اینه که D80 در ISO 100&200 دارای نویز فاحشتری هست که بنظرم برای عکاسی چه پرتره یا منظره در نوره کم اشکال ایجاد میکند.البته من هنوز نمی دونم که با لنز 18-135 که ایده عاله برای عکاسی پرتره و منظره باز با همین مشکل برخورد می کنیم یا نه
    فقط بحثی که اینجا مطرح می کنم در باره body این دو مدل دوربین هست چون تعویض لنز در مراحل بعدی کار و با پیشرفت کار مقدور می باشد(با توجه به گرانی لنزهای کنون نسبت به نیکون)
    تمام شک و تردید من در مورد خود بدنه اصلی این 2 مدل دوربین و با نتایج بدست آمده نویز بیشتر D80 می باشد وگرنه بنظر من هم D80 واقعا برتر از 400D می باشد

amirsooki
    Guest

400D در مقابل D80 تا حدودی تصاویر زنده تر و شارپنستر ارایه میده و هردو با لنز نیکور 50 و f 1.4 در شرایط یکسان عکسهایی برای مقایسه ارائه دادند
    سلام.
    هر دو با لنز نیکور نیست و 400d با لنز کنون سری L می باشد که بالای یک میلیون قیمت دارد .
    فقط مسئه ای که هست اینه که D80 در ISO 100&200 دارای نویز فاحشتری هست که بنظرم برای عکاسی چه پرتره یا منظره در نوره کم اشکال ایجاد میکند.البته من هنوز نمی دونم که با لنز 18-135 که ایده عاله برای عکاسی پرتره و منظره باز با همین مشکل برخورد می کنیم یا نه
    امکان نداره که D80 در ایزوی 100 و 200 نویز فاحشتری داشته باشه ، ممکنه در ایزوی 800 یا 1600 بیشتر باشه ، اما نه در ایزوهای پایین. و در نور کم شما از ایزوی پایین استفاده نمی کنید بلکه از ایزوی بالا استفاده می کنید. و لنز هم تاثیری روی نویز ندارد. و به علاوه لنز شما در 135 دیافراگم بازی ندارد ، پس زیاد هم برای پرتره مفید نیست ، مگر کارهای آتلیه که با نور زیاد و دیافهای تنگ کار میکنند.
    در عکاسی های پرتره شما باید نور رو تامین کنید ، حال به هر روشی ، و معمولا با ایزوهای پایین کار میکنید.
    اما اما اگر دنبال دوربین بدون نویز می گردید ، نه 400 و نه دی 80 ، فقط 350 دی کنون یا دی 50 نیکون. که من میگم 350 دی کنون.
    و توصیه ی من . وقتی که به دوربین D80 علاقه دارید ، هیچ انتخاب دیگری نکنید ، چون اگر هر دوربین دیگری بخرید ، با بروز اولین مشکل میگویید کاش D80 خریده بودم. باور کنید هر دوربینی که بخرید ، بعد از یک روز آنچنان به آن وابسته می شوید که دوربین های رقیب از ذهنتان بیرون می رود و آنقدر با کیفیت هستند که شما را به راحتی راضی کنند.
    ببخشید زیاد حرف زدم.
    موفق باشید.

كاربر جديد alizarin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    هر دو با لنز نیکور نیست و 400d با لنز کنون سری L می باشد که بالای یک میلیون قیمت دارد .

امکان نداره که D80 در ایزوی 100 و 200 نویز فاحشتری داشته باشه ، ممکنه در ایزوی 800 یا 1600 بیشتر باشه ، اما نه در ایزوهای پایین. و در نور کم شما از ایزوی پایین استفاده نمی کنید بلکه از ایزوی بالا استفاده می کنید. و لنز هم تاثیری روی نویز ندارد. و به علاوه لنز شما در 135 دیافراگم بازی ندارد ، پس زیاد هم برای پرتره مفید نیست ، مگر کارهای آتلیه که با نور زیاد و دیافهای تنگ کار میکنند.
    در عکاسی های پرتره شما باید نور رو تامین کنید ، حال به هر روشی ، و معمولا با ایزوهای پایین کار میکنید.
    اما اما اگر دنبال دوربین بدون نویز می گردید ، نه 400 و نه دی 80 ، فقط 350 دی کنون یا دی 50 نیکون. که من میگم 350 دی کنون.
    و توصیه ی من . وقتی که به دوربین D80 علاقه دارید ، هیچ انتخاب دیگری نکنید ، چون اگر هر دوربین دیگری بخرید ، با بروز اولین مشکل میگویید کاش D80 خریده بودم. باور کنید هر دوربینی که بخرید ، بعد از یک روز آنچنان به آن وابسته می شوید که دوربین های رقیب از ذهنتان بیرون می رود و آنقدر با کیفیت هستند که شما را به راحتی راضی کنند.
    ببخشید زیاد حرف زدم.
    موفق باشید.
    ممنونم از راهنمایی هاتون.به نکات جالبی اشاره کردید. من در زیر قسمتی از سایت dpreview را با آدرسش قید می کنم تا ملاحضه کنید
    تفاوت ISO 100-200-400 را در هر دو مدل دوربین مورد نظر مطالعه کنید.بنظر من نویز در d80 وجود دارد ولی با این تفاصیل باز من بطرف d80 کشش دارم و شما درست میفرمایید راجب نوع انتخاب
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/page18.asp
    کسی که خوشبخت نباشد، گناهکار است
    خدا نگاهتون کنه

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین