صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59

موضوع: 400D or D80

كاربر جديد alizarin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض 400D or D80

با سلام
    لطفا راهنمایم کنید بین خرید دوربین های 400D یا D80
    تقریبا هم قیمت هستند و مشخصاتشون یکسان است ، فقط می خوام بدونم از لحلظ نویز آیا d80 واقعا دارای نویز بیشتری نسبت به 400D داره یا نه؟

كاربر همراه eatemadi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: 400D or D80

نقل قول نوشته اصلی توسط alizarin نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا راهنمایم کنید بین خرید دوربین های 400D یا D80
    تقریبا هم قیمت هستند و مشخصاتشون یکسان است ، فقط می خوام بدونم از لحلظ نویز آیا d80 واقعا دارای نویز بیشتری نسبت به 400D داره یا نه؟
    اينجا كلي در اين مورد بحث شده :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3412
    Nikon D80 + Nikkor DX 18-70mm f/3.5-5.6G IF-ED
    Canon A70

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خيليم هم قيمت نيستند .

اين تاپيك رو هم ببينيد :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3631
    فرهاد حسيني

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    دوست عزیزم البته در صورتی که قیمت عامل خیلی مهمی در انتخاب نباشد میتوانید با مطالعه در http://www.dpreview.com// به نتایج خوبی برسید ولی اگر دوست دارید از تجربیات دیگران استفاده کنید بنظر من EOS 400D Rebel XTi واقعا" چیز دیگریست
    خوب است دوستان عزيزي كه قصد راهنمايي دارند، با دقت بيشتر و با دلايل متقن به اينكار بپردازند كه باعث سردرگمي ديگران نشوند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یک رویو خوب و مقایسه دو دوربین از تام هوگان

http://www.bythom.com/d80review.htm
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    خوب است دوستان عزيزي كه قصد راهنمايي دارند، با دقت بيشتر و با دلايل متقن به اينكار بپردازند كه باعث سردرگمي ديگران نشوند.
    آقاي روشن دوست عزيزمان آقاي هوشمند راست مي گويند، مطالعه كردن بعضي وقتها برايتان خوب است لطفا مطالعه بفرماييد!!!!!

آقاي هوشمند لازم است در خصوص مطلبي كه آقاي روشن فرموده مقداري توضيح بدم
    ايشان در خصوص دوربين و تجهيزات اطلاعات كافي دارند، مطالعه هم دارند، اين سايت مورد نظر شما را هم خيلي بيشتر و پيشتر ديده و خوانده اند، انتقادهايي هم به آن وارد نموده اند ......
    لپ مطلب ايشان اين مورد است كه حرف شما و نظر شما ممكن است مبناي تصميم گيري چند صد هزارتومني دوستاني باشد كه با تحمل زحمات زيادي اين مبلغ رو جور كرده باشند لذا آوردن دلايل متقن كوچكترين كاري است كه مي توان براي اين عزيزان انجام داد
    در خصوص مقايسه دو دوربين هم بايد خدمت شما برسانم كه تست ها و بررسي هاي همين سايت و سايت هاي بسيار ديگر برتري را به نيكونD80 داده اگر نمي دانستيد بدانيد.
    اگر تاپيكهاي مربوطه را مطالعه بفرماييد متوجه موضوع ميشويد

خواهش ميكنم بجاي پر نمودن مطالب صفحه با كپي پيست از لينكها استفاده كنيد اما بدانيد كه دلايل متقن شامل يك سري عبارت مربوط به ويژگيهاي فني نمي باشد بلكه معيار خروجي دوربينها كه خود بسته به پارامترهايي زيادي است منظور ايشان بوده

عبارت زير بخشي از كامنت شما مي باشد
    البته با نیکون 80D کار نکرده ام. در هرصورت دوست دارم جدا از سایز بدنه در مورد عکسهایی که با آن گرفته اید صحبت کنید. و اینکه چه چیز دیگری شما را به نیکون متمایل میکند؟
    جالب است پيداست با اين دوربين حتي كار نكرده ايد اما آنرا رد مي كنيد

در جاي ديگري فرموده ايد
    من با دوربین ساده زنیط F و یک نورسنج دستی که تا الان حدود 40 سال قدمت داره شروع به عکس گرفتن کردم. با دیافراگم 2 بعدها از کانن AV1 پدرم استفاده کردم حتی با زنیط 122 هم عکسهای جالبی گرفتم . کانن F1 را هم امتحان کردم و درست پیش از دنیای دیجیتالی کانن EOS 3000 را بکار میبردم ولی اگر من امروز دوباره دوربین بخرم با توجه به تجربیات خودم نزدیکترین دیجیتال به EOS3000 را که 300D , 400D است میخرم
    جالب است پارامتر انتخاب يك دوربين ديجيتال نزديكي به يك مدل آنالوگ ميباشد

و جاي ديگري فرموده ايد
    با اینکه 400D را نداشتم ولی با آن مدت کوتاهی عکس گرفتم و البته همانطور که گفتید بنظر کمی کوچک میآید و لی در مواقعی نه تنها ضعف نیست بلکه نقطه قوت این دوربین است
    اين هم جالب است چون به نظر ميرسد با 400D هم زياد كار نكرده ايد اما در خصوص آن و در توصيه به يكي از دوستان مي نويسيد

ولی اگر دوست دارید از تجربیات دیگران استفاده کنید بنظر من EOS 400D Rebel XTi واقعا" چیز دیگریست
    وقتي كه آقاي روشن مي فرمايند دلايل متقن دقيقا اشاره به اين تناقضات دارد ولي ايشان بزرگواري نموده و مثل بنده رك حرفشان را ادا نكردند

دوست عزيز در توصيه كردن دوربين بايد به شخص و امكاناتش هم توجه بشه مثلا براي آقاي علي زرين ممكنه D80 بهترين انتخاب باشه اما براي آقاي فرهاد44 بهترين انتخاب دوربين كنونه هر مدلي كه باشه براي ايشون 400d از d200 نيكون هم ارجعيت داره
    ویرایش توسط babakdin543 : Wednesday 31 January 2007 در ساعت 16:55
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

amirsooki
    Guest

حال که تا این اندازه باهم آشنا شدیم می خواهم بدانم شما بین کانن 30D و نیکون D80 به چه علت فنی و متقنی به جز آنچه کپی پیست کردم کدامیک را ترجیح میدهید؟
    سلام.
    شما مشخصات 400d و D80 رو کپی پیست کردید . و اینکه اگر جمله بندی شما رو متوجه شده باشم ، بین انتخاب این دو ( 30d و D80 ) یک تاپیک بود با این آدرس :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3631

و کلا این دو دوربین در یک رده نیستند.

آیا میدانید چرا شرکت کانن 400D راعرضه کرد و از لحاظ رقابتی با کدام محصول نیکون معادل یا هم ردیف است؟ باز هم از توجهی که به عرایضم کردید سپاسگذارم.
    400d از لحاظ رقابتی با نیکون D80 هم رده است. یک دلیل تولیدش این بود که باید با دوربین 10 مگا پیکسلی های رقبا مثل سونی ، نیکون ، پنتاکس و ... رقابت می کرد. دلایل دیگرش را هم که دوستان لطف می کنند.
    موفق باشید.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یک مسئله که باید در توصیه برای خرید یک دوربین درنظر بگیریم این است که چیزی به نام توصیه مطلق وجود ندارد و هر ادعایی مبنی بر برتری مطلق یکی بر دیگری کاملا غیر منطقی است.
    با هردو این دوربینها میتوان عکسهای فوق العاده ای گرفت که بسته به عکاس ان است.
    عوامل متعددی می تواند در خرید یک دوربین تاثیر گذار باشد و یک نسخه را نمی توان برای همه پیچید.
    با خرید یک دوربین داریم یک سیستم را میخریم که تا سالها یا شاید همیشه همراه ماست.
    مسایلی مانند بودجه - لنزهای در دسترس یا برنامه اینده ما میتوانند از عواملی باشند که بر عوامل تکنیکی می چربند.
    اگر مسایل اینگونه نبود میشد گفت دوربین جدید پنتاکس به هردوی 400 دی و دی80 میچربد.
    ارگونومی عالی- سیلینگ خوب و...
    اما در ایرا ن چگونه میتوان لنز پنتاکس یا لوازم مورد نیاز را پیدا کرد؟
    یک اصل که به ان اعتقاد دارم این است که خرید هیچ یک از این دوربین ها اشتباه نیست.
    فکر کنم خیلی وقتها به جای جواب مستقیم که اقا برو این یا ان را بخر بهتر است جوانب مختلف موضوع را برای دوستان بشکافیم.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دوست عزيز آقاي زرين
    E-mail شما را دريافت كردم و پاسخش رو اينجا ميدم، لطف بفرماييد از پيامهاي خصوصي اين سايت استفاده كنيد چون من نمي رسم هر روز E-mail رو چك كنم ممكن جوابش طول بكشه و باعث شرمندگي بشه

به نظر من انتخاب بين اين دو دوربين از ساده ترين انتخابها ميتونه باشه چرا
    1- هر دو دوربين كيفيت و امكانات بسيار خوبي رو ارائه ميدن (از خريد هر دو پشيمون نميشيد)
    2-براي استفاده(پرتره و منظره) شما هر دوبدنه خوبن اما اين مورد بيشتر بستگي به لنز داره تا بدنه
    3- لنز كيت 400D مناسب عكاسي پرتره نيست و واسه منظره هم شارپنس مورد نياز رو در حد عالي نميده لذا مجبوريد عوضش كنيد (آقاي سوكي و آقاي فخار نمونه هاي بارز اين مسئله هستن)
    4- من فكر ميكنم تنها مسئله انتخاب فقط لنز و قيمته چون بدنه ها هيچ تفاوت فاحشي از لحاظ قابليت ها ندارن
    5- لنز كيت D80 يا 135-18 هست كه براي پرتره و منظره ايده اله يا 70-18 هستش كه بازهم براي منظره خوبه اما براي پرتره مثل لنز قبلي نيست اما از 55-18 كنون خيلي خيلي بهتره
    6- قيمت 400D با لنر 125-18 سيگما يا 70-17 سيگما را با كيتهاي D80 مقايسه كنيد تا نتيجه گيري براتون راحت تر بشه و مي تونه تنها مبناي انتخاب باشه
    7- تنها تفاوتهاي بين اين دو دوربين غبار روب روي بدنه 400D و قابليت كمند كردن فلاشهاي ريموت در چهاركانال و سه گروه روي بدنه D80 است كه اين مورد اگر در استوديو يا مجالس عروسي بخواهيد استفاده كنيد بسيار كاربردي ميباشد و در عكاسي مناظر استفاده ندارد

من بودم قيمت را در بند 6 بدست مي اوردم و مبناي انتخاب قرار ميدادم اما اين را بدانيد با لنز 135-18 D80 واسه مواردي كه شما نام برديد ديگر نيازي به لنز ديگري نداريد مگر اينكه بخواهيد پرتره هاي حرفه اي بگيريد كه مي تونيد بريد سراغ لنز فيكس 85 ميليمتر نيكور
    كنون تو اين رنج لنز قابل قبول با قيمت مناسب نداره مگر اينكه برويد سراغ لنزهاي عالي سري L كه بايد قيمت سرسام آوري (اندازه بدنه شايد هم بيشتر) پرداخت كنيد

اما يه پيشنهاد چرا به 350D فكر نميكنيد براي خريد لنز هاي اشاره شده دستتون بازتره، نويزش از 400D بهتره ، واسه استفاده شما مناسبه فقط غبار روب رو سنسور نداره
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 1 February 2007 در ساعت 10:30
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    من بودم قيمت را در بند 6 بدست مي اوردم و مبناي انتخاب قرار ميدادم اما اين را بدانيد با لنز 135-18 D80 واسه مواردي كه شما نام برديد ديگر نيازي به لنز ديگري نداريد مگر اينكه بخواهيد پرتره هاي حرفه اي بگيريد كه مي تونيد بريد سراغ لنز فيكس 85 ميليمتر نيكور
    كنون تو اين رنج لنز قابل قبول با قيمت مناسب نداره مگر اينكه برويد سراغ لنزهاي عالي سري L كه بايد قيمت سرسام آوري (اندازه بدنه شايد هم بيشتر) پرداخت كنيد
    بابک جان اگر منظورت 18-135 نباشدبرای کنون ..
    کنون هم لنز 85 فیکس داره با اف 1.8 که قیمتش هم مناسب هست
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین