صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 151
Like Tree3تشکر

موضوع: مقايسه Canon 30D و Nikon D200

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: کمک فوری D200 , 30d

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

آدم هي ناخود آگاه از بحث تاپيك منحرف مي شه. دست خودمون نيست : من هميشه فكر مي كنم كه چرا كنن براي 5D فلاش سر دوربين (PopUp) نذاشته ؟ يه جور ژست خيلي حرفه اي جلوه دادن ؟ خيلي جاها آدم دوست داره سبك بره و عكساي با فاصله ي دور هم نمي خواد بگيره . اونجاست كه به نظر من كمبود اون فلش احساس مي شه. داريوش جان از اين بابت مشكلي احساس نمي كني ؟
    من اصولا از فلاش خود دوربین استفاده نمی کنم مگر برای fill flash.که ان هم هنوز واقعا فرصت نکردم دوربین را درست و حسابی تست کنم. اما چیزی که بود یادم است که با همان 30D هم باز از فلاش سیگما برای این کار استفاده می کردم.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

قربان شما چرا تکلیف مشخص نمیکنید
    بابا خواهشا کمکم کنید چون اینجوری بیشتر سردرگم میشم
    جناب رهنما...
    ما كي باشيم كه تكليف مشخص كنيم؟
    من كه هيچ، بقيه دوستان در اينجا هم سعي مي*كنند تجربيات خودشون رو با ديگران تقسيم كنند.
    در نهايت شما خودتون بايد تصميم بگيريد و با خواندن اين پستها باز به اين نتيجه رسيدم كه مهم*ترين مساله در انتخاب بين اين دو دوربين لنز و يا لنزهاي مورد نياز شماست.

چند نكته هم كه دوستان نوشتند رو دوباره بخوانيم:
    - امکان اتو ایزو . که فکر می کنم برای یک عکاس خبری یا اجتماعی بسیار مفید هست (برای من خیلی واجبه، دوست دارم نظر بقیه رو هم در این مورد بدونم)
    گمان مي*كنم در بسياري از موقعيتها اين امكان خطاي عكاس رو بسيار كم مي*كنه.... در زماني كه بر اثر بي*توجهي و يا كمبود وقت ايزوي مناسب رو انتخاب نكرديم.(شايد جداي عكاسي خبري و يا اجتماعي براي دوستاني كه كمتر عكاسي مي*كنند هم اين امكان بسيار جذاب باشه... با تنظيمات پيش فرض ميشه عكاسي راحت تري داشت.)

- دیس پلی یا بازبینی عکسها بهتر و سریعتر انجام می شه.
    با غربيلك ديافراگم در دي 200 مي*توان همان كاري رو كرد كه غربيلك پشت دوربين كانون انجام ميده.

بهتر است.
    اگر به دنبال کیفیت تصویر بالا و چاپ در ابعاد بزرگ و بدون نویز هستید و یا مثلا عکاسی شب می کنید، EOS 30D
    منظورم این بود که به این علت که نویز کمتری عکس های حاصله از 30D است، می توان با آسودگی خاطر بیشتری آن را در ابعاد بزرگتر چاپ کرد. البته که ِD200 مگاپیکسل بیشتری دارد اما Per Pixel Sharpness دوربین EOS 30D بالا تر است و می توان با Interpolation به همان 10MP رسید. با این حساب که نویز کمتری دارید.
    گمان مي*كنم اين حرفا مته به خشخاش گذاشتن باشه.

بقيه مطالبي كه دوستان نوشتند همه خواندني اما :

نكته آخري كه به نظر من ميرسه و گفته نشده... AF illuminator باشه...
    در نيكون شما از لامپ كمكي فوكوس استفاده مي*كنيد و در كانون از flash strobe.
    كه به نظر من flash strobe واقعا آزار دهندست!(كانون اين ايده رو از كجا آورده واقعا نميدونم!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اما يه چيز كمي بي*ربط....
    در مورد نداشتن فلاش در 5d و 1دي كانون و سري دي نيكون....
    به نظر من اين يه ضعف هست....
    حالا نميدونم چقدر از اين مساله مربوط به داشتن چشمي بزرگتر هست؟(كه تمام فضاي اون بالا براي اين منظور اختصاص داده شده).
    حالا نميشد كمي طراحي بدنه عوض بشه و اون بالا فضايي براي فلاش در نظر گرفته بشه و كله دوربين بزرگتر بشه؟
    دقيقا در جريان نيستم.
    اما جدا از مساله فيل فلاش... فلاش دوربين در بسياري از جاها به كار مياد... هميشه فلاش خارجي همراه ما نيست. و اگر هم باشه... خيلي اوقات فرصت نصب و تنظيم فلاش خارجي نيست و فلاش روي دوربين با يك كليد در دسترس هست.

من الان 2 تا فلاش اكسترنال دارم... ولي بسيار پيش مياد كه از فلاش سر دوربين استفاده كنم.

نكته بعدي؟
    با فلاش روي دوربين ميتوانم به راحتي فلاشهاي اكسترنال ديگه رو ريموت كنم. ولي اين امكان رو D2x هم نداره... يعني الان كه 2 تا فلاش دارم... در حقيقت ميتونم با 3 تا فلاش عكاسي كنم و نور همه اونها رو كنترل كنم.
    در كانون امكان ريموت وجود نداره (يعني به اون قطعه چند صد هزارتوماني نياز هست.)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بي ربط به بحث مقايسه اي قبل ميگويم، در D200 چند چيز بسيار بسيار مرا به هيجان مي آورد.

- ارگونومي بي نظير و تكرار نشدني
    - نورسنجي و فلاش متري
    اين قابليت آخر و تركيب اين دو قابليت آخر - يعني فلاش متري و نورسنجي - تا حدي است كه به عقيده من با هيچ دوربيني در رده خودش قابل مقايسه نيست، اين سيستم ها، تا آن جا كه من تست كرده ام، اصلاً گول نميخورند و به نحو آزاردهنده اي دقيق هستند!
    - منظره ياب بسيار عالي

در مورد بحثي هم كه با داريوش عزيز داشتم، اصلاً منظورم مگا پيكسل بيشتر نبود، بلكه دقيقاً منظورم اين بود كه اگر بخواهد حتي افراطي به قضيه هم نگريسته شود، نتيجه برعكس ميشود.

فرصتي پيش آمد تا با D200 كار استوديويي بكنم، نتيجه بسيار بسيار رضايت بخش بود، اما صادقانه بگويم، هيچ احساس نيازي نكردم تا دوربينم را عوض كنم، حتي وسوسه اش هم از سرم افتاد، تفاوت ها اينقدري نيست كه بيارزد. يك مقدار كادر بسته تر، همان مگا پيكسل! ميخواهيد همان مقدار پيكسل داشته باشيد (من در بسياري از موارد لازم ندارم!) نيم قدم به جلو!

مطرح كردن اين قضيه شايد تنها براي كساني مفيد باشد كه دوربيني 6 مگاپيكسل دارند و شايد وسوسه ارتقاء پيدا كرده اند، يا بر سر خريد دوربين ارزان 6 مگاپيكسل ترديد دارند.
    البته مسلماً دو دوربين D70 و D200 متعلق به دونسل متفاوت هستند و D200 از لحاظ كيفيت تصوير برتري هايي انكار ناپذير دارد، اما به دور از بحث هزينه بيهوده كردن، تا D400 يا D600 انگيزه لازم براي سوئيچ كردن نيست.
    بايد در نظر گرفت كه كار من با دوربين با كاري كه آرش عزيز با دوربين انجام ميدهد فرق دارد و شبيه به قضيه كذايي "آزار و اذيت" است كه هادي عزيز در تاپيك لوازم همراه عكاس گفتند. به درستي كه دوربيني مثل D70 تاب و تحمل آن را ندارد!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 15 February 2007 در ساعت 00:53
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

اصلاً گول نميخورند و به نحو آزاردهنده اي دقيق هستند!
    :biggrin: خيلي قشنگ بود !

ياد سيد ابراهيم نبوي افتادم .( دختري كه ايفتيضاح خوشكل بود ! )
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    منظورم این بود که به این علت که نویز کمتری عکس های حاصله از 30D است، می توان با آسودگی خاطر بیشتری آن را در ابعاد بزرگتر چاپ کرد. البته که ِD200 مگاپیکسل بیشتری دارد اما Per Pixel Sharpness دوربین EOS 30D بالا تر است و می توان با Interpolation به همان 10MP رسید. با این حساب که نویز کمتری دارید.
    داريوش جان تو بحثها موردي كه منو آزار ميده (هنگام خريد خودم اين مشكل رو داشتم ) اينه كه هميشه كيفي بحث ميكنيم و كمي بحث نميشه مثلا ميگيم اين بهتر از اونه اما نميگيم چقدر يا ميگيم نويز اين تو Iso 1600 بهتره نميگيم چقدر
    مثلا در مورد سايز عكس اين مواردي كه گفتيد تو چه سايزي است يا تفاوتها در چه سايزي خودش رو نشون ميده اگر لطف كنيد اين رو هم مشخص كنيد شايد اصلا دوستمون تو اين سايز ها نخواد چاپ كنه من فكر ميكم تو سايز 100*70 باشه چون من با دوربينم تا سايز 30*45 كوچكترين مشكلي ندارم بيشتر رو چاپ نكردم ببينم چطوريه ، تازه اون چيزي كه شما فرموديد تو حساسيت هاي بالا صادقه نه تو حساسيت هاي پايين تازه اصلا معلوم نيست برتري با كدوم دوربينه

حالا چندتا سئوال
    اين دوستمون آيا عكس چاپ ميكنه؟
    آيا تو اين سايز چاپ ميكنه؟
    چندتا تو اين سايز چاپ ميكنه؟
    چند تا از عكسهايي كه قرار تو اين سايز چاپ بشه از حساسيت بالا براي گرفتن عكس استفاده شده؟

ببينيد بيايم مواردي رو كه زياد مهم نيستن رو اينقدر مهم جلوه نديم بنده خدا دوستمون آقاي رهنما رو بيشتر گيج ميكنيم و باعث ميشيم بر اساس مورد غير مهمي(يا غير واقعي) تصميم گيري مهمي بكنه و بعد پشيمون بشه

مورد مهم ديگه اينه كه آقاي رهنما چقدر از دوربين استفاده ميكنه شايد بشه فرستادش سراغ دوربينهاي ارزونتر و لنزهاي بهتر تا مثل بعضي از دوستان پول براي بدنه فلزي نده بعد دوربين رو هيچ وقت از كيفش خارج نكنه به نظر من بدنه فلزي رو وقتي بايد رفت سراغش كه مثل آرش ميخواي پدر دوربينت رو در بياري من دوربينش رو ديدم اينقدر باهاش كار كرده كه فكر كنم اگر دوربين من بود حالا سه كفن پوسونده بود
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    داريوش جان تو بحثها موردي كه منو آزار ميده (هنگام خريد خودم اين مشكل رو داشتم ) اينه كه هميشه كيفي بحث ميكنيم و كمي بحث نميشه مثلا ميگيم اين بهتر از اونه اما نميگيم چقدر يا ميگيم نويز اين تو Iso 1600 بهتره نميگيم چقدر
    مثلا در مورد سايز عكس اين مواردي كه گفتيد تو چه سايزي است يا تفاوتها در چه سايزي خودش رو نشون ميده اگر لطف كنيد اين رو هم مشخص كنيد شايد اصلا دوستمون تو اين سايز ها نخواد چاپ كنه من فكر ميكم تو سايز 100*70 باشه چون من با دوربينم تا سايز 30*45 كوچكترين مشكلي ندارم بيشتر رو چاپ نكردم ببينم چطوريه ، تازه اون چيزي كه شما فرموديد تو حساسيت هاي بالا صادقه نه تو حساسيت هاي پايين تازه اصلا معلوم نيست برتري با كدوم دوربينه

حالا چندتا سئوال
    اين دوستمون آيا عكس چاپ ميكنه؟
    آيا تو اين سايز چاپ ميكنه؟
    چندتا تو اين سايز چاپ ميكنه؟
    چند تا از عكسهايي كه قرار تو اين سايز چاپ بشه از حساسيت بالا براي گرفتن عكس استفاده شده؟

ببينيد بيايم مواردي رو كه زياد مهم نيستن رو اينقدر مهم جلوه نديم بنده خدا دوستمون آقاي رهنما رو بيشتر گيج ميكنيم و باعث ميشيم بر اساس مورد غير مهمي(يا غير واقعي) تصميم گيري مهمي بكنه و بعد پشيمون بشه

مورد مهم ديگه اينه كه آقاي رهنما چقدر از دوربين استفاده ميكنه شايد بشه فرستادش سراغ دوربينهاي ارزونتر و لنزهاي بهتر تا مثل بعضي از دوستان پول براي بدنه فلزي نده بعد دوربين رو هيچ وقت از كيفش خارج نكنه به نظر من بدنه فلزي رو وقتي بايد رفت سراغش كه مثل آرش ميخواي پدر دوربينت رو در بياري من دوربينش رو ديدم اينقدر باهاش كار كرده كه فكر كنم اگر دوربين من بود حالا سه كفن پوسونده بود
    درود
    جناب دیناروند
    بسیار سپاسگذارم از لطف شما
    در حقیقت میشه گفت استفاده من از دوربین زیاده
    ولی حالا چقدر بخوام عکسم رو در اندازه های زیاد چاپ کنم
    واقعا نمیدونم چی یش میاد
    بطور کل بین این دو دلربا گیج و حیران شدم

یکی از مسائلی که برام خیلی جالبه راجع بهش بدونم میزان تفاوت (کمی) این دو دوربین در ایزو های بالاست
    آیا d200 مشکل زیادی در ایزو بالا داره که انقدر رو ی اون مانور داده میشه؟
    نوری

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

و دو سوالی بی ربط

یکی از دوستان بسیار اصرار میکنه که تا اخر این ماه میلادی
    قرار D40 کانن بیاد و من باید صبر کنم
    در این مورد (شایعه یا وافعیت ) ایا صحت داره؟
    و سوال دیگر بر فرض اگر من تصمیم رو بگیرم و عده ی زیادی رو اسوده کنم
    آیا الان (ماه بهمن و اسفند ) زمان مناسبی برای خرید هست؟
    البته با توجه به تعطیلی عید و فراغت و زمان برای عکاسی!
    نوری

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa rahnama نمایش پست ها
    یکی از مسائلی که برام خیلی جالبه راجع بهش بدونم میزان تفاوت (کمی) این دو دوربین در ایزو های بالاست
    آیا d200 مشکل زیادی در ایزو بالا داره که انقدر رو ی اون مانور داده میشه؟
    خودتون بررسي كنيد تو دوتا لينك زير مي تونيد بعه موارد كمي برسيد اين مورد رو بايد خودتون بررسي كنيد
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page20.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page21.asp

chroma (color) noise
    در دوربين D200 از 5D و 30Dبهتر هست اما ميزان اختلاف خيلي كمه تو بعضي حساسيت ها حتي به 1 هم نميرسه

luminance noise
    30D بهتره اما تا Iso 500 اختلاف خيلي كمه و بعد از اون بيشتر ميشه تو حساسيت هاي بالا اين اختلاف حتي به سه واحد تو luminance noise Black هم ميرسه اما اختلاف توي GRAY در حساسيت هاي بالا كمتره و تا 1 واحد ميرسه

لازمه خودتون كامل گرافهارو ببينيد اما در عمل اين مورد براي شما مشكل خواهد شد يا خير بسته به استفادتون داره لازمه نمونه هاي عكسها رو تو ISO هاي بالا ببينيد اگر بيشتر عكاسي تون تو شبه به نويز بايد اهميت بيشتري داد اگر خير اين مورد براتون مشكلي ايجاد نخواهد كرد
    نكته ديگه اگر انتخابتون D200 شد و قرار شد بريد از نورنگار بخريد با مسعود صحبت نكنيد چون با D200 مادر كشتكي داره و رگتون رو ميزنه يا اينقدر حرف ميزنه براتون كه از عكاسي كردن پشيمون ميشيد بعد يه تلويزيون LCD بهتون ميندازه (از مغازه باباش)
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

آرش جان در جايي خوانده بودم كه علت نداشتن فلاش بر روي اين دوربينها ..... كم كردن درزها و راه هاي ورود گرد غبار است.....
    مسعود قدیری

صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین