صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 151
Like Tree3تشکر

موضوع: مقايسه Canon 30D و Nikon D200

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: کمک فوری D200 , 30d

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    خودتون بررسي كنيد تو دوتا لينك زير مي تونيد بعه موارد كمي برسيد اين مورد رو بايد خودتون بررسي كنيد
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page20.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page21.asp

chroma (color) noise
    در دوربين D200 از 5D و 30Dبهتر هست اما ميزان اختلاف خيلي كمه تو بعضي حساسيت ها حتي به 1 هم نميرسه

luminance noise
    30D بهتره اما تا Iso 500 اختلاف خيلي كمه و بعد از اون بيشتر ميشه تو حساسيت هاي بالا اين اختلاف حتي به سه واحد تو luminance noise Black هم ميرسه اما اختلاف توي GRAY در حساسيت هاي بالا كمتره و تا 1 واحد ميرسه

لازمه خودتون كامل گرافهارو ببينيد اما در عمل اين مورد براي شما مشكل خواهد شد يا خير بسته به استفادتون داره لازمه نمونه هاي عكسها رو تو ISO هاي بالا ببينيد اگر بيشتر عكاسي تون تو شبه به نويز بايد اهميت بيشتري داد اگر خير اين مورد براتون مشكلي ايجاد نخواهد كرد
    نكته ديگه اگر انتخابتون D200 شد و قرار شد بريد از نورنگار بخريد با مسعود صحبت نكنيد چون با D200 مادر كشتكي داره و رگتون رو ميزنه يا اينقدر حرف ميزنه براتون كه از عكاسي كردن پشيمون ميشيد بعد يه تلويزيون LCD بهتون ميندازه (از مغازه باباش)
    بابک جان، انصافا که به نکات ظریفی اشاره کرده. در این مورد حق با شماست. من هم در ابتدا عرض کردم که با خرید هر دو این دوربین ها واقعا پشیمانی وجود ندارد. و تنها پارامتری که شاید بتوان گفت این دو دوربین در آن متفاوت هستند رفتار نویزی آنها می باشد که شما لینک های DPReview را گداشتید. در خیلی موارد دیگر برتری با D200 هست.
    البته برای رفع ابهام و پاسخ به موردی که شما مطرح کردید، من سایز های بیشتر از 70*50 و ایزوی 800 و بالاتر را مطرح کردم. البته باز هم به لطف پلاگین های رفع نویز تا حد زیادی می توان خروجی های قابل قبولی از D200 گرفت.

اما همه این حرف ها به کنار، پیشنهاد همیشگی:
    هر دو دوربین را در دستتان بگیرید و ببینید style و handling کدام را بیشتر می پسندید. خیلی ساده است. شما کم نویز ترین دوربین دنیا را هم که داشته باشید و احساس کتید در دستتان یک پاره آجر است، شاید خیلی ارزش نداشته باشد.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa rahnama نمایش پست ها
    بطور کل بین این دو دلربا گیج و حیران شدم
    به نظر من بين اين دو دلربا آدم گيج و حيران نميشه بلكه بين دنياي لنزهايي كه بين اين دو برند است آدم بايد گيج بشه لذا اينو بدونين از خريد هر دو بدنه راضي خواهيد بود اما از لنزها نميدونم به نظرم بهتره بيشتر رو لنزها تمركز كنيد بعد از لنز به بدنه برسيد خيلي نتيجه بهتري ميگيريد منتها نتيجه گيري ممكنه يكم طول بكشه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نكته اي به ظاهر بي ربط اما كاملا مرتبط!

معتقدم ( پس نظري كاملا شخصي است ) ، سياست توليد لنز Canon ، سياستي موذيانه است جهت تحريك به خريد لنزهاي بيشتر و خريد لنزهاي گرانتر. مدتها است تك تك مشخصات لنزها و ارتباط اونها با لنز ديگر Canon را زير نظر گرفته ام.

و اما نيكون : لنزهاي نيكون به مراتب بيشتر و بهتر در جهت جلب رضايت مشتري توليد ميشه (بخصوص مشتريهاي لايه مياني از لحاظ قدرت خريد) . نمونه بارز اين مطلب 200-18 نيكور است .

در مورد بدنه هم تقريبا همين داستان است. تصور ميكنم اگر Canon دايم بازار را تحريك نميكرد و هر روز ( اغراق شده است ، ميدونم ! ) يك بدنه بيرون نمي*داد ، نيكون هر دو سه سال يكبار (شايدم بيشتر) ، در هر كلاس يك بدنه توليد ميكرد !

پس اگر D200* بخريد ، مقوله لنز ، كمتر روي اعصاب شما " چا-چا " مي*رقصد!

در حقيقت كنون بهتر بلده پول شما رو ببلعه ، يا حداقل در مورد ايران ، بازاري گرم براي سيگما (بخوانيد سي گل) بسازه!
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    البته برای رفع ابهام و پاسخ به موردی که شما مطرح کردید، من سایز های بیشتر از 70*50 و ایزوی 800 و بالاتر را مطرح کردم. البته باز هم به لطف پلاگین های رفع نویز تا حد زیادی می توان خروجی های قابل قبولی از D200 گرفت.
    بله دقيقا تو اين سايزها با حساسيت كم اصلا مشكلي وجود نداره حتي تو سايز هاي بزرگتر با حساسيت كم هم مشكلي وجود نداره تنها مشكل تو سايز هاي بزرگتر با حساسيت هاي بالاي 1000 مي تونه ايجاد بشه
    البته آقاي رهنما قصد ساخت بيلبرد نداره اگر هم داره اين دو دوربين جوابگو نيستن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

خب تا حالا کمی وزنه داره به سمت نیکن منحرف میشه
    ولی مسئله فول فریم بودن کانن چی میشه؟
    و چقدر موثره؟
    نوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

30دي فول فريم نيست مگر اينكه بعدا بخواهيد فول فريم بخريد و در خريد لنز اينده نگري كنيد

در كل اقاي هژير اذز درست ميگن نيكون بيشتر هواي مشتريانش رو داره كنون انگار ديگه خيالش از همه چيز راحته و

هر كار دلش ميخواد انجام ميده تنها برتري مطلق كنون به نيكون در نويز كمتر بود كه با امدن دي 50 و دي 80 نيكون

نشون داد كه خوب داره جلو مياد و حتما تا چند وقت ديگه ما كنونيها ديگه سوژه اي براي بحث نخواهيم داشت

راستش رو بخواهيد اگر عكاسي شب نميكنيد من با دي 200 به همراه 200-18 بيشتر موافقم

البته اين براي شروع هست و بعدا كلي جا براي خرج كردن پولهاي عزيزتون وجود داره

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa rahnama نمایش پست ها
    خب تا حالا کمی وزنه داره به سمت نیکن منحرف میشه
    و چقدر موثره؟
    يه چيزي بگم تا ترازوتو زير رو كنم
    30D اصلا فول فريم نيست ، كراپ فكتور اين دوربين 1.6 و D200 1.5 هستش اما تو رو خدا بين اين دو عدد تفاوت قائل نشيد
    "پست من با پست نادر هم زمان بود"
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 15 February 2007 در ساعت 11:44
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: کمک فوری D200 , 30d

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    شايد اصلا دوستمون تو اين سايز ها نخواد چاپ كنه من فكر ميكم تو سايز 100*70 باشه چون من با دوربينم تا سايز 30*45 كوچكترين مشكلي ندارم بيشتر رو چاپ نكردم ببينم چطوريه
    من با دوربینم که 6 مگاپیکسل هست، 50*70 چاپ کردم و خیلی خیلی راضی بودم. راستش رو بخواهید، اصلا توقع همچین کیفیتی رو توی این سایز نداشتم.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آرش جان در جايي خوانده بودم كه علت نداشتن فلاش بر روي اين دوربينها ..... كم كردن درزها و راه هاي ورود گرد غبار است
    ايده خوبيه! اما ! مثلا دي 200 كه rubber seals! است! اما 5d نه... اما دي 200 فلاش داره و 5دي نداره...
    اگر كسي درين مورد چيز دقيق تري ميدونه به ما هم بگه...
    البته گمان مي*كنم مجموعه عواملي باعث شده چنين تصميمي گرفته بشه.... خوبه كه يه جايي اين عوامل رو جمع كنيم.

یکی از دوستان بسیار اصرار میکنه که تا اخر این ماه میلادی
    قرار D40 کانن بیاد و من باید صبر کنم
    در این مورد (شایعه یا وافعیت ) ایا صحت داره؟
    هر چيزي ممكنه...
    مثلا آقاي قديري هم شديدا منتظر d200S هست! ;)
    اما به فرض اينكه هركدوم از اين دوربينها در PMA معرفي بشه ... گمان ميكنم اگر كانون باشه تا اواسط تابستان و اگر نيكون باشه تا اواخر تابستان بايد منتظر دوربين باشيد.! (و البته با قيمتي بيشتر و كمي نامعقول چون اولين خريدار هستيد!)

كانون 30 دي كه فول فريم نيست. 30 دي برش 1.6 و دي 200 برش 1.5 داره.

البته ... نيكون اصلا دوربين ديجيتال فول فريم نساخته... اما كانون دو سري دوربين فول فريم داره... (1DS,1DS II,5d)

نكته آخر در مورد رقاصي!
    در مورد قيمت فلاش هم كانون با پاشنه*هاي بلند روي مخ تانگو ميرقصد!

اينجا چه خبره! وسط متن 2 تا تلفن جواب دادم! شدم نفر آخر! ;)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    نكته آخر در مورد رقاصي!
    در مورد قيمت فلاش هم كانون با پاشنه*هاي بلند روي مخ تانگو ميرقصد!
    نه آرش جان سالسا مي رقصه و مشترياش با حرارت زياد كنارش سينه ميزنن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین