صفحه 139 از 433 نخستنخست ... 39 89 129 135 136 137 138 139 140 141 142 143 149 189 239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    چی بگیم ولا... ازون پست هائیه که معمولا به سرانجام نمیرسه!!!
    اگه قصد کلکسیون دارید برید یه فروشگاه و گرون ترین ها رو بخرید!...
    در عین حال برای اینکه آف تاپیک نباشه! و با فرض بر اینکه فول فریم دارید این ترکیب کافی خواهد بود...
    14-24
    24-70
    70-200
    105
    ممنون آقا محسن. بهتون قول میدم به سرانجام میرسه ( برای خودم ) و امید دارم بقیه اعضا هم منو بخشیده باشن که پستم به سرانجام نرسیده از دیدتون.
    من رو دو تا لنزی که گفتین دو دل هستم. یکی 105 ماکرو... یکی پرتره ها. چون 180 رو هم نمیدونم... مرددم... کارائی بیشتری یا شارپنس بیشتر نداره؟ رنج ها خیلی خوب پشت سر هم قرار دارند و دقیق پیشنهاد دادین ولی جای خالی لنز پرایم احساس نمیشه؟ به اطلاعاتم شک کردم چون فکر میکردم به خاطر سخت افزار لنزهای پرایم، این لنزها خروجی خیلی بهتری میدن.
    فکر میکنم اون کلکسیون که گفتم برداشت بد شده آقا محسن. به خاطر این گفتم کلکسیون که شمائی که لطف دارین پاسخ میدین مطمئن باشین جا برای بودجه خالیه. از همه لنز قراره به بهترین نحو استفاده بشه.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

180؟؟؟؟؟؟؟

مگه لنز 180 نیکون داریم؟ برای سیگما ماکرو 180 داریم ولی برای نیکون نه. برای نیکون 105 ماکرو بهترینه و تو انتخابت شک نکن و برای پرتره ها 85mm f/1.8G یا 1.4G بهترین هستند و کیفیت تصویرشون فوق العاده هست. از نظر سخت افزاری و کیفیت تصویر هم لنزهای پرایم بهتر از لنزهای زوم هستند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    180؟؟؟؟؟؟؟

مگه لنز 180 نیکون داریم؟ برای سیگما ماکرو 180 داریم ولی برای نیکون نه. برای نیکون 105 ماکرو بهترینه و تو انتخابت شک نکن و برای پرتره ها 85mm f/1.8G یا 1.4G بهترین هستند و کیفیت تصویرشون فوق العاده هست. از نظر سخت افزاری و کیفیت تصویر هم لنزهای پرایم بهتر از لنزهای زوم هستند.
    اره منظورم سیگما بود. به خاطر رنج بیشتر، دستم باز نیست که از دورتر عکس بگیرم؟ ولی خوب شارپنس نیکون هم دوست دارم باهاش کار کردم خیلی خوبه
    الان برای پرتره، گیج شدم. هم رنجی که آقا محسن گفتن جذابه و پرایم هم جذابه. میدونم اگه دو تاشو هم بخرم فقط یکی رو استفاده میکنم. دوربینم تقریبا انتخاب کردم یا d800 یا d800e که دو دل موندم. با این دوربین نظر شما چیه. اقا محسن شما هم لطف کن نظرت بگو.

تشکر کرده
    5142

پیشنهاد من چون برای پرتره کیفیت مهمه شما لنز پرایم بگیر. در مورد دوربین هم d800e که فیلتر پایین گذر نداره و عکسهاش کمی شارپتر از d800 هست.
    beni تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط beni نمایش پست ها
    ممنون آقا محسن. بهتون قول میدم به سرانجام میرسه ( برای خودم ) و امید دارم بقیه اعضا هم منو بخشیده باشن که پستم به سرانجام نرسیده از دیدتون.
    من رو دو تا لنزی که گفتین دو دل هستم. یکی 105 ماکرو... یکی پرتره ها. چون 180 رو هم نمیدونم... مرددم... کارائی بیشتری یا شارپنس بیشتر نداره؟ رنج ها خیلی خوب پشت سر هم قرار دارند و دقیق پیشنهاد دادین ولی جای خالی لنز پرایم احساس نمیشه؟ به اطلاعاتم شک کردم چون فکر میکردم به خاطر سخت افزار لنزهای پرایم، این لنزها خروجی خیلی بهتری میدن.
    فکر میکنم اون کلکسیون که گفتم برداشت بد شده آقا محسن. به خاطر این گفتم کلکسیون که شمائی که لطف دارین پاسخ میدین مطمئن باشین جا برای بودجه خالیه. از همه لنز قراره به بهترین نحو استفاده بشه.
    درود
    امیدوارم بهترین ها رو بخرید و به بهترین نحو هم ازشون استفاده کنید.
    من حداقل ترکیب ممکن از بهترین های نیکون رو برای برآورده کردن نیاز شما گفتم.
    24-70 و 70-200 برای پرتره های داخل و خارج
    14-24 برای طبیعت و آسمان شب و 105 هم ماکرو
    البته نگفتید چه نوع ماکرویی! مثلا حشرات یا عکاسی تبلیغاتی و صنعتی؟
    که برای هر دوش به نظرم 105 جوابگوست.
    180 سیگما هم خوبه
    پرایم هایی که دوستان پیشنهاد دادند هم عالی اند 50 و 85 1.4
    fariborz.nz و jamal.s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط beni نمایش پست ها
    سلام. ببینین من میخوام یک کلکسیون لنز خریداری کنم. بهترین ها رو میخوام. لطف کنین به ترتیب نظر بدین:
    1- پرتره ( 2 لنز یکی برای آتلیه و دومی برای فضای بیرون مثل باغ )
    2- اسمان شب
    3- ماکرو
    4- طبیعت
    پولش اصلا مهم نیست. فقط بهترین باشه. راستی مانت نیکون. قبلا هم عکاسی کردم و چون دستم بازه دوست دارم این کلکسیون جمع کنم صرف نظر از این که به کارم بیاد یا نه. از چند نفری پرسیدم اکثرشون گفتن به دردت نمیخوره و پول دور ریختنه... شما اسمش بذارین علاقه... علاقه دارم این کلکسیون از بهترین ها جمع کنم. مرسی
    دوست عزیز
    دوربین شما چیست ؟؟ مدلش رو کامل درج بفرمایید .

كاربر جديد mohammadzarei آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام
    دوستان عزیز دوربین من D5100 و لنزم 18-55 دارم . میخوام یه لنز پرایم بگیرم چه پیشنهادی دارید ( بوکه واسم مهمه ). برای کارهای تله 55-300 به نظرتون خوبه ؟ با قیمت اگه بگید ممنون میشم بودجه هم دارم مشکلی نیست.

تشکر کرده
    5142

جناب جمال ایشون دوربین ندارند و می خوان بخرن که خواستند بهترین دوربین نیکون رو به ایشون پیشنهاد بدیم. بین D800 و D800E مردد هستند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadzarei نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز دوربین من D5100 و لنزم 18-55 دارم . میخوام یه لنز پرایم بگیرم چه پیشنهادی دارید ( بوکه واسم مهمه ). برای کارهای تله 55-300 به نظرتون خوبه ؟ با قیمت اگه بگید ممنون میشم بودجه هم دارم مشکلی نیست.
    دوست عزیز من هم دقیقا چند وقتیه که به همین موضوع فکر می کنم اما به نتیجه نمی رسم.

فاصله کانونی چشم انسان معادل یک لنز 50مم هستش و طبیعتا زاویه دید هم مشابه اون خواهد بود. نیکون برای 50مم دو لنز خیلی خوب داره که 50mm f/1.8G و 50mm f/1.4G.

لنز 1.4 تو بوکه به مقدار ناچیزی بهتر عمل می کنه به دیلی اینکه دیافراگمش 9 تیغه است اما سرعت فوکوسش کمتره و در دیافراگم 1.4 اعوجاج و آبراسیون رنگی داره اما به تدریج در fهای بالاتر بهتر میشه و شارپتر و مشکلات اپتیکی کمتر. لنز 1.8 تو دیافراگم 1.8 خوب عمل می کنه اما به تدریج در fهای بالاتر از شارپنسش کمتر می شه. کلا بخواییم میانگین بگیریم 1.8 به مقدار ناچیزی بهتره در ضمن جدید تر و محبوب تر از 1.4 هستش. اختلاف قیمتشون هم 500 هزار تومان هست که 1.4 گرونتره. اما سوال اینجاست که دوربین شما کراپداره. شما اگه این لنزها رو ببندی رو دوربینت به جای 50مم، 75مم می گیری یعنی زاویه بسته تر و عمق میدان کمتر که بیشتر برای پرتره کاربرد داره تا استفاده عمومی. برای حل این مشکل نیکون لنز 35mm f/1.8G رو درست کرد. که همون معادل 50مم در فول فریم میشه اما این لنز از نظر شارپنس و انواع و اقسام خطاهای اپتیکی به ویژه آبراسیون رنگی به شدت رنج می بره و من به هیچ کس توصیه نمی کنم.

اخیرا نیکون یه لنز 58mm f/1.4G معرفی کرده که خیلی گرونه و از نظر کیفیت سرآمد همه لنزهایی که عرض کردم.

حالا اگه مشکلات اپتیکی برات اهمیت نداره 35مم رو بگیر که زاویه دید و عمق میدان هم مناسبه و معادل چشم انسان. اما اگه به شارپنس اهمیت میدی و میتونی با عمق میدان کم بسازی و اگه بخوایی بعدا به فول فریم کوچ کنی 50mm f/1.8G بگیر.

تشکر کرده
    5142

در مورد لنز تله هم 200-55 از نظر کیفیت بهتر از 300-55 هست.