صفحه 136 از 433 نخستنخست ... 36 86 126 132 133 134 135 136 137 138 139 140 146 186 236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

Question خرید لنر دوم : لنر مکمل برای Canon 7D + 24 - 105 mm

سلام دوستان خوب هستید ؟
    بنده قصد خرید یک لنز دارم که یه خرده انتخابش سخت هست برام ، به دلایلی که میگم، قبل از اون بگم که بدنه دوربینم 7D هستش و یک لنز ه 24 - 105 mm کنون دارم که بنده رو حدودا" دو سال پیش خریدم و اون موقع هم یادمه که اومدم اینجا سوال کردم و از اینجا راهنمایی گرفتم، و چون خیلی انتخاب ه خوبی بود برام و کمک ه زیادی گرفتم از این انجمن واسه همین الان برگشتم.
    عکاسی که من خیلی بهش علاقه دارم پرتره و مدلینگ هستش ، تو استدیوی خونگیم هم بیشتر همین نوع عکاسی رو انجام میدم. ولی با لنزی که دارم از همون اول یه مشکلی داشتم، اینکه زمانی که مجبور میشدم فاصله خودم تا سوژه رو کم کنم و از طرفی سوژه رو باید نزدیک به کناره عکس کادربندی میکردم ، اعوجاجی که تو عکس دیده میشد بیش از اندازه غیر طبیغی بود به طوری اگر با فوتوشاپ تصحیح نمیشد ، مدل یا مشتری بهم میگفت ! تصحیح ه این اعوجاج بگذریم از اینکه نمیتونست دقیق انجام بشه به غیر از اون زمان بر هم بود. و مضاف بر همه اینها اینکه من سعی میکنم عکس رو بدون روتوش ببرم لابراتوار . خیلی کار سختیه یعنی کلی روی مدل و مشتری سختگیری میکنم که میک اپ درست داشته باشن یا نوری که استفاده میکنم با وجود اینکه خیلی گرون قیمت نیست ولی در حدی هست که تاثیر بد خودش رو نشون نده . همه اینها رو میتونم با یه خرده دقت یه کاریش بکنم ، ولی اعوجاجی که تو عکس دیده میشه رو نه . اگر هم بخوام جای سوژه رو عوض کنم کلا" عکس به هم میریزه و اون چیزی که من میخوام بشه ، نمیشه.

سوال اول : روشی هست که من با آزمون و خطا و با چند بار امتحان بتونم مقدار حدودیه (نزدیک به دقیق) اعوجاج لنزم رو به دست بیارم ؟ نمیدونم یه جوری که بدونم تو فلان فاصله کانونی ، وقتی دوربینم N متر تا سوژه فاصله داشته باشه ، اعوجاجی که تو عکس رخ میده با مقدار N+ درصد جابه جایی زبانه Remove disturbation تو فیلتر تصحیح خطای لنز فوتوشاپ از بین میره و درست میشه ... ؟ هست همچین روشی ؟
    سوال دوم : لنزی که پیشنهاد میکنه با توجه به لنزی که دارم ، چیه ؟ مطمئنا" شارپ بودن تصاویری که با این لنز ثبت میشه ، نوع کاربریش و قیمتش همه واسم مهمه و به علاوه اینکه اعوجاج کمتری نسبت به لنز خودم به عکس بده ،
    فکر کنم مهم باشه گفتن این مطلب که فضایی که من تو آتلیه ام به طور مفید واسه عکاسی دارم 12 * 4 متره ،
    مرسی از راهنماییتون

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

لنز های پرايم ديستورشن کمی دارن به نسبت لنز خودتون
    از لنز های پرايم استفاده کنيد
    برای لنز هم تو اکثر برنامه ها پروفايل لنزتون هست خودش از رو مشخصات لنز تنظيم ها رو انجام ميده
    فقط اون رو اکتيو کنيد
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Gandolf آواتار ها
    تشکر کرده
    284

با سلام
    دوستان لنز EF 40mm f/2.8 STM برای عکاسی پرتره با عمق میدان های کم مناسبه؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان لنز EF 40mm f/2.8 STM برای عکاسی پرتره با عمق میدان های کم مناسبه؟

خیر
    برای داشتن عمق میدان کم با این لنز باید خیلی به سوژه نزدیک شوید که باعث دفرمه شدن صورت خواهد شد.
    Gandolf تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    284

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    خیر
    برای داشتن عمق میدان کم با این لنز باید خیلی به سوژه نزدیک شوید که باعث دفرمه شدن صورت خواهد شد.

ممنون دوست عزیز
    مناسب ترین لنز مخصوص پرتره نه چندان حرفه ای با قیمت مناسب چی رو پیشنهاد میکنید؟ ( برای یه فرد مبتدی )

تشکر کرده
    13646

ممنون دوست عزیز
    مناسب ترین لنز مخصوص پرتره نه چندان حرفه ای با قیمت مناسب چی رو پیشنهاد میکنید؟ ( برای یه فرد مبتدی )

چقدر میخواهید هزینه کنید؟
    لنز دیگری هم دارید؟
    Gandolf تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    284

چقدر میخواهید هزینه کنید؟
    لنز دیگری هم دارید؟
    طبق صحبت هایی که با آقای چگینی داشتم ، ایشون گفتن یا 15-85 بگیرم یا 18-135 STM
    حالا در کنار یکی از این دو ، یه لنز مناسب واسه عکس های پرتره هم دوس دارم داشته باشم
    هزینشم نه که بگم برام مهم نیست - ولی با توجه به سطح کاربری بنده ( آماتور و مبتدی ) یه لنزی رو معرفی کنید که به کار بنده بیاد و نه خیلی گرون باشه که مخصوص حرفه ای ها باشه و نه خیلی ارزون که پول دور انداختن باشه ( به مبحث عمق میدان هم علاقه دارم )
    لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM باید لنز خیلی خوبی باشه - آیا لنز قیمت مناسب تری هم میتونه واسه من وجود داشته باشه؟
    با سپاس فراوان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

دوستان من قصد خرید لنز دارم برای نیکون 5100 جهت عکاسی در بیرون از خانه و طبیعت که قابلیت زوم داشته باشه
    در حال حاضر لنز 18-55 دارم که کار راه اندازه و برای پرتره و فواصل نزدیک خوبه
    اما من میخوام در بیرون از خانه و برای عکاسی در طبیعت لنزی داشته باشم که بتونه قابلیت زوم بالاتری داشته باشه
    لنز NIKON AF-S DX 55-300mm F/4.5-5.6 G ED VRII رو من دیدم و قصذ خرید دارم با قیمت حدود 1 میلیون
    به نظر شما لنز خوبی هست یا نه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

تشکر کرده
    13646

طبق صحبت هایی که با آقای چگینی داشتم ، ایشون گفتن یا 15-85 بگیرم یا 18-135 STM
    حالا در کنار یکی از این دو ، یه لنز مناسب واسه عکس های پرتره هم دوس دارم داشته باشم
    هزینشم نه که بگم برام مهم نیست - ولی با توجه به سطح کاربری بنده ( آماتور و مبتدی ) یه لنزی رو معرفی کنید که به کار بنده بیاد و نه خیلی گرون باشه که مخصوص حرفه ای ها باشه و نه خیلی ارزون که پول دور انداختن باشه ( به مبحث عمق میدان هم علاقه دارم )
    لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM باید لنز خیلی خوبی باشه - آیا لنز قیمت مناسب تری هم میتونه واسه من وجود داشته باشه؟
    با سپاس فراوان
    من 85 1.8 را ترجیح می دهم.
    هم از نظر خروجی و هم از رنج و عمق میدان.
    kiavash، viva_utopia و Gandolf تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    284

من 85 1.8 را ترجیح می دهم.
    هم از نظر خروجی و هم از رنج و عمق میدان.
    منظورتون لنز Canon EF 85mm f/1.8 USM هستش دوست عزیز؟
    برای منی که آماتور هستم و همچنین قیمت نسبتا بالائی که داره، این لنز رو پیشنهاد دادید؟
    لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM چطوره؟
    کمی ارزونتر چی پیشنهاد میدید؟