صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35
Like Tree29تشکر

موضوع: مقایسه 4 دوربین برتر سال 2007

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: مقایسه 4 دوربین برتر سال 2007

کد:
    مخلصیم جناب غفاری....هنوز هم تاثیر لرزه گیر را احساس می كنید؟
    اقا بنده اردتمند شما و بقیه دوستان هستم.

قطعا تكنولوژی با اهمیتی است اما مخالفم با اینکه فکر کنیم بدون لرزه گیر نمیشود عکس خوب گرفت یا اگر لنزی لرزه گیر ندارد به درد نمیخورد یا اینکه حتما همه باید لنزهایشان را بفروشند و لرزه گیر دار بخرند. ارزش اپتیک خوب لنز این است که یک سه پایه نبود لرزه گیر را جبران میکند اما هیچ چارپایه ای اپتیک بد را جبران نمیکند.:biggrin:
    برای نمونه لنز 120-24 نیکون لنزی است که لرزه گیر دارد ولی اپتیک کاملا متوسطی دارد و ارزش قیمت 500 هزار تومانی ان را ندارد اما لنز 200-80 لرزه گیر ندارد ولی کیفیت اپتیک ان بی نظیر است.

ولی جدا اگر محدودیت مالی نباشد اف باز و لرزه گیر با هم خوب است مثلا 200-70 نیکون. اگر یکی را نمیشود پولش را پرداخت من از لرزه گیر میگذرم و 200-80 نیکون را میخرم و با یک سه پایه لذتش را میبرم البته سه پایه معجزه نمیکند و در همه حال مورد استفاده نیست.
    اگر قیمت لنز سیگما 300-100 به اندازه لنز 300-70 وی ار نیکون بود من به طور مسلم از لرزه گیر میگذشتم و به اف 4 میچسبیدم.

Kevin Moss در کتاب Digital Nature Photography and Adobe Photoshop ادعا میکند که 98 درصد عکسهایش را بر روی سه پایه میگیرد کاری که من به علت تنبلی انجام نمیدهم.

As a nature photographer, I shoot 98 percent of my photos on a tripod. It’s a habit I grew into years ago and I can swear by the results. A tripod is the second most important piece of equipment you could ever use; the first most important piece of equipment is a good tripod.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، EHSAN2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

كاملا با فرمایشات جناب عفاری عزیز موافقم...

كاملا...

در مورد اخیر ( انتخاب بین 70-200 لرزه گیر دار و بدون لرزه گیر كانن ) نظرم به این علت بر روی مدل لرزه گیر دار است كه از نظر اپتیكی یك سر و گردن بالاتر است.

به نظر شخصی من این لنز یكی از بهترین ( جز 5 لنز برتر ) لنز های تله زوم كانن است ....

اگر از 70-200 اف 2.8 لرزه گیر دار و 100-400 بگذریم به نظرم این لنز بعد از این دو قرار دارد ( حتی بالاتر از 70-200 بدون لرزه گیر ! چرا؟اختلاف وزن فاحش )

این دوستمان باید تصمیم بگیرند كه به چه نیاز دارند تا بنده و دیگر دوستان بهتر بتوانیم راهنمایی كنیم...

اما هنوز هم برای كانن داران فقط و فقط و فقط 100-400 را پیشنهاد می دهم و لاغیر ( حرف مرد یكی است )
    نادر تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

این تاریخ عضویت علیرضا هم داستانی شده برای خودش هاااا

آقا یك سوال؟:::big grin:::

چطور در عرض 10 روز 800 تا پست زدی؟

هادی حان انتقال بدهید به تاپیك معلوم الحالان اما یك رسیدگی هم بفرمایید ممنون می شویم...
    Persian تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    این تاریخ عضویت علیرضا هم داستانی شده برای خودش هاااا

آقا یك سوال؟

چطور در عرض 10 روز 800 تا پست زدی؟

هادی حان انتقال بدهید به تاپیك معلوم الحالان اما یك رسیدگی هم بفرمایید ممنون می شویم...
    جالبی قضیه این است كه تاریخ عضویت من به روز حركت میكند یعنی در دی ماه همان تاریخ را نشان میداد و به محض ورود به بهمن به بهمن بدل شد. اقا یك نفر هم اینجا به روز است شما اعتراض كنید. حالا خودم نیستم تاریخ عضویتم كه هست.
    ولی از شوخی گذشته هادی پیگیر هست.

در مورد لنز 400-100 به نظر من هم خیلی لنز جذابی به نظر میرسد مخصوصا در عکاسی حیات وحش. اگر کنون داشتم حتما همه پولهام را جمع میکردم و میخریدمش. فکر میکنم برای کنون دارها مجموع 105-24 و 400-100 خیلی اغوا کننده است البته قیمتش هم .......
    داشتن 400 با کراپ 1.6 میشود 640 یعنی بی نظیر. چیزی که با فول فریم 6 هزار دلاری اب میخورد.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام به تمام دوستان و همچنین جناب آقای قبادی عزیز
    امروز در شركت یكی از دوستان از نزدیك با دوربین كانن جی 9 كار كردم.
    بدنه این دوربین عین یك قوطی كبریت بزرگ و خیلی لیز هست.
    بطوریكه از تو دست من سر میخورد :confused:
    ولی عجب كیفیت عكسی داره این قوطی كبریت سیاه رنگ. وقتی رسیدم خونه رفتم سراغ سایت دپریو.
    نمونه عكسهاش فوق العاده هست. فوق العاده+فوق العاده
    اصلا باور نمیكردم كه اینجوری باشه.
    قیمت هم گرفتم. 520 تومن!!!!!
    از وقتی عكسهای این دوربین رو دیدم ، عکسهای s5 , h9 , fz18 بنظرم آشغال میاد.
    نمونه عکسهای زیادی ازش در dcresource.com وجود داره.
    خوبی این سایت اینه که از چندین صحنه در خیابان و سالن ، با دوربینهای مختلف عکس گرفته. جاهای یکسان ولی با دوربینهای متفاوت.
    الان دیگه اصلا قدرت تصمیم گیری ندارم.
    اصلا نمیدونم چی چی میخوام.
    تنها دوربینی که لایک هست و نیازی به لنز نداره و در بازار یافت میشه و کیفیت عکسش به کیفیت g9 شباهت زیادی داشت (در ایزوهای پایین) پاناسونیک fz50 هست.
    آیا لایک دیگری وجود داره که همچین کیفیتی رو داشته باشه (زوم بالا و مگاپیکسل بالا)؟؟
    میترسم g9 رو بخرم ولی هفته اول از دستم لیز بخوره و خورد بشه. (امروز چندین بار نزدیک بود )

بودجه رو افزایش دادم :::big grin:::. تا 650 تومن هم میتونم هزینه کنم.
    ایکاش یکی از دوستان که slr داره با لنز کیت دوربین یک عکس بصورت ماکرو از یه جونور ، گل و .... میگرفت و اینجا میذاشت که بهتر بتونم تصمیم گیری کنم.
    هر روز میخوام برم واسه خرید ، یه اتفاقی میفته که مجبورم تجدید نظر کنم :(

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4