صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
Like Tree101تشکر

موضوع: canon 40D or sony A700

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: canon 40D or sony A700

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgolabi نمایش پست ها
    من چند روز پیش یه سر رفته بودم پایتخت ( تصادفاً فرهاد خان رو هم زیارت کردم ف راستی فرهاد خان کم پیدایی ؟ ) و توی نمایندگی سونی به لطف دوست فروشنده که اسمشون رو متاسفانه یادم رفت بپرسم با A700 آشنا شدم ، که دروبین شخصی خود فروشنده محترم بود ، گریپ بسیار جالبی داره فکر کنم هم از گریپ های نیکون بهتره و هم کنون هر چند قیمت گریپ به تنهایی 370 هزار تومن بود که کمی بالاست ، کیفیت LCD هم بسیار عای بود ، نویز هم در LCD خیلی کم به چشم میومد در عکس سایز اصلی نمی دونم چطوره. به هر حال دوربین بسیار جالبی بود ، هر چند فرصت نشد خیلی باهاش کار کنم .
    راستش من اگر بخوام بین A700 و 40D انتخاب کنم ، میرم D300 میگیرم
    سلام

امیر جان بنده هم از زیارت شما خوشوقت شدم. من اومده بودم چند تا لپ تاپ با قیمت مناسب برای دوستی قیمت كنم كه نهایتا روز بعد رفتم از شركت زیگورات یك لپ تاپ DELL خریدم كه با وجود جدید تر بودن و امكانات بیشتر از توشیبای خودم 40 درصد ارزونتر شد .

اون دوستی كه فرمودید اینجا عضو هستند ولی شاید نخواهند اسمشون رو ببرم ( البته تقریبا روشنه )

همان طور كه علیرضای عزیز فرمودند انتخاب بین این دو دوربین به چند عامل بستگی داره :

1- اینكه شما قبلا یوزر كدامیك بوده اید و احتمالا از كدامیك تجهیزات جانبی داشته باشید.
    2- اینكه در آینده از چه تجهیزاتی استفاده خواهید كرد.
    3- سلیقه

البته اگر ریویوی اخیر D300 رو در Dpreview به دقت بخونید به نتیجه های خوبی هم در مورد مقایسه ی 40D و A700 خواهید رسید !
    Amir Mohebi، ME، Persian و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اون دوست عزیز كه از بچه های خودمون هستند و بسیار هم پسر خوبی است...

و بعد اینكه با فرهاد جان موافقم!

یك نگاهی به عملكرد نویز این سونی بیاندازید حساب و كتاب كاملا دستتون میاد!

در خیلی از جاها از نیكون هم عملكرد بهتری داره!كانن كه جای خود داره و مدت ها است از اون جلو افتاده!!!
    Amir Mohebi، DELL و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

ظاهرا فقط من نمیدونم كی ‌A700 خريده
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط matrix نمایش پست ها
    واقعا ممنون از توضیحات کارشناسیتون!!!
    سلام دوست عزیز، حرف جناب قبادی کاملا درسته، کاربرد خودتون رو باید مشخص کنید. اگر کسی در آتلیه کار می کنه دوربینی نیازش رو برطرف می کنه که یکسری خصوصیات مربوط به استودیو رو داشته باشه، اگر شما می خواید کار خبری کنید باز هم یکسری نیازهای دیگه دارید، با این بازار داغ دوربینهای دیجیتال آدم هر چند وقت یکبار هوس بدنه جدید به سرش می زنه! من اگر دست خودم باشه باید هر سه ماه یکبار بدنه ام رو عوض کنم، اما وقتی من شخصا، با یک دوربین 10 دی کانن که سه سال قبل خریده بودم تا الان بالای n میلیون پول در آوردم! خب دلیلی برای عوض کردنش نمی دیدم، بارها مخصوصا در این سال گذشته مورد تمسخر دوستان بودم که می گفتن تو به اندازه یه کارخونه از این دوربین کار کشیدی بسه دیگه! اما تا جایی که کار می کرد به نظرم پول بی خودی دادن بود، تا دیروز که تازه بازم یه 30 دی خریدم! ترجیح می دم لنزهای بهتری بخرم و اینکه سعی کنم با همین دوربین فعلا عکسهای خوبی بگیرم تا بعد برم سراغ بهترش! اما جدا از این صحبتها دوربین های کانن در محیط آتلیه واقعا کم نویز هستن و تصاویر لایتی بهتون می دن، اگر در محیط آتلیه می خواید پیشنهاد من 40 دی هست، اما اگر نه ‌A700 رو بگیرید به نظرم تصاویر بیرونیش خیلی عالیه( البته در نهایت همه اینها تجربیات و نظر شخصیه)
    شاد باشید
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، eksir و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ساناز نافذ
    ---------------

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz نمایش پست ها
    ! اما جدا از این صحبتها دوربین های کانن در محیط آتلیه واقعا کم نویز هستن و تصاویر لایتی بهتون می دن، اگر در محیط آتلیه می خواید پیشنهاد من 40 دی هست، اما اگر نه ‌A700 رو بگیرید به نظرم تصاویر
    خانم نافذ سلام
    ببخشید فكر نمیكنید اینجای اظهاراتتون یكم غیر واقعی باشه چون تو اتلیه معمولا ایزو رو 100 یا 200 كه همه دوربینها تو این ایزو بدون نویزن. من نمیدونم اما فكر نكنم تو اتلیه از ایزو 1600 استفاده بشه ؟؟؟؟؟
    من فكر كنم نویز تو اتلیه اصلا پارامتر انتخاب نخواهد بود
    Amir Mohebi، A_Maddah و DELL تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط dell نمایش پست ها
    دوربینی كه از لحاظ نویزی وضعش بهتره رو باید بیرون استفاده كرد...
    ...
    و به نظر من اینم اشتباهه
    فرض كنید ساعت 12 ظهر بیرون میخواهید عكاسی كنید تنها مشكلی كه ندارید نویزه

بخدا دوربین كم نویز برای محیط های كم نور مثل تو اتاق(بدون استفاده از فلاش) یا شبها بیرون از منزل(برای عكاسی بدون فلاش) و همچنین لانگ اكسپوزها مورد استفاده داره ولاغیر
    Persian، DELL و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، حرف جناب قبادی کاملا درسته، ................. اما جدا از این صحبتها دوربین های کانن در محیط آتلیه واقعا کم نویز هستن و تصاویر لایتی بهتون می دن، اگر در محیط آتلیه می خواید پیشنهاد من 40 دی هست..........
    شاد باشید
    بابك جان به گمانم ایشون منظورشون استفاده از ایزو بالا نبوده احتمالا بخاطر نورپردازی استوودیو بوده كه بعضی جاها تاریك میشه بعضی جاها پرنور( كه البته كنترل نور هم داستانیه واسه خودش تو اتلیه كه من هیچ سررشته ای ازش ندارم) اما ازبابت خود سنسور..... تو جاهایی كه سنسور نوری بهش نرسه پیكسل های كه ثبت نوری نداشتند یا به اندازه كافی از نور برخوردار نیستند تو قسمت های خالی.... تولید نویز میكنند حتی اگر ایزو پایین باشه كه اصطلاحا نویز فلور میگن شاید منظوره ایشون این نوع نویز بوده البته یك مد هم 40دی داره به اسم هایلایت تون پرایوریتی(كه من هیچ وقت استفاده نمیكنم) كه نقاط اوور رو بازیافت میكنه تو هر دو قسمت چه تاریك چه روشن شما میتونید نقاط رو بازیافت كنید بدون كوچكترین اثری از پیامدهای ناشی از آن.(البته این محدوده ای داره) این تا حدودی میتونه به تصحیحات بعد از عكس تو مد Raw كمك كنه با كمترین نویز بدون اینكه بخواهید وقت و دقتی بسیار روی كارهای نرم افزاری داشته باشید. یعنی اینجور كه كمكی میشه واسه رفع خطای احتمالی در نورپردازی بعد از عكس..... ممكن هم هست كه ایشون اصلا منظورشون این چیزی كه من گفتم نباشه ولی این اتفاق میوفته....... ((البته من عذر خواهی میكنم كه یهو پریدم وسط بحث این چیزی بود كه تجربه اونرو داشتم)))
    sanaz و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اگر بحث لنز،‌ محبوبیت و رواج برند و در نهایت به قول فرهاد عزیز سلیقه رو کنار بگذاریم،

در استودیو می‌توان با A700 صورت بالقوه تصویری در حد 40D، یا حتی شاید بالاتر را داشت.

شاید لقب Poor Mans D300 لقب خوبی برای A700‌ باشد!

اما این که تفاوت‌ها رو در خروجی بتوان دید،
    یا این کار (گرفتن عکس خوب) توسط چه کسی انجام شود، سوال‌های مهمی باقی می‌مانند. چون دوربین میله پرش ارتفاع شما را بالاتر می‌برد اما به شرط آن که از رکورد قبلی خود آزرده شده باشید!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 15 March 2008 در ساعت 18:47
    Nader Kohansal، Persian، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

كاملا با آقای محبی موافقم. اونچیزی كه اهمیت اساس داره آموختن تكنیك های لازمه كه میتونه بیشترین اثر رو داشته باشه وگرنه خود دوربین واسه هر فرد شاید فقط 10 الی 20 درصد ارتقاع دهنده اثر هنری همون فرد باشه شاید هم كمتر. واسه همین موضوع است كه هنوز خیلی از عكاس های حرفه ای هنوز تفاوتی محسوس تر از لزوم رو احساس نمیكنند كه بخواهند ابزار رو ارتقا بدهند. اصولا اصالات اثر هنری هم بر میگرده به همین آموختن و تجربه اندوختن تكنیك های لازم. كاملا درست میفرمایند اقای محبی
    Amir Mohebi و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    خانم نافذ سلام
    ببخشید فكر نمیكنید اینجای اظهاراتتون یكم غیر واقعی باشه چون تو اتلیه معمولا ایزو رو 100 یا 200 كه همه دوربینها تو این ایزو بدون نویزن. من نمیدونم اما فكر نكنم تو اتلیه از ایزو 1600 استفاده بشه ؟؟؟؟؟
    من فكر كنم نویز تو اتلیه اصلا پارامتر انتخاب نخواهد بود

اول اینکه به این راحتی نمی تونید بگید همه دوربینها در ایزو 100 و 200 بدون نویز هستن! احتمالا منظورتون تمام دوربینهای اس ال آر بوده،
    من با نیکون دی 80 و کانن 10دی، در یک شرایط کاملا مساوی در آتلیه عکس گرفتم ، در یک بزرگنمایی مساوی تصویر دی 80 زمخت تر بود،(مخصوصا قسمتهای تیره تصویر - و منظورم دقیقا همین قسمتهاست) تا جایی که شخصا امتحان کردم تصاویر کانن در آتلیه، از نیکون و فوجی نرم تره، البته شاید چشم غیر حرفه ای اصلا متوجه این تفاوت نشه.
    amirsooki تشکر می‌کند.
    ساناز نافذ
    ---------------

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین