صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40
Like Tree114تشکر

موضوع: canon 50d یا nikon d300

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پیش فرض پاسخ: canon 50d یا nikon d300

مقایسه Bob Atkins در مورد این چهار دوربین:

Canon EOS 40D vs. Canon EOS 50D vs. Nikon D300 vs. Nikon D90
    Danesh1، ali85 و ghz تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با سلام

من توی تاپیک آخرین قیمت دوربین های کنن 5D + (24-105) = 2800 رو دیدم و دچار تردید شدم

با توجه به اینکه 50D لنز کیتش 24-105 نیست ومن می خواستم اینها رو جدا بخرم حدودا باید 2400 هزینه کنم

آیا می ارزه 400 بیشتر هزینه کنم و یک 5d بخرم

خواهش می کنم کمکم کنید

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط ali85 نمایش پست ها
    با سلام

من توی تاپیک آخرین قیمت دوربین های کنن 5D + (24-105) = 2800 رو دیدم و دچار تردید شدم

با توجه به اینکه 50D لنز کیتش 24-105 نیست ومن می خواستم اینها رو جدا بخرم حدودا باید 2400 هزینه کنم

آیا می ارزه 400 بیشتر هزینه کنم و یک 5d بخرم

خواهش می کنم کمکم کنید
    سلام: این دو دوربین در دو راه کاملا جدا هستند چه از بابت زمان چه از بابت کارایی و..... عمده مشخصه تفاوت بین این دو ابعاد سنسور آنهاست که تعریفی از رنج دسترسی لنزها را برایتان به گونه ای دیگر مشخص خواهد نمود... تفاوت بین کارایی و احیانا صرفه جویی در هزینه لنز یا مواردی دیگر........ آنقدر هست که بعضی ها ممکن است هر دوی آنها را داشته باشند. ( کسانی که از این راه منبع درآمد دارند ) یک پیشنهاد میدهم ... فعلا دست نگهدارید! یک ماه وقتتان را صرف مطالعه موارد استفاده دوربین هایی Slr با کاربردهایی متفاوت قرار دهید اطمینان داشته باشید از این پیشنهاد من پشیمان نمیشوید. در عوض بعد از یک ماه با دیدی بازتر خریدتان را انجام میدهید......
    nmroshan، ali85 و ghz تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

خیلی خیلی از راهنمایی تون ممنونم

آگه منابع خوبی رو میشناسید بهم معرفی کنید

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط ali85 نمایش پست ها
    خیلی خیلی از راهنمایی تون ممنونم

آگه منابع خوبی رو میشناسید بهم معرفی کنید
    سلام: یکی از این منابع خوب همین سایت.... اندکی مطالب ممکن است پراکنده باشد ولی ارزش جستجو دارد... صرف نظر از بحث های قوی که انجام شده خیلی موارد دوستان در تاپیک ها لینک هایی گذاشته اند که شما را به آن چیزی که میخواهید هدایت میکند.

در این رویه مهم پیدا کردن نقطه شروع است. که با توجه به هر فردی میتواند از هر جایی باشد.... نمیخواهم قضیه را پیچیده کنم چون واقعا نباید سخت گرفت..... ولی پست را یک نگاهی داشته باشید. مواردی که میتوان به آنها فکر کرد

اینجا

حتما با تمام تاپیک های مورد اشاره یک بررسی کنید

جنس عکاسیتان را یک مرور کنید بر اساس آن انتخابتان را انجام دهید...

اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید این لینکها را مرور کنید:

کد:
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/
    .

کد:
    http://www.cambridgeincolour.com/tutorials.htm
    همه اینها به کنار... اما یادتان باشد غرق در این موضوع نباید شد تا جاییکه اصل کار که همان عکاسیست فراموش شود در اصل شما ابزارتان را برای اجرای ایده هایتان یا کارتان یا هر چیزی از این دست میخواهید غرق شدن در بررسی ابزار میتواند شما را از هدف اولیه دور کند در اصل شناخت ابزار در راستای فقط و فقط کاربرد آن برای شماست ( با توجه به تصمیم برای خرید و ایجاد این تاپیک ) البته خیلی ها هم در دنیا هستند که کارشناسان خوبی هستند که میتوانند عکاس خوبی نباشند الا آخر..... تصمیم با شماست :)

پاینده باشید
    ali85 و ghz تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ببخشید من پا برهنه می پرم وسط صحبتهای هنرمندان عزیز اما . . .

از نظر من 40D !!!!! چرا ؟

راستش رو بخواید من 3 ماه تموم در مورد خرید بادی تحقیق کردم، دوربین هایی که تا 1 سال بعد هم میومدند رو بررسی کردم، در آخر نظر چند نفر از عکاسان حرفه ای رو پرسیدم که با یک جمله جالب مواجه شدم

40D, 50D, D300 هر سه فول فریم نیستند !! در حقیقت هر سه در یک رده قرار دارند، درسته که اندازه سنسورها کمی متفاوت هست اما در هر حال شما یک دوربین نیمه حرفه ای دارید ! درهرحال تفاوت های نرم افزاری و اندکی سخت افزاری دارند که بسته به نیاز شما و علاقه شما میشه انتخاب کرد

و اما نکته دومی که به من گفتند ! با تفاوت هزینه ای که برای این دو می پردازید میتونید پولتون رو روی لنزی که می خواید بخرید بذارید تا برای 6-7 سال یک لنز خوب برای بادی فول فریم آیندتون داشته باشید، باز هم بسته به شرایط شما باید تصمیم گرفت

در مورد 50D یک نکته رو هم من بیان کنم که 3-4 تا از فروشنده های کانن در شهر های آمریکا و کانادا و همچنین تهران این نظر رو داشتند که سنسور این بادی نویز داره، من امتحان نکردم اما با توجه به فروش 50D حدس میزنم که درست بگن

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mehradhm نمایش پست ها
    ببخشید من پا برهنه می پرم وسط صحبتهای هنرمندان عزیز اما . . .

از نظر من 40D !!!!! چرا ؟

راستش رو بخواید من 3 ماه تموم در مورد خرید بادی تحقیق کردم، دوربین هایی که تا 1 سال بعد هم میومدند رو بررسی کردم، در آخر نظر چند نفر از عکاسان حرفه ای رو پرسیدم که با یک جمله جالب مواجه شدم

40D, 50D, D300 هر سه فول فریم نیستند !! در حقیقت هر سه در یک رده قرار دارند، درسته که اندازه سنسورها کمی متفاوت هست اما در هر حال شما یک دوربین نیمه حرفه ای دارید ! درهرحال تفاوت های نرم افزاری و اندکی سخت افزاری دارند که بسته به نیاز شما و علاقه شما میشه انتخاب کرد

و اما نکته دومی که به من گفتند ! با تفاوت هزینه ای که برای این دو می پردازید میتونید پولتون رو روی لنزی که می خواید بخرید بذارید تا برای 6-7 سال یک لنز خوب برای بادی فول فریم آیندتون داشته باشید، باز هم بسته به شرایط شما باید تصمیم گرفت

در مورد 50D یک نکته رو هم من بیان کنم که 3-4 تا از فروشنده های کانن در شهر های آمریکا و کانادا و همچنین تهران این نظر رو داشتند که سنسور این بادی نویز داره، من امتحان نکردم اما با توجه به فروش 50D حدس میزنم که درست بگن
    دوست عزیزم...

برای اینکه قدری با هم بیشتر آشنا شویم عرض می کنم که سعی کنید فقط به خوانده ها و یافته ها و شنیده های خود استناد نکنید.

متاسفانه و یا خوشبختانه در این فروم مقداری دوستان نکته بین هستند و فورا از کوچکترین اظهارات که قدری مرجعیت ندارند ایراد خواهند گرفت.

اول اینکه دوربین عکاسی فقط فول فریم نیست.آن عزیزانی که به شما فرموده اند که چون این دوربین ها کراپ دار هستند پس حرفه ای نیستند قدری در گذشته عکاسی سیر می کنند و زیاد به روز نیستند.

این روز ها بدنه های کراپ دار ارزشمند و حرفه ای بسیار تولید می شود.حتی بعضی از برند ها اصولا دوربین فول فریم ندارند.

اگر فول فریم ها حرفه ای باشند پس دوربین های قطع متوسط و یا لارج فرمت را چه بنامیم؟

اصولا قطع فریم نشان دهنده حرفه ای بودن و یا آماتوری بودن یک بدنه نیست.

کد:
     اما نکته دومی که به من گفتند ! با تفاوت هزینه ای که برای این دو می پردازید میتونید پولتون رو روی لنزی که می خواید بخرید بذارید تا برای 6-7 سال یک لنز خوب برای بادی فول فریم آیندتون داشته باشید، باز هم بسته به شرایط شما باید تصمیم گرفت
    با قسمت اول فرمایشات شما موافقم.اما با اینکه هر کسی نهایتا باید به سمت فول فریم برود کاملا مخالفم.اصولا نیازی نیست که حتما یک عکاس دوربین فول فریم داشته باشد که مثلا پیشرفت کند و باز هم اصولا بسیاری از عکاسان حرفه هستند که با داشتن تمام امکانات مالی و حرفه ای باز هم نیازی به دوربین فول فریم ندارند.اصولا این جو فول فریم مربوط به کسانی است که ابزار باز هستند تا عکاس حرفه ای و یا هنرمند.

در مورد نویز 50دی نظر خاصی ندارم اما نظر فروشندگان چه در ایران ( تهران یا علی آباد کتول فرقی ندارد ) چه در خارج از ایران ( لوس آنجلس و یا توکیو و یا کابل ) باز هم فرقی ندارد زیاد معتبر نیست و نمی تواند مرجع مناسبی باشد
    Amir Mohebi، Khoramyar، Persian و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوست عزیزم...

برای اینکه قدری با هم بیشتر آشنا شویم عرض می کنم که سعی کنید فقط به خوانده ها و یافته ها و شنیده های خود استناد نکنید.

متاسفانه و یا خوشبختانه در این فروم مقداری دوستان نکته بین هستند و فورا از کوچکترین اظهارات که قدری مرجعیت ندارند ایراد خواهند گرفت.

اول اینکه دوربین عکاسی فقط فول فریم نیست.آن عزیزانی که به شما فرموده اند که چون این دوربین ها کراپ دار هستند پس حرفه ای نیستند قدری در گذشته عکاسی سیر می کنند و زیاد به روز نیستند.

این روز ها بدنه های کراپ دار ارزشمند و حرفه ای بسیار تولید می شود.حتی بعضی از برند ها اصولا دوربین فول فریم ندارند.

اگر فول فریم ها حرفه ای باشند پس دوربین های قطع متوسط و یا لارج فرمت را چه بنامیم؟

اصولا قطع فریم نشان دهنده حرفه ای بودن و یا آماتوری بودن یک بدنه نیست.
    سلام کاوه جان

بسیار خوشحالم از آشنایی شما، شما کاملا درست می گویید، من تازه عضو سایت شدم و مطمئنا زمانی لازم هست تا با این سایت و جو و محیط اون اشنا بشم، متاسفانه همیشه در فروم های ایرانی هر کسی دوست داره از فرد دیگری ایراد بگیرد ( به هیچ عنوان منظورم انتقاد خوب شما از حرفهای من نیست ) امیدوارم که بتونم جواب منطقی بشما بدهم و در غیر اینصورت من رو ببخشید :)

درست است که بدنه کاملا حرفه ایست، اما شما میدانید که کسی که 53 سال عکاسی کرده بجز فول فریم دوربین دیگری رو بحساب دوربین حرفه ای نگاه نمی کنه، بنده تنها نظر ایشون رو منتقل کردم و قبول دارم که کراپ دارها بسیار حرفه ای شده اند، اما باز هم شما میدانید که نهایتا فول فریم نمی شوند، من حدود 7 ساعت تفاوت های ریز به ریز 50D رو با 40D خوندم و 3 ساعت تمام هردو اونهارو آزمایش کردم بعد از اون شروع به نوشتن تفاوت هاشون حتی در منو ها کردم که اونهم بسیار طول کشید و از حرفهای بی پایه و اساس هم مثل شما اصلا خوشم نمی آید

با قسمت اول فرمایشات شما موافقم.اما با اینکه هر کسی نهایتا باید به سمت فول فریم برود کاملا مخالفم.اصولا نیازی نیست که حتما یک عکاس دوربین فول فریم داشته باشد که مثلا پیشرفت کند و باز هم اصولا بسیاری از عکاسان حرفه هستند که با داشتن تمام امکانات مالی و حرفه ای باز هم نیازی به دوربین فول فریم ندارند.اصولا این جو فول فریم مربوط به کسانی است که ابزار باز هستند تا عکاس حرفه ای و یا هنرمند.

در مورد نویز 50دی نظر خاصی ندارم اما نظر فروشندگان چه در ایران ( تهران یا علی آباد کتول فرقی ندارد ) چه در خارج از ایران ( لوس آنجلس و یا توکیو و یا کابل ) باز هم فرقی ندارد زیاد معتبر نیست و نمی تواند مرجع مناسبی باشد
    متاسفانه این نظر شخصی من هست که بالاخره بعد از چند سال کسی که به عکاسی خیلی علاقه منده یا در این زمینه کار می کنه باید دنبال فول فریم بره و برای نظر شخصی شما هم کاملا احترام قائل هستم

راستش کمی سخت بود که بدنبال لینکها بگردم، البته که هرکسی با یک جستجو ساده در گوگل میتونه همه چیز رو پیدا کنه ولی اگر شما لینک می خواهید به روی چشم، ببینید که من حرف بی پایه و اساس نمیزنم :)
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...0D/noise.shtml

نتیجه تست خود من هم فکر کنم در کامپیوترم باشه، اگر خواستید دستور بفرمایید تا ارسال کنم
    واقعا بخاطر نکته بینی شما متشکرم
    با سپاس فرآوان
    Kaveh Ghobadi و ali85 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mehradhm نمایش پست ها
    سلام کاوه جان

بسیار خوشحالم از آشنایی شما، شما کاملا درست می گویید، من تازه عضو سایت شدم و مطمئنا زمانی لازم هست تا با این سایت و جو و محیط اون اشنا بشم، متاسفانه همیشه در فروم های ایرانی هر کسی دوست داره از فرد دیگری ایراد بگیرد ( به هیچ عنوان منظورم انتقاد خوب شما از حرفهای من نیست ) امیدوارم که بتونم جواب منطقی بشما بدهم و در غیر اینصورت من رو ببخشید :)

درست است که بدنه کاملا حرفه ایست، اما شما میدانید که کسی که 53 سال عکاسی کرده بجز فول فریم دوربین دیگری رو بحساب دوربین حرفه ای نگاه نمی کنه، بنده تنها نظر ایشون رو منتقل کردم و قبول دارم که کراپ دارها بسیار حرفه ای شده اند، اما باز هم شما میدانید که نهایتا فول فریم نمی شوند، من حدود 7 ساعت تفاوت های ریز به ریز 50D رو با 40D خوندم و 3 ساعت تمام هردو اونهارو آزمایش کردم بعد از اون شروع به نوشتن تفاوت هاشون حتی در منو ها کردم که اونهم بسیار طول کشید و از حرفهای بی پایه و اساس هم مثل شما اصلا خوشم نمی آید

متاسفانه این نظر شخصی من هست که بالاخره بعد از چند سال کسی که به عکاسی خیلی علاقه منده یا در این زمینه کار می کنه باید دنبال فول فریم بره و برای نظر شخصی شما هم کاملا احترام قائل هستم

راستش کمی سخت بود که بدنبال لینکها بگردم، البته که هرکسی با یک جستجو ساده در گوگل میتونه همه چیز رو پیدا کنه ولی اگر شما لینک می خواهید به روی چشم، ببینید که من حرف بی پایه و اساس نمیزنم :)
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...0D/noise.shtml

نتیجه تست خود من هم فکر کنم در کامپیوترم باشه، اگر خواستید دستور بفرمایید تا ارسال کنم
    واقعا بخاطر نکته بینی شما متشکرم
    با سپاس فرآوان
    حوشحالم که یک عضو خوب دیگر به اعضا این سایت وزین اضافه شده است.

در مورد اینکه یقینا باید فول فریم داشت تا حرفه ای شد مثال نقض بسیار است.مثل عکاسان ورزشی ، عکاسان خبری ، عکاسان حیات وحش و ... این عزیزان اکثرا فقط به دوربین های کراپ دار فکر میکنند و کمتر به فکر فول فریم ها هستند.

مثلا دوربین های Canon 1D MK III و یا Nikon D2x با اینکه دوربین های بسیار بسیار حرفه ای و گران قیمتی هستند هر دو کراپ دار تولید می شوند ، علت عدم نیاز مخاطب است.مخاطب این دوربین ها دوست دارند مثلا با 20 فریم در ثانیه عکاسی کنند تا مثلا عمق میدان تصویرشان زیبا باشد و ....

دوربین های فوق هم از نظر بدنه و هم از نظر امکانات و هم از نظر قیمت جز حرفه ای ترین دوربین های DSLR هستند.

در مورد نویز 50دی عرض کردم که نظری ندارم چون اگر عرض می کردم که نویزی تر است باید می نشستیم و توضیح می دادیم که چرا؟

و چون پیش تر از این بسیار در مورد نویز این دوربین و دوربین های مشابه بحث شده است ( کلا بحث نویز در این فروم نیمی از بحث ها را شامل می شود و نهایتا همه به نویز می رسند) و جای آن اینجا نبود نخواستم که بحث را از موضوع خارج کنم.

اصولا با مراجع و رفرنس های معتبر بسیار راحت هستم.

برای نمونه در مورد نویز 50دی در سایت DPreview آنقدر بحث بالا گرفته که کل تست های این سایت از نظر کاربران زیر سوال رفته ( بعضی ها زیادی نویز را می بینید و برایشان مهم است ) خلاصه اینکه در مورد نویز باز هم نظر خاصی ندارم نه نویز این دوربین را بالا می دانم و نه پایین.دوربین خوبی است.

این رفرنس شما به همراه تعداد زیاد دیگری رفرنس به این موضوع اشاراتی دارند .

سخن بنده در مورد بحث نویز این بود که زیاد به فروشندگان توجه نکنید و بیشتر به سایت ها و مقالات علمی توجه کنید که خدا را شکر شما نیز اینچنین کردید .
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

خوشحال میشم اگر دلیل این مسئله را از دید شما بشنوم
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین