صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
Like Tree114تشکر

موضوع: canon 50d یا nikon d300

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

پیش فرض canon 50d یا nikon d300

من درباره دی 300و 40دی زیاد مطلب خوندم اما درباره دی300و50دی چیزی پیدا نکردم(مقایسه ای ندیدم ) چرا ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: canon 50d یا nikon d300

نقل قول نوشته اصلی توسط ali85 نمایش پست ها
    من درباره دی 300و 40دی زیاد مطلب خوندم اما درباره دی300و50دی چیزی پیدا نکردم(مقایسه ای ندیدم ) چرا ؟
    چون 50دی تقریبا دوربین جدید است و دو دوربین دیگر در حدود 1 سال و اندی است که در بازار حضور دارند.وقتی دوربینی جدید است و هنوز همگان ندارند پس مقایسه ای هم دیده نمی شود!

اگر می خواهید بین اینها انتخاب کنید به هرکدام که بیشتر علاقه دارید و به بودجه تان نزدیک است فکر کنید و ان دو تای دیگر را از ذهن بیرون کنید.اختلاف بین این دوربین ها در حد میلی متر است و زیاد فاحش نیست و با انتخاب هر کدام مزایایی نسیب شما می شود و ممکن است امکانی را هم از دست بدهید ولی اینها چیزی نیست که شما از آن دلگیر شوید.پس هرکدام را خواستید انتخاب کنید.
    Amir Tavakoli، rezafh، ali85 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    چون 50دی تقریبا دوربین جدید است و دو دوربین دیگر در حدود 1 سال و اندی است که در بازار حضور دارند.وقتی دوربینی جدید است و هنوز همگان ندارند پس مقایسه ای هم دیده نمی شود!

اگر می خواهید بین اینها انتخاب کنید به هرکدام که بیشتر علاقه دارید و به بودجه تان نزدیک است فکر کنید و ان دو تای دیگر را از ذهن بیرون کنید.اختلاف بین این دوربین ها در حد میلی متر است و زیاد فاحش نیست و با انتخاب هر کدام مزایایی نسیب شما می شود و ممکن است امکانی را هم از دست بدهید ولی اینها چیزی نیست که شما از آن دلگیر شوید.پس هرکدام را خواستید انتخاب کنید.
    از پاسخ شما ممنونم
    اما چون از بین nikon d300 و canon 50d می خواهم یکی را انتخاب کنم و حدود 2 میلیون (دوربین ولنز) هزینه کنم
    خیلی می خوام دقت کنم و دوست دارم که بهترین انتخاب رو بکنم
    اگر معایب ومزایای آنها را نسبت به هم برایم بگویید ممنون میشوم

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست من
    شايد پيدا كردن يك مقايسه، كه به شما مستقيما بگويد كداميك بهتر است عملا محال باشد.
    همانطور كه كاوه عزيز هم اشاره كرد، تفاوت اين دوربينها در موارد بسيار جرئي است كه مي تواند براي يك نفر حسن باشد و براي ديگري نه.
    به نظر من، بهتره در اين سايت مشخصات كامل اين دوربينها رو مطالعه كنيد و خودتان انتخاب كنيد...ضمنا علاوه بر دوربين، قيمت و تنوع لوازم جانبي رو هم در نظر داشته باشيد.
    موفق باشيد و مطمئن باشيد كه جور بهتري به جواب نمي رسيد رفيق
    فعلا...
    ali85 تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

پس به چه شکل است که مثلا در سایت نیکو نگرش ( 20 /05/2008 توكيو- كمپاني نيكون با كمال افتخار اعلام كرد كه انجمن TIPA (Technical Image Press Association) جوايز مهم ساليانه خود را به سه محصول .....
    دوربين‌هاي Nikon D3 ، Nikon D300 و لنز AF-S Nikkor 14-24mm f/2.8G ED TIPA را بدست آوردند).

یا در سایت های دیگر مثل dpreview در نموداری که محبوبترین دوربین ها معرفی میکند d50 در رده دوم و d300 در رده یازدهم قرار دارد.

و در سایت popphoto دوربین d300 را (Camera of the Year 2007: Nikon D300) معرفی مکند.(البته آن موقع d50 نبوده).

حالا میخواهم نظر شما دوستان را درباره این دو دوربین بدانم .

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

علی آقای گل به نظر من اینها تبلغاتی و بیشترش پایه و اساس علمی نداره اگه می خوای بیشتر تعجب زده شی اسم یک دوربین معمولی مثلا پنتاکس k10 بگرد می بینی تو بعضی سایت ها اونرو به عنوان بهترین دوربین سال 2007 و 2008 و حتی بهترین دوربین از نظر عکاسان اروپایی معرفی کردن زیاد به اونها توجه نکن من تا حالا کسی به دقت استاد کاوه ندیدم تحلیل ایشون برام خیلی جالب بنظر من جز ایشون از تحلیل هیچ کدوم از سایت ها استفاده نکن
    Kaveh Ghobadi و ali85 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    علی آقای گل به نظر من اینها تبلغاتی و بیشترش پایه و اساس علمی نداره اگه می خوای بیشتر تعجب زده شی اسم یک دوربین معمولی مثلا پنتاکس k10 بگرد می بینی تو بعضی سایت ها اونرو به عنوان بهترین دوربین سال 2007 و 2008 و حتی بهترین دوربین از نظر عکاسان اروپایی معرفی کردن زیاد به اونها توجه نکن من تا حالا کسی به دقت استاد کاوه ندیدم تحلیل ایشون برام خیلی جالب بنظر من جز ایشون از تحلیل هیچ کدوم از سایت ها روو قبول نکن
    ببخشيد، شما رو چه حسابي ميگيد PENTAX-K10D معموليه؟؟
    ali85 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

علی آقا سلام: دوستان درست میگویند فاصله کم است که به راحتی نمیتوان امکان برتری یکی بر دیگری را ثابت کرد..... منتها بنوعی دیگر این دو دوربین میتوانند با هم تفاوت بسیار داشته باشند!! آنهم در قیاس با خود شماست.... جسارت نباشد منظور خاصی نیست این مورد برای همه ماها هست. حال برای صحبتی اصولی تر پیشنهاد میدهم از خودتان بگویید..... دوربین برای کار شماست یا علاقه؟ شما چگونه فردی هستید؟ از لوازم جانبی کدام کارخانه فکر میکنید میتوانید رضایت بیشتری داشته باشید؟ قیافه کدامیک از این دو دوربین برایتان جذاب تراست؟ لنز را فراموش نکنید. کدام لنزها در این دو کارخانه در فوکال لنت های مورد استفاده شما برایتان جذابیت بیشتری دارد چه از بابت قیافه چه از بابت کارایی چه از بابت دامنه مورد استفاده؟ فلش ها را ببینید سیستم ها ممکن است اندکی با هم متفاوت باشد. آیا ممکن است لنزهای بسیار گران در آینده خریداری کنید؟ ( به هر شکل چه برای کیفیت یا مورد استفاده آن چه برای کلاس آن ) در لنزهای رده متوسط ممکن است یک کارخانه یک لنز بهتری در فوکال لنتی داشته باشد و کارخانه دیگر در فوکال لنتی دیگر پیشنهاد میکنم لنزهای این دو کارخانه را در سایت

کد:
    http://www.pbase.com/cameras
    یک بررسی کنید درسته که نمیتوان به قطعیت روی آن قضاوت کرد ولی با نوع لنزها و تا حدودی عکسهای آن آشنا خواهید شد بعد در سایت های مشابه دیگر نمونه های عکسها را در سایز اصلی پیدا کنید بررسی کنید و الاآخر....

این سوال ها را اگر جویای پاسخ های آن باشید احتمالا جواب سوال این تاپیک را بدست آورید.....

البته خالی از لطف نیست یک نگاهی به این لینک ها داشته باشید و صفحات را کنار هم بررسی کنید تفاوت های این دو دوربین.....

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/page2.asp
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page2.asp

پاینده باشید
    A. Mohammadi و ali85 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Unhappy پاسخ: canon 50d یا nikon d300

دوست عزیزم این حرف من نیست
    حرف آقای دکتر اردلان فلاحی استاد دانشگاه (عکس معروف سردر سازمان ملل هم که تو موزه هنر های تجسمی اگه اشتباه نکنم هست کار ایشون ) می گن این دوربین معمولی ایشون حتی مارک 1 و2 کنون رو هم به عنوان دوربین خانگی قبول دارند :(
    ali85 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با تشکر از همه دوستان

من دانشجوی رشته معماری هستم . بیشتر بخاطر علاقه و کمی هم معماری میخواهم این دوربین را بخرم.

در کل فکر می کنم برند canon قابل اعتماد تر باشه.

از نظر لنز ولوازم جانبی فکر می کنم canon بهتر باشه.

درکل فکر می کنم هردو از نظر کیفیت عکاسی خوب باشند.

از نظر شکل و ارگونومی nikon رو بیشتر دوست دارم.سنگینتر هم هست، که قابل تامله .

از نظر قیمت بدنه canon حدودا صد هزار تومان ارزانتره.که این هم قابل تامله.

nikon d300 وقتی وارد بازار شده فکر کنم حدودا یک و نهصد قیمت داشته اما canon یک و چهارصد نمی دانم آیا تو کیفیتش اثر گذاشته یا نه؟

نظر شما دوستان درباره این دو دوربین چیه ؟ (البته تخصصی تر)

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین