صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 50D و D90

نخوردیم نان گندم اما دیدیم دست مردم!

بنده هم زمانی میخواستم بین 18-200 سیگما و کنن یکی را بخرم و حتی اواخر به صرافت تغییر برند هم افتادم:biggrin:

نتیجه هم اینکه هیچ یک را نخریدم!

اما نظر این حقیر به عنوان کسی که هر سه لنز را به صورت کاملا غیر استاندارد و فقط از دید یک اماتور تست کرده:

هر سه بیشتر رنج هستند تا لنز!و برای کسی این لنز را برای سفر میخواهد و فقط و فقط عکس را به عنوان ثبت

خاطره میگیرد تفاوت زیادی ندارند و خوب بهتر است از برند خودتان انتخاب کنید و در آخر سیگما.

اما اگر میخواهید:

با 18مم واید بدون دیستور بگیرید

با 24-70 عکس های معمول و بعضا در نور کم

با 70-140 پرتره با بوکه ی عالی و شارپنس بالا

با 140-200 تله ی با کیفیت با سرعت فوکوس و تنالیته ی رنگی خوب

قید 18-200 ها را بزنید!

حتی عکاسی را میشناسم که در آتلیه با 18-200 سیگما کار میکند;)

موفق باشید
    K_NMT، farhad44، Maisam.H و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود بر دوستانی که با راهنمایی ها و همچنین انتقاد های سازنده سعی در کمک و یاری آماتورهایی مثل من هستند.
    ضمن سپاس فراوان از آقایان وحید روزبهانی,محمد رضا میر,کریست ملکیان و سهیل قدوسی,در پاسخ به چند پست قبل باید عرض کنم که من تقریبا همیشه و تقریبا همه جا دوربین آنالوگ canon eos 3000 که چند سال هست که یار و مونس همیشگی من است,همراه دارم و فرصتهای عکاسی را تقریبا از دست نداده ام.ولی به دلیل کهولت سن ;) و زندگی در عصر تیله بازی و خر پلیس و گل کوچیک, برای آشنایی با گزینه های دیجیتال هر بدنه به کمک شما عزیزان نیازمند بوده و هستم.و دلیل این همه پست و بعضا ایجاد تاپیک و مزاحمت برای گرامیان این فروم,عدم آشنایی با دنیای دیجیتال و همچنین نداشتن اطرافیانی اینکاره!! بوده است. در این چند ماهی که تحقیق کرده ام خیلی خیلی از طرف عزیزان این فروم به من کمک شد و از انتخابهای اشتباه من جلوگیری به عمل آورد و در همین جا از تمامی این عزیزان تشکر کرده و دست همگی آنها را صمیمانه می فشارم.
    سوال بعدی من از دوستان این است که در سایت DPREVIEW در توضیحات 50Dو7D نوشته:Wireless multi-flash support
    ولی در سایتهایbobatkins و dcresource این امکان فقط در 7D ذکر شده است.کدام یک صحیح است؟و اگر این گزینه در 50D موجود نیست چگونه یک فلاش TTL را میشود در مکانی دورتر از دوربین قرار داد و چگونه این فلاشها به بدنه متصل می شود ؟ تا چند متر میتوان فلاش را از بدنه دور کرد؟
    و بدنه D90 که نوشته پشتیبانی از فلاش خلاق نیکون , آیا این پشتیبانی WIRELESS است یا نه؟و فلاش خلاق نیکون چیه؟؟؟؟؟
    با سپاس فراوان.
    فرزام.
    Soheil Qoddusi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    سوال بعدی من از دوستان این است که در سایت DPREVIEW در توضیحات 50Dو7D نوشته:Wireless multi-flash support
    ولی در سایتهایbobatkins و dcresource این امکان فقط در 7D ذکر شده است.کدام یک صحیح است؟و اگر این گزینه در 50D موجود نیست
    سلام

فقط 7D این قابلیت را داراست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    چگونه یک فلاش TTL را میشود در مکانی دورتر از دوربین قرار داد و چگونه این فلاشها به بدنه متصل می شود ؟ تا چند متر میتوان فلاش را از بدنه دور کرد؟
    و بدنه D90 که نوشته پشتیبانی از فلاش خلاق نیکون , آیا این پشتیبانی WIRELESS است یا نه؟و فلاش خلاق نیکون چیه؟؟؟؟؟
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

این ماجرا را در تاپیکهای زیر دنبال کنید؛

فلاش تریگر

Slave Flash (فلاش دوم)

استروبیست - Strobist

فلاش برای دوربین های کنن

پیروز باشید
    ali_farzam و aminashtari تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

من هم مدتی درگیر انتخاب بودم البته بین دی 90 و 550 دی
    نظرات دوستان و اساتید فروم بسیار برای من مفید بود البته یه سری مقایسه هایی هم در اینترنت پیدا کردم که به نظر منطقی و علمی میاد
    در انتها به دی 90 رسیدم چند مقایسه دیدم که فکر میکنم دیدنش در انتخاب شما هم تاثیر گذار باشه

http://www.ephotozine.com/article/Ca...pha-A500-12561

http://reviews.photographyreview.com...on-eos-50d-vs/

دو مورد هم که تو اکثر صحبتهای دوستان بود به نظرم بسیار مفید هست چون به خودم اثبات شد اولا اینکه کیفیت خروجی رابطه مستقیمی با لنزتون داره پس بیشتر از اینکه روی انتخاب بادی حساسیت به خرج بدید روی لنز و نوع عکاسیتون تحقیق کنید
    و دوم اینکه وقتی که میتونید با عکاسی و کسب تجربه به نتیجه بهتر برسید رو هدر ندید و خودتون رو درگیر انتخاب و حساسیت های بیهوده نکنید من تجربه وسواس بیش از حد رو توی خریدن کامپیوتر دارم نتیجش هم شد یک سیستم 3 میلیونی که هیچ استفاده ای از امکاناتش نمیکنم یا بهتر بگم برای من با یک سیستم معادل 1 میلیونی تفاوتی نداره:(
    ویرایش توسط jahangir : Monday 24 May 2010 در ساعت 18:18 دلیل: اشتباه تایپی
    Omid Araki، raffi، saeid1354 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر آشنا victor آواتار ها
    تشکر کرده
    100

پیش فرض پاسخ : پاسخ: انتخاب بین 50D و D90

D90 با توجه به چگالی پیکسل کمتر و انتخاب لنز های با کیفیتر و ارزانتر گزینه خوبی است.
    aminashtari تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان. من حدودا یک هفته این سایت و سایر سایتهای تخصصی به زبان انگلیسی رو مطالعه کردم تا بتونم برای انتخاب بین این دو دوربین تصمیم بگیرم. خوشبختانه منابع متعدد و بسیار خوبی هم پیدا کردم و در نهایت با توجه به نیازهای خودم و پیش بینی که برای نیازهای آینده ام داشتم، 550D رو انتخاب کردم. در مجموع به این جمع بندی رسیدم که D90 برای عکاسی ورزشی و سوژه های متحرک مزیت بیشتری داره و 550D برای عکس برداری تو نور پایین نویز کمتری میده( و البته یک دنیا تفاوتهای ریز دیگه که به خصوص در انتخاب لنز اهمیت پیدا میکنند.) علاوه بر منابع online ، مجله Amateur Photographer--2010.04.10 بررسی جالبی انجام داده که توی انتخاب نهایی کاملا به من کمک کرد.
    امیدوارم شما هم بتونید انتخاب مناسبی داشته باشید.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا farhadi آواتار ها
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-F نمایش پست ها
    سلام دوستان. من حدودا یک هفته این سایت و سایر سایتهای تخصصی به زبان انگلیسی رو مطالعه کردم تا بتونم برای انتخاب بین این دو دوربین تصمیم بگیرم. خوشبختانه منابع متعدد و بسیار خوبی هم پیدا کردم و در نهایت با توجه به نیازهای خودم و پیش بینی که برای نیازهای آینده ام داشتم، 550D رو انتخاب کردم. در مجموع به این جمع بندی رسیدم که D90 برای عکاسی ورزشی و سوژه های متحرک مزیت بیشتری داره و 550D برای عکس برداری تو نور پایین نویز کمتری میده( و البته یک دنیا تفاوتهای ریز دیگه که به خصوص در انتخاب لنز اهمیت پیدا میکنند.) علاوه بر منابع online ، مجله Amateur Photographer--2010.04.10 بررسی جالبی انجام داده که توی انتخاب نهایی کاملا به من کمک کرد.
    اگر برای عکاسی ورزشی یا حیات وحش و کلا قصد کار با لنزهای تله را دارید کنن انتخاب لنزهای بهتری دارد . ولی در خصوص نویز و سایر موارد در 90 نسبت یه 550 مزیتهایی دارد. که بنده دی 90 رو انتخاب میکنم. کلا برای انتخاب لنز تله مناسب و با کیفیت برایی نیکون انتخاب های زیادی نیست و لنزهای خوب قیمت بسیار بالاتری دارند تا لنزهای با کیفیت تله در کنن.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-F نمایش پست ها

درود

دوست عزیز مطلبی رو که با قرمز مشخص کردم اشتباه هست و اینگونه نیست. نه D90 بدنه ایده ال تری برای سوژه های متحرک است برای این منظور D300 در نیکون و 7d در کنون ایده ال ترند و D90 در این زمینه امکانات خاص و بیشتری ندارد و نه 550d دوربین کم نویز تری هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadi نمایش پست ها
    اگر برای عکاسی ورزشی یا حیات وحش و کلا قصد کار با لنزهای تله را دارید کنن انتخاب لنزهای بهتری دارد . ولی در خصوص نویز و سایر موارد در 90 نسبت یه 550 مزیتهایی دارد. که بنده دی 90 رو انتخاب میکنم. کلا برای انتخاب لنز تله مناسب و با کیفیت برایی نیکون انتخاب های زیادی نیست و لنزهای خوب قیمت بسیار بالاتری دارند تا لنزهای با کیفیت تله در کنن.
    خدمت دوست خوبم آقا فرهاد بگم جملات شما هم که با قرمز مشخص شده باور های غلطی هستند.

از کی تا حالا نیکون لنز تله با کیفیت ندارد؟

از کی تا حالا لنز های با کیفیت تله کنون قیمت ارزانی داشته اند؟

کنون دو تا دو نه لنز قدیمی در رده غیر حرفه ای دارد 100-400 و 400 ثابت با دافراگم بسته

که قدیمی بودنشان 50 درصد دلیل ارزان بودن آنهاست( الیته قیمت 100-400 یک میلیونو هتشتصد است )
    و 50 درصد دیگر بسته بودن دیافراگم آنها و سطح کیفت اپتیکال متوسطی که لنزی مثل 100-400 دارد هست. که دقیقا معادلی برای این دو لنز متوسط در نیکون نیست درست هست.مثلا نیکون 80-400 را دارد که قدری ضعیف تر از 100-400 کنون هست و 200-400 را که یک لنز High End رده حرفه ای است و خیلی خیلی بهتر . و کلا اگر بنا به لنز های حرفه ای باشه نیکون گزینه هایی استثنایی داره که در اکثر موارد شگفتی آفرین هستند.

متوانید به تاپیک معرفی و بررسی لنز های تله و سوپر تله نیکون مراجعه کنید

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=11287

تا با بعضی از لنز های فوق حرفه ای و استثنایی نیکون آشنا شوید و اینکه این لنز ها معادل کنونی آنها هم قیمتی مثل معادل نیکون خود داشته و قیمت طبیعی هم دارند. لنز های سوپر تله در رده High End قرار میگیرند . کسی که عکاسی حیاط وحش قرار است انجام دهد بهای ابزار آنرا را هم باید بپردازد و گرنه اگر کسی از روی تفنن قرار باشد چند تا عکس از پرنده ها بگیرد که عکاس حیاط وحش نیست و مسلما هم برایش سنگین هست که بخاد چند ملیون پول یک لنز حسابی بدهد اما این انتظار بی جای ماست نه کمبودی در محصولات یک کمپانی.

در این صورت هست که اون دوتا لنز متوسط ارزان قیمت که در کنون هست یعنی 100-400 و 400mm F5.6 ، کار غیر حرفه ای ها را بیشتر از لنز متوسط ارزان قیمت 80-400 نیکون راه خواهد انداخت. همین.

حال بگذربم که ابن لنز 100-400 در حد و اندازه 150-500 سیگما هست و گذشته از قیمت دوبرابر کنون واقعا آدم میماند که کدام را انتخاب کند چون گذشته از برتری هایی که در بعضی زمینه ها نسبت به هم دارند در بعضی موارد کنون بهتر در بعضی موارد سیگما بهتر اما در کل در یک رده قرار میگیرند و یکی ارجح تر از دیگری نیست.

اتفاقا چند روز پبش یک ریویو و مقایسه ای که بین این دو لنز شده بود رو جناب روجایی به من دادند و من برای ایشان ترجمه کردم ایشان بین این دو مردد بودند و در نهایت با خواندن آن ریویو هم اوضاع فرقی نکرد و باز بین این دولنز که برتری به هم ندارند مردد هستند.
    که دلیل ارزان تر بودن و نصف قیمت بودن آن دلیل محکمی برای انتخاب 150-500 خواهد بود. مانت نیکون این لنز 150-500 هم که هست. پس تفاوت چشمگیری در نهایت وجود نخواهد داشت اگر نخواهیم این موضوع را بیش از حدی که اهمیت دارد برزگ کنیم.

البته من میدوانم که شما به این موارد اشراف دارید اما یک کابر مبتدی که به این موضوعات اشراف ندارد با دیدن اون قسمت از پست شما که قرمزش کردم دچار سوء تفاهم و باور غلط میشوند

منباب پایان عرایضم بگویم گذشته از لنز هایی که تاریخ ساخت آنها از قدیمی بودنشان حکایت دارد تجربه نشون داده هر گاه کنون لنز جدیدی رو ارائه کرده روی معادل نیکونش رو در گران بودن کم کرده.

پی نوشت: حالا که به موضوع تاپیک نگاه میکنم مبینم این مطالب زیاد ربطی به تاپیک ندارد و این مطالب وقتی مطرح میشود که دو تا بدنه متفاوت را بخواهیم با هم در کنار هم مقایسه کنیم و در نهایت یکی از را برتر از دیگیری بدانیم تا خود را مجاب کنیم که آن را انتخاب کنیم.یا بر انتخاب خود مهر تاییدی زده باشیم. بهتر هست بجای این روش عبث ، به روی خواسته خود از عکاسی و اینکه چه چیزی با سلیقه خود ما عجین تر هست متمرکز شویم و بدانیم و آگاه باشیم که آن گزینه اصلح برای ما نمیتواند نسخه ای مناسب برای دیگری باشد.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 5 September 2010 در ساعت 11:01
    Mehdi Rojaie، farhadi، Soheil Qoddusi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.انوش جان صحبت هایی که دوستمان کردند کلی بودند.و قدیمی بودن لنز که دلیل بر بد بودن لنز نیست

صحبت های شما در مورد 100-400 درست نیست.100-400 قابل مقایسه با 150-500 یا 80-400 نیست.80-400 را قبل از خرید 50-500 تست کردم سرعت فوکوس کمی داشت و کیفیت ساخت خیلی خوبی هم نداشت...

شاید یک دلیل هم استفاده ی بیشتر کنن در ایران باشد که به همان اندازه لنزهایش هم بیشتر است.دلیل دیگر همین دو لنزی است که نام بردید.اما این به این معنی نیست که نیکون لنز تله با کیفیت ندارد.دارد اما بعضا با قیمت گرانتر در جام جهانی دیدیم که دوربین ها و لنزهای نیکون هم حضور خوبی داشتند . لنزهای قدیمی هم وجود دارند که متاسفانه پیدا نمیشوند...

میتوانیم یک رده بندی از ارزان تا گران داشته باشیم تا این مسئله کاملا روشن شود.از 55-200 شروع کنیم تا 1200-1600 نیکون!

موفق باشید
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    همانطور که سهیل عزیز گفت تفاوت 100-400 با 150-500 بسیار زیاد است.
    من هم در ابتدا بین خرید این دو مردد بودم که 150-500 را انتخاب کردم!ولی بعد از حدود یکسال آنرا فروخته و 100-400 را خریداری کردم.
    عکسهای بسیاری را به خاطر تفاوتهای این دو لنز از دست دادم.

80-400 هم برای حیات وحش به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست!
    میتوانید تعداد کسانی که 100-400 دارند را در فروم خودمان با کسانی که 80-400 دارند مقایسه کنید.
    Pooyan، Anoosh-Em، Mehdi Rojaie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین