صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ : پاسخ: انتخاب بین 50D و D90

درود

مثل اینکه خیلی بیشتر باید از موضوع این تاپیک فاصله بگیریم ! و کار را از موضوعات زیر بنایی تری دنبال کنیم تا مشخص شود چرا در اشتباهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    قدیمی بودن لنز که دلیل بر بد بودن لنز نیست

بد بودن؟ در کجای مطالبم بد بودن رو در مورد لنزی بکار بردم؟!

اما اکنون موضوع دیگری رو مطرح کردید ! قدیمی بودن آیا باعث میشود در انتخابمان تجدید نظر کنیم؟

انتخاب لنزی که تاریخ ساخت آن 1998 هست(100-400 ) فارغ ار بحث اپتیکی با توجه به اینکه عکاسی دیجیتال هم عمری زیادی از آن نمیگذرد 12 سال برای عکاسی دیجیتال زمان کمی نیست و در این مدت نسل امروزی تفاوتهای قابل ملاحظه ای نسبت به نسل های گذشته داشته اند. و ما نمیتوانیم هنوز محصول سال 1998 را دست آویز قرار دهیم. و گزینه ای دیگر هم نیست. و درصورت عرضه هم تکلیف قیمتش پیشاپیش روشن است.

حال ممکنه ما بگیم برای ما راه افتادن کارمان با ارزانترین گزینه دست یافتن به این رنج مطرح است.
    اما وقتی قرار باشد 1800 بابت آن هزینه شود هم دگیر بحث گزینه ارزان مطرح نیست ، و هم باعث میشود تا به این نکته هم توجه داشته باشیم چنین تاریخ ساختی برای یک محصول یعنی لبه پرتگاه بودن.
    چون هر لحظه میتونه ورژن جدید آن معرفی بشه با تکنولوژی امروز و شما رو از انتخابتون پشیمان و متضرر بکنه. انها مسائلی هست که به دنبال انتخاب یک وسیله قدیمی خواه ناخواه وجود خواهد داشت. که فقط هم برای این محصول نیست شامل حاصل همه خواهد بود.

صحبت های شما در مورد 100-400 درست نیست.100-400 قابل مقایسه با 150-500 یا ...

اون نتیجه حاصل از چند تست و ری ویو بود که عرض کردم نه نظر شخصی خودم برای اینکه برایتان روشن شود مطالعه بفرمایید:

کد:
    http://www.michaelfurtman.com/sigma150_500.htm
    منابع دیگری هم هست اگر خواستید ارائه خواهم داد ، اتفاقا 3 روز پیش داشتم روی ترجمه آنها کار میکردم.
    و ترجمه اش را هم دارم اما خواندن مطلب اصلی فکر کنم نتیجه بهتری داشته باشد.
    خصوصا با کلبک روی لینک سمپلها نمونه عکسهایش را هم مشاهده کنید تا فرق بین این دو لنز یا بهتره بگم عدم فرق چشمگیری که این اختلاف قیمتی را جبران کنه .
    در نهایت تفاوت چشمگیری به جز قیمت بیشتر کنون وجود نخواهد داشت اگر نخواهیم موضوع را بیش از حدی که اهمیت دارد برزگ کنیم.

شاید یک دلیل هم استفاده ی بیشتر کنن در ایران باشد که به همان اندازه لنزهایش هم بیشتر است.دلیل دیگر همین دو لنزی است که نام بردید.

دلیل بیشتر بودن یوزر های کنون در ایران هر چه که باشد ( حالا کاری با دلیل اصلی آن ندارم ) بیشتر بودن و تنوع بیشتر لنز هایش مسلما نیست چون در رنج واید ، و مید رنج که عمومی ترین رنج در بین اکثر مصرف کننده هاست تنوع و حق انتخاب بیشتری در نیکون هست و بر کسی پوشیده نیست.

دو تا دونه لنز قدیمی آنهم در رنج تله که موارد مصرفش نمیتواند عمومی باشد ،نمیتونه دلیلی صحیح برای انتخاب یک برند با یا عدم انتخاب یک برند باشه .

حال اگر این دو عدد لنز اینهمه مدت از زمان ساختشان نگذشته بود وضع فرق میکرد و شاید میشد روی کل آن جریان حساب کرد و امیدوار بود همانطور که چنین لنز هایی رو الان ساخته پس میتونیم منظر گزینه های دیگری هم باشیم که همین روند رو ادامه بده. در حالی که قبلا هم گفتم تجربه نشون داده تولیدات جدید کنون قیمتی بیشتر داشته اند که کمتر نداشته اند.

و در پایان به این نکته توجه کنید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

پی نوشت: حالا که به موضوع تاپیک نگاه میکنم مبینم این مطالب زیاد ربطی به تاپیک ندارد و این مطالب وقتی مطرح میشود که دو تا بدنه متفاوت را بخواهیم با هم در کنار هم مقایسه کنیم و در نهایت یکی از را برتر از دیگیری بدانیم تا خود را مجاب کنیم که آن را انتخاب کنیم.یا بر انتخاب خود مهر تاییدی زده باشیم. بهتر هست بجای این روش عبث ، به روی خواسته خود از عکاسی و اینکه چه چیزی با سلیقه خود ما عجین تر هست متمرکز شویم و بدانیم و آگاه باشیم که آن گزینه اصلح برای ما نمیتواند نسخه ای مناسب برای دیگری باشد.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 5 September 2010 در ساعت 13:52
    A.Mazaheri، Mehdi Rojaie، Soheil Qoddusi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.انوش جان من هم موافقم که بحث مربوط به این تاپیک نیست,و هدف من هم فقط استفاده از دانسته های دوستان به دور از هرگونه سوتفاهم و جدال است!

تا جایی که میدانم 100-400 تولید 1998 است:

http://www.canon.com/camera-museum/c...56lis_usm.html

و اینکه این لنز قدیمی است و ورژن جدید عرضه میشود,حق باشماست,اما مگر در نیکون 70-200 نسخه 1 ارزش خرید ندارد؟یا مثلا 50 اف 1.4؟برای فردی مثل من کاملا نسبت به نسخه ی جدیدتر ارزش دارد.و با تولید لنز جدید باید انتخاب بیشتر شود نه اینکه محدود به انتخاب کردن مدل جدید شویم!
    چون هر لحظه میتونه ورژن جدید آن معرفی بشه با تکنولوژی امروز و شما رو از انتخابتون پشیمان و متضرر بکنه.
    متاسفانه این مورد برمیگرده به ابزار پرستی و نداشتن اعتماد به نفس.با اینکه میدانستم مدل جدید دی90 معرفی خواهد شد خریدم چون میدانستم نیازم چیست.85 جدید هم معرفی شد ولی نیاز من را همان 1.8 قدیمی هم جواب میدهد.ولی از 24-120 جدید استقبال میکنم چون ورژن قبلی فاجعه بود

دو تا دونه لنز قدیمی آنهم در رنج تله که موارد مصرفش نمیتواند عمومی باشد ،نمیتونه دلیلی صحیح برای انتخاب یک برند با یا عدم انتخاب یک برند باشه .
    من هم اکنون یوزر نیکون هستم!ولی جای خالی این دو لنز با همین قیمت در نیکون وجود دارد.

من آنقدر این 100-400 را به همراه 150-500 و 50-500 روی کنن تست کرده ام که به جرات به شما میگویم قابل مقایسه نیستند.

و در پایان:
    و در پایان به این نکته توجه کنید:
    دقیقا.هم من و هم شما و هم بسیاری از دوستان انتخاب های خود را کرده اند و میدانند چه میخواهند.و اگر بحثی بود صرفا به خاطر بالا بردن اطلاعات خودم بود و از شما ممنونم.

موفق باشید
    Anoosh-Em، M.Mobin، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اما وقتی قرار باشد 1800 بابت آن هزینه شود هم دگیر بحث گزینه ارزان مطرح نیست ، و هم باعث میشود تا به این نکته هم توجه داشته باشیم چنین تاریخ ساختی برای یک محصول یعنی لبه پرتگاه بودن.
    چون هر لحظه میتونه ورژن جدید آن معرفی بشه با تکنولوژی امروز و شما رو از انتخابتون پشیمان و متضرر بکنه. انها مسائلی هست که به دنبال انتخاب یک وسیله قدیمی خواه ناخواه وجود خواهد داشت. که فقط هم برای این محصول نیست شامل حاصل همه خواهد بود.
    با این دیدگاه نوع عکاسی‌مان و کیفیت در دسترس را باید کنار بگذاریم که مبادا نسخه جدید معرفی شود!
    فرضاً معرفی شود مگر چقدر تأثیر خواهد داشت؟ حداکثر این که قیمت لنز قبلی به قیمت جهانیش نزدیک‌تر می‌شود؛ شاید هم ورژن جدید آنقدر گران باشد که خیل بیشتری را به سمت لنز قبلی [حتی بدون کاهش قیمت] گسیل کند.
    مگر آمدن 70-200 ورژن II نسبت به قبلی چه تأثیر خاصی داشت؟ هنوز هم نو و دست دوم ورژن اول با قیمت‌های قبلی معامله می‌شود و ورژن جدید هم جایگاه خود را دارد.

پیروز باشید.

با آقای قدوسی همزمان شد.
    M.Mobin، Soheil Qoddusi و S.M.Noorbakhsh تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام انوش جان
    من به عنوان كسي كه 150-500 را دارم و با 100-400 هم عكاسي كرده ام، مي گويم تفاوت زياد است. تنها برتري 150-500، به نظر من لرزشگير خوب آن است. اما در مورد دو لنز 100-400 و 400F5.6 چالش اصلي اين است كه با افزايش روزافزون مگاپيكسل در دوربينهاي كنون، آيا اپتيك اين لنزها جوابگوي رزلوشن بالاتر اين دوربينها هست؟ هرچند كه بسياري از عكاسان خوب حيات وحش هنوز هم از همين لنزها بر روي 7D و يا 1D4 استفاده مي كنند. فقط كافيست سري به BPN بزنيد. اما در مورد تنوع لنزهاي سوپرتله، كنون 3 لنز در خط توليد دارد كه در طرف مقابل وجود ندارد (400F5.6، 400F4 DO و 800F5.6) و نيكون هم يك لنز (همان طور كه خودتان گفتيد 200-400 معروف) كه تنوع لنزهاي كنون قدري بهتر است. در تقابل 100-400 و 80-400 با توجه به نزديكي قيمت اين دو لنز، برتري قطعا با 100-400 است.
    در مورد قيمت لنزهاي 300، 400، 500 و 600 تا قبل از معرفي لنزهاي جديد كنون برتري با كنون بود، هر چند ظاهرا لرزه گيرهاي VRII نيكون عملكرد بهتري داشتند. بايد منتظر ماند تا قيمت لنزهاي جديد كنون هم تثبيت شود.
    در مورد هر دو 300F4 فكر ميكنم مزيت كنون وجود لرزه گير باشد و مزيت نيكون اتوفكوس آن با 1.7TC بر روي بدنه هايي مثل D300 (به نقل از فرومهاي خارجي)
    در كل هر دو برند براي عكاسي حيات وحش لنزهاي عالي ولي گراني دارند
    Kasra.H، Anoosh-Em، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

انوش جان لنز 400 اف 5.6 کنون در سال 1993 شروع به تولید شده است!
    شما میتوانید خروجی آن را با یک دوربین 21 مگاپیکسلی در لینک زیر ببینید!کیفیت اپتیک این لنز واقعا عالیست!(حتی در بازترین دیافراگم)
    از نظر سرعت و دقت فکوس نیز سری به تاپیک حیات وحش بزنید وعکسهای بهین عزیز را مشاهده نمایید.
    عکسهایی که از سوژهای در حال پرواز دارند!
    این لنز با قیمت کمتر از 1300 دلار و این مشخصات اگر تولید 1983 هم بود برای من یا دیگران اهمیت نداشت و قطعا ارزش خرید داشته و دارد.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=278&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=704&CameraComp=614&SampleComp=0&FLIComp=4&APIComp=2
    ME، Kourosh Kahal، aksavaran و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین 50D و D90

سلام به همگی
    مثل اینکه جواب آقای مهرداد رو فراموش کردید.
    (بحثتون اونقدر بالا گرفته و حرفه ای شده که کلا موضوع اصلی و عنوان بحث رو فراموش کردید)
    ببنید آقا مهرداد در مورد انتخاب برند باید اول تعیین کنید هدف اصلیتون از عکاسی چیه و در آینده چقدر هزینه می توانید برای خرید لنز و ... بکنید.
    مثلا خود من نیکون رو انتخاب کردم ولی چون فقط هدفم از عکاسی تفریحیه و نمی خوام هزینه زیادی بکنم همیشه قیمت و فراوانی لنز های کنون منو درباره درستی انتخابم به شک می اندازه
    این رو در نظر داشته باشید که دوربین خرید دوربین خوب می تونه یک پایه خوب برای بقیه خرید ها باشه و هرگز فراموش نکنید که دوربین تنها یک جزء از کار عکاسیه و موارد بسیار زیادی در عکاسی زیبا تاثیر گذارند.
    amin_bmu تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    مثل اینکه جواب آقای مهرداد رو فراموش کردید.
    (بحثتون اونقدر بالا گرفته و حرفه ای شده که کلا موضوع اصلی و عنوان بحث رو فراموش کردید)
    ببنید آقا مهرداد در مورد انتخاب برند باید اول تعیین کنید هدف اصلیتون از عکاسی چیه و در آینده چقدر هزینه می توانید برای خرید لنز و ... بکنید.
    مثلا خود من نیکون رو انتخاب کردم ولی چون فقط هدفم از عکاسی تفریحیه و نمی خوام هزینه زیادی بکنم همیشه قیمت و فراوانی لنز های کنون منو درباره درستی انتخابم به شک می اندازه
    این رو در نظر داشته باشید که دوربین خرید دوربین خوب می تونه یک پایه خوب برای بقیه خرید ها باشه و هرگز فراموش نکنید که دوربین تنها یک جزء از کار عکاسیه و موارد بسیار زیادی در عکاسی زیبا تاثیر گذارند.

درود

اینکه شما از انتخابتون راضی باشید یا خیر بحث دیگری است ، اما فراوانی و ارزانی لنز را که مطرح کردین بیشتر در مورد نیکون صدق میکند ، در رنج واید گزینه هایی بیشتر و در مید رنج 18 تا 85 یا 105 که عمومی ترین رنج هم هست به نسبت واید یا تله که تخصصی تر هست و موارد مصرفش برای همه نیست ، بیشتر ین حق انتخاب و تنوع رو داره خصوصا وجود لنزی مثل 18-105 که جای خالی آن در برندهای دیگه احساس میشه هم در همین رده قرار گرفته.

اما در رنج تله کنون همانطور هم که در بالا صحبت شد چند تا گزینه دارد که از معادل نیکونیشون ارزون تر هستند . در این رنج اگر مقصودتان بود فرمایشتان صحیح است

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 16 September 2010 در ساعت 11:48
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.

امروز آنقدر دو طرف تنوع دارند که مقایسه باید موردی انجام شود تا شما ببینید کدامیک به کار شما خواهند آمد.

در مورد دوربین,دی 90 CLS و لامپ کمک فوکوس دارد که خیلی کارا هستند و 50دی کیفیت ساخت بهتر بدنه ی

سیلتر و خوشدتست تر(این مورد سلیقه ای است) و تصحیح خطای لنز و پیکسل بالاتر و سرعت شاتر بیشتر

دارد.

در مورد لنز ها شما هر لنزی از هر برندی انتخاب کنید تقریبا معادلی در برند دیگر دارد.اما اگر کار حرفه ای انجام

می دهید حتی یک لنز هم میتواند تاثیر گزار باشد.مثلا 100-400 در کنن و 14-24 در نیکون...

موفق باشید
    Navid7h، Anoosh-Em، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام
    دوستان عزیز اگه لطف کنن به منم جواب بدن ممنون میشم. با بودجه 1800-1900 چه ترکیبی رو پیشنهاد میدین. مورد عکاسی هم بیشتر طبیعت رو دوست دارم. البته با توجه به رشته تحصیلیم عکاسی از سنگها و بافت ریز اونها برام مهمه

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

سلام به فروم خوش امدید
    بهتر است سوالتان را در تاپیک زیر (یا جای مناسبتر) مطرح کنید تا هم زودتر به جواب برسید هم نظم تاپیک به هم نخوره.
    راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR
    ramink2 و Miri تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 آخرینآخرین