صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 50D or D90

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_P نمایش پست ها
    با سلام
    اول از هر چیز از همه دوستان ممنونم که برای جواب وقت میگذارند
    و تشکر مخصوص از آقای haj amir.من متاسفانه 10-12 روزی بود که دسسترسی به اینترنت نداشتم.
    راهنمایی دوستان در مورد لنز بسیار خوب و به جا بود.اما در مورد اون دوست اهل ساوه و دوربین sony .واقعا من نمیدونم ایشون چه کار میکنند ولی میدونم که دوربین های سونی تا مدل آلفا 100 (خود آلفا 100 هم جزوشه!) برعکس کیبیتی که در فصای باز میدهند در شرایط آتلیه گریه آور هستند.(این رو به استناد تجربه 8 ساله شخصی خودم که با sony 717 شروع کردم و بعد sony 828 و تجربه همکارانم که تعدادشون کم هم نیست میگم).
    اما در مورد دوست دیگری که کانون 350 دارند.زمانی که ایشون این بدنه را خریدند آیا جزو بدنه های به روز بازار نبوده؟
    به هر حال اکثر دوستان یک یا دو بدنه با تعداد بیشتری لنز دارند . و قاعدتا این لنزها هستند که هر بار بهینه میشوند و حتی از دید بازاری هم هنگام تبدیل یک لنز ضرر خیلی کمتری متحمل میشویم تا تعویض بدنه.تازه عادت به منوال های بدنه و قلق های خاص هر دوربین هم هست.
    پس آیا بهتر نیست اول به فکر خرید بدنه ای باشیم که حداقل تا 8-10 سال خیال ما را راحت کند و بعد به فکر تهیه لنز مناسب؟
    با سلام و عرض پوزش بسيار
    هرچند 2 ماه گذشته ولي...
    100 درصد مخالف هستم
    1- سوني عالي است بخصوص در شرايط آتليه.
    2- دقيقا بر عكس اين لنزها هستند كه ميمانند و بدنه ها ميروند.
    3- فكر ميكنم بايد ابتدا به خريد لنزها فكر كنيد بعد بدنه.( لنزها را با نوع كاربرد انتخاب كنيد ( در اينجا برند هم مهم ميشود)، بعد بدنه ).
    ویرایش توسط journalist : Thursday 26 March 2009 در ساعت 12:34
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر آشنا rezabeigi آواتار ها
    تشکر کرده
    36

پیش فرض كانن 50 دی یا نیكون دی90

دوستان عزیزم من تصمیم گرفتم سونی h50 رو بفروشم و یه slr حسابی بگیرم حالا فکر میکنید کانن 50d بهتره یا نیکون d90 ..در ضمن اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم یگید...راستی کدوم مارک لنزاش ارزون تره

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

فکر میکنم در حالت کلی قیمت لنزهای هم رده تو برندهای کنون و نیکون نزدیک به هم باشه و تفاوت محسوسی نداشته باشه!مثلا (البته فکر میکنم)لنزی مثل 18-200 لرزشگیر دار تو هر دو برند حدود 600-700 هزار تومان و لنز 50mm f1.8 در هر دو برند حدود 120 هزار تومان هستش!

ولی تنوع لنز در رنجهای مختلف در دو برند کنون و نیکون فکر میکنم کمی متفاوت باشه!
    نیکون در رده لنزهای ارزون،لنزهای متنوع و با کیفیت تری داره
    ولی کنون در رده لنزهای تله تنوع بیشتری از لنز رو در محصولاتش داره!
    مثلا فقط در سری لنزهای L کنون چهار مدل 70-200 هست که قیمتهاشون از 700 تومان تا 1800 هزار تومان هستش ولی تو این رده نیکون فقط یه مدل 70-200 داره با قیمتی کمتر از دو ملیون!
    و یا فلاشهای نیکون از کنون ارزونتر و کاملتر هستن!

فکر میکنم اگر بفرمایید که آیا در آینده قصد گسترش لوازم عکاسی رو دارید و یا نه و به چه نوع از عکاسی علاقه مند هستید بشه بهتر راهنماییتون کرد!

البته فکر میکنم اگر قصد مقایسه 50دی رو با یک دوربین نیکون دارید باید اون رو با دی 300 مقایسه کنید،نه دی 90!
    farsad، vbigdeli، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    36

Wink پاسخ: انتخاب بین 50D or D90

مبین عزیز راستش من از دوربینم پول در نمی یارم....اما عاشق عکاسی هستم بعدا هم میتونم پول بزارم ....حالا چی پسشنهاد می کنید راستی d300 رو چی میگی؟ یه 5d mark1 هم بود سالم اونم میگفت 1300

تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط rezab نمایش پست ها
    مبین عزیز راستش من از دوربینم پول در نمی یارم....اما عاشق عکاسی هستم بعدا هم میتونم پول بزارم ....حالا چی پسشنهاد می کنید راستی d300 رو چی میگی؟ یه 5d mark1 هم بود سالم اونم میگفت 1300

تقریبا اکثر دوستانی که اینجا هستند از عکاسی هیچ درآمدی ندارند و فقط برای علاقه شخصی عکاسی رو پیگیری میکنن!
    قطعا همه این دوربینها،دوربینهای بسیار خوبی هستند!
    قطعا اگه بفرمایید در مجموع چه مقدار و برای چه کاری میخواهید عکاسی کنید بهتر میشه راهنماییتون کرد!
    در بین دوربینهایی که نام بردید اگر من بودم به شخصه 5d mki رو میگرفتم!
    البته با خرید اون به خاطر نداشتن فلاش سر خود هزینه خرید یه فلاش هم بهتون تحمیل میشه
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    36

دوست عزيز تا حدود 1500و1600 ميتونم بزارم.اما بايد h50 رو بفروشم بيشترم براي عكاسي از منظره ميخوام ..راستي اين h50 رو چند ميخرن با لنزاي تله و وايد و تمام لوازمش .....حدود 2500 شات زده ..نظرت رو هم درباره d300 نگفتي ... نظرت درباره دست دوم چه؟ ...ببخشيد خيلي سوال شد ....اما چه كار كنم جز به بچه هاي اين سايت رفرنس ديگه اي ندارم

تشکر کرده
    13645

در مورد d 300 که بهتره دوستان نیکونی نظر بدن ولی فکر میکنم این دوربین بین طرفدارن عکاسی از طبیعت به خاطر سرعت بالای عکاسی و سیستم فکوس و تعداد بالای نقاط فکوس طرفداران زیادی داره!
    برای عکاسی از منطره فکر میکنم دوربین فول فریم برای شما مناسبتر باشه!چون دیگه سنسور شما کراپ نداره از رنج واید لنز شما کم نمیشه!
    دیگه به خرید فلاش هم برای عکاسی از منظره احتیاج ندارید!(البته اگر فلاش نخرید تو عکاسیهای دیگه محدود میشید)
    برای لنز هم میتونید یه Canon EF 17-40mm f/4L USM که حدود 800 تومان هست رو بخرید!
    این مجموعه یعنی یه دوربین فول فریم و یه لنز L کنون میتونه بهترین نتیجه رو برای شما داشته باشه!ولی هزینه اش از اون چیزی که شما گفتید یه مقدار بیشتر میشه!
    و یا اگر نخواستید دوربین دست دوم بخرید میتونید یه 40دی و یا 50 دی با یک 10-22 بخرید !
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

دوست عزيز تا حدود 1500و1600 ميتونم بزارم.اما بايد h50 رو بفروشم بيشترم براي عكاسي از منظره ميخوام ..راستي اين h50 رو چند ميخرن با لنزاي تله و وايد و تمام لوازمش .....حدود 2500 شات زده ..نظرت رو هم درباره d300 نگفتي ... نظرت درباره دست دوم چه؟ ...ببخشيد خيلي سوال شد ....اما چه كار كنم جز به بچه هاي اين سايت رفرنس ديگه اي ندارم
    البته جناب مبین جواب شما رو داد
    اما منم یه کوشولو نظر میدم
    شما الان میگید میخوام عکس منظره بندازم و دوستان هم لزن های اولترا واید 10 22 رو پیشنهاد دادن
    اما شما مطمئن باشید وقتی از اچ 50 به اس ال ار کوچ میکنید این رنج لنز یا یه لنز 17 40 روی فول فریم ارضاتون نمیکنه
    نظر شخصی من اینه یه 40 دی یا 50 دی بگیرید با یه لنز 17 85 که رند بازاره و همیشه پوله
    بعد از یک مدت خودتون دستتون میاد چه لنزی نیاز دارید اون موقع هم انشا الله میتونید بهتر تصمیم بگیرید و پول بی زبون رو بریزید تو حلقوم دوربین و لنز
    البته انتخاب من 50 دی بود
    الان بعد از یه سال تازه دارم میفهمم چه لنزایی رو نیاز دارم و دنبال جور کردنشونم البته اگر جیب اجازه بده
    موفق باشید

تشکر کرده
    36

شما درست ميفرماييد از 50d هم خوشم آمده ....نظرتون راجب لنز 18-200 چيه ؟ راستي اگه يه دو سه ماهي صبر كنم چقدر قيمت مياد پايين؟ بعد فكر ميكنيد اين h50 رو چند ميتونم بفروشم......

تشکر کرده
    13645

شما درست ميفرماييد از 50d هم خوشم آمده ....نظرتون راجب لنز 18-200 چيه ؟ راستي اگه يه دو سه ماهي صبر كنم چقدر قيمت مياد پايين؟ بعد فكر ميكنيد اين h50 رو چند ميتونم بفروشم......
    50 دی هم دوربین خوبی هست!البته ظاهرا تو این چند روز قیمت جهانیش 100$ بالا رفته!!
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین