صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 50D or D90

شما یه کاری بکن دوست عزیز.
    در سایتهایی مثل دپریوو و ایمیج ریسورس ، عکسهایی که با هر دو دوربین از یک صحنه گرفته شده وجود داره. دو تا عکس مشابه (از یک صحنه با ایزوی مشابه) از 50 دی و دی 90 رو دانلود کن. هر دو عکس رو در لایه های جداگانه در فتوشاپ روی هم بذار و مقایسه کن.(از نظر اندازه)
    اصلا همون عکس دی 90 رو ریسایز کن و به یک عکس 15 مگاپیکسلی تبدیل کن. بعدش بذار روی یدونه عکس 50 دی و اختلافها رو نگاه کن.
    فکر کنم در تصمیم گیریت موثر باشه.

البته به هیچ عنوان قصد ندارم که بگم که تفاوت بین 15 مگاپیکسل و 12 مگاپیکسل وجود نداره.
    منظورم اینه که تفاوت ناچیز هست و بهتره این فاکتور رو خیلی مهم نشماریم.
    چون چیزهای خیلی مهمتری هم وجود داره.
    [/QUOTE]
    من تقريبا تمام عكسهاي اين سايت ها رو به علاوه سايت هاي ديگه كه اكثرا از همين سايت لينك شده بودند رو مطاله كردم.اما هيچ دو سايتي مثل هم نبود!!! مثلا در يك سايت عكيسهاي d50 در لبه ها سايه هاي زرد داشت اما تو سايت ديگه خيلي هم صاف و بدون ايراد بود!!!
    بگذاريد يه جور ديگه به قضيه نگاه كنيم چون شايد اين بحثها در كل سايت خيلي زياد انجام شده : دوستان ؛بدون توضيح و دليل و ... فقط با توجه به بدنه دوربين، شما به كدوم راي ميديد؟canon d50 يا nikon d90 ؟
    اين جوري از طريق آماري شايد به يه نتيجه اي برسيم///

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmooood نمایش پست ها
    به نظر من هم دوربین ارزان تر با لنز بهتر رو بخرید به جایه دوربین گران با لنز بد

در مورد 40 دی و دی 90 منم هم موافقم
    در اتلیه نیازی به ایزو 12800 و بدنه آلیازی ندارید
    سرمایه خودتونو رویه لنز بذارید به جایه بدنه :)

م

من هم با شما موافقم و در ابتداي صحبتم هم همين رو گفتم.براي من فقط كيفيت عكس مهمه در سايز بزرگ - نه ايزو و شاتر و دافراگم و بدنه و سرعت و عكس متوالي و ............

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

واقعیت این است که در فاکتوری به نام کیفیت عکس تفاوتی میان هیچکدام از این دوربینها نیست. یا بهتر است بگویم فاکتوری به نام کیفیت عکس اصلا وجود ندارد بلکه همانطور که دوستان هم گفتند مسایلی مثل شارپنس و بوکه و CA ,.....که بسیار بیشتر به لنز مربوط است.
    میماند خروجی دیفالت دوربینها و تفاوتشان با همدیگر که به راحتی میتوان با تغییر کوچکی در تنظیمات خروجی کنون را شبیه نیکون کرد و بر عکس.
    میماند مسئله تفاوت در نویز سنسورها که ان هم در درجه اول تفاوت میان نویز دی90 - 40دی و 50دی بسیار کم است و در شرایط اتلیه که میتوان این مسئله را نادیده گرفت.
    در این زمان صنعت دوربینهای دیجیتال به چنان پختگی رسیده است که توانایی دوربینها از بسیاری از عکاسان فراتر رفته است.
    فکر میکنم همه دوستان موافقند که در عکاسی اتلیه هیچ کس نمیتواند ادعا کند که خروجی هر یک از این دوربینها بدون در نظر گرفتن فاکتور لنز از دیگری بهتر است.
    فکر میکنم انچه ذهن بسیاری از ما را اشغال میکند مانند خرید یک اتومبیل از میان اتوموبیلهایی است که یکی با سرعت 250 کیلومتر و دیگری با سرعت 245 کیلومتر میتواند حرکت کند اما حداکثر سرعتی که میتوان در جاده راند 100 کیلومتر در ساعت است.
    بدنه فلزی - سرعت یک هشت هزارم - توانایی فیلم برداری - رزولوشن بیشتر و.... همگی خوبند اما باید پولش را بپردازید. والا همه عالم یا 1ds3 یا D3X میخریدند.
    پرینت در سایز بزرگ هم باید ببینید حداکثر سایز مورد نیازتان چقدر است و چند درصد عکسهایتان در سایز بسیار بزرگ است. من پرینت خروجی 40دی در سایز 90 در 60 سانتیمتر و با کیفیت بسیار خوب هم دیده ام اما در صورتی که نیاز به 15 مگاپیکسل دارید که پاسخ روشن است.
    نکته دیگری که باید اضافه کنم اثر پست پروسس یا اموختن پست پروسس است که اثر ان در کیفیت عکسهایتان بسیار مهم است. اگر سری به وب سایت امیر محبی عزیز بزنید میتوانید ببینید که با یک لنز معمولی و دوربینی مثل دی70 چه عکسهایی میتوان گرفت.
    گرچه فرمودید همه مقالات را مطالعه کردید و مطالب انها را میدانید اما بازهم تاکیدم بر اموختن تکنیکها و پست پروسس است که میتواند سهم تفاوتهای میان این دوربینها را بسیار کوچک کند.
    nmroshan، A_Maddah، farhad44 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

دوست عزیز من انتخابم 50 دی بود
    میتونستم 40 دی یا 30 دی بخرم
    یا حتی دی 80
    با لنزهای عالی
    ولی به این نتیجه رسیدم که واقعا دلم نمیاد یک میلیون تومن پول لنز ال رو بدم ولی از بدنه 600 یا 900 تومنی 40 دی یا 30 دی بهره ببرم
    شاید تفکرم کاملا غیر خرفه ای باشه ولی چه کنیم بچه بازاری هستیم دیگه
    ترجیح دادم تا پول دستم میاد که لنز عالی میخرم یه بدنه خوب با یه لنز نسبتا خوب داشته باشم
    در هر صورت من 50 دی دارم هفته دیگه اگر بخواین میتونیم یه قرار تنظیم کنیم اواسط هفته
    موفق باشید
    aseman550 و hesamjm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

میتونستم 40 دی یا 30 دی بخرم
    یا حتی دی 80
    با لنزهای عالی
    ولی به این نتیجه رسیدم که واقعا دلم نمیاد یک میلیون تومن پول لنز ال رو بدم ولی از بدنه 600 یا 900 تومنی 40 دی یا 30 دی بهره ببرم
    شاید تفکرم کاملا غیر خرفه ای باشه ولی چه کنیم بچه بازاری هستیم دیگه
    ترجیح دادم تا پول دستم میاد که لنز عالی میخرم یه بدنه خوب با یه لنز نسبتا خوب داشته باشم
    من نگران می‌شم که اگر همه دوستان این فروم چنین ایده‌ای رو راهنمای خرید خودشون کنن هنگامی که به لنز L و یا چه می‌دونم گلد رینگشون می‌رسن ۶۰ دی و ۷۰ دی و یا دی ۴۰۰ و دی ۵۰۰ و اینها هم آمده باشه و تمام این مدت هم با دوربین ۱۵ مگاپیکسلی و لنزهایی که مشکلاتی در ارایه تصویر مناسب به چنین سنسوری هستند عکاسی کنند. حجم فایل بالا از محتویاتی که وجود ندارد!
    Amir Mohebi، ARASH II، infinity و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    من نگران می‌شم که اگر همه دوستان این فروم چنین ایده‌ای رو راهنمای خرید خودشون کنن هنگامی که به لنز L و یا چه می‌دونم گلد رینگشون می‌رسن ۶۰ دی و ۷۰ دی و یا دی ۴۰۰ و دی ۵۰۰ و اینها هم آمده باشه و تمام این مدت هم با دوربین ۱۵ مگاپیکسلی و لنزهایی که مشکلاتی در ارایه تصویر مناسب به چنین سنسوری هستند عکاسی کنند. حجم فایل بالا از محتویاتی که وجود ندارد!
    canon 28-135 is EFبنظرتون این لنز مشکل داره در ارایه تصویر و حجم بالایی از بی محتوایی هست "؟
    مدل 40 دی حد اقل مال 2 سال پیشه حالا تا 60 دی بیاد 2 سال مونده این دوستمون هم تا 6 ماه دیگه یه لنز با محتوی میخره ولی تا سال دیگه یه دوربین رو دستش نمیمونه که مال 3 یا 5 سال پیش باشه(40 دی و 30 دی)
    در ثانی تفاوت 300 تومنی بین 40 دی و 50 دی اونقدر نیست که یه حرفه یا که آتلیه داره نگران اون باشه و بجاش بخواد صرفه حویی کنه ولی لنز میلونی بخره
    aseman550 و hesamjm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یکی از دوستانم بهترین عکاس شهرستان ساوه است.هنوز هم بهترین و گران قیمت ترین و ... عکاس آنجا است و کسی هم یارای رقابت با ایشان را ندارد!ماشالله کاسبی اش هم خوب است و حداقل 4 تا 5 آلبوم در هفته برای چاپ به تهران می آورد!

اصول ویرایش و پردازش را می داند.

مدت ها است دوربین اش یک SLR Like به نام Sony R1 رحمته الله علیه است!از خروجی هایش می توان ایراد فنی گرفت ( از نگاه یک حرفه ای و نه مردم عادی ! )

حداقل 30 تا 40 برابر پول این دوربین را از آن درآورده است.مدت ها است به او می گوید آپدیت کن بابا این دیگه واسه کار شما جوابگو نیست.حرفه ای نیست!

می گوید ایشالله ماه دیگه.ایشالله دو ماه دیگه!

فعلا که هر ماه 4 تا 5 عروسی دارد ( هر قرارداد هم حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان )

چون پردازش می داند.

چون اصول را می داند مشکل اش بسیار بسیار اندک است.

شما اگر پردازش بدانید از یک سنسور 6 مگاپیکسلی یک خروجی 100در70 بگیرید بدون کمترین مشکلی!

این داستان های دو مگاپیکسل و 3 مگاپیکسل بیماری است.درد است!

دوستی که یک بدنه 1500 هزار تومانی می خرد و یک لنز 300 تومانی به آن می بندد در اشتباه است.

خروجی را دوربین شما خلق نمی کند.شما خلق می کنید.

لنز شما کمک می کند برای ثبت بهتر!

یک دو جین عکاس سراغ دارم در آتلیه 40دی دارند و خروجی هایشان معرکه است.

کسی که اولویت را به بدنه بدهد و لنز را بسپارد برای فردا دید و نگاه حرفه ای ندارد.باید دیدتان را عوض کنید.
    Amir Mohebi، infinity، Shahrouz و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من به صحبت شما به عنوان یک استراتژی خرید نگاه کردم.
    بحث خرید این دوستمون رو هم می‌شه جداگانه پیگیری کرد و در موردش صحبت کرد.

ولی به نظر من ساده ترین کار تعویض بدنه است!
    و در زمانه فعلی اشتباه رایج مهم کردن بدنه نسبت به لنز است.

الان خروجی بسیاری از بدنه‌ها بسیار خوب است و اختلافها هم در وضعیت نوری مناسب بسیار بسیار ناچیز.
    حالا اگر به وضعیت نوری نا مناسب بریم؟ اختلاف بدنه بهتر؟ با بدنه ضعیفتر چیزی در حد ۵ درصد خواهد بود.
    اما با انتخاب لنز بهتر شما می‌توانید به اختلافی در حد ۱۰۰ درصد برسید!

اما این انتخابها برای هرکسی می‌تواند متفاوت باشد.
    یعنی استراتژی خرج برای تجهیزات عکاسی برای مدت مشخص آینده و پروژه‌های عکاسی آینده چیست؟
    وزن قابل تحمل برای عکاس چقدر است.
    و مسایلی از این قبیل.

اما در پاسخ سوال شما
    به نظر من شما با انتخاب لنزی مانند ۲۴-۱۰۵ و دوربینی مانند ۴۰ دی عکسهای بهتری نسبت به ۵۰ دی و ۲۸-۱۳۵ داشتید.
    Amir Mohebi، Persian، infinity و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست دیگری هم دارم که ماشالله او هم در کارش استاد است ( به شهادت بسیاری از اساتید همین فروم )

دو بدنه دارد یک 350 دی و یک 40دی!

یک لنز 24-70 و یک 70-200 ( دیگه اسم اش لو رفت !)

خلاصه دو لنز اش رو هم 2500 ارزش دارند و دو تا دوربین اش رو هم 1 میلیون هم ارزش ندارند!

همیشه 70-200 را به 350 می بندد هم به دلیل سبک تر بودن و هم راحتی حمل و نقل!

عکس ها را که مشتری می خواهد انتخاب کند اغلب همان ها هستند که با 70-200 و کانن350دی ( دوربین 5 سال پیش که دیگر عتیقه است به نظر دوستان)

آقا جان وقتی کانن 5دی را مثل باقلوا می خرند ( دوربین 3 سال پیش است!!!! دیگر آشغال است لابد! ) یک لنز خوب ( حدود 1 تا 2 میلیونی ) برایش انتخاب کنید تا 1000 سال دیگر هم 100در70 چاپ کنید مشکلی ندارد ( بنده ضمانت می دهم! )

مگر همین 5 سال پیش با دوربین 6 مگاپیکسلی عکس 100در 70 چاپ نم یشد>

حالا هم با 21 مگاپیکسل و 25 مگاپیکسل همان ابعاد چاپ می کنند.

تو را به خدا نظرات عالمانه ندهید!
    Arash، infinity، Shahrouz و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    اول از هر چیز از همه دوستان ممنونم که برای جواب وقت میگذارند
    و تشکر مخصوص از آقای haj amir.من متاسفانه 10-12 روزی بود که دسسترسی به اینترنت نداشتم.
    راهنمایی دوستان در مورد لنز بسیار خوب و به جا بود.اما در مورد اون دوست اهل ساوه و دوربین sony .واقعا من نمیدونم ایشون چه کار میکنند ولی میدونم که دوربین های سونی تا مدل آلفا 100 (خود آلفا 100 هم جزوشه!) برعکس کیبیتی که در فصای باز میدهند در شرایط آتلیه گریه آور هستند.(این رو به استناد تجربه 8 ساله شخصی خودم که با sony 717 شروع کردم و بعد sony 828 و تجربه همکارانم که تعدادشون کم هم نیست میگم).
    اما در مورد دوست دیگری که کانون 350 دارند.زمانی که ایشون این بدنه را خریدند آیا جزو بدنه های به روز بازار نبوده؟
    به هر حال اکثر دوستان یک یا دو بدنه با تعداد بیشتری لنز دارند . و قاعدتا این لنزها هستند که هر بار بهینه میشوند و حتی از دید بازاری هم هنگام تبدیل یک لنز ضرر خیلی کمتری متحمل میشویم تا تعویض بدنه.تازه عادت به منوال های بدنه و قلق های خاص هر دوربین هم هست.
    پس آیا بهتر نیست اول به فکر خرید بدنه ای باشیم که حداقل تا 8-10 سال خیال ما را راحت کند و بعد به فکر تهیه لنز مناسب؟
    haj_amir و hesamjm تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین