صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree26تشکر

موضوع: آپگرید350D و کیت با بودجه 1 تا 2 میلیون برای یک عکاس مجالس

كاربر جديد mehdiafshar آواتار ها
    تشکر کرده
    696

پیش فرض آپگرید350D و کیت با بودجه 1 تا 2 میلیون برای یک عکاس مجالس

با سلام خدمت همه دوستان
    اول از همه عرض کنم خیلی سعی کردم تاپیک جدید باز نکنم اما با توجه به صورت مساله و مطالعه ای که در پست های قبلی داشتم ،پاسخ صریحی نیافته و ترجیح دادم با وضعیت قیمت و شرایط جدید بازار از راهنمایی دوستان استفاده کنم.
    صورت مساله رو اینطوری مطرح کنم:
    شرایط موجود:یک عکاس مجالس با 350D کیت و ست نسبتا کامل نور
    علت آپگرید:نیاز به چاپ های بالاتر،کیفیت بیشتر،کلاس کار،مشکل کم بودن کیفیت عکس های فضای سبز در محدوده واید و قطعا گوشه های تصویر
    بودجه: (A) بودجه قطعی 1 میلیون و کمی بیشتر (B) افزایش تا 2 میلیون البته با توجیه مالی،کیفی،.... و "وسوسه ای"
    من خودم چند حالت پیش فرض رو که بر اساس اطلاعاتم به ذهنم رسید اول بگم :
    >>>> خرید 1 میلیونی<<<<
    1) "40D با 55-18 IS" => کمترین هزینه و کیفیت بهتر لنز ولی رزولوشن کمتر
    2) "50D با 55-18 IS" => هزینه 1100 و کیفیت بهتر لنز و رزولوشن خوب
    3)" D90 با 105-18" => هزینه مثل 2 و رنج بهتر لنز
    >>>>خرید 2 میلیونی<<<<
    1) گزینه 1 فوق و 105-24
    2) گزینه 2 فوق و 105-24
    3)5D دست دو ( آیا پیدا میشه؟) و 105-24

حال با توجه به اینکه حفظ 350D فعلی به عنوان دوربین دوم یا زاپاس نیز کارآ و شاید برای یک عکاس مجالس واجب باشد و همچنین محدوده "رنج عکاسی" مورد استفاده یک چنین فردی ،ترجیح به ماندن در رنج 1 میلیونی(مگر دلایل افزایش بودجه قوی و قانع کننده باشد) از دوستان به خصوص اونهایی که تجربه و حرفه شون هست ممنون میشم راهنمایی و اعلام نظر نمایند. شرمنده از اینکه به مطلب به درازا کشید
    مهدی افشار
    400D+18_55 IS+50 f1.8+430ٍEX II

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: آپگرید350D و کیت با بودجه 1 تا 2 میلیون برای یک عکاس مجالس

اگر رزولوشن بالا رو لازم دارید که معلومه

اما شما که ظاهرا یک 55-18 دارید خرید یک 55-18 دیگه چه فایده ای داره؟ ضمنا وقتی می خواهید دوربین قدیمیتون رو هم نگه دارید تغییر برند (نیکون) رو توصیه نمیکنم. به نظر بنده شانس داشتن 105-24 (سری ال دیگه نه؟) از دست ندید. یک بادی بخرید و یک 105-24

حتی اگه پول کافی ندارید اول لنز بخرید و مطمئن باشید که بخش زیادی از مشکل کیفیتتون حل میشه .چون 55-18 لنزی نیست که جوابگوی کیفیت مورد نیاز شما باشه.

وگرنه 350دی که کیفیتش مشکلی نداره.

اگه دنبال فول فریم هستید به فکر لنزهاش هم باشید!

بحث کلاس هم با رعایت یک سری موارد حل میشه مثلا هودتون رو همیشه رو لنز ببندید. ست های فلاش رو حتی اگه نیاز نیست جلو چشم بگذارید و از وسایل عجیب غربیب سیم های قرمز و ... استفاده کنید!

پ ن : اینجا تو امضاتون نوشتین 400دی جریان چیه که الان میگید 350 دی دارید؟
    Hajiabadi، A_Maddah و mehdiafshar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اول يك سوال بپرسم تا شايد موضوع براي راهنمايي كردن دوستان هم بازتر شود. شما فعلا با تك لنز 55-18 ( احتمالا بدون لرزشگير) چگونه كار عكاسي مجالس انجام مي دهيد ؟ پرتره هايتان را با همين لنز مي گيريد يا لنز ديگري هم براي پرتره چهره عروس و داماد و ... داريد؟
    A_Maddah، mehdiafshar و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

گزینه 1 و 3 بهترین هست 3 رو ترجیح میدم گرچه خرید جنس دست دوم مقداری ریسک هست البته اکش هم پیدا میشه

هستد در همین فروم اقا فرهاد بعضی دوستان با همین و یه لنز دیگر استفاده میکنند خودشون هم راضی و هم مشتری

البته اضافه کنم مشتری داریم تا مشتری
    ویرایش توسط FARID : Thursday 20 August 2009 در ساعت 12:40
    mehdiafshar تشکر می‌کند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

بنظر من هم لنز 24-105 بگیرید کیفیت کار کلی تغییر میکنه اما در فضاهای داخلی احتمالا مجبور به استفاده از 18-55 باشید.
    mehdiafshar و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد mehdiafshar آواتار ها
    تشکر کرده
    696

ضمن تشکر از توجه دوستان عزیز:
    اول اینکه آن فرد عکاس مجالس از آشنایان هست و من جهت همفکری با دوستان با تجربه تر و آگاهی بیشتر خودم مطرح کردم.
    دیگر اینکه ،فرهاد عزیز. به هر تقدیر ،با همان نسخه بدون لرزشگیر 55-18 همه اونها که گفتی رو انجام میده و ظاهرا ناموفق نبوده.البته به قول خودش بیشتر در واید و تمام قد و فضای باز مشکل دارد.
    موضوع نگه داشتن 350D ،تغییر برند با نیم نگاهی به 105-18 یا مدیریت متفاوت رنگ های نیکون برای این سطح کار ،موضوع رزولوشن برای چاپ های بزرگتر و رنج مطلوب برای این حرفه با فرض محدودیت مالی در خرید یک لنز که پرترهای چهره-نیم قد و تمام قد و فضای باز را اجرا کرده و نهایتا بحث شیرین فول فریم ،همگی جوانب موجود در ذهن من بود که میخواستم یه جمع بندی برایشان بیابم.
    نا گفته نماند بررسی MTF چارت 55-18 و 105-24 ،این تصور رو ایجاد میکنه که روی بدنه ای مانند 50D ،بدون در نظر گرفتن رنج و دیافf4،اختلاف قابل گذشت هست یا نه؟
    مهدی افشار
    400D+18_55 IS+50 f1.8+430ٍEX II

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

با اين بودجه به Canon نمي شه فكر كرد. با توجه به اينكه ظاهرا هيچ تجهيزات كنن ديگه اي ( مثل فلاش و لنز و ... ) ندارند به نظرم منطقي ترين حركت فروش 350 و خريد D90 با 105-18 است. البته انتظار معجزه و شق القمر هم نداشته باشند و اين لنز، لنزي نيست كه بتوانند در همه ي بازه ي فاصله ي كانوني نتايج مطلوبي بگيرند ولي با توجه به لنز و دوربين قبليشون فكر مي كنم كاملا راضي كننده باشد.
    A_Maddah و mehdiafshar تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

دوست عزیز
    من هم عکاس آتلیه هستم و 350D دارم. اتفاقا همین نیم ساعت پیش هم یک 50x70 فرستادم برای چاپ که بره سر مراسم. فکرمی‌کنم تغییر برند کار درستی نباشد. زیرا می‌توانید به راحتی با خرید یک لنز خوب (نه 18-55 چه با IS و چه بدون آن) به خوبی عکس‌های‌تان را تغییر دهید. اگر دنبال کلاس هستید برای عکس‌های باغ یک 70-200 را پیشنهاد می‌کنم که جدای از رنگ سفید و بسیار چشمگیری که دارد، کیفیت و بوکه آن برای عکس‌های باغ فوق‌العاده است. بدون IS آن را می‌توانید با حدود 700 تومان بخرید.
    برای داخل آتلیه هم 17-70 سیگما را پیشنهاد می‌کنم. هم کیفیت زیادی دارد. هم قیمت آن مناسب است. با نصب یک هود روی هر دوی این لنز‌ها هم یک ترکیب خیلی چشمگیر حاصل می‌شود. قیمت آن هم بسیار مناسب در می‌آید. انشاا.. قیمت 50D یا 500D که افت کرد می‌توانید بادی را نیز عوض کنید. مبارکتان باشد!
    Hajiabadi، mehdiafshar و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

من در حال حاضر یک ماهی هست با 450 کنون کارمیکنم مجالس و آتلیه رو بخوبی جواب میده
    اگر بهتر می خوای 40 یا 50 گزینه خوبی هست ولی لنز 24-105 برای مجل واید کمی میده
    در ضمن در مجالس فلاش هم لازم میشه
    یک لنز واید تر بگیر که حد اقل 18 باشه و از اونور تلش تا 70 برای آتلیه کافیه البته باز باید با دوستان دیگه هم مشورت کنی
    mehdiafshar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من نمی‌دونم دوستان چه کار می‌کنند.
    ولی من در آتلیه ۹۹ درصد عکسها رو با ۷۰-۲۰۰ روی فول فریم میگیرم.
    هرجوری تجهیزات بعضی از دوستان رو و یا پیشنهاد بعضی دیگر رو ضرب در ۱/۵ و ۱/۶ می‌کنم به عدد معقولی نمی‌رسم!

گمان می‌کنم بعضی حرفها اینقدر گفته شده و گفته شده که حوصله همه سر رفته.

و اینکه قبل از سایز لنز و سایز هود و احتمالا هیکل عکاس و تعداد دستیارانش خروجی عکسها باید مهم باشه.حالا چاره رسیدن به خروجی بهتر و عکس بهتر یقینا در یک تاپیک نیست و بحث این تاپیک هم نیست و نیاز به دانش و تمرین و مطالعه و تجهیزات مختلف و .... داره.

در نهایت ایشان می‌توانند با خرید ۲۴-۱۰۵ کانن مشکل لنزشان را حل کنند. تا در فرصت مناسب دیگری به بدنه جدید تر فکر کنند.
    یا با خرید دی۹۰ کیت هم می‌توانند خروجی خوبی داشته باشند و در فرصت مناسب به ۷۰-۲۰۰ فکر کنند.
    کارهای مختلفی می‌شه کرد. اما ۱۸-۵۵ و ۱۷-۷۰ رو این وسط فراموش کنید.(مگر اینکه لنز اول شما یک ۷۰-۲۰۰ باشه.) که کار کردن با ۷۰-۲۰۰ و کراپ سنسور در جای کوچک دردسر بزرگی خواهد بود!
    Persian، A_Maddah، yasin-m و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین