صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree63تشکر

موضوع: با چهار ملیون تومان چه بخرم؟

كاربر همراه farzadafzali آواتار ها
    تشکر کرده
    201

Smile با چهار ملیون تومان چه بخرم؟

من در حال حاضر یک نیکون D80 با لنز نیکون 200-18 دارم و جدیدا هم یک کامپکت پاناسونیک LX3 خریده ام.
    سه پایه آهنی! و کیف دوربین tamrac هم دارم . فلاش اکسترنال یا لنز اضافه ندارم.
    جدیدا به طور خیلی جدی تری به فکر عکاسی افتاده ام . و حدود چهار ملیون تومان فراهم کرده ام .
    به طور جدی به این فکر افتاده بودم که یک کانن 5D mark 2 با لنز 105-24 و فلاش 580 بخرم و بعد با فروش نیکون و لنزش یک لنز 85 برای پرتره و یک سه پایه فیبر کربنی سبک هم به آن اضافه کنم.
    نمی دانم به نظر شما چقدر این کار برای من که به هر حال حرفه ای نیستم اما به شدت به عکاسی علاقه مندم درست است.
    می خواستم نظر شما را بدانم که با این مبلغ چه گزینه های دیگری را پیشنهاد می کنید؟
    از پاسخ شما پیشاپیش سپاسگزارم

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: با چهار ملیون تومان چه بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadafzali نمایش پست ها
    من در حال حاضر یک نیکون D80 با لنز نیکون 200-18 دارم و جدیدا هم یک کامپکت پاناسونیک LX3 خریده ام.
    سه پایه آهنی! و کیف دوربین tamrac هم دارم . فلاش اکسترنال یا لنز اضافه ندارم.
    جدیدا به طور خیلی جدی تری به فکر عکاسی افتاده ام . و حدود چهار ملیون تومان فراهم کرده ام .
    به طور جدی به این فکر افتاده بودم که یک کانن 5D mark 2 با لنز 105-24 و فلاش 580 بخرم و بعد با فروش نیکون و لنزش یک لنز 85 برای پرتره و یک سه پایه فیبر کربنی سبک هم به آن اضافه کنم.
    نمی دانم به نظر شما چقدر این کار برای من که به هر حال حرفه ای نیستم اما به شدت به عکاسی علاقه مندم درست است.
    می خواستم نظر شما را بدانم که با این مبلغ چه گزینه های دیگری را پیشنهاد می کنید؟
    از پاسخ شما پیشاپیش سپاسگزارم
    به نظر من بستگی به خودتان دارد. آیا اگر یک دوربین Full Frame بخرید و هزینه اضافی خرید لنزهای گرانترش را بپردازید، عکسهای بهتری میگیرید؟ خیلی افراد (مثل خود من) به ندرت میتوانند تفاوت بین یک دوربین Full Frame و یک دوربین کراپ را در نتیجه نهایی نشان دهند. ضمن اینکه دوربینی مثل Canon 5D Mark II اگر نتوانید Full Frame بودنش را در تصویر نهایی نشان دهید، بقیه اش نسبت به D80 تان دردسر است. (هر دوربین Full Frame دیگری هم همین است). هزینه های به مراتب بالاتر، وزن بیشتر، بزرگی دوربین و ...

از طرف دیگر چرا به فکر تغییر brand افتادید؟ اگر از Canon خوشتان می آید یک بحث است. اما اگر الزاما نمیخواهید اصطلاحا به Full Frame ها کوچ کنید، تغییر brand یعنی تحمیل هزینه های اضافه به خودتان. 18-200 لنز خوبی است، اما اگر نیکون نداشته باشید باید به قیمت پایین آن را بفروشید.

و در نهایت اگر دنبال Full Frame هستید (با در نظر گرفتن مواردی که گفتم) و فکر میکنید این دوربینتان است که شما را محدود کرده نه مهارتتان، نگاهی به D700 هم بیندازید و در نهایت انتخاب کنید. (سایر Full Frame ها هزینه کلی به مراتب بیشتر از 4 میلیون خواهند داشت)
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

دوست عزیز لطفا ابتدا مشخص کنید که به چه نوع عکاسی بیشتر علاقه دارید. مثلا اگه بخواهید از حیات وحش عکاسی کنید گزینه های خوبی رو انتخاب نکرده اید. یا مثلا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و یا عکاسی ماکرو! هر کدام از اینها تجهیزات خاص خودشون رو میخوان.
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

م
    سلام

دوست عزيز توجه كنيد كه لنز 85 لنز ايده آل پرتره براي دوربين هاي كراپدار است و براي دوربين فول فريمي كه شما انتخاب كرده ايد بايد مثلا دنبال خريد لنز گران قيمت تري مثل Canon EF 135mm f/2.0 L USM باشيد
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز توجه كنيد كه لنز 85 لنز ايده آل پرتره براي دوربين هاي كراپدار است و براي دوربين فول فريمي كه شما انتخاب كرده ايد بايد مثلا دنبال خريد لنز گران قيمت تري مثل Canon EF 135mm f/2.0 L USM باشيد
    با سلام

البته با 85 هم می توان در کار های پرتره از کادر های بسته استفاده کرد و مخصوصا این رنج در محیط های outdoor روی فول فریم رنج خوبی هست و عکسهای پرتره با کدر های باز خوبی می توان گرفت

دوربین دی 3 و لنز 85 م م

همانطور که دوستان گفتند باید دید فول فریم چقدر برای شما کاربردی است و مزایاو معایب ان را در کنار سنسور های کراپدار قرار داده اید ؟

اگر بدنبال کار پرتره هستید , فکر نکنم بتوانید با یک فلاش 580 بر روی دوربین به ایده ال هایی که در ذهن دارید نرسید و نورپردازی قوانین و روش های دیگری دارد و چه بسا نورپردازی مستقیم و شلیک نور از سوی دوربین زیاد جذاب نباشد , مگر در شرایط خاص و یا با استفاده از رینگ فلاش ها

یک ترکیب پیشنهادی تغییر برندی
    7D + 70-200 f/4 IS + 15-85 + ex 580 II

و در پایان باید دید میزان اطلاعات شما و دیدگاه شما در زمینه عکاسی تا چه حدی می باشد ؟
    لنز و بدنه موجود شما به چه دلیل پاسخگوی نیاز شما نیست ؟
    و ....
    سوال هایی دیگری که باید شفاف سازی شود وگرنه ممکن است بیش از این مقدار بودجه هم هزینه کنید و بدلیل مشخص نبودن هدف دچار ابهاماتی شوید
    چه بسا کسانی که به فول فریم کوچ کردند و پس از چند ماه مجبور به فروش تجهیزات خود شدند
    و نیز کسانی بودند که به DSLR روی اوردند و پس از مدت کوتاهی مجبور به فروش تجهیزات خود به قیمت پایینی شدند
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ME، farhad44، Christ Melikian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

سلام

دوست عزیز من یک تحقیق کوچیک چند وقت پیش در مورد D700 & 5D markll انجام دادم اینطور دست گیرم شد که خرید D700 عاقلانه تر هست مگر اینکه 21 مگا پیکسل براتون خیلی مهم باشه!و اگر نه D700 بدنه مقاوم تری داره.سرعت عکاسی پشت هم بالاتری داره.در ایزوی بالا رفتار نویزی بهتری داره.بنظرم این ها خیلی مهمترند و کارا تر.

نسخه پیشنهادی من:

شما با فروش لوازم فکر کنم 5 میلیون دارید. NIKON D700+Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED+Nikkor 85mm f/1.4D IF AF

و بعد ها هم با پس انداز پول: Nikkor 200mm f2G IF-ED AF-S VR +Nikkor AF-S 14-24mm f2.8G ED
    ویرایش توسط 6319 : Wednesday 20 January 2010 در ساعت 12:03
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام

البته با 85 هم می توان در کار های پرتره از کادر های بسته استفاده کرد و مخصوصا این رنج در محیط های outdoor روی فول فریم رنج خوبی هست و عکسهای پرتره با کدر های باز خوبی می توان گرفت
    حميد جان اومدي نسازي ها :biggrin: من عرض كردم لنز ايده آل پرتره. وگرنه با 50 هم مي توان پرتره گرفت حتا گاهي با 35 هم شايد پرتره هاي خاصي بتوان گرفت ولي اينكه يك لنز 85 مختص پرتره روي فول فريم بخريم اشتباه است.

آف تاپيك شيطنت آميز : از بعضي سوژه ها مثل عكسي كه شما گذاشته ايد با هر لنزي پرتره بگيريد خوبه :cool:
    A_Maddah، reza_Bahman، hamid_kh و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه farzadafzali آواتار ها
    تشکر کرده
    201

آشنایی من با عکاسی در حد آماتور پیشرفته است و البته در حال سپری کردن یک دوره کلاس پیشرفته عکاسی نزد یکی از اساتید دانشگاه هستم و یک ملیون تومان برایش شهریه پرداخته ام که البته استاد در همان جلسه اول گفت که از نظر فنی نکات زیادی برای آموزش ندارند و فقط دید هنری را انتقال می دهند ...تا به حال 3 جلسه از دوازده جلسه را رفته ام و تا حدودی هم پشیمانم...شاید بهتر بود یک دوره آموزش تاریکخانه دیجیتال می گذراندم.
    اما منظور اصلی من از عکاسی "پرتره از راه دور " است اگرچه به ماکرو هم نظرکی دارم.
    خودم بدنه های نیکون را به کانون ترجیح می دهم ولی لنز های سری L کانون بسیار وسوسه انگیزند و اگر کسی بتواند مرا قانع کند که لنزهای نیکون در رده های مشابه سری L به همان شارپی و دقت هستند صد البته که D700 را ترجیح می دهم...اگرچه منظور و مقصد غایی من لایکای کبیر است با آن وزن سبک و کیفیت تصویر بی نظیر و البته خدمات بعد از فروش دور از دسترسش!!
    از طرفی علت تمایل من به فول فریم این است که قصد دارم عکاسی را به صورت حرفه ای دنبال کنم و برایش تجهیزات بخرم بنابراین ترجیح می دهم که برای یک بدنه عالی خرج های متفرقه بکنم.
    و استادم هم عقیده دارد که باید بهترین تجهیزات را برای بهترین نتیجه داشت.
    از نظرهایتان ممنونم...فردا قصد خرید دارم و اگر توانستم چیزی بخرم یا به همین داشته ها فعلا قناعت کردم خبر خواهم داد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    974

و استادم هم عقیده دارد که باید بهترین تجهیزات را برای بهترین نتیجه داشت.
    .
    البته استاد شما حتما استاد هستند! ولی لزوما اینطور نیست. در کتابی که در همین فروم لینک دانلودش وجود داره
    به نام Creative Compositions By Harold Davis یک فصل کتاب به این جمله اختصاص داده شده
    Cameras don't take photos , people do
    که فکر می کنم گویا تر از این این جمله وجود نداشته باشه.ضمنا می شه لطف کنید بگید (البته اگر دوست دارید ) ایشون چی دارن یاد میدنددر این 12 جلسه که یک میلیون تومان ارزش داره؟
    Christ Melikian و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    سیامک زرگریان

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

خودم بدنه های نیکون را به کانون ترجیح می دهم ولی لنز های سری L کانون بسیار وسوسه انگیزند و اگر کسی بتواند مرا قانع کند که لنزهای نیکون در رده های مشابه سری L به همان شارپی و دقت هستند صد البته که D700 را ترجیح می دهم...
    سلام.

دوست عزیز، از ظواهر امر اینطور بر میاد که شما هم علاقه زیادی دارید هم مشکل مالی چندانی ندارید. در این صورت لنز‌های N نیکون برتری غیر قابل انکاری نسبت به لنز‌های معادل در سری L کنن دارند (منظورم این نیست که نیکون بهتر از کنن هست. منظورم اینه که در رنج‌های مشابه، لنز‌های نیکون اغلب جدید تر و در نتیجه با تکنولوژی برتری هستند.ممکن هست یک مدت دیگه این وضعیت بر عکس بشه و فرضا جایگزین ۲۴-۷۰ کنن از ۲۴-۷۰ فعلی‌ نیکون بهتر باشه). شما با داشتن لنز‌های ۱۴-۲۴ ۲۴-۷۰ ۷۰-۲۰۰ II و پریم‌های مثل ۸۵mm (که احتمالا نسخه جدید این لنز به زودی معرفی‌ بشه) ۱۳۵mm، ۵۰mm، ۱۰۵mm VR و فلاش SB-۹۰۰ یک ست با کیفیت عالی‌ خواهید داشت. (منظورم نبود که همه رو با هم بخرید. منظورم این هست که به تدریج این کار رو انجام بدید). لنز‌های سری L کنن لنز‌های بسیار با کیفیت هستند و تنوع بیشتری نسبت به لنز‌های نیکون دارند. اما حدس من این هست که برای شما کاربردی نخواهد داشت. به عنوان مثال لنز ۷۰-۲۰۰ f۴ IS کنن یک لنز بسیار عالی‌ هست. اما اگر از فاکتور قیمت صرف نظر کنیم، یقیناً ۷۰-۲۰۰ نیکون لنز بهتریه.

در کیفیت لنز‌های جدید نیکون شک نکنید.

پیشنهاد من این هست که تا یک ماه دیگه صبر کنید چون ماه فوریه معمولاً محصولات جدیدی معرفی‌ میشه که میتونه برای شما کاملا تعیین کننده باشه. هم از لحاظ معرفی‌ لنز و هم دوربین جدید.

فکر می‌کنم یکی‌ از ایراد‌های اساسی‌ که به نیکون وارد هست (در قیاس با کنن) قیمت محصولات و تنوع کمتر هست. پس اگر شما مشکل مالی نداشته باشید، و لنز‌هایی‌ که نیاز دارید در برند نیکون وجود داشته باشه، دلیلی‌ نداره که نگران چیز دیگه‌ای باشید.
    6319 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین