صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree125تشکر

موضوع: با بودجه تقریبا نامحدود چه دوربینی بخرم؟

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ: با بودجه تقریبا نامحدود چه دوربینی بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Asri نمایش پست ها
    دوست عزیز

من فکر میکنم که عکاسی برای شما بیشتر جنبه تفریحی داره تا بیزنس . اگر جسارتا فکرم درست باشه شما نیاز به یک ترکیب ایده ال با کیفیت معقول دارید که با اجازه اساتید پیشنهاد من به شما :

CANON 40D
    CANON 10-22
    CANON 24-105
    CANON 100-400
    CANON 100 MACRO
    Canon Speedlite 580EX II

هزینه حدودا 5.5 میلیون براتون در می آید . ( البته 100% با این ترکیب بیزنس هم میتوان کرد )
    من هم تقریبا همین ترکیب رو پیشنهاد دادم ولی دوستان از این مسئله غافل هستند که تجهیزات بهتر به عکاسی بهتر کمک و ذوق و سلیقه را هم افزایش میدهد.
    مثلا اگر شما یک لنز معمولی داشته باشید تا یک لنز پیشرفته آیا عکسهای خروجی شما را به پیشرفت بیشتر ترغیب نمیکند؟
    ضمن اینکه اگر هدف پول زیاد خرج کردن بود که تجهیزاتی به مراتب سنگینتر پیشنهاد میشد.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام جناب نادر

لنز 70-200 f2.8 IS بسیار عالی است ( به قول شما باقلوا ! )

ولی از کی تاحالا همه کاره است آن هم روی بدنه کراپ دار.

اما نظر شخصی من

من این شیوه که مثلا شخصی محدودیت بودجه نداشته باشد بعد به او بهترین ها پیشنهاد بدهیم خیلی نمی پسندم.در خوب بودن تمام پیشنهادات شکی نیست، چون بهترین ها را پیشنهاد داده ایم :)
    اما فکر میکنم آرام آرام حرکت کردن و به صورت تدریجی به تجهیزات اضافه کردن خیلی بهتر است. (به نظرم شیرین تر هم هست )

جناب پویا مجد
    در مورد دوربین های SLR باید بدانید متاسفانه دوربین های SLR و تجهیزاتشان خیلی سبک نیستند(حداقل با تکنولوژی موجود). عموما برای کارهای خاص به صورت تخصصی باید از لنزهای متفاوت استفاده کرد. و همین یعنی تجهیزات بیشتر و وزن بیشتر.(من هم مثل شما به تجهیزات سبک بسیار علاقمندم)

من پیشنهاد میکنم یکی از دوربین های زیر را تهیه کنید. مدتی با آن عکاسی کنید. اگر به هر دلیلی از عکاسی با دوربین های SLR خوشتان نیامد میتوانید به راحتی آنها را بفروشید و به مدل های Compact پیشرفته و یا SLRLike ها فکر کنید.

با توجه به فاکتور کیفیت - وزن - هم پوشانی لنز کیت با دوربین های فعلی تان ، فروش راحت تر و ...

Leica D-LUX 2 : 28 to 112 mm (35 mm equivalent).
    Canon g10 : 28-140mm (35 mm equivalent).
    Canon 550D + 15-85
    یا
    Nikon D90 +18-105

اگر پس از مدتی احساس کردید مثل اکثر دوستان علاقمند به عکاسی به SLR ها دل بسته شده اید میتوانید با خیالی آسوده و همچنین تجربه ای بیشتر لنزها و تجهیزاتی که دوستان معرفی کردند را به مجموعه خود اضافه کنید

شاد باشید
    جناب نوید
    من پیشنهاد را دادم و ایشان بنابر بودجه و توالی میتوانند خرید کنند. ضمن اینکه 70-200 را با تکمیل با لنزهای دیگر به ایشان پیشنهاد دادم.
    اگر منکر این باشیم که تجهیزات خوب در خروجی تاثیر بالایی دارد و مکمل هنر عکاس است اغراق که نکرده ایم.
    من خود چون تجربه لنز نامرغوب را داشته ام که آدم را از عکاسی و هر چی دوربینه سیر میکنه با خرید تجهیزاتی که شش ماه دیگه بخواهد بفروشد مخالفم.
    بادی 7 دی ذوق و سلیقه رو هم تحت تاثیر خودش میزاره. ضمنا ایشان اگر بخواهد کمتر خرج کند میتونه دست دوم مثلا بادی 40 دی رو با 600 تومن بگیره.
    pooya.majd تشکر می‌کند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

مثلا بادی 40 دی رو با 600 تومن بگیره.[/QUOTE]

چرا دست دوم قربان . آکبندش هم موجوده در بازار .
    pooya.majd تشکر می‌کند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

این مسئله تدریجی خریدن که آقا نوید گفتند خیلی خوبه.

شما عکاسی رو با یک لنز Walkaround خوب و یک بدنه خوب شروع کنید. بعد به تدریج ببینید چه کمبود هایی احساس می کنید. و اون ها رو با خرید لنز رفع کنید. شاید دیدید سالی بیش از 10 بار نمی رید عکاسی حیاط وحش و به صرفه نیست تله 400 بگیرید می رید و 100-400 می گیرید. یا شاید دیدید خیلی حیاط وحش برای شما لذت بخشه که میرید 400 می گیرید.
    kooshanjazayeri و pooya.majd تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    جناب نوید
    من پیشنهاد را دادم و ایشان بنابر بودجه و توالی میتوانند خرید کنند. ضمن اینکه 70-200 را با تکمیل با لنزهای دیگر به ایشان پیشنهاد دادم.
    اگر منکر این باشیم که تجهیزات خوب در خروجی تاثیر بالایی دارد و مکمل هنر عکاس است اغراق که نکرده ایم.
    من خود چون تجربه لنز نامرغوب را داشته ام که آدم را از عکاسی و هر چی دوربینه سیر میکنه با خرید تجهیزاتی که شش ماه دیگه بخواهد بفروشد مخالفم.
    بادی 7 دی ذوق و سلیقه رو هم تحت تاثیر خودش میزاره. ضمنا ایشان اگر بخواهد کمتر خرج کند میتونه دست دوم مثلا بادی 40 دی رو با 600 تومن بگیره.
    من دست دوم نمی خرم
    فردا اینجاش خرابه
    اونجاش خرابه

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

از من به شما نصیحت اگر بحث مالی نیست هرگز به فکر خرید دست دوم نباشید .
    بدنه خوب و به روز بگیرید . لنز های عالی بگیرید حالا یکی یکی میخواهید بخرید که خوب بهتره مثل لذت شنیدن آهنگهای از نوار کاست میمونه باید منتظر آهنگ جدید بمونی نه امپی تری پلیر های 16 گیگی الان خوب من زمان واکمن های کاستی رو بیشتر دوست داشتم . ولی راحتی و کیفیت امپی تری پلیر های امروزی رو بیشتر میپسندم.
    mreza1001 و pooya.majd تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط Asri نمایش پست ها
    دوست عزیز

من فکر میکنم که عکاسی برای شما بیشتر جنبه تفریحی داره تا بیزنس . اگر جسارتا فکرم درست باشه شما نیاز به یک ترکیب ایده ال با کیفیت معقول دارید که با اجازه اساتید پیشنهاد من به شما :

CANON 40D
    CANON 10-22
    CANON 24-105
    CANON 100-400
    CANON 100 MACRO
    Canon Speedlite 580EX II

هزینه حدودا 5.5 میلیون براتون در می آید . ( البته 100% با این ترکیب بیزنس هم میتوان کرد )

اگه بخوام 40D بخرم که 5D رو می خرم
    40D مال عهد دقیانوسه
    5D هم فول فریمه هم قیمتش زیاد فرقی نمی کنه هم مال 2008
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya.majd نمایش پست ها
    اگه بخوام 40D بخرم که 5D رو می خرم
    40D مال عهد دقیانوسه
    5D هم فول فریمه هم قیمتش زیاد فرقی نمی کنه هم مال 2008
    مقایسه این دو که قیاس مع الفارق است . هر چند که قیمتشون هم اگر اشتباه نکنم 1200 فرق میکنه .
    به یاد داشته باشید که هر چیزی بخرید 1 سال بعد عهد دقیانوسی میشه . فقط کیفیت خوب که یک عمر میماند که با خرید پیشنهاد من ( 40D ) با مینیمم هزینه بهترین کیفیت را خواهید داشت .
    مگر اینکه بخواهید دوربین به روز داشته باشی که 7D عالیه علی الخصوص که کراپ 1.6 برای حیات وحش مناسب تر از فول فریم است ( از لحاظ هزینه و ....)
    pooya.majd تشکر می‌کند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

1. کیفیت
    2. وزن (می خوام همه جا بتونم ببرم و سنگینیش اذیتم نکنه)
    اگه فیلمبراری هم کرد که بهتر وگرنه مهم نیست.
    کارهایی که می کنم هم عکاسی حیات وحش، مدل، ماکرو و خانوادگی
    ممنون
    جالبه هیچ یک از دوستان دوربین Nikon معرفی نکردن.
    پیشنهاد من برای یک ست Nikon

Nikon D300s(قیمت 1,850)
    Nikon 18-200mm VR2 لنز همه کاره با کیفیت خوب نسبت به قیمت و سبک بودن (مناسب برای عکاسی خانوادگی و گردشگری) (قیمت 900)
    Nikon 85mm f1.4 لنز با کیفیت عالی (مناسب برای عکاسی پرتره) (قیمت 1,200)
    Nikon 300mm f4 لنز با کیفیت و قیمت مناسب (برای عکاسی از حیات وحش همراه با تله کانورتر که البته به گفته شرکت سازنده autofocus رو از دست میدین) (قیمت حدود 1,600)
    Nikon Micro 105mm f/2.8 برای عکاسی مکرو (قابل استفاده با تله کانورتر) (قیمت 900)
    AF-S Teleconverter TC-20E III تله کانورتر عالی (برای عکاسی از حیات وحش) (قیمت 600)
    Nikon SB-600 (دو عدد) فلاش خوب نسبت به قیمت (برای نورپردازی وایرلس) (قیمت یک عدد 300)
    Nikon Remote (کترل از راه دور برای عکاسی مکرو و...) (قیمت 30)

سه پایه Manfrotto (قیمت 100-200)
    کوله Lowepro یا Vanguard (قیمت 100-200)

برای هر عکاسی لازم نیست تمام لوازم و تجهیزات رو حمل کنین که بخواهد سنگین بشه!

جمع کل: حدود 8 میلیون تومان!

لینک مشخصات تجهیزات
    کد:
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/digitalcamera/slr/d300s/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/zoom/normalzoom/af-s_dx_18-200mmf_35-56g_ed_vr2/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/singlefocal/normal/af_85mmf_14d_if/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/singlefocal/Telephoto/af-s_300mmf_4d_if/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/specoalpurpose/micro/af-s_vr_micro-nikkor_105mmf_28_if/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/teleconverters/af-s_tc-20e_3/index.htm

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/speedlights/index.htm
    pooya.majd تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    جالبه هیچ یک از دوستان دوربین Nikon معرفی نکردن.
    [/CODE]
    حرف شما درست است در صورتی که Nikon D90 را Nikon حساب نکرده باشید ;)
    barca007، Amir Abdolpanah، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین