صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree18تشکر

موضوع: بودجه 6 میلیون تومان برای عکاسی تئاتر و سینما

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Reza نمایش پست ها
    برای نویز کم هم کاملا حق با شماست. تا جایی که من تحقیق کرده ام٬ 5D Mark II در این مورد با توجه به بودجه من و این که لنز هم باید بخرم وضعیت نسبتا خوبی داره. اگه شما بدنه دیگه ای رو میشناسید که از لحاظ نویز وضعیت بهتری داره٬ خوشحال میشم بتوانم از اطلاعات شما هم استفاده کنم.
    چون قرار هست این پول دوشنبه به دستم برسه. هنوز فرصت برای تصمیم گیری و مطالعه بیشتر هستش.
    سلام دوباره
    کم لطفی نکنین !
    من با اجازتون جمله شمارو کمی ویرایش میکنم !

5D Mark II در این مورد با توجه به بودجه من و این که لنز هم باید بخرم وضعیت نسبتا عالی ای داره :)

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

نمیخواستم کلا اسم برند و یا بدنه خاصی رو ببرم
    اما اکنون که پرسیدید ، از آنجایی که شما لنز های کنون دارید ،
    انتخاب بدنه از کنون گزینه مناسب تری به نظر می رسه اما بدنه D3s بهترین وضعیت نویزی را دارد.
    انوش
    انوش جان سلام
    در خوب بودن D3s شکی نیست ! اما کل بودجه ایشون 6 میلیون تومن هست.(بدنه D3s حدود 5.5 میلیون تومان است.) ایشون خرید 1D Mark IV رو به دلیل قیمت بالا کنار گذاشتند.
    ویرایش توسط Navid7h : Saturday 6 November 2010 در ساعت 22:04
    Anoosh-Em و Ali_Reza تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام دوباره
    کم لطفی نکنین !
    من با اجازتون جمله شمارو کمی ویرایش میکنم !

5D Mark II در این مورد با توجه به بودجه من و این که لنز هم باید بخرم وضعیت نسبتا عالی ای داره :)
    منظورم از خوب ٬ مطلوب بود برای من. ولی در کل حق با شماست. 5D Mark II از نظر نویز برای من بسیار خوب و مطلوب و نسبتا عالی هست. (راستی مگه 1D Mark V هم اومده؟ -شکلک چشمک)
    Navid7h تشکر می‌کند.
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Reza نمایش پست ها
    سلام

با بودجه حدود 6 میلیون تومان برای عکاسی تئاتر و سینما چه دوربین و لنزهایی را پیشنهاد می دهید؟
    تجهیزاتی که الان دارم 50D هست با لنز 24-105 f/4

خودم 5D Mark II رو در نظر دارم و مسلما لنزهای سریع در اولویت هستند.
    5D Mark II +200-70 2.8 isII و 70-24 2.8 به جای 105-24 و در فاز بعد 35-16 f/2.8 و 50 f/1.4 . بد نیست 50دی رو به عنوان بک آپ نگه دارین ولی من اگه باشم ترجیح میدم ردش کنم و لنز بهتر به جاش بگیرم.
    5دی مارک2 ............... 2400
    200-70 جدید ............ 2700
    از 6 میلیون فقط 900 هزار تومن میماند که باید حدود 700 هزار تومن روش بزارین تا 70-24 رو بتونین بگیرن ، که شاید بهتره از طریق فروش 105-24 تامین بشه.
    اگه کمی حوصله کنین شاید دست دو هم گزینه بدی نباشه.
    این یه محموعه ایده آل هست، مسلمه که با بخشی از این مجموعه و وسایل قدیمی تری که دارین هم میشه کار تاتر کرد (مسلما سینما کار راحت تره) ولی پیشنهاد میکنم 200-70 جدید رو در راس لیست خرید قرار بدین.
    موفق باشین
    Ali_Reza تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

به طور یقین 5D Mark II از پس کاری که ازش انتطار دارید برمیآید و هیچ مشکل خاصی ندارد‌(مخصوصاً که لنز کانون هم دارید)

اما اگر خواستید از نو پلت‌فرم را بسازید، با توجه به خواسته شما(عکاسی تئاتر و سینما)، و این واقعیت که دوربین فوق سیستم فوکوس خود را از 5D به ارث می‌برد،

من با توجه به دینامیک‌رنج و رفتار نویزی در نور کم، و در کل این سه واقعیت، این ترکیب را پیش‌نهاد می‌کنم:

D700 + 70-200

البته اختلاف‌ها بسیار کم است ولی نظر بنده با توجه به کار خاص شما چنین است.

(می‌توانید چندین نمونه از فایل‌های خام هر دو دوربین را که در موقعیت‌های مورد نظر شما - کم نور و پر کنتراست، یا حتی در نور روز و پرکنتراست - گرفته‌شده‌اند داونلود کنید و سعی در ویرایش آن‌ها در یک پروژه خیالی بفرمائید)
    A_Maddah، Navid7h، calligrapher و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    5D Mark II +200-70 2.8 isII و 70-24 2.8 به جای 105-24 و در فاز بعد 35-16 f/2.8 و 50 f/1.4 . بد نیست 50دی رو به عنوان بک آپ نگه دارین ولی من اگه باشم ترجیح میدم ردش کنم و لنز بهتر به جاش بگیرم.
    5دی مارک2 ............... 2400
    200-70 جدید ............ 2700
    از 6 میلیون فقط 900 هزار تومن میماند که باید حدود 700 هزار تومن روش بزارین تا 70-24 رو بتونین بگیرن ، که شاید بهتره از طریق فروش 105-24 تامین بشه.
    اگه کمی حوصله کنین شاید دست دو هم گزینه بدی نباشه.
    این یه محموعه ایده آل هست، مسلمه که با بخشی از این مجموعه و وسایل قدیمی تری که دارین هم میشه کار تاتر کرد (مسلما سینما کار راحت تره) ولی پیشنهاد میکنم 200-70 جدید رو در راس لیست خرید قرار بدین.
    موفق باشین
    ممنون از نظر شما
    ولی 5D Mark II حدودا 2.640.000 تا 2.700.000 تومان هست که با حساب 2.700.000 تومانی 70-200 جدید جمعا باید 5.400.000 بپردازم که برای 24-70 یک میلیون کم می آورم. حالا از خرج هایی مثل باتری بک آپ یا گریپ و مموری و ... بگذریم.
    برای دست دوم هم ترجیح میدهم نو بگیرم. چون این سری دوربین ها و لنز ها معمولا چیزی نیست که هر کسی قصد فروشش را داشته باشد. یا وضعیت نامناسبی دارند یا مشکل مالی هست (که خیلی دوست ندارم در این جور موارد از کسی جنسی را بخرم. چون می دانم که به خاطر نیازش می فروشد و ... چندان جالب نیست) و یا با قیمتی نزدیک به قیمت جنس نو می فروشند٬ که خوب چه بهتر که آدم نو بخرد و خیالش راحت باشد.

مگر این که 5D Mark II را با 70-200 جدید بخرم و با 24-105 فعلی بسازم تا آخر سال بشود 24-70 گرفت.
    علیرضا اکرمی
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    به طور یقین 5D Mark II از پس کاری که ازش انتطار دارید برمیآید و هیچ مشکل خاصی ندارد‌(مخصوصاً که لنز کانون هم دارید)

اما اگر خواستید از نو پلت‌فرم را بسازید، با توجه به خواسته شما(عکاسی تئاتر و سینما)، و این واقعیت که دوربین فوق سیستم فوکوس خود را از 5D به ارث می‌برد،

من با توجه به دینامیک‌رنج و رفتار نویزی در نور کم، و در کل این سه واقعیت، این ترکیب را پیش‌نهاد می‌کنم:

D700 + 70-200

البته اختلاف‌ها بسیار کم است ولی نظر بنده با توجه به کار خاص شما چنین است.

(می‌توانید چندین نمونه از فایل‌های خام هر دو دوربین را که در موقعیت‌های مورد نظر شما - کم نور و پر کنتراست، یا حتی در نور روز و پرکنتراست - گرفته‌شده‌اند داونلود کنید و سعی در ویرایش آن‌ها در یک پروژه خیالی بفرمائید)
    ممنون. حتما این کار را انجام خواهم داد. البته ترجیح من بر این است که ٬ اگر خیلی تفاوت نداشته باشند تغییری در پلت فرم نداشته باشم. ولی خوب امتحان فایل ها و انجام یک پروژه خیالی مسلما بی ضرر است.
    علیرضا اکرمی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2