صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 43 , از مجموع 43
Like Tree59تشکر

موضوع: خرید دوربین DSLR تا سقف 700 تومان

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط H A M I D نمایش پست ها
    با سلام میخواستم اگه میشه منو در مورد عکسای داخل آتلیه که میگیرم راهنمایی کنید
    1- چرا عکسهایی که داخل آتلیه میگیرم لایه زرد رنگی روی همه آنها دیده میشود (رنگ زرد عکس خیلی زیاده از حده)
    2- چرا عکسهای پرسنلی که میگیرم روی صورت همه اونا لکه های سفید دیده میشه ( مثلا روی پیشونی و نوک بینی و گونه ها) که هنگام روتوش کردن کلی وقتمو میگیره.
    نا گفته نمونه که مارک دوربین من کنون ای او اس 10 دی(eos 10 D) هستش و تنظیمات وایت بالانسش رو هم خودم تنظیم کردم با عکس گرفتن از یک سوژه کاملا سفید.

خواهشن منو راهنمایی کنید که عکسام خیلی خرابه (فورررررررررری)
    اولا که این سوال باید در تاپیک مربوط به خودش باید پرسیده می شد ولی خب به هر حال :
    1-احتمالا لایه زرد رنگی که می گید مربوط به وایت بالانس دوربین هست یا شاید دیوارهاتون زرد هستن که البته به راحتی این مشکل در acr یا فتوشاپ قابل حله
    2-لکه هایی که شما می گید احتمالا منظورتون highlight است که اونا نقطه قوت یک عکس پرتره هستن ( البته اگه با اور شدن اشتباه گرفته نشه ) و اصلا لازم نیست حذف بشن (بجز اونی که رو بینیه چون خودم اونو حذف می کنم ) چون می شه گفت که وقتی نوری رو به صورت می تابونیم سه قسمت ایجاد میشه : سایه و تون و های لایت
    H A M I D تشکر می‌کند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    524

نقل قول نوشته اصلی توسط H A M I D نمایش پست ها
    با سلام میخواستم اگه میشه منو در مورد عکسای داخل آتلیه که میگیرم راهنمایی کنید
    1- چرا عکسهایی که داخل آتلیه میگیرم لایه زرد رنگی روی همه آنها دیده میشود (رنگ زرد عکس خیلی زیاده از حده)
    2- چرا عکسهای پرسنلی که میگیرم روی صورت همه اونا لکه های سفید دیده میشه ( مثلا روی پیشونی و نوک بینی و گونه ها) که هنگام روتوش کردن کلی وقتمو میگیره.
    نا گفته نمونه که مارک دوربین من کنون ای او اس 10 دی(eos 10 D) هستش و تنظیمات وایت بالانسش رو هم خودم تنظیم کردم با عکس گرفتن از یک سوژه کاملا سفید.

خواهشن منو راهنمایی کنید که عکسام خیلی خرابه (فورررررررررری)
    یک بار تنظیمات دوربین رو ریست کنید و روی حالت Auto عکس بگیر ببین دوباره این حالت پیش میاد اگه پیش نیومد احتمالا تنظیمات به هم ریخته بوده.

كاربر جديد H A M I D آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با تشکر از اینکه تو این تاپیک شما جواب دادین
    اینکه دیوار آتلیه زرد باشه اینطوری نیست چون طوسی رنگه و دوم اینکه منظورم از سفیدی این بود که روی صورت شخص عکس گرفته شده لکه هایی به واسطه روشنی بعضی از نقاط صورت دیده میشه که گرفتنش در روتوش به راحتی نور نوک بینی نیستش و بعد از روتوش اینطور دیده میشه که اون نقاط تیره تر از نقاط دیگه (گونه ها و پیشانی )هستش که مثل این دیده میشه که روی عکس لک لکه و صورت حالت یکنواختی نداره (بیشتر توی عکسای پرسنلی که عکس زومتر گرفته میشه و جزئیات بیشتر معلومه) نه عکس های بزرگ یا پرتره
    ولی عکس های یکی دیگه از همکارارو که دیدم (عکسای پرسنلی) صورت عکس حالت یکنواخت ویه دستو داره که لکه های نور روشن و یا تاریکو نداره ولی عکسای من اگه درست نشه که خیلی هم وقت میبره بازم مثل اون نمیشه همیشه این نورای اضافرو داره حتی یک بار فلاشارو جابجا کردم وشدت اونارم تغییر دادم و حتی به جای استفاده از فلاش چتری هر دوی اونارو سافت باکس گذاشتم (چون من الان از یک فلاش چتری و یک سافت باکس استفاده میکنم که یکی از اونار سمت راست و دیگری رو در سمت چپ شخص توی فاصله یک متری میزارم ، هردو فلاش 400 ژوله)ولی بازم صورت حالت یکنواختی نداره و سایه های زیادی روی عکس دیده میشه و نور به صورت یکنواخت نیست.
    با تشکر مجدد

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5