صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 51
Like Tree132تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین و لنز تا 1.5 میلیون تومان

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

کارکردن با لنزهای بدون موتور (از طرفی لنزهای جدید همه موتور دارن)
    کارکردن با فلاش خارجی بدون رابط
    در مورد اول باید عرض کنم که لنزهای نیکون یکی پس از دیگری در حال اپگرید هستند و اکثر لنزهای نیکون دارای موتور فوکوس هستند و شما از لنزهای زیادی که دارد میتونید با توجه به نیازتون استفاده کنید و فکر نمیکنم از این جهت به مشکل بخورید
    در مورد دوم نیز در بعضی از فلاشهای نیکون مثل sb700 sb800 sb900 گزینه ای هست(su4 اگر درست بگم)که میتونید از همین دوربین d5100 نیز به صورت اف کمرا از فلاش استفاده کنید واز این جهت هم فکر نمیکنم به مشکل بخورید

البته تقریبا رشته های که علاقه داریم مشترک هست و فکر میکنم دوربینی مثل d3100 هم جواب کار شما را بدهد همونطور که جواب منو میداد ولی خوب حالا که از نظر بودجه میشه دوربینی مثل d5100 تهیه کرد پیشنهاد منم همین d5100
    یک سوال از دوستان چون من تاحالا با d90 کار نکردم فکر میکنید d90 چه کنترلی بر روی بادی دارد که برای این ژانرها حیاتی باشد و ارزش خریدش نسبت به d5100 بیشتر باشه؟
    ویرایش توسط M.Moghadam : Sunday 4 September 2011 در ساعت 20:18 دلیل: برای اضافه کردن سوال
    Anoosh-Em، Miri، Hanibal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanibal نمایش پست ها
    مهمترین موردی که وجود داره دینامیک رنج بالاتر و همچنین بدنه خوشدستر اون هست.

از لحاظ قیمت فکر کنم d5100 با لنز 18-105 با D90 در یک سطح باشند.( اگر مسئله قیمت باشه)
    فکر میکنید اختلاف در بدنه خوشدستر (چون d5100 هم بدنه بد دستی نیست حداقل برای من)ارزش گذشتن از سنسور ووووو d5100 داره
    yaghini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3146

راجع به سنسور که بنده در اوایل همین تاپیک توضیحاتم رو عرض کردم و نظر شخصیم اینه که سنسور d5100 مشکل داره( شما تا حالا چیزی احساس نکردید؟)

راجع به بدنه هم عرض کنم در عکاسی های طولانی مدت ( زمانی که منتظر شکار سوژه هستید) وجود یک بدنه که مناسب دست شما باشد مزید بر علت است.( این مورد سلیقه ای است و من با D90 راحت تر هستم) .
    خیر من چیزی حس نکردم که هیچ نسبت به d3100 هم قبل از این داشتم خیلی قبولش دارم و واقعا کم نویز تر هست
    برای شکار سفره عقد یا معماری؟ البته با شما موافقم که امر مهمی است ولی d5100 هم بد نیست وشاید کوچک بودنش با گریپ حل بشه هرچند که من به شخص خروجی دوربین را به یک مقدار بیشتر خسته شدن را ترجیح میدهم
    Ali Saeedi و yaghini تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

مهمترین موردی که وجود داره دینامیک رنج بالاتر و همچنین بدنه خوشدستر اون هست.

از لحاظ قیمت فکر کنم d5100 با لنز 18-105 با D90 در یک سطح باشند.( اگر مسئله قیمت باشه)
    داینامیک رنج D5100 بالاتر از D90 هست گویا :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/698|0/%28brand%29/Nikon/%28appareil2%29/439|0/%28brand2%29/Nikon
    ولی کلا پیشنهاد بنده هم D90 هست.
    مطمئن باشید برای یک عکاس متوسط و جدی ارگونومی بالاتر , بسیار بسیار محسوس تر است تا تفاوت در مشخصات آزمایشگاهی سنسور و این جور مسایل.:)
    Persian، Anoosh-Em، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    داینامیک رنج D5100 بالاتر از D90 هست گویا :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/698|0/%28brand%29/Nikon/%28appareil2%29/439|0/%28brand2%29/Nikon
    ولی کلا پیشنهاد بنده هم D90 هست.
    مطمئن باشید برای یک عکاس متوسط و جدی ارگونومی بالاتر , بسیار بسیار محسوس تر است تا تفاوت در مشخصات آزمایشگاهی سنسور و این جور مسایل.:)
    فکر کنم مساله برای چون منی کمی سلیقه ای باشد البته چیزهایی مثل جدید بودن(البته نمیگم هر دوربینی که جدید میاد از قدیمیش بهتره) و تکنولوژی و... برایم مهمتر است
    البته من میگم برای کاربری ایشون که منظره و معماری است شاید خیلی محسوس نباشد و به سایز دستشون بستگی داشته باشد
    ولی وقتی افراد باتجربه نظر دیگری دارند به احتمال زیاد همان درست است
    بابت اف تاپیک شرمنده
    yaghini تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

sony Nex 5 چی؟ خوبه؟:confused:

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

راجع به سنسور که بنده در اوایل همین تاپیک توضیحاتم رو عرض کردم و نظر شخصیم اینه که سنسور d5100 مشکل داره( شما تا حالا چیزی احساس نکردید؟)

درود

جناب رستگار عزیز

بنده هم عرض کردم که اشتباه میکنید
    این تاپیک رو دوستانی تازه وارد برای اینکه راهنمایی بگیرند خواهند خواند ، که اطلاعاتی کمی هم از عکاسی دارند
    بیان اینگونه مطالب ، که صحت آنها تایید نشده آنها را به اشتباه خواهد انداخت و نتیجه عکس خواهد داشت

لطفا مجددا چنین موردی را بدون داشتن منبعی معتبر تکرار نکنید

با سپاس

انوش
    ashkan 78، Rouzbeh Ehsani، data و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

دوستان و اساتید، به خدا من که تازه کار هستم وقتی میبینم اینجور نظرات متفاوت هست خیلی گیج میشم :(

از بزرگوارانی که با هر دو دوربین کامل کار کردن عاجزانه تقاضا دارم تا با استفاده از تجربیاتشون منو و خیلی های دیگه که میدونم با توجه به هم قیمت شدن این دو بادی (تقریبا) مردد موندند رو راهنمایی کنند.

برای من قطعا عکس خروجی مهم هست (هدف هر شخصی از عکاسی) و با توجه به خواسته های من از عکاسی؛ با هرکدوم میشه بهتر نتیجه گرفت بفرمائین. من حتی عکس های نمونه هر دو دوربین رو دیدم ولی باور کنین برای من مبتدی سخته تصمیم گیری،

از طرفی اینجا توی این فروم خوندم که هر کسی یک برند رو اول عکاسیش انتخاب کنه در ادامه راهش رو مشخص کرده (تجهیزات و لنز و ...)، از این بابت هم انتخاب سخت شده برام.

منتظرم تا با تجربتون راهنماییم کنین، ممنونم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    15

پیش فرض D70

به نظر من دوربین دی 90 با لنز کیتش 18-105 تو این رنج بهترینه ....
    yaghini تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    تشکر از شما؛

لنز چی توصیه میکنین (که ایران موجود هم باشه)؟ توی سایت های خرید اینترنتی که میگردم، اصلا لنز 16 یا کمتر واسه نیکون که واید به من بده موجود ندارن (فقط 24-12 هست 1 ملیون)، کلا فکر کنم محدوده انتخاب واسه لنز نیکون اینجا کمه؟ آیا این دلیلی میشه که برم سراغ کنون؟ (من الان یک جی9 دارم)
    خُب لنز خوب گرونه...فرقی نمیکنه چه برندی باشه!
    لنز 85-16 نیکون هست و قیمتش هم حدود 850 هزار تومنه!که قیمتش کمی بالاست،نه؟
    لنز ارزشمندی که امروز خیلی از دوستان استفاده میکنن در مصارف عمومی،لنز ارزشمند 105-18 هست با قیمت حدود 350!
    من خودم خیلی تخقیق بین 85-16 و 105-18 کردم و در نهایت به علت کیفیت بالای تصویر حاصل از 105-18 (که اختلافش واقعاً با 85-16 زیاد نیست)و قیمت مناسبترش اون لنز رو گرفتم
    البته کیفیت ساخت 85-16 بهتره

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین