صفحه 28 از 30 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر آشنا Mr.vAhiD.DI آواتار ها
    تشکر کرده
    598

سلام دوستان عزیز؛

دوستان چند تا سوال در مورد D7000 داشتم که یکم سردرگم شدم...

برای D7000 نظر شما اینه که برای شروع عکاسی بصورت حرفه ای این دوربین با کیت خودش (18-105) خریداری بشه یا بصورت بدنه و لنز دیگه مخصوص موضوع خریداری بشه؟؟؟

بنده برای ادامه دادن عکاسی بصورت حرفه ای تر در موضوعات زیر که به ترتیب اولویت بندی شدن:

1. آتلیه (پرتره) (مدلینگ و ...)
    2. منظره (طبیعت) (Landscape)
    3. عکاسی HDR

(عکاسی ورزشی، خبری، صنعتی و سایر اصلاً به کارم نمیاد)

برای این ترتیب موضوعات عکاسی؛ نظر شما ابتدا با همون D7000 + Kit 18-105 شروع کنم یا اینکه بدنه + لنز بخرم؟؟ اگه بدنه + لنز نظرتونه چه لنزی؟؟

و اگه اینکه لنز رو بعداً بگیرم چه لنزی برای بعداً نیازم می‌شه؟؟

مثلاً آیا این لنز Nikon 18 - 200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX VR می‌تونه جواب کل کارهای بالا رو بده یا خیر؟؟؟ باید برای هر زمینه باید لنز مخصوصش خریداری بشه ؟؟ چون قصد ادامه کار بصورت حرفه ای هست ....

راستی دوستان این دوستمون هم حرف دلم رو زد:
    نمیخوام با خرید لنزهای معمولی، پولم رو دور بریزم و در آینده‌ی نزدیک دوباره نیاز به تعویض لنز داشته باشم....

سپاس
    ویرایش توسط Mr.vAhiD.DI : Thursday 3 November 2011 در ساعت 18:19

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

درود ...

همین ابتدا عرض کنم که ژانر یا گرایشی به نام عکاسی HDR هنوز ایجاد نشده است! HDR یک تکنیک در عکاسی دیجیتال است و با هر یک از دوربین های Slr موجود در بازار می توان برای تهیه عکس های موردنیاز آن اقدام کرد.

بحث اینکه فلان لنز می تواند فلان کارها را انجام دهد یا خیر، بله و خیر! دقیقا بستگی به میزان کیفیت خروجی مورد انتظار شما خواهد داشت.
    در مورد دو ژانر دیگر یعنی عکاسی منظره و پرتره شما به یک لنز واید و یک لنز تله کوتاه احتیاج دارید. به نظر بنده ابتدا لنزهایتان را انتخاب کنید و سپس به فکر خرید یک Slr Entry Level باشید.

در آخر اینکه یا یک SLR بسیار خوب و یک لنز عالی لزوما عکس خوب به بار نخواهد نشست، دانش عکاسی، دانش ویرایش و بسیاری فاکتورهای دیگر برای تولید یک عکس خوب نیاز است.

شاد باشید ...
    behzad_milad، M. Beyrami، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    درود ...

همین ابتدا عرض کنم که ژانر یا گرایشی به نام عکاسی HDR هنوز ایجاد نشده است! HDR یک تکنیک در عکاسی دیجیتال است و با هر یک از دوربین های Slr موجود در بازار می توان برای تهیه عکس های موردنیاز آن اقدام کرد.

بحث اینکه فلان لنز می تواند فلان کارها را انجام دهد یا خیر، بله و خیر! دقیقا بستگی به میزان کیفیت خروجی مورد انتظار شما خواهد داشت.
    در مورد دو ژانر دیگر یعنی عکاسی منظره و پرتره شما به یک لنز واید و یک لنز تله کوتاه احتیاج دارید. به نظر بنده ابتدا لنزهایتان را انتخاب کنید و سپس به فکر خرید یک Slr Entry Level باشید.

در آخر اینکه یا یک SLR بسیار خوب و یک لنز عالی لزوما عکس خوب به بار نخواهد نشست، دانش عکاسی، دانش ویرایش و بسیاری فاکتورهای دیگر برای تولید یک عکس خوب نیاز است.

شاد باشید ...
    امیر خان ممنون بابت راهنماییتون،
    در رابطه با HDR درست گفتین، حق کاملاً با شماست... اچ دی آر یک تکنیک است نه یک گرایش!

در رابطه با اینکه:
    همونطور که عرض کردم هدفمون بالاترین کیفیت ممکن‌ه...

و اما در رابطه با این سخنتون:
    به نظر بنده ابتدا لنزهایتان را انتخاب کنید و سپس به فکر خرید یک Slr Entry Level باشید.
    دقیقاً هدفم همینه آقا امیر... همونطور که توی صحبتمون هم گفتین این مقدار پول کمی نیست، به همین خاطر نمیخوام نسنجیده دست به کار بزنم، الان هم خیلی مدته دارم تحقیق میکنم... به همین خاطر همه‌ی هزینه ها رو دارم برآورد میکنم تا دیگه هزینه‌ی دیگه‌رو در اول کار متحمل نشم ...

در رابطه با دو لنزی که فرمودین: بنابر گفته شما باید دو لنز مجزا گرفته بشه، و اما در مورد این دو لنز پیشنهاد خود شما چیه؟؟

آیا باید لنزی تک فاصله گرفته بشه؟؟

مثلاً برای لنز واید: لنز نیکون 14 جی / Nikon 14mm آیا گزینه‌ی مناسبیه؟؟

و برای لنز تله کوتاه: لنز نیکون 85 اف 1.4 جی / AF-S 85mm F/1.4 G آیا گزینه‌ی درستیه؟؟

پس با این تفاصیر لنزهای سری DX مثل: لنز نیکون 200-18 وی آر2 / Nikon AF-S 18-200 VR II F3.5-5.6 G ED نمی‌تونه به تکی کیفیت خروجی دو لنزی که بالا عرض شد رو داشته باشه؟؟؟

راستی دیافراگم 3.5 برای آتلیه (پرتره) مناسبه یا کمه؟؟

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با سلام

در مورد بدنه D7000 میشه گفت یکي از بهترین دوربینهای SLR هست .
    و درمورد لنز 18- 105 هم می شه گفت یکی از لنزهای خوب و از نظر قیمت هم نسبتا مناسب هست .
    پس فعلا بهتره عجله نکنید .

زمان یکی از عوامل موثر در انتخاب نوع لنز می تونه باشه .

پیشنهاد من اینکه با همین لنز 18- 105 شروع کنید و با گذشت زمان کوتاهی پی به نیاز خودتون دررابطه با لنز مورد نیازتون خواهيد برد .

عجله و هیجان خريدخودش می تونه بیشترین ضرر رو به شما وارد کنه .

با وجود لنز 18- 105 شما درهر سه مورد
    1- تله
    2- نرمال
    3- وايد
    می تونید عکاسی کنید .
    حالا با تجربه ای که از این موارد خواهید داشت می تونيد نوع فوکال لازم رو تعیین کنید که به کدام نوع از این 3 مورد علاقه یا احتیاج بیشتری دارید.
    یا اینکه کدوم مورد بيشتر به دردتون می خوره و ایا کیفیت لنز و نوع ديافراگمی که استفاده می کنید جوابگوی نیاز شما خواهید بود یا اینکه احتیاج به لنز بهتر و دیافراگم بازتری خواهید داشت .

یا مثلا همون لنز 18- 200 فکر می کنيد به نسبت قیمتش کارایی لازم رو داره .

انتخاب لنز کار ساده ای نيست مگراینکه نیاز خودتو بهتر بشناسی .

لنز 14 نیکون یه لنز کاملا واید هست ، درست
    چه چیز هایی رو درمقایسه با واید 18 لنز 18- 105 از دست می دید و چه چيزهایی رو به دست میارید ؟
    ایا ملاک کیفیت که خودتون میگید ارزش اختلاف هزینه این دولنز رو داره ؟ یا به نوعي کیفیتی که به دست میارید اینقدر زیاد هست که ارزش هزینه اضافی رو داشته باشه ؟

همین لنز 85 - f1.4 ایا دراتلیه نیاز به دیافراگم باز تا حد 1.4 دارید ؟
    ویرایش توسط behzad_milad : Friday 4 November 2011 در ساعت 13:02
    Nikon D600

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام دوستان
    دیروز با یکی از دوستان برادرم که عکاسم هست تلفنی میخواستم برای خرید یه(kit D7000(18-108قرار بزارم تا تو این بازار مکاره کمتر سرم کلاه بزارن،از بوجه و دوربینی و از عکاسی که میخوام بکنم سوال کرد ،مثل همه و تمامی اعضا این سایت پیشنهاد داد تا بیشترین هزینه را روی لنز بزارم وچند تا پیشنهاد داد تا روش فکر کنم:

بدنه(قیمت)
    Niko 5100 900,000
    Nikon 3100 650,000

لنز:
    AF-S 24-70mm‎ F2.8 G ED N 2,300,000 (قیمت این یکی برام خیلی زیاد)
    AF-S 24-120mm f/4G ED VR‎ N 1,580,000
    AF-S 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR‎ 1,250,000

حالا دوستان نظر شما چیه؟چه بدنه و لنزی را از اینا پیشنهاد میدید،یا بهتر همون D7000kit بگیرم؟
    موید باشید.

تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز با یکی از دوستان برادرم که عکاسم هست تلفنی میخواستم برای خرید یه(kit D7000(18-108قرار بزارم تا تو این بازار مکاره کمتر سرم کلاه بزارن،از بوجه و دوربینی و از عکاسی که میخوام بکنم سوال کرد ،مثل همه و تمامی اعضا این سایت پیشنهاد داد تا بیشترین هزینه را روی لنز بزارم وچند تا پیشنهاد داد تا روش فکر کنم:

بدنه(قیمت)
    Niko 5100 900,000
    Nikon 3100 650,000

لنز:

حالا دوستان نظر شما چیه؟چه بدنه و لنزی را از اینا پیشنهاد میدید،یا بهتر همون D7000kit بگیرم؟
    موید باشید.
    نظر بنده اینه که بدنه D7000 رو خریداری کنید ...

،بودجه ای هم که به این کار اختصاص دادم حول وحوش 2،000،000 تومن.
    با این بودجه لنز خوبی هم میتونین خریداری کنین...

شاد باشید

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vAhiD.DI نمایش پست ها

...برای D7000 نظر شما اینه که برای شروع عکاسی بصورت حرفه ای این دوربین با کیت خودش (18-105) خریداری بشه یا بصورت بدنه و لنز دیگه مخصوص موضوع خریداری بشه؟؟؟...
    بنده برای ادامه دادن عکاسی بصورت حرفه ای تر در موضوعات زیر که به ترتیب اولویت بندی شدن:
    ...نمیخوام با خرید لنزهای معمولی، پولم رو دور بریزم و در آینده‌ی نزدیک دوباره نیاز به تعویض لنز داشته باشم....
    دوست عزیز دی 7000 یک بدنه عالی برای شروع است حتی خیلی بیشتر از اون چیزی ست که شما در شروع نیاز دارید(نیکون 5 تا بدنه پایین تر از این هم دارد)
    اما شما دو سبک از عکاسی رو دوست دارید که به لنز های متفاوتی نیاز دارند
    برای پرتره و مدلینگ شما به لنز تله کوتاه بیشتر نیاز دارید و در عکاسی طبیعت واید بیشتر به کار شما میاد (گاهی هم تله نسبتا بالا)
    - حالا یا شما پولش(2-3 میلیون) رو دارید که دو یا سه تا لنز بخرید
    - یا باید اولویت بندی کنید اول یک لنز بخرید بعد ها اون یکی ها رو
    - یا اینکه یک لنز عمومی اما با کیفیت(مثل Nikor 16-85mm) بخرید که اکثر کارهاتون رو بتونید انجام بدید و در آینده در کنار اون لنز کمبود هایی که احساس میکنید رو با خرید های منطقی جبران کنید
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

سلام دوستان عزیز؛

دوستان چند تا سوال در مورد D7000 داشتم که یکم سردرگم شدم...

برای D7000 نظر شما اینه که برای شروع عکاسی بصورت حرفه ای این دوربین با کیت خودش (18-105) خریداری بشه یا بصورت بدنه و لنز دیگه مخصوص موضوع خریداری بشه؟؟؟

3. عکاسی HDR

(عکاسی ورزشی، خبری، صنعتی و سایر اصلاً به کارم نمیاد)

برای این ترتیب موضوعات عکاسی؛ نظر شما ابتدا با همون D7000 + Kit 18-105 شروع کنم یا اینکه بدنه + لنز بخرم؟؟ اگه بدنه + لنز نظرتونه چه لنزی؟؟

و اگه اینکه لنز رو بعداً بگیرم چه لنزی برای بعداً نیازم می‌شه؟؟

مثلاً آیا این لنز Nikon 18 - 200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX VR می‌تونه جواب کل کارهای بالا رو بده یا خیر؟؟؟ باید برای هر زمینه باید لنز مخصوصش خریداری بشه ؟؟ چون قصد ادامه کار بصورت حرفه ای هست ....

راستی دوستان این دوستمون هم حرف دلم رو زد:
    نمیخوام با خرید لنزهای معمولی، پولم رو دور بریزم و در آینده‌ی نزدیک دوباره نیاز به تعویض لنز داشته باشم....

سپاس
    سلام دوستان

بدنه(قیمت)
    Niko 5100 900,000
    Nikon 3100 650,000

لنز:

موید باشید.
    نظر بنده اینه که بدنه D7000 رو خریداری کنید ...

با این بودجه لنز خوبی هم میتونین خریداری کنین...

شاد باشید

درود ...

اصولا تعریف شما (آقا وحید) از صفت خوب برای لنز و منظور تان از کار حرفه ای چیست؟

پستی هم که جهت راهنمایی برای آقای سلطانی زدید، بیشتر حاوی مطالب گمراه کننده است. با بودجه ایشون که تقریبا به نظر میرسه حول حوش 2200 باشد، چه لنز خوبی به همراه دی 7000 می توانند بخرند؟
    beh_b7 تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

...مثل همه و تمامی اعضا این سایت پیشنهاد داد تا بیشترین هزینه را روی لنز بزارم وچند تا پیشنهاد...
    شک نکنید، اما این جریان حد و حدودی داره

بدنه(قیمت)
    Niko 5100 900,000
    Nikon 3100 650,000
    لنز:
    قبل از هر حرفی عرض کنم که چون شما تازه کارید و هیچ تجهیزاتی ندارید پس به لنزی احتیاج دارید که هم واید نسبتا خوبی داشته باشه هم تله متوسطی و اصولا لنز های فوق العاده خوب یا برای فول فریم ساخته شدن که واید خوبی به شما نمیدن یا بدتر از اون فقط زوم تله یا زوم واید هستند
    یه نکته دیگه هم هست و اون اینکه مثلا لنز 17-55 با قیمت 1.5 میلیون حتما یک قطعه الماس برای خیلی از حرفه ای هاست که کلی لنز برا فواصل مختلف کانونی دارن
    اما آیا شمایی که فعلا فقط یک لنز دارید معقوله که برید اینهمه پول بدید(اختلاف قیمت با 18-55 1.4 میلیون است) بابت کیفیت؟

بین پیشنهادات اون دوست تون
    گزینه اول طلاست(اما وایدش برا کراپدار کمه)
    گزینه دوم هم رغبای بهتری داره
    گزینه سوم رو کلا بیخیال بشید، چون با وجود فاصله کانونی جذاب، کیفیت اپتیکی مرغوبی ندارد

در مجموع فکر کنم 5100+16-85 ترکیب بهتری باشه(به بودجه تون هم نزدیک تره)
    hamid_rabbi تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

گزینه دوم هم رغبای بهتری داره
    دوست عزیز خسته نباشید:
    میتونید بیشتر توضیح بدید،رغبای بهترشو معرفی کنید؟
    با تشکر.

صفحه 28 از 30 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین