صفحه 29 از 30 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    قرار بود ماه پیش یه 18-105 بگیرم ولی خب نشد و الان که رفتم بگیرم دیدم شده 450 منم بودجه ام حداکثر 370 تومنه.یه لنز دیگه رو بهم پیشنهاد می کنین که کیفیتی مشابه اون داشته باشه و قیمتش هم تو محدوده بودجه من باشه.چه می دونم مثلا از خانواده سیگما.
    ممنون

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    دوست عزیز خسته نباشید:
    میتونید بیشتر توضیح بدید،رغبای بهترشو معرفی کنید؟
    با تشکر.
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها

گزینه دوم هم رغبای بهتری داره
    دوستان نمیخوام ملا لغتی بشم اما چون در مورد کلمه رغبا دچار چالش شدم عرض میکنم که رقبا درسته!
    (هی این رغبا رو نگاه میکنیم در جمله رغبای بهتری داره فکر میکنم شاید یه اصطلاحی در مرود لنزهاست که من تا حالا نشنیدم ، و این لنز رغباش بهرته! )

در مورد لنز 120-24 باید عرض شود که روی بدنه کراپدار معادل 180-36 میشه که وایدش خیلی مناسب نیست البته کیفیت فوق العاده ای روی سنسورهای کراپدار میدهد!اما اگر میخواید یه لنز همه کاره داشته باشید،که در همه فواصل کانونی هم کیفیت قابل قبولی بده و قیمت مناسبی هم داشته باشه،من فکر میکنیم 105-18 خیلی خوبه!بودجه تون رو هم نگه میدارید واسه تجهیزات بهتر دیگه،مثل سه پایه خوب،کیف خوب یا اصلاً ذخیره میکنید برای دفعه بعد و در خرید لنز بعدی که اون موقع دستتون هم اومده که نیازتون چیه!
    اما اگر اصرار دارید که بیشتر پول خرج کنید 85-16 هم هست که بهنام عزیز هم پیشنهاد دادن اما اگر نگاهی به مقایسه این لنز با لنز 105-18 کنید (روی یک بدنه)متوجه میشید که اختلافشون کمه (برتری 85-16 در خروجی تصویر و نه در کیفیت ساخت خیلی کمه) و اگر قراره در موقعیتهای معمولی عکاسی کنید شاید اون مقدار برتری اپتیکی ارزش پرداخت دو برابر هزینه رو نداشته باشه (اینها نتایجی بود که شخصاً در هنگام دو دلی بین خرید این دو لنز بدست اومد)

دیگه همین دیگه! :)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

جناب ahmad.abaee زیاد سخت نگیرید،هوای این روزا بارونی،سواد ما و دوستانم مثل اینکه آب کشیده،یا از سیل تایلند و تاثیرش به بازار ایران کیج شدیم.
    بالاخره من بعد از یک ماه جستجو هفته گذشته یک بدنه D7000 ابتیاع کردم.
    البته برادرم بدنه D90 با لنز معروف 108-18 + 50D f/1.8 داره و قرار شد منم یک لنز بگیرم و لنزارو به اشتراک بزاریم.
    نوع عکاسی ما خانوادگی،طبیعت،پرتره،،عمو می ،شایدم تجاری...خلاصه نه برای کار خیلی حرفه ای در ضمن باید بگم من تقریبا 10% عکسامو چاپ میکنم و برای شغلی که داریم از محصولات و تولیداتمون برای سایت یا چاپ عکس میگیرم.(البته خودم گفتم،برادرم علاقه خیلی بیشتری داره)
    با این اوصاف و مطالعه این سایت چندتا لنز انتخاب کردم که میخوام نظر دوستانم بدونم و اینکه آیا منطقی برای کاربری ما تا 2،000،000 هزینه کنیم و اینکه آیا دوستان پیشنهادات دیگه ای دارند ؟
    1. AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR قیمت تقریبا 900،000 تومن
    2. AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED قیمت 1،650،000 تا 2،200،000 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3. AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR قیمت تقریبا 1،580،000
    4. AF-S DX NIKKOR 17-55mm f/2.8G IF-ED قیمت تقریبا 1،450،000
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    بالاخره من بعد از یک ماه جستجو هفته گذشته یک بدنه D7000 ابتیاع کردم.
    ...آیا منطقی برای کاربری ما تا 2،000،000 هزینه کنیم و اینکه آیا دوستان پیشنهادات دیگه ای دارند ؟

AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR قیمت تقریبا 900،000 تومن
    AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED قیمت 1،650،000 تا 2،200،000 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR قیمت تقریبا 1،580،000
    AF-S DX NIKKOR 17-55mm f/2.8G IF-ED قیمت تقریبا 1،450،000
    والا حقیقتش رو بخواید دقیق متوجه نشدم نهایتا چرا دنبال لنز دیگه ای میگردید
    چون 50م.م که برا کار عکاسی از محصولاتتون عالیه
    18-105 هم برا کسی که تفننی عکاسی میکنه حرف نداره
    هر چند این لنز هایی که نام بردید گاها کیفیت بالاتری دارند اما مسئله در مورد شما اینه که شمایی که فقط 10درصد عکساتون رو چاپ میکنید و احتمالا سایزی هم که چاپ میکنید کوچکتر از 20*30 است چرا باید همچین لنز هایی رو بخرید؟
    جدا با این کار پولتون رو هدر خواهید داد!!!
    اگر احساس نیاز میکنید یا فواصل کانونی دیگه که ندارید رو تهیه کنید(بالای 105 یا زیر 18) یا سایر تجهیزات(کیف، فلاش، سه پایه و...) رو بخرید
    قدر پولتون رو هم بدونید

پ.ن: آقا احمد در مورد اون جریان هم ممنون به یک مسئل تاریخی پایان دادید
    ویرایش توسط beh_b7 : Tuesday 8 November 2011 در ساعت 17:01 دلیل: اصلاح غلط املایی
    ahmad.abaee و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    دوست عزیز خسته نباشید:
    میتونید بیشتر توضیح بدید،رغبای بهترشو معرفی کنید؟
    با تشکر.
    همونطور که احمد جان هم چند پست بالاتر اشاره کردند این لنز در روی دوربین کراپدار تبدیل میشه به 36-180 که کلا برای یک لنز محدوده زیاد جالبی نیست بخصوص که در فاصله 70 به بعد هم افت کیفتش زیاده
    اما، سوالتون رو برای اینکه بی ادبی نشه جواب میدم هرچند هیچ کدوم رو(جز گزینه اول) به شما پیشنهاد نمیکنم
    چون کسی که تازه کاره نباید زیاد خرج تجهیزات کنه برای اینکه ممکنه یک سال دیگه اصلا عکاسی رو بزاره کنار یا ببینه که مثلا به عکاسی ماکرو علاقه داره اون وقت تازه آهش بلند میشه که مثلا چرا اون اوایل دو ملیون بابت لنز واید پرداخت کرده؟؟!!!

در فواصل ابتدایی تا میانی Nikor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR بهترین انتخاب خواهد بود
    در فواصل میانی اگر صرفا به دنبال کیفیت و کارایی باشید Nikor 17-55mm f/2.8G AF-S DX عالیست
    و در فواصل میانی به بالا هم لنز Nikor 80-200mm f/2.8D AF وجود داره

در انتها باز هم تکرار میکنم؛ دوست عزیز شما به عنوان یک تازه کار نیاز به یک لنز عمومی دارید(اگر با کیفیت هم باشه که دیگه باقلواست)
    چرا که هم مقداری واید میخواید و هم مقادیری از تله لازمتون میشه اگر پولتون زیاده که هیچ...
    اما اگر بودجتون حدود دو میلیون هستش بهترین و عالی ترین لنزی که میتونید به همراه بدنتون بخرید و سالها ازش استفاده کنید و کیفیتش هم خوبه همانا 16-85 است و بس
    a.g g.a و Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad7056 نمایش پست ها
    سلام
    قرار بود ماه پیش یه 18-105 بگیرم ولی خب نشد و الان که رفتم بگیرم دیدم شده 450 منم بودجه ام حداکثر 370 تومنه.یه لنز دیگه رو بهم پیشنهاد می کنین که کیفیتی مشابه اون داشته باشه و قیمتش هم تو محدوده بودجه من باشه.چه می دونم مثلا از خانواده سیگما.
    ممنون
    همون طور که گفتم قیمت 18-105 بالا رفته و ... چه قدر تحویلم گرفتین...
    یکی نیست واسه ما یه لنز جایگزین معرفی کنه با کیفیت حدود 18-105 و قیمت ارزون تر
    ممنون
    Mr.vAhiD.DI تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

دوست عزیز گشتن نیست نگردید نیست
    خود این محصولم تقریبا با این کیفیت و قیمت محصولی تکرار نشدنیست
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر آشنا soheil007 آواتار ها
    تشکر کرده
    226

سلام
    چند وقت می شه که می خوام دوربینم رو عوض کنم ولی این چند وقته چون یک میلیون تومن دستم اومد تصمیم قطعی شد.از طرفی دارم کارم رو در ایسنا هم شروع می کنم.برای همین فکر می کنم تجهیزاتم هم برای کار خبری و هم برای مستند خیلی خوب نیست. دوربینم : نیکون d5000 و دو لنز 105-18 , 20-10 sigma.از طرفی این دوربین در ایزو های بالا مشکل نویز پیدا میکنه و من رو وسوسه می کنه تمام تجهیزات رو بفروشم و 7d بخرم و از طرفی فکر می کنم فقط یه لنز زوم تله و یه فلاش بگیرم که برای کار خبری نیاز دارم و دوربن رو تغییر ندم.حالا دوستانی که تا به حال کار خبری کردند و دوستان دیگر فروم به نظرتون کدوم دوکار بهتر است مخصوصا در این بازار که قیمت ها پایدار نیستند؟
    دوسال می شه که عکاسی می کنم و نیازهام دستم اومده و حاضرم اگر مبلغ بیشتری نیاز هست هزینه کنم.بیشتر تمرکزم روی کار مستنده بعد خبری و بعد منظره.
    ممنون

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

سلام
    من تقریبا 2،000،000 تومن برای خرید تجهیزات عکاسی (بدنه + لنز + رم + کیف) اختصاص دادم، و حدالمقدور میخوام بهترین انتخاب را داشته باشم(از NIKON یا canon).
    کار حرفه ای با دوربین ندارم (اگرچه آدم پیشرفت میکنه همراهشم نیازاش افزایش پیدا میکنن،شاید) ولی سفر داخلی و خارجی خیلی میرم (کاری) و اغلب دوربین همرام و میخوام خاطراتم از چیزهایی که هست خوب-با کیفیت- ثبت بشن
    زمینه عکاسیم اغلب،عکاسی از خانواده ،شایدم اجتماعی،چیزایی که در مسافرتام میبینم و پرتره است،البته علاقه زیادی به عکاسی دارم و با دوربین یاشیکا و زنیت 15،16 سال پیش پدرم (البته لنزاشون ثابت بود)و کامپک sony خودم عکسای تقریبا خوبی گرفتم ولی دیگه میخوام SLR بخرم

دیروزم که به بازار برای دیدن مدلها رفته بودم یه پیشنهادم از یه فروشنده بازاری گرفتم اگرچه نمیشه بهشون اعتماد کرد ولی بینشون آدمهای خوبم به ندرت پیدا میشه قضاوت صداقت ان آقا با شماست ما که وارد نیستیم،مع الوصف پیشنهاد ایشون بدنه D7 canon با لنز 50MM f1.8 بود که با کیف و رم 2،100،000 برام تموم میشه وگفتن با اینا عکاسی کن تا قلق و نیازات دستت بیاد بعد بیا یه لنز بخر ،همچنین گفتن در آینده هم با یه لنز "15-85" دوربینت تکمیل میشه!
    فروشنده های دیگه پیشنهادای دیگه ای هم دادن که تقریبا تمام مدلهای موجود بازارو شامل میشد(D7000.D5100,d3100,60d,600dو...) و گیجم کردن که چی بخرم
    البته گفتم از عکسایی که میگیرم هدف اقتصادی یا مطبوعاتی ندارم و صرفا برای لذت بردن عکاسی میکنم.
    حالا از شما دوستانی که در زمینه عکاسی دیجیتال و تجهیزات به طور حتم و قطعا اطلاعات بیشتری از من دارید می خوام راهنماییم کنید که پیشنهاد فروشنده خوب یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
    با تشکر و آرزوی بهروزی

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط سیّد مهدی صدری نمایش پست ها
    سلام
    من تقریبا 2،000،000 تومن برای خرید تجهیزات عکاسی (بدنه + لنز + رم + کیف) اختصاص دادم، و حدالمقدور میخوام بهترین انتخاب را داشته باشم(از NIKON یا canon).
    کار حرفه ای با دوربین ندارم (اگرچه آدم پیشرفت میکنه همراهشم نیازاش افزایش پیدا میکنن،شاید) ولی سفر داخلی و خارجی خیلی میرم (کاری) و اغلب دوربین همرام و میخوام خاطراتم از چیزهایی که هست خوب-با کیفیت- ثبت بشن
    زمینه عکاسیم اغلب،عکاسی از خانواده ،شایدم اجتماعی،چیزایی که در مسافرتام میبینم و پرتره است،البته علاقه زیادی به عکاسی دارم و با دوربین یاشیکا و زنیت 15،16 سال پیش پدرم (البته لنزاشون ثابت بود)و کامپک sony خودم عکسای تقریبا خوبی گرفتم ولی دیگه میخوام SLR بخرم

با تشکر و آرزوی بهروزی
    با سلام:

با توجه به بودجه و نوع کاربری شما و این موضوع که دائم در سفر هستید و بدنه با دوام تر امتیاز مثبتی براتون به حساب خواهد اومد ، مدل d7000 نیکون میتونه انتخاب برتری باشه، چه به لحاظ کیفیت بدنه و ساخت در قبال مبلغ پرداختی و چه به لحاظ لنز کیت دوربین که میتونه نیازهای شما رو پاسخ بده، البته با حدود 50 تا 100 تومن هزینه بیشتر میشه تجهیزات جانبی رو هم از نوع مرغوب تهیه کرد ، رم - کیف - 3 پایه ...
    در مورد انتخاب 7d کانن، با توجه به بودجه و نوع استفاده ( عمومی ) زیاد پیشنهاد نمیشه.

موفق باشید...
    a.g g.a، ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

صفحه 29 از 30 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 آخرینآخرین