صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58
Like Tree3تشکر

موضوع: با 800 هزار چي بخرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پیش فرض پاسخ: با 800 هزار چي بخرم

با تشکر از همه دوستان که با حوصله و متانت پاسخ ميدهند . از اينجا نمي رم تا جوابم و بگيرم
    اينکه از دوربين چي مي خوام يه کم برا من کليشه ايي شده اما من از دوربين اينو ميخوام اگه يه گل زيبا ديدم يه شات قشنگ با رنگهاي زنده و وضوح عالي ازش بگيرم اگه در 50 متري من يه پرنده ترسوي زيبا نشسته بود بتونم بدون ترسوندن اون و پريدنش يه عکس با همون مشخصات از اون بگيرم اگه يه بناي معماري زيبا ديدم بتونم از فاصله نزديک از اون يه عکس کامل بگيرم و اگه خواستم يه پرتره بگيرم با تمام جزئيات در قطع بزرگ تو چاپ کم نياره ديگه بگم چي مي خوام؟
    مسئله بعدي اينکه مي بينم تو همين سايت عکاساي نيمه حرفه ايي اکثرا نيکون دارن.
    و مسئله بعد مثلا يه لنز وايد و يه تله که خواسته هاي منو برآورده کنه چقدر هزينه داره و لنزي که روي کنون 400 دي هستش کدوم مشخصات رو داره منظورم اينه که بين تله و وايد هستش يا اصلا نوعا با هم متفاوت هستند
    باز هم از الطافتون ممنون هستم:)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Smile پاسخ: با 800 هزار چي بخرم

همه ی اینا که گفتی فقط با یه چیز حل می شه اگه گفتی .....
    پول
    لنزی که روی 400 دی هست اگه بودجه ات کم باشه و نخواهی پول زیاد خرج کنی کار وایدت رو فعلا راه می ندازه .....
    حالا شما یه تله و ماکرو می خواهی اونم بستگی به بودجت داره.............
    اگه Ef 70 -300 Is کنون رو برای تله بگیری نسبت به قیمتش بد نیست و چون می خواهی از پرنده عکس بگیری
    خیلی به دردت می خوره....
    و برای پرتره هم canon 50mm f1.8 لنز خوبیه ....
    اینا نظر منه حالا هر کی برا خودش یه نظری داره ....
    منم اینا رو با توجه به راهنمایی هایی که دوستان قبلا برام کرده بودن نوشتم....
    موفق باشی....:biggrin:
    امیدوارم دوستان نظرات من رو کامل کنند.....

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    ...........

و برای پرتره هم canon 50mm f1.8 لنز خوبیه ....

......

منم اینا رو با توجه به راهنمایی هایی که دوستان قبلا برام کرده بودن نوشتم....

.....
    خيلي دلم مي خواد بدونم اولين شخصي كه اين لنز رو براي پرتره توي اين فوروم پيشنهاد كرده كي بوده ؟!!

چون اين بار n ام است كه اين پيشنهاد نادرست در پست هاي مختلف مطرح مي شه. شايد اين لنز براي پرتره هاي دور ( نيم تنه و دورتر) بد نباشه ولي براي پرتره هاي نزديك (چهره نگاري) اصلن مناسب نيست.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Cool پاسخ: با 800 هزار چي بخرم

فرهاد عزیز والا من بی گناهم .......( شاید هم گناه کار باشم) :biggrin:
    kbavar
    که گفته بودلنز canon 50mm f1.8 را هم برای پرتره فراموش نکنید
    و شما هم جواب داده بودی
    لنز مناسب پرتره معمولن بايد حداقل فاصله ي كانوني اي ( معادل آنالوگ) 110 تا 140 ميليمتر داشته باشه ( عكاساي قديمي اصلن به لنز 135 مي گن لنز پرتره ! ) كه معادلش توي سيستم كنن ( با كراپ 1.6) مي شه حدود 70 تا 90 و هرچه فاصله ي كانوني پايينتر باشه صورت دفرمه تر مي شه ( براي پرتره هايي مثل عكسمون توي سماور خوبه )
    ببخشید شرمنده من یه چیز هایی یادم بود که یکی گفته بود canon 50mm برای پرتره خوبه ولی العان که گفتی کی این حرف رو زده یه سری زدم تو آرشیوم ببینم کی بوده ....... دیگه کار از کار گذشته بود....
    خوبی این سایت همینه دیگه آدم های حرفه ای اشکال ما تازه کار ها رو می گن ما هم انشا الله می ریم دنبالش و مشکل رو بر طرف می کنیم.....

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من اين وسط فلسفه ي اين اسمايلي >>> رو نفهميدم چي بود :)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

فرهاد جان این موضوع به مدت ها پیش بر میگرده ( به نظرم 1 سال پیش ) دوستانی قصد خرید این لنز رو داشتند که با قیمت حدود 100 هزار تومان بدنبالش بودند و چند نفری هم خریدند ،

اما نکته ...... برای دوستان

منظور فرهاد جان این نیست که مثلا لنز بدی است یا خوب ، بلکه برای پرتره مناسب نیست.....

لنز مناسب برای کنون 18-85 پیشنهاد میشود......

بعد هم 17-70 سیگما......

برای تله هم دوستان فرمودند ... 70-200 کنون......

اما برای پرتره مثلا 24-105 و یا 70-200 یا 18-200 یا 50-150 سیگما ( که به نظرم در فروم دیده نشد ) و امثال اینها مناسب است.........
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

رفیق سوال پیش اومد... 800000 دلار یا تومن؟؟؟
    یا 8000000 تومن؟؟
    سام مقدم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

رفیق سوال پیش اومد... 800000 دلار یا تومن؟؟؟
    یا 8000000 تومن؟؟
    دوست عزیز ، این پست شما نمونه ی کاملی از Off Topic است....لطفا کمتر .........

نه اینجا امریکا است که با دلار درخواست هایمان را مطرح کنیم و نه این دوستمان بانک مرکزی رو زدند که این بودجه رو برای خرید مد نظر داشته باشند...........

.............
    ...............................
    ..................
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

ببخشید کاوه جان دیگه تکرار نمیشه

اينکه از دوربين چي مي خوام يه کم برا من کليشه ايي شده اما من از دوربين اينو ميخوام اگه يه گل زيبا ديدم يه شات قشنگ با رنگهاي زنده و وضوح عالي ازش بگيرم اگه در 50 متري من يه پرنده ترسوي زيبا نشسته بود بتونم بدون ترسوندن اون و پريدنش يه عکس با همون مشخصات از اون بگيرم اگه يه بناي معماري زيبا ديدم بتونم از فاصله نزديک از اون يه عکس کامل بگيرم و اگه خواستم يه پرتره بگيرم با تمام جزئيات در قطع بزرگ تو چاپ کم نياره ديگه بگم چي مي خوام؟
    دوست من پیشنهاد من اینه که اول یه بدنه خوب بخری بعد لنز هایی که بهش احتیاج داری
    این چیز هایی که از دوربین میخوای حد اقل 4/5 تا لنز احتیاج داره که قیمتشون با هم سر به فلک می کشه.
    سام مقدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

با تشکر از دوستان شمار اسپاس
    من تصميم گرفتم بعد از چند روز کاوش و بررسي برم يا 400 دي کنون بگيرم يا دي 50 نيکون فقط راستش يه کم پيکسل پايين دي 50 نگرانم کرده اگه در مورد اين دو دوربين دوستان معايبي مي بينند يا مطلب جديدي لازم ميدونن که بفرمايند ممنون ميشم بدونم.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین