صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58
Like Tree3تشکر

موضوع: با 800 هزار چي بخرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پیش فرض پاسخ: با 800 هزار چي بخرم

با تشکر از دوستان
    آيا دامنه اعدادنوشته روي لنز هر چه بيشتر باشد نشاندهنده کارايي بيشتر لنز است يا الزاما نشان دهنده اين مطلب نيست . در مورد لنز 75-17 کنون هم لطف کنيد توضيح دهيد که روي دوربين 30 d هست لنز ديگر همراهش که 55-18 هست که نبايد زياد خاني باشه

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط matin53000 نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان
    آيا دامنه اعدادنوشته روي لنز هر چه بيشتر باشد نشاندهنده کارايي بيشتر لنز است يا الزاما نشان دهنده اين مطلب نيست . در مورد لنز 75-17 کنون هم لطف کنيد توضيح دهيد که روي دوربين 30 d هست لنز ديگر همراهش که 55-18 هست که نبايد زياد خاني باشه
    عددی که روی لنز هست به کارایی چندان ارتباطی ندارد
    این اعداد هر چه کمتر باشند لنز واید تر و هر چه بیشتر باشند تله لنز بیشتر است پس اگر شما نیازتان واید باشد هر چه عدد کمتر باشد برای شما کارایی بیشتری دارد و بر عکس
    17-75 تا به حال به گوش من نخورده و خانی بودن لنز هم من نفهمیدم چه مفهومی دارد
    سام مقدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

ببخشيد لنز 85-17 صحيح است . منظور از خاني نبودن نداشتن کارايي بالاست شايد فقط اين اصطلاح در شهر ما کاربرد داشته باشداسم شهرمون رو هم نمي گم چون ديگه اصلا راهنمايي ام نمي کنيد.
    اينکه کارايي بالا هم نداره رو از رو قيمتش (60 هزلر) ميگم. من اگه درست برداشت کرده باشم پس هر چي دامنه اعدادلنز بيشتر باشه يعني ما يک لنز از وايد بالا تا تله بالا داريم همينطوره؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

ببخشيد لنز 85-17 صحيح است . منظور از خاني نبودن نداشتن کارايي بالاست شايد فقط اين اصطلاح در شهر ما کاربرد داشته باشداسم شهرمون رو هم نمي گم چون ديگه اصلا راهنمايي ام نمي کنيد.
    اينکه کارايي بالا هم نداره رو از رو قيمتش (60 هزلر) ميگم. من اگه درست برداشت کرده باشم پس هر چي دامنه اعدادلنز بيشتر باشه يعني ما يک لنز از وايد بالا تا تله بالا داريم همينطوره؟
    اول اینکه بهتر است مقالات سایت عکاسی رو مطالعه کنید تا با مباحث عکاسی به صورت ابتداعی و ساده آشنا شوید.....

زیر 50 رو واید میگن....

50 رو نرمال.....

و بالا تر رو تله...

حالا این که عرض کردم در سیستم فول فریم است

حالا یک لنز 18 -55 یک لنز واید و نرمال است و بین 18 تا 55 رو شامل میشه....

یک لنز 17-125 هم یک لنز واید نرمال تله ( چه چیزی گفتم :biggrin:) است....

حالا 18-200 یک لنز واید نرمال تله ی قوی بیشتر است.....

لنز هایی مثل 10-20 رو الترا واید میگویند.....

و لنز هایی مثل 70-300 رو هم که دیگه معلومه.....

سعی کردم به ساده ترین زبان بگم.......

اما این اعداد اصلا کیفیت لنز رو نشون نمیده....کیفیت لنز با اعداد سنجیده نمیشود..در تست ها این موصوع مشخص میشه....

البته در این لنز ها کراپ سنسور رو هم ضرب کنید....

کراپ سنسور چیست به مقالات مراجعه کنید......اما کنون مثلا 1.6 است( به غیر از چند مدل )

یا نیکون و سونی 1.5

دیگه از این راحت تر بلد نبودم .....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

با تشکر از کاوه عزیز
    به این آموزش میگن آموزش معلمی که یه جورایی شغل منه و درست هم همینه
    من از خواندن مقالات در فرومها ی مختلف ابایی ندارم و تقریبا برای هر موضوعی همین کار را میکنم انصافا بعد از چند ماهی هم که از عضویتم در این سایت و سایت های مشابه میگذرد اطلاعات ذی قیمتی کسب کردم که خدا وکیلی حاضر بودم به پایتخت بیایم و با صرف هزینه های بالا آن را در آموزشگاهها فرا بگیرم (از این بگذریم که چقدر این پیش بینی و برنامه ریزی واقعی بود یا نه و اینکه با مشکلات ما شهرستانی ها چقدر در این گونه موسسات چیزی یاد می دادند یا نه بماند) اما عملا تا امروز میسر نشده و قابل پیش بینی هست که در آینده هم نشود.
    ولی این مطالبی که شما ساده گفتید من در همین فرومها نیافتم چون همه آنها بنا را بر این می گذارند که این اطلاعات ابتدایی را اعضا دارند در حالیکه اینطور نیست مثل من که عکاسی را بعنوان یک علاقه و بعد از کار روزانه ام انجام میدهم بهترین جای آموزش و یاد گیری همین سایتهاست .
    غرض اینکه از ساده گفتن و از ابتدا شروع کردن پرهیز نکنید که عین ثواب است. حالا من تعریف و طبقه بندی لنزها را یاد گرفتم و بقیه اطلاعات تکمیلی می تواند برایم مفید باشد .
    مرسی از حوصله و وقتی که می گذاری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

به این آموزش میگن آموزش معلمی که یه جورایی شغل منه و درست هم همینه
    من از خواندن مقالات در فرومها ی مختلف ابایی ندارم و تقریبا برای هر موضوعی همین کار را میکنم انصافا بعد از چند ماهی هم که از عضویتم در این سایت و سایت های مشابه میگذرد اطلاعات ذی قیمتی کسب کردم که خدا وکیلی حاضر بودم به پایتخت بیایم و با صرف هزینه های بالا آن را در آموزشگاهها فرا بگیرم (از این بگذریم که چقدر این پیش بینی و برنامه ریزی واقعی بود یا نه و اینکه با مشکلات ما شهرستانی ها چقدر در این گونه موسسات چیزی یاد می دادند یا نه بماند) اما عملا تا امروز میسر نشده و قابل پیش بینی هست که در آینده هم نشود.
    ولی این مطالبی که شما ساده گفتید من در همین فرومها نیافتم چون همه آنها بنا را بر این می گذارند که این اطلاعات ابتدایی را اعضا دارند در حالیکه اینطور نیست مثل من که عکاسی را بعنوان یک علاقه و بعد از کار روزانه ام انجام میدهم بهترین جای آموزش و یاد گیری همین سایتهاست .
    غرض اینکه از ساده گفتن و از ابتدا شروع کردن پرهیز نکنید که عین ثواب است. حالا من تعریف و طبقه بندی لنزها را یاد گرفتم و بقیه اطلاعات تکمیلی می تواند برایم مفید باشد .
    مرسی از حوصله و وقتی که می گذاری
    خواهش میکنم....

انشالله تا فردا یک سری مطلب دیگر هم برایتان پیدا میکنم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

با سلام خدمت کاوه عزيز و ساير دوستان
    با توجه به توضيحات برداشت من اين است:
    يک لنز 85-18 در واقع يک لنز 55-18 را در دل خود داردو يا يک لنز 200-18 کار هر دو لنز بالا را انجام مي دهد بعبارتي ما با داشتن يک لنز 200-18 ديگر نيازي به آن دو لنز نداريم. آيا اين مطلب درست است؟
    اگر پاسخ مثبت است چرا بعضي لنزها با فاصله کانوني کمتر گرانتر از لنزي از همان براند با فاصله کانوني بيشتر هستند؟

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    يک لنز 85-18 در واقع يک لنز 55-18 را در دل خود داردو يا يک لنز 200-18 کار هر دو لنز بالا را انجام مي دهد بعبارتي ما با داشتن يک لنز 200-18 ديگر نيازي به آن دو لنز نداريم. آيا اين مطلب درست است؟
    بله، دقيقا...18 وايدترين در 55-18 است و 55 تله ترين! در 55-18...
    براي اين كه فاصله*ي كانوني 18 تا 200 را داشته باشيم يا ميتوانيم يك لنز 200-18 بخريم يا ميتوانيم دو لنز 55-18 و 200-55 را بخريم...يا.........
    نميدونم شايد اين عكس كمكتون كنه:
    [IMG]http://i11.*******.com/4vfhzd5.jpg[/IMG]

اگر پاسخ مثبت است چرا بعضي لنزها با فاصله کانوني کمتر گرانتر از لنزي از همان براند با فاصله کانوني بيشتر هستند؟
    دوست عزيز تنها فاصله*ي كانوني يك لنز نيست كه باعث گراني لنز ميشود...گزينه*هاي مهمتري هم است.مثل:
    resolution...Distortions...Vignetting...Chromatic Aberrations...بدنه مقاوم*تر...دياف (مثلا F2.8 گران است)...و............................
    حالا چيزي باعث اختلاف قيمت 400 هزار توماني 200-18 نيكون با سيگما ميشود، فكر نكنم اسم نيكون باشد!
    اختلاف قيمت 1 ميليون توماني 55-18 با مثلا 55-17 دقيقا همين گزينه*هاي بالاست...
    علی محمدی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

55-18 نیکون 200 هزار تومان
    55-17 نیکون یک میلیون و ششصد هزار تومان
    AliMohammadi تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    55-18 نیکون 200 هزار تومان
    55-17 نیکون یک میلیون و ششصد هزار تومان

خيلي ممنون جناب غفاري...در يكي از تاپيك*ها قيمت 55-17 ، يك ميليون و دويست هزار تومان نوشته شده بود...
    سايت نورنگار هم كه قيمت نداشت...هر چند كه فكر كنم هنوز مشكل داره...براي مثال* (Nikon 70-300 G) را زده 600*هزار تومان...
    علی محمدی

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین