صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree80تشکر

موضوع: با دو میلیون چی بخرم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    43

پیش فرض با دو میلیون چی بخرم؟

با دومیلیون تومن می‌خوام یه دوربین + لنز واید + لنز تله بگیرم. سه پایه و بقیه‌ی تجهیزاتی هم که لازمه رو با همین دو میلیون قراره بگیرم٬ پیشنهاد شما چیه؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: با دو میلیون چی بخرم؟

دوست عزیز

لطفا به تاپیک های مشابه نگاهی بیاندازید.به اندازه کافی در بسیاری از آنها بحث شده و خوشبختانه به نتیجه گیری های خوبی هم رسیده ایم.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3459

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6525

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5970

و بعد اینکه سوال شما کلی و مبهم است.

نوع کاربرد؟رنج واید و تله مد نظر؟تجهیزات جانبی مورد نظر؟و خیلی سوالات دیگر که شاید بشود بهتر به نتیجه رسید.
    A_Maddah و fedoracore تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جالبه شما مرداد 85 عضو شده ايد و اين اولين پستتان است ! ( و من مطابق پروفايلم ارديبهشت 87 عضو شده ام و 2000 و اندي پست بيهوده دارم ! )

دوست عزيز دانش عكاسي شما در چه سطحي است ؟

آيا سابقه ي عكاسي داريد ؟ اگر داريد با چه نوع دوربين هايي ؟ كامپكت ؟ Slr Like ؟ Slr ؟ فيلمي ؟ يا ديجيتال ؟

دوم اينكه دوربين و لنزها را براي چه مقاصد و چه نوع عكس هايي مي خواهيد ؟

اين دو سوال را جواب دهيد تا راهنماييتان كنيم.

پي نوشت : قبلا فقط نيمه شب ها با اين كاوه ي نازنين خط رو خط مي شديم !!
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، fedoracore و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    43

جناب قبادی من قبل از تاپیک زدن اون تاپیک‌هایی که شما لینک داده بودین رو به‌صورت سریع مطالعه کرده بودم اما خب واضحه که هیشکدومشون با بودجه ۲ میلیون نبودن واسه همین هم یه تاپیک جدید زدم :)

من بیشتر به عکاسی منظره و پرتره علاقه دارم٬ همون‌طور هم که عرض کردم قبل از زدن این تاپیک یکمی مطالعه کردم فروم رو و تقریبا به این نتیجه رسیدم که Nikon D80 + wide 18-135 + tele 70-300 بگیرم با این پولی که دارم٬ اما خب گفتم اولش یه مشورت بکنم تا اگه دوستان چیز بهتری سراغ دارن با این بودجه٬ راهنمایی کنن :)

در مورد تجهیزات هم من به‌جر سه پایه نمی‌دونم به چی نیاز دارم چون عکاس نیستم! مثلا من هنوز نمی‌دونم آیا خریدن فلش لازمه یا نه؟!
    A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جالبه شما مرداد 85 عضو شده ايد و اين اولين پستتان است ! ( و من مطابق پروفايلم ارديبهشت 87 عضو شده ام و 2000 و اندي پست بيهوده دارم ! )

دوست عزيز دانش عكاسي شما در چه سطحي است ؟

آيا سابقه ي عكاسي داريد ؟ اگر داريد با چه نوع دوربين هايي ؟ كامپكت ؟ Slr Like ؟ Slr ؟ فيلمي ؟ يا ديجيتال ؟

دوم اينكه دوربين و لنزها را براي چه مقاصد و چه نوع عكس هايي مي خواهيد ؟

اين دو سوال را جواب دهيد تا راهنماييتان كنيم.

پي نوشت : قبلا فقط نيمه شب ها با اين كاوه ي نازنين خط رو خط مي شديم !!
    مثل اینکه جواب بنده و شما هم‌زمان شد.

خب من خیلی وقت بود به این‌جا سر نزده بودم. واسه همین هم اولین پستم رو الان دادم!

من درجواب آقا کاوه هم عرض کردم که سابقه عکاسی ندارم.

ولی چون اونقدر پولدار نیستم که جنس ارزون بخرم صبر کردم یه مقدار پول جمع بشه (همین دو میلیون) تا یه چیز خوب بگیرم تا حداقل دو-سه سال لازم نباشه عوضش کنم.
    A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

خوب...

خدا را شکر که قبل از ایجاد تاپیک به خوبی مطالعه کرده اید و خوشبختانه خوب هم بوده است.

حالا که نمی خواهید جنس بد بخرید و می خواهید دوربین تجهیزات کاملا حرفه ای بخرید انتخاب سخت تر است و کار شما یک مقدار دیگر هم سخت است و ان اینکه از این به بعد باید کلی مطالعه کنید.کلی تجربه کنید تا انشالله موفقیت بیشتری بدست بیاورید.

مطالعه مقالات سایت بشدت توصیه می شود.

انتخاب بنده اگر 2 میلیون تومان پول داشتم و قصدا داشتم عکاسی را به صورت جدی ادامه دهم ( البته ممکن است خدای نکرده کمی هم مایوس شوید ، دوستانی بوده اند که در ابتدای راه با لوازم حرفه ای شروع کرده اند و متاسفانه موفقیت خوبی نداشته اند پس مراقب باشید گاهی پله پله رفتن بهتر است )

Canon 400D + Ef-s 17-85 + 700-200 F4 +CF 2Gb Trensend
    Nikon D80 + Sigma 10-20+18-135 +70-300+SD4 Gb
    Nikon D80 + 18-200 +Sigma 10-20+SD4 Gb
    Canon 30D+Sigma 10-20+Sigma 17-70+55-250+CF 2 Gb
    Canon 350D+17-70+70-200 F4 IS+CF 2 Gb
    Sony A300+16-80 Z+75-300
    Sony A200+16-80 Z+75-300

اما...

ترجیحا بودجه خود را بر روی لنز های بهتر متمرکز کنید.

لنزهای خوبی مثل 70-200 لرزه گیر دار کانن و یا نیکون 18-200 و زایس 16-80

بدنه ها بعد از مدتی دیگر جذابیت قبل را ندارند و کارایی شان شاید به مرور زمان کم تر شود ( با توجه به رشد تکنولوژی ) اما لنز ها همیشه برای شما باقی خواهند ماند و جز لوازم با ارزش شما خواهند بود.

اگر بیشتر در طبیعت عکاسی می کنید نیاز چندانی به فلاش ندارید.

اما فلاش های نیکون و سونی ارزان تر از مدل های کانن هستند.

سه پایه هم ابزار خوبی است که بسیار به آن نیازمند خواهید شد.از 60 هزار تومان شورع می شود به بالا...

کیف هم که جز جدایی ناپذیر پکیج شما خواهد بود.

از 20 هزار تومان ( بسته به مدل ) کیف وجود دارد برای خرید تا ......( اما یک چیز نرمال 50 تا 70 هزار تومان است )

فیلتر پلاریزه و یو وی هم بسیار کاربردی هستند ( بخصوص فیلتر پلاریزه ) که بین 30 تا 60 هزار تومان ( بسته به دهانه لنز ها ) قیمت دارند.

پی نوشت:

فرهاد جان ما خوشحال می شویم افرادی مثل شما روی خط ما بیایند و ما از حضورشان استفاده کنیم.
    A_Maddah، fedoracore، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    43

آقا کاوه ممنون از پاسختون.

همون‌طور که شما فرمودین (و توی بقیه‌ی تاپیک‌ها بارها خونده بودم) باید بیشتر به لنز خوب فکر کنم تا بدنه. خب با این وضعیتی که لنزهای کنن از نظر قیمت بالا٬ (خود برند کنن منظورم هست) فکر کنم بهتره برم به سمت نیکون چون لنزهای خود نیکون قیمتشون از کنن واقعن ارزون‌تره٬ نظر شما چیه؟

شما چند ترکیب پیشنهاد دادین:
    Canon 400D + Ef-s 17-85 + 700-200 F4 +CF 2Gb Trensend
    Nikon D80 + Sigma 10-20+18-135 +70-300+SD4 Gb
    Nikon D80 + 18-200 +Sigma 10-20+SD4 Gb
    Canon 30D+Sigma 10-20+Sigma 17-70+55-250+CF 2 Gb
    Canon 350D+17-70+70-200 F4 IS+CF 2 Gb
    Sony A300+16-80 Z+75-300
    Sony A200+16-80 Z+75-300
    راستش من نسبت به لنزهای تله-واید اصلا حس خوبی ندارم (یعنی در مورد بقیه‌ی کالاهایی که می‌خرم سعی می‌کنم All-in-one نخرم! و هرچیزی رو جداگونه بخرم)٬ همین‌طور هم نسبت به سونی! توی این فروم هم دوستان نسبت به کنن و نیکون نظر بهتری داشتن تا سونی. حالا با این تفاسیر می‌شه یکمی پیشنهادتون رو محدودتر کنین تا بتونیم زودتر به‌نتیجه برسیم؟ :)

من قیمت روز دوربین و لنز رو توی ایران از کدوم سایت می‌تونم ببینم؟ (به‌جز سایت نورنگار) آخه فکر کنم اون خط دوم پیشنهادتون قیمتش از دومیلیون بیشتر بشه.

راستی یه‌چیزی رو تا یادم نرفته بگم من ممکنه تو شرایط دمایی نامتعارف مثل ۶۰ درجه (و بیشتر) هم مجبور باشم عکاسی کنم٬ با توجه به این فاکتور باز هم پیشنهادات همونه؟

تشکر کرده
    14101

والله قیمت ها که اطلاع ندارم.اما به هر حال قیمت ها زیاد تغییری ندارند.

در مورد دما هم باید عرض کنم که تا حدود زیادی اشکال ندارد.اما بدنه های مقاوم تر پیشنهاد می شود .در کاتالوگ دوربین های مختلف هم دمای بین 15 تا 35 درجه سانتی گراد بهترین دما معرفی میشه.اما همین دوربین ها در دمای منفی 30 یا 40 قطب جنوب و در صحراهای گرم هم کار می کنند.اما بنده نمی توانم با اطمینان به شما عرض کنم که این دوربین ها قابل اعتماد هستند و یا خیر.

در مورد سونی هم که هیچی!همین طور در مورد لنز های زوم بلند.

در مورد اینکه دقیقا 2 میلیون باشد نمی شود با دقت بحث کرد.اما اگر همین حدود کمی بالا ( 200 ) و کمی پایین ( 100 ) را در نظر بگیریم مشکلی نیست.

در مورد نیکون دی 80 هم بسیار صحبت شده.دوربنی خوب و همه چیز تمامی است و برای کسی که دوربین دوم و یا سوم اش است هم کاملا راضی کننده است. و شما را کامل راضی می کند.

در مرود لنز ها هم که بسیار گفته شده.18-135 یک لنز عالی است با قیمت عالی.

70-300 هم انتخاب اکثر دوستان است با بودجه های محدود.

10-20 هم که جواب پس داده و نیازی به تعریف و تمجید ندارد.

مموری هم 80 و یا 133 ایکس کاملا کافی است و شاید هم زیاد است و 2 گیگ ظرفیت هم به نظرم مطلوب است

در مورد کیف و سه پایه هم در تاپیک های اختصاصی خودشان به خوبی و کاملا توضیح داده شده کافی است آنها را مرور کنید و با توجه به بودجه و نوع کاربرد و نوع وسیله انتخاب کنید.
    A_Maddah، fedoracore، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دی80 قیمت 1060000 با لنز 135-18
    لنز 300-70 وی ار 560000
    به نظرم سیگما 20-10 را در صورتی که واقعا لنز به این وایدی نیاز دارید بخرید. اگر به عکاسی ماکرو علاقه دارید میتوانید به جای ان یک لنز ماکرو بخرید.
    اگر من بخواهم توصیه کنم به جای 135-18 لنز 70-18 را پیشنهاد میکنم که ساخت بهتر و محکمتری دارد (مونت فلزی)
    فکر کنم این شد ترکیب لنزهای خودم یعنی 70-18 + 300-70 + 60 ماکرو :confused: که با دی80 میشود حدود 2 میلیون یا کمی کمتر. با 100 و خرده ای هزار تومان هم میشود مموری و کیف و سه پایه خرید.

اگر میشد لنزهای بالا به علاوه 30 دی را خرید دیگر حرف نداشت
    A_Maddah، fedoracore، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

اگر بحث کیفیت لنز ها رو در نظر بگیریم قیمت لنز های canon و nikon کم و بیش برابر هستند. و تفاوت آن چندانی با هم ندارند. مشکل canon در تولید لنز های عادی تر و ارزان تر است اما لنز های خوب nikon تا جایی که بنده اطلاع دارم قیمتی برابر با همتای canon خود دارند
    برای مثال EF 70-200mm F2.8 L IS USM هم قیمت Nikon 70 - 200mm f/2.8 است
    یا 50mm F1.4
    البته تا جایی که اطلاعات محدود من یاری میکند عرض میکنم که قیمت ها تفاوت آن چندانی با هم ندارند در این 2 برند.
    A_Maddah، fedoracore، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین