صفحه 21 از 28 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر جديد Kaveh rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط PS_Trend نمایش پست ها
    به نظرم یکی از بهترین جاهایی که می تونید در مورد کارایی این محصولات آگاهی پیدا کنید بخش نظرات فروشگاه آمازون هست.
    برای مثال Arctic Butterfly از 5 ستاره 2 ستاره بیشتر نگرفته و بیشتر کاربران از خریدش ناراضی بودند و از کیفیت و کارایی پایینش صحبت کردند

امتیاز محصول DustAid Dust Wand Kit هم 5 ستاره از 5 ستاره هست.از بین 19 نفری که امتیاز دادند 17 نفر 5 و 2 نفر 4 ستاره دادند.تمام کاربرانی که از این محصول استفاده کردند کاملا ازش راضی بودند و این دلیل 5 ستاره شدنش هست.البته نا گفته نماند که قیمت این محصول هم تقریبا یک سوم Arctic Butterfly هست.
    نظرات رو خونده بودم البته در مورد خریدهام صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی نظرات آمازون رو میخونم ولی به هیچ وجه به نظرات و بررسی های کاربران آمازاون اعتماد ندارم چون بسیار ضد و نقیض هستند و اکثراً توسط افراد عادی و آماتور نوشته میشن.(مخصوصاً در مورد کالاهایی که قیمتشون نسبت به محصولات مشابه بالاست ،مثل همین کالا)
    در بررسی های تخصصی عکاسان خارجی،از محصولات شرکت "ویزیبل داست" تعریف زیاد شده و تا حدود بسیار زیادی قانع به خرید این محصول شدم ولی قبلش میخواستم نظر عکاسان هموطن رو هم بدونم.
    البته همین arctic butterfly رو هم یه لینک از یه فروشنده ی دیگه همین محصول در آمازون بود که امتیاز بالا داشت و تعریف ازش زیاد شده بود.

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

پستم رفت زیر سوالمو تکرا ر میکنم :

دوستان تو مشهد جای مطمئنی بزای تمیز کردن سنسور سراغ دارن ؟
    هادی . م

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

توی عکسهایی که می گیرم چند تا لکه سیاه هست لنز رو تمیز می کنم بازم هست که فکر کنم مال سنسوره. خودم می تونم تمیز کنم یا باید ببرم نمایندگی

در ضمن این عکس با عمق میدان زیاد و دیافراگ بسته 36 گرفته شده که نقاط خیلی واضح هستند در دیافراگم های باز دو نقطه سمت چپی محو می شود و نقطه سمت راستی بصورت خیلی کمرنگ اما بهر حال قابل مشاهده است

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

[توی عکسهایی که می گیرم چند تا لکه سیاه هست لنز رو تمیز می کنم بازم هست که فکر کنم مال سنسوره. خودم می تونم تمیز کنم یا باید ببرم نمایندگی

دوست عزیز با یک لنز دیگه هم تست کنید
    اگر مشکل همچنان پابرجا بود:
    گردوغبار روی سنسور است
    اما اگر در عکس با لنز دیگری دیده نشد گردو غبار در لنز و قطعات داخلی هست.
    برای تمیز کردن از وسیله ای بنام فوتک که مانند دماغ گیر بچه هست منتهی در سایز بزرگتر بر روی سنسور با این وسیله هوا را وارد دوربین و متمرکز بر سنسور کنید تا گردو غبار از روی سنسور بلند شود.اما غبار بلند شده کجا بنشیند معلوم نیست.
    در کارگاه های حرفه ای برای تمیز کردن سنسور در حد گردو غبار ابتدا دوربین را توسط دستگاه الکتریکی مغناطیسی باردار میکنند و با یک شی پلاستیکی که به سمت سنسور نزدیک می شود گرد و غبار را به سبب بار الکتریکی منفی حاصله برمی دارند در این روش غبار داخل دوربین به راحتی جمع آوری می شود و احتمال پنهان شدن غبار در دوربین به حد اقل می رسد.
    توصیه می شود به نمایندگی ایده آل مراجعه فرمائید این کار را بصورت رایگان برای کاربران سایت عکاسی انجام می دهند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط 5131 نمایش پست ها
    [توی عکسهایی که می گیرم چند تا لکه سیاه هست لنز رو تمیز می کنم بازم هست که فکر کنم مال سنسوره. خودم می تونم تمیز کنم یا باید ببرم نمایندگی

گردوغبار روی سنسور است
    برای تمیز کردن از وسیله ای بنام فوتک که مانند دماغ گیر بچه هست منتهی در سایز بزرگتر بر روی سنسور با این وسیله هوا را وارد دوربین و متمرکز بر سنسور کنید تا گردو غبار از روی سنسور بلند شود.اما غبار بلند شده کجا بنشیند معلوم نیست.
    در کارگاه های حرفه ای برای تمیز کردن سنسور در حد گردو غبار ابتدا دوربین را توسط دستگاه الکتریکی مغناطیسی باردار میکنند و با یک شی پلاستیکی که به سمت سنسور نزدیک می شود گرد و غبار را به سبب بار الکتریکی منفی حاصله برمی دارند در این روش غبار داخل دوربین به راحتی جمع آوری می شود و احتمال پنهان شدن غبار در دوربین به حد اقل می رسد.
    توصیه می شود به نمایندگی ایده آل مراجعه فرمائید این کار را بصورت رایگان برای کاربران سایت عکاسی انجام می دهند.
    شنیده های بسیار زیادی است که میگن نمایندگی ها هم با پنبه و قلم مو ... پاک میکنند!!

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط 5131 نمایش پست ها

گردوغبار روی سنسور است
    منهم امروز متوجه شدم که روی سنسور دوربینم دو تا لکه افتاده. یه فوتک قدیمی دارم که برای دوربین نگاتیوی بود، نمیدونم حالا خودم انجامش بدم یا نه.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر آشنا javadmjm آواتار ها
    تشکر کرده
    52

میگم روش جارو برقی هم بد نیست ها. البته با درجه ی کم جارو که همه چیزه دوربین رو نشکه تو...
    ..:: مانند نقاشی ها ، دیگر به عکس ها هم نمی شود اعتماد کرد ::.. خودم!

تشکر کرده
    95

سلام

میخواستم ببینم برای تمیز کردن لکه های روس سنسور، از چه مایعی ای استفاده کنم. چون تعمیرگاه هم بردم تمیز کرد اما هنوز لکه ها هست. مجبورم خودم تمیز کنم.
    اگر فیلم آموزشی هم هست بذارید ممنون میشم
    itsa_fineday تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

اولا یادت باشه سنسور همونطور که اسمش معلوم خیلی حساسه! کوچکترین اشتباه یعنی 500-400 تومان خسارت. دوما الکل ایزوپروپیل خالص معمولا به عنوان مایع تمیز کننده به کار میره. اگر تهران هستید ببرید براتون تمیز کنند و ریسک نکنید. من با الکل سفید(اتانول) تمیز کردم اتفاق مهمی نیفتاد الا این که دوبار با کاربرد نامناسب پارو رو سنسور خش انداختم و هر بار به قیمت سه سال پیش 200 تومان ضرر کردم. بماند که سنسور خودمو ورداشتن و سنسوری که گذاشتن هم مطمئن نیستم صفر بوده باشه. چون سنسور منو هم ورمیدارن پاس فیلترشو که خش داره عوض میکنن و برای یکی دیگه استفاده میکنن. به قولی والله اعلم
    نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام

میخواستم ببینم برای تمیز کردن لکه های روس سنسور، از چه مایعی ای استفاده کنم. چون تعمیرگاه هم بردم تمیز کرد اما هنوز لکه ها هست. مجبورم خودم تمیز کنم.
    اگر فیلم آموزشی هم هست بذارید ممنون میشم
    viva_utopia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    95

گفتم که من بردم نمایندگی تمیز کرد ولی هنوز لکه ها هست برای همین خواستم خودم تمیز کنم
    متاسفانه بحث ها متناقض مطرح شده
    مثلا آقای قبادی در پست 181 در جواب به استفاده از اتانول یا متانول گفتند: "
    آن که برخی جاها توصیه شده است اتانول است نه متانول"
    و پیشتر آقای قبادی در پست 91 یا 108 فرموده اند: " که باید از متانول استفاده شود"

بدترین نقطه تاریک این تاپیک جایی که کاربری با نام
    mofakhamkhan
    در سه پست متوالی 184 و 185 و 186 ناگهان آمده اند گفته اند از هیچ نوع الکی اصلا استفاده نکنید و فقط از ویزییل داست استفاده کنید و گفته اند من دارم و استفاده کردم عالی است!! و جالب تر اینجاست که این کاربر هیچ پستی قبل و بعد از این پستها ندارد و الان که من این مطلب را ارسال می کنم تنها همین سه پست را دارند و پر واضح هست که نه تنها خواستند تبلیغ ویزیبل داست را بکنند که برای اینکار شما را از الکل هم ترسانده اند .. من اصلا کاری ندارم که الکل خوب است یا بد و می توان حدس زد که محصول ویزیبل داست خوب است... اما اینکه فقط با همین سه پست آمده به این انجمن و رفته هست فقط قصد تبلیغ صرف هست . . . کاش مدیریت این صفحه روش مناسب و تجربه شده رو تو همون پست اول میذاشتند تا اینقدر وقت کاربران هدر نره و به تناقض نرسند

و البته کاربر
    expose
    در پست 84 فرموده اند که با استفاده از متانول میشه سنسور رو تمیز کرد و کاملا توضیح داده اند

کاش این فرهنگ تو ایرانی ها جا بیفته که واقعا راهنمایی کنیم و قصد تخریب یا تبلیغ چیزی رو نداشته باشیم اونم اینکه یه اکانت جدید بسازیم چند پست بزنیم ملت رو گیج کنیم و بعد خداحافظ

من نتیجه بگیرم خبر میدم. و داستان همچنان ادامه دارد
    Dariush Chegini، MohammadH، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 21 از 28 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... آخرینآخرین