صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree2تشکر

موضوع: راهنمايي

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

هيستوگرام لايو يعني شما موقع عكاسي هيستوگرام داريد!
    نه اصلا شوخي نبود!
    چون اگر لايو نباشه و بعد از گرفتن عكس هيستوگرام داشته باشيد فقط ميتونيد از اشتباهات نورسنجيتون درس بگيريد براي شاتهاي بعد. اما با لايو هيستوگرام همون موقع ميتونيد نورسنجيتون را تنظيم كنيد بخصوص اين موضوع براي SLR-like ها و بخصوص براي Raw Capturing بسيار لازم و حياتي است.
    در مورد طرز استفاده از هيستوگرام در عكاسي ديجيتال به اين مطالب مراجعه نماييد:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000350.php
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000360.php
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000365.php
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/001351.php
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/001355.php
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا فرهاد آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض 20 دي يا 300 دي

با سلام خدمت اعضاء و صاحب نظران محترم . اگر شما پول خريد canon 20D رو داشتيد اما چون نمي خواستيد به صورت حرفه اي عكاسي كنيد فقط صرفا" علاقه مند به عكسبرداري از طبيعت . پرندگان ويا حشرات هستيد با وجودي كه دوربين پايينتري مثل 300دي هم وجود دارد كدام رو براي خريد انتخاب مي كرديد ويا بهتر نيست كه شما 300دي رو بگيريد ودر عوض لنزهاي فوق العاده عالي رو ضميمه آن كنيد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام:
    اگر فقط برای این موارد که گفتید دوربین رو می خواهید انتخاب کنید 20D براتون خیلی زیاده اگر می خواهید آماتور کار کنید من اصلا SLR بهتون توصیه نمیکنم به نظر من pro1 بهترین انتخاب هستش.300D هم اگه بخرید برای اینکه از عکسهاتون لذت ببرید باید حداقل 1 تومان بابت لنز هزینه کنید
    در مرد عکسهایی که من گرفتم با 300D اینجارو ببینید:
    http://nima.fotopages.com/?&page=3

صفحات 1و2و3و4 رو من با 300D گرفتم.البته تمام این عکسهارو با لنز نرمال گرفتم.
    ----------------------------------------------------------------------------------------

CANON EOS 300D
    http://nima.fotopages.com
    Shamim تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    73

پیش فرض عكسهاي نيما

سلام. عكسهايت راديدم بسيار عالي با توجه به سبك عكاسي شما ميتوان فهميدذوق وسليقه شما چگونست لطفا" اگر امكان داردبرايم بنويسيد از چه سالي عكاسي را شروع كرديد . من درسال 1361 يك دوربين ياشيكا mg1 داشتم كه همان وقت با اون دوربين عكسهاي خوبي ميگرفتم البته به نظر خودم . سال 1364 هنگا م سربازي چون در مناطق جنگي خدمت ميكردم و علاقه زيادي به عكاسي داشتم با حقوق سربازي يك mamya ZE2 قسطي خريدم ودر آن زمان از هر موضوعي در جبهه عكسهاي زيادي ميگرفتم وهنگامي كه به مرخصي ميآمدم آن عكسها را روي تابلوهاي مسجد محل ميگذاشتم كه هنوز آن عكسها موجود است به هر حال ياد آن روزها به خير بعد از آن درسال 1380 nikon F80 خريدم كه تا چندي پيش آن را داشتم كه متاسفانه به هواي خريد دوربين ديجيتال با قيمت بسيار ارزان آن را فروختم حالا مي خواهم با آگاهي زياد يك دوربين ديجيتال خوب ومناسب خودم بگيرم وحسني را كه اين انجمن دارد اعضاء محترم آن كه بصورت علمي وتجربي با مساءل خريد دوربين و يا ملزومات عكاسي كه سايرين با آن دارند , برخورد, ويا تجربياتشان را در اختيار ديگران قرار ميدهند كه جاي تشكر وقدر داني بسياردارد...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوربین های دیجیتال همانگونه که دوستان گفتند به مرحله قابل قبولی از کیفیت رسیده اند و اگر دوربین مناسب با نیاز خود را بخرید سالها می توانید از آن استفاده کنید مگر اینکه نقصی پیدا کند یا نیاز شما تغییر کند و بالاتر از آنی شود که اکنون هست. به عنوان مثال دوستانی که دوربین های شش مگا پیکسلی مانند کانن 10 D یا D 300 خریده اند فکر نمی کنم انگیزه لازم برای خرید دوربین هشت مگا پیکسلیِ کانن D 20ِِ را داشته باشند.
    اگر شما می خواستید عکس های خانوادگی بگیرید دوربین های کامپکت و در بهترین حالت شبه انعکاسی ها یی مانند کانن پرو 1 برایتان مناسب بود. درست است که شما عکاس حرفه ای نمی خواهید باشید اما دوربین آنالوگ همراه با لنزهایی که داشته اید نشان می دهد که نیاز شما بیشتر از شبه انعکاسی ها خواهد بود.
    به نظر من دوربین هایی مانند کاننِD 20 وD 300 یا نیکون D70 دوربین آماتور هستند و برای نیاز کسانی است که عکاس حرفه ای نیستند اما همان کیفیت را در دوربینی ارزانتر می خواهند داشته باشند و به صورت جدی علاقمند به عکاسی هستند. فکر نمی کنم در جایی حتی کاننD 20 به عنوان دوربین حرفه ای مطرح شده باشد. شاید حرفه ای ها برای صرفه جویی در هزینه دوربین دوم(backup) خود راD 20 انتخاب کنند.
    با توجه به دوربین قبلی شما و مقدار بودجه ای که برای خرید دوربین در نظر گرفته اید فکر می کنم نیکون D70 دوربین مناسبی برایتان باشد.
    yashar
    Canon 20D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوربین های دیجیتال ،همانگونه که دوستان اشاره کرده اند، به مرحله قابل قبولی از کیفیت رسیده اند و اگر دوربین مناسب با نیاز خود را بخرید سالها می توانید از آن استفاده کنید مگر اینکه نقصی پیدا کند یا نیاز شما تغییر کند و بالاتر از آنی شود که اکنون هست. به عنوان مثال دوستانی که دوربین های شش مگا پیکسلی مانند کانن10D یا 300D خریده اند فکر نمی کنم انگیزه لازم برای خرید دوربین هشت مگا پیکسلیِ کانن20D را داشته باشند.
    اگر شما می خواستید عکس های خانوادگی بگیرید، دوربین های کامپکت و در بهترین حالت شبه انعکاسی ها یی مانند کانن پرو 1 برایتان مناسب بود.هر چند که شما عکاس حرفه ای نمی خواهید باشید اما دوربین آنالوگ همراه با لنزهایی که داشته اید نشان می دهد که نیاز شما بیشتر از شبه انعکاسی ها بوده است.
    به نظر من دوربین هایی مانند کانن 20D و 300D یا نیکون D70 دوربین هاي آماتور هستند و برای نیاز کسانی است که عکاس حرفه ای نیستند اما به صورت جدی علاقمند به عکاسی هستند و نزدیک به همان کیفیت دوربین های حرفه ای مانند Canon EOS-1Ds را در دوربینی ارزانتر می خواهند داشته باشند . فکر نمی کنم در جایی دوربین های کانن 300D ، نیکون D70 و يا حتی کانن 20D به عنوان دوربین حرفه ای مطرح شده باشد. شاید فقط تعدادي از حرفه ای ها برای صرفه جویی در هزینه، دوربین دوم(backup) خود را 20D انتخاب کنند.
    با توجه به دوربین قبلی شما و مقدار بودجه ای که برای خرید دوربین در نظر گرفته اید فکر می کنم نیکون D70 دوربین مناسبی برایتان باشد.
    yashar
    Canon 20D

تشکر کرده
    73

با تشكر از اظهارات خوب ياشار عزيز وسلام خدمت صاحب نظران محترم . مي خواستم بدانم فرق بين عكاس حرفه اي وآماتور در چيست ؟ آيا عكاس حرفه اي همان است كه براي تامين معاش اين كار را ميكند ودر اين ميان بخاطر كسب درآمد بيشتر مجبور است كه وسايل خوب تهيه واز آنها استفاده كند و در اين ميان تجربه اي هم كسب ميكند ويا كسيست كه از روي علاقه و عشق وسايل عكاسي را تهيه ميكند وبا زحمت وصرف وقت بسيار با همه وجود واحساس در خلق يك عكس از جان خود مايه مي گذارد . چرا وقتي او ميگويد من عاشق عكس گرفتن از پروانه هام به او مي گويند آماتور ! وكسي كه مثلا" در آ تليه عكس ميگيرد به او مي گويند حرفه اي ! ( قصد جسارت به آتليه داران محترم را ندارم فقط مم باب مثال عرض كردم ) آيا مگر نتيجه كيفي وفني يك عكس وبا بهترين حالت انتقال احساس سوژه به بيننده حرفه اي و آماتور بودن را مشخص نمي كند ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

به نظر من عکس حرفه ای و آماتور نداریم بلکه عکاس حرفه ای و آماتور داریم. در مورد خوبی و بدی و نقاط قوت و ضعف یک عکس می توان صحبت کرد نه درحرفه ای یا آماتور بودن آن . به طور کلی آماتور به کسی می گویند که کاری را از روی ذوق و علاقه انجام می دهد. حرفه ای هم به کسی می گویند که کاری را پیشه و حرفه خود می سازد و به زبان ساده تر از طریق آن نان می خورد .عکس خوب گرفتن ربطی به حرفه ای یا آماتور بودن ندارد .نه آماتور بودن باعث افتخار یا شرمساری است نه حرفه ای بودن. این وسط تفاوتی که وجود دارد این است که از یک حرفه ای بیشتر از یک آماتور انتظار می رود چرا که فرصت بیشتری برای انجام کار خود دارد و اشتباه و خطا در کارش کمتر قابل قبول وجبران است. یک حرفه ای به خاطر حجم کار زیاد ،موقعیت ها و نیازهای متنوع و شرایط کاری که دارد به وسایل با دوام تر و پیشرفته تری نیاز دارد واز طرف دیگر به دلیل درآمدی که از این راه بدست می آورد می تواند این وسایل بادوام ، پیشرفته و بالطبع گرانتر را راحت تر تهیه کند.وقتی می گوییم آماتور منظورمان بی تجربه یا تازه کار بودن نیست بلکه منظور این است که شخص فقط از روی عشق و علاقه اینکار را انجام می دهد(متاسفانه این روزها به چیزی که کمتر از همه می توانیم برسیم همین علاقه مان است). دوربین آماتور یعنی دوربینی که مناسب فرد آماتور است و دوربین حرفه ای یعنی دوربینی که مناسب حرفه ای ها ست. یک آماتور می تواند دوربین حرفه ای بخرد و یک حرفه ای می تواند دوربین آماتور بخرد اما امکان دارد اولی هزینه بیجا کرده باشد و دومی به زودی مجبور شود دوربین دیگری بخرد. همه چیز به شرایط خود فرد بستگی دارد.
    اما خیلی کم پیش می آید که یک آماتور در شرایطی قرار بگیرد که نیاز به خریدEOS 1Ds mark II پیدا بکند و یا یک حرفه ای کارش با 300D راه بیافتد
    yashar
    Canon 20D

تشکر کرده
    73

سلام و عرض احترام خدمت اساتيد عزيز وارجمند. پس از بررسي و راهنمايي هاي ارزشمند شما تصميم گرفتم دوربين canon 300D with lenses . EF-S 17 - 85MM f4 -5.6 IS USM and EF 70-300mm f 4.5-5.6 DO IS USM را بگيرم دوربين را 8900000 ريال و لنز 17- 85 را 6100000 ريال ولنز 70-300 را 5700000 ريال را بگيرم يعني مجموعا" 20700000 ريال كه البته به نظر خودم pack عالي خواهد شد حال مسئله اينجاست كه فروشگاه تجهيزات حرفه اي شپش توي كلاه ما انداخت گفت لنزهاي سري وايد كنون بعضي مواقع مشكل ايجاد ميكند به اين معني كه كيفيت عكس كاهش پيدا ميكند وديگر اينكه ميگفت حتما" آنها را امتحان كن سئوال اينجاست كه آخر كدام فروشگاهي وجود دارد كه دوربين و لنزهايي كه هر كدامش يك جايي تهيه شده دست من دهد و الي آخر... و ديگر اينكه به نظر شما اين pack كه من انتخاب كردم براي كار من خوب است ؟ شما تجربه اي با اين لنزها داريد گفته تجهيزات حرفه اي صحيح است يا خير . لطفا" مرا راهنمايي كنيد متشكرم . البته سراغ نيكون رفتم ديدم لنزي كه مورد نظر من است قيمتش 13300000 ريال ميشود يعني لنز 80--400mm f 4.5-5.6 D ED AF VR ZOOM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

دوست عزيز سلام
    من تجربه كار با اين لنز ها را ندارم و اصولا پول خريد اين لنز ها را هم ندارم :)
    اما تجربه خودم رو در مورد فروشگاه تجهيزات حرفه اي مي گم.
    من رفتم به اين فروشگاه تا لنز اضافي براي دوربين s1is canon قیمت کنم
    ولی این فروشگاه نداشت.
    وقتی سوال پیچش کردم که مگه شما نمایندگی نیستین
    اول گفت که این چیزها مشتری نداره
    بعد هم گفت اصولا این لنزها بدرد نمی خوره چون کیفیت عکس رو میاره پایین
    البته شاید راست می گفت چون من که عکس با این لنزها رو ندیدم که قضاوت کنم
    ولی بهتره شما هم ازشون بپرسی ببینی این لنز واید رو داره یا نه

اما گذشته از این حرف ها مسلما لنز واید (اگر از 25 بیاد پایین تر) معمولا گوشه های عکس رو انحنا های بدی میده که شاید منظور فروشنده هم همین بوده باشه

برای دیدن نمونه عکس ها به این لینک مراجعه کن
    ضمنا این سایت لنزهای مختلف رو با مدل دوربین ها چک میکنه و بهترین رو معرفی می کنه که فوق العاده است

www.lensmateonline.com
    سعيد متعبد
    آنالوگ: canon AE1
    normal lens 50mm & wide lens 28mm
    دیجیتال: Canon S1IS
    http://saeedmoteabbed.blogspot.com

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین