صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree2تشکر

موضوع: راهنمايي

كاربر آشنا فرهاد آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض راهنمايي

اول از همه سلام خدمت مدير محترم انجمن سپس كليه اعضا عزيز و ارجمند. اين اولين نامه اي است كه براي سايت عكاسي مينويسم وقتي براي اولين بار سايت را ديدم بسيار خوشحال شدم :: گفتم اوه ه ه ه عجب سايت باحالي خدا خيرشان بدهد . عرضم به حضورتون من يك دوربين اف 80 نيكون با لنز 28-80 و 70-210 داشتم كه ان را بخاطر اينكه اين روزها همش حرف ديجيتال و پيكسل ورزولوشن است با قيمت بسيار پايين فروختم :( حالا كه ميخوام وارد دنياي دوربينهاي ديجيتال بشم گيج گيج شدم من علاقه مند عكاسي از طبيعت حشرات وپرندگان هستم دوربيني ميخواهم كه هم سرعت فوكوس بالايي داشته باشه شارپنس بالا وعكسهاي خوش رنگي هم بگيره رنج قيمت حول و حوش يه تومن اي شايد يه كيس باحال پيدا بشه صد يا دويست تومن ميتونم ببرمش بالا ايا به عقيده شما صاحب نظران محترم SLR D بهتر است يا cmpact لطفا" مرا كاملا" راهنمايي بفرماييد

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام...
    اول اينكه گمان ميكنم شديدا اشتباه كردي!‌كه دوربين و لنزهات رو فروختي! اونم دوربين خوبي مثل F80 - و اينكه ميتونستي الان با خريد يه دي 70 نيكون از لنزهات هم استفاده كني.
    اما دوربين ديجيتال براي شما.
    اول بايد بين SLR و SLR LIKE تكليف خودتون رو مشخص كنيد.
    خريد SLR هزينه هاي بسياري رو براي شما در كوتاه يا دراز مدت تحميل ميكنه. ولي در هر شاخه عكاسي ميتوانيد عكسهاي حرفه اي بگيريد(اما به تجهيزات خاص اون هم نياز داريد!‌ و هزينه هاش رو بايد بپردازيد.)
    اما SLR Like ها اصولا همه كار براي شما ميكنند.
    بسته به انتخاب شما تله 200mm تا 350mm براي شما در درسترس هست و عموما ماكروهاي زيبايي هم ميگيرند كه هركدام از اينها در SLR كلي هزينه دربر دارد.
    پس عكاسي پرنده ها و حشرات به نوعي با اين دوربين ها امكان پذير است. اما؟
    شما ابزار حرفه اي اين كار رو نداريد. پس در مورد سرعت فوكوس اطمينان بالايي نداشته باشيد و بقيه موارد دقت كنيد كه مثلا عكاسي از پرندگان اصولا نياز به دوربين و لنزي بيشتر از 4 كيلو و تك پايه و ... دارد!(كيلويي حساب كردم! كاملا حرفه اي!) كه تحمل شرايط سخت كاري رو داشته باشد. تله قوي با ديافراگم پايين- لرزه گير - فوكوس سريع و دوربين SLR كه به راحتي بتوانيد با ايزو هاي بالا عكس هاي كم نويز تهيه كنيد و و و )
    پس ؟
    دوربين همه كاره ميخواهيد ؟ يا دوربين حرفه اي كه بتوانيد با اون همه كار بكنيد و به تدريج براي اون هزينه كنيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    73

آرش جان سلام . ممنو نم از بذل توجه شما فكر نمي كردم اينقدر سريع شما جواب مرا بدهيد. اين نهايت محبت شما را ميرساند . به شما كه عرض كنم من عكاسي را به صورت خيلي حرفه اي نمي خوام انجام بدم اما از انجايي كه علاقه زيادي به اين كار دارم دوست دارم دوربين خوبي داشته باشم از زماني كه دوربينهاي ديجيتال و كارهاي گرافيكي مربوط به ان در همه جاي دنيا رايج شد در حرفه عكاسي خط جديدي بوجود آ مد كه ان خودش علاقه مندان بسياري را به سمت خودش كشاند شايد وقتي كه شما در تاريكخانه عكستان را ظاهر ميكرديد اوج لذت رامي برديد وامروزه عكاس با كار كردن روي عكس در محيط فتو شاپ به همان اندازه .خلاصه بگذريم شما فكر ميكنيد pro 1 ميتواند جوابگوي من باشد يعني آيا اين دوربين فوكوس بسيار سريع دارد ؟يا وقتي كه آن را روي manual مي گذارم زوم 200 mm را به من ميدهد يكي از دوستان كه G5 داشته ميگفت وقتي دوربين را روي دستي ميگذاري زوم 140mm را به تو نميدهد .وبعد اينكه آيا درشرايط مساوي با 8مگا پيكسل pro 1 و 8 مگاپيكسل 20 دي وقتي عكسي ميگيري آيا هر دو عكس يك كيفيت را دارند؟ اين روزها مي گويند بخصوص فروشگاههاي عكاسي وقتي يك دوربين ديجيتال مي خري بايد حد اكثر يك يا دو سال بعد آ ن را عوض كني سوءال من اين است آيا وقتي شما مثلا" يك d70 nikon با يكي دو تا لنز خوب مي خري و عكسهاي فوق العاده اي با آن ميگيري ديگه چرا بخوايم اونو سالي يا دو سالي عوض كنيم؟ دوستان عزيز علاقه مند هم كه متن اين نامه را ميخوانند با نظرات خوبشان مرا راهنمايي كنند تا اين خود زمينه اشناييهاي بعدي ما باشد... امضاء , فعلا" بدون دوربين !

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اول در مورد Pro 1
    من با این دوربین کار نکردم و در مورد سرعت فوکوس اون نمیتونم نظر دقیقی بدم.
    + اینکه باید توجه داشته باشیم مقیاس سرعت کجاست؟
    عوامل زیادی وجود داره که دوربین های غیر SLR در مواقعي روي اعصاب با رنده سرسره بازي ميكنند. چون دير عمل ميكنند.تايم آماده شدن براي عكاسي تاخير LCD بعد از عكاسي - سرعت كم فوكوس- در دسترس نبودن تنظيمها و ...
    من اصولا شبه انعكاسي ها رو ترك كردم براي همين نميتونم دقيق در مورد اونا نظر بدم . ممكنه اين موارد در پرو 1 يا ديگر 8 مگاپيكسلي ها كه دوربين هاي جديدي هستند رفع شده باشه يا به حداقل رسيده باشه. در هر حال شبه انعكاسي ها در جاهايي هم بهتر و راحت تر از انعكاسي ها عمل مي‌كنند.
    اميدوارم آقاي شهبازي يا آقاي روشن كه اطلاعات كاملا دقيقي از اين رده دوربين ها دارند پاسخ سوال شما و معايبي رو كه مطرح كردم بدن كه بدونيم وضعيت در حال حاضر چگونه است.

اما اين سوال كه هنگامي كه دوربين روي مد دستي هست 140 مم ميشه رو من متوجه نميشم.
    چه فرقي ميكنه ؟ اصلا چه ربطي داره؟ اصولا همچين چيزي نيست.
    اما تفاوت كيفيت پرو 1 و 20 دي.
    اگه درست يادم باشه يه تست توي دوربين ديجيتال بود كه پرو 1 رو با مارك 2 كنون مقايسه كرده بود. پرو 1 اشكالاتي داشت ولي اين اشكالات اصولا خيلي مهم نبود و نيست.
    ولي كيفيت فقط عكاسي در نور آفتاب با ايسو 100 نيست . در شرايط مختلف نوري بايد دوربين ها رو سنجيد كه در شرايط غير متعارف 20 دي يا مارك 2 حرفهاي بسياري براي گفتن دارند.
    و ديگه اينكه بحث لنز بوجود مياد كه جزيي از كيفيت و شرايط عكاسي شماست.

اما در مورد تعويض دوربين هاي ديجيتال
    چند تا نكته. اينكه به گمان من در حال حاضر تكنولوژي عكاسي ديجيتال به بلوغ رسيده .
    دوربين ديجيتال 4 سال پيش با دوربين ديجيتال 2 سال پيش قابل مقايسه نبود.
    تفاوت ها جوري بود كه دوربين 4 سال پيش غير قابل تحمل ميشد.
    ولي دوربين حال با دوربين 2 سال ديگه تفاوت انقلابي نخواهد كرد(اينگونه گمان ميكنم.) كمي كيفيت ها و مگاپيكسلها بالاتر ميره. لرزه گير عمومي تر ميشه ... كه خيلي از اين موارد مورد نياز شما نيست.

مثلا 707 سوني يا 602 فوجي (كه دوسال يا بيشتر عمر دارن.)در رده شبه انعكاسي ها رو اگه الان داشته باشيد ميتونيد خيلي عالي عكاسي كنيد و از عكس هاتون لذت ببريد. يا اگر پرو 1 بخريد دو سال ديگه مطمينا مشكلي از لحاظ كيفيت نداريد و شايد هوس دوربين جديد تر كرده باشيد!
    اما عموما چون دوربين هاي عكاسي ديجيتال زياد استفاده ميشن و وسايل جذابي هستن(بيشتر از دوربين هاي خانگي هنديكم يا حتي دوربين هاي عكاسي نگاتيوي چون هزينه بر بودن)
    احتمال بروز خرابي توي اونا بيشتر ميشه و با توجه به ساختار ظريفي كه دارن تعويض اونا اتفاق نا مباركي نيست.
    و وقتي شما يه SLR خوب داشته باشيد اصولا ديگه عوضش نمي‌كنيد!(مگر بحث اصطحلاك)
    من عمرا S2 خودم رو بفروشم. اگر خداي نكرده بانكي چيزي هديه بهم داد يه بدنه جديد تر ميخرم ولي دوربين نميفروشم!

ختم كلام در عكاسي ابزار مقوله خيلي مهمي هست ولي مهم ترين مساله خود عكاسه كه چجوري از ابزار دستش ميتونه بهترين استفاده رو بكنه.

عكس پوستر رو با فوجي 602 حدود دوسال پيش گرفته بودم بدون هدف حرفه اي و چند ماه پيش بيلبورد شد با سايزي كه ميبينيد و ميتونيد اندازه رو با خود مدل مقايسه كنيد.
    602 فوجي 3 مگاپيكسل افكتيو ميباشد.
    .

آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اول يك مساله رو بايد روشن كنيد: SLR يا SLR-like !
    اين موضوع مهم است ولي چندان ساده نيست. بعبارت بهتر انتخاب نه تنها بستگي به نيازهاي شما و بودجه ( حال و آينده) شما دارد بلكه گاه با در نظر گرفتن تمام اين جوانب نيز انتخاب آسان نخواهد شد! چرا كه اين دو سري دوربين دو سري مختلف نيازهاي عكاسي را پوشش ميدهند و نميتوان با انتخاب يكي به تمام نيازهايتان دست يابيد. بهمين علت بسياري( البته در ديار خارجه) از تركيب دو دوربين SLR+SLR-Like استفاده ميكنند كاري كه در اين كشور شايد براي بسياري از افراد توجيه اقتصادي نداشته باشد.
    دوربين كانن پرو وان در رده دوربينهاي 8 مگاپيكسلي دوربين خوبي محسوب ميشود( اندازه كوچك+ پردازشگر خوب+ لنز خوب+ كيفيت تصوير خوب) اما دو مساله وجود دارد : يكي مقايسه ان با ساير 8 مگاپيكسليها( سوني 828 / مينولتا آ2 و آ200 /نيكون 8700 و 8800 / المپوس 8080 /) است. در اين مقايسه شايد كانن رتبه اول را نداشته باشد! بخصوص دو دوربين مينولتا آ2 و همچنين دوربين جديد نيكون 8800 دوربينهايي هستند كه در بسياري از جوانب برتري دارند اما بايد بخاطر داشت كه ايندو از كانن گرانتر نيز هستند.براي مقايسه جزييات به اين نوشته مراجعه نماييد:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000755.php
    مهمترين معايب دوربين پرو وان نداشتن هيستوگرام لايو/ مختصري Vignetting درديافهاي باز/ سرعت شروع به كار كم است . در مورد سرعت فوكوس آن برخي گله مند هستند اما من در بررسيهاي سايتهاي معتبر چيزي در اينباره نديدم
    مساله دوم مقايسه آن با 20 دي است. اينجا ديگر فاكتورهاي( بودجه+ نياز شما) بشدت اهميت دارند. در هيچ زمينه اي( از لحاظ كيفيت تصوير/ دقت/ سرعت عكاسي/ سرعت واكنش دوربين/ ميزان نويز در ايزوهاي بالاتر از حتي 400 ! / امكان استفاده با لنزهاي مورد نياز/ و ....) پرو وان نميتواند به پاي 20 دي برسد. پس چرا پرو وان؟
    پرو وان براي كسي خوب است كه نميخواهد در شرايط غير طبيعي( نور كم و....) عكاسي كند/ ميخواهد كل دوربين و لنز و.. همگي در جيبش جا شود/ حوصله صداي شاتر را ندارد/ ميخواهد عكسهاي با دقت 8 مگاپيكسل بگيرد ولي قيمت كمتر از 20 دي بدهد/ نميخواهد با مشكل كثيف شدن سي سي دي روبرو شود/ اصلا بودجه اي براي لنز ندارد/
    بهمين علل است كه اين دوربين نيز فروش خوبي در سراسر جهان دارد و قيمتش نيز چندان كمتر از دوربينهاي SLR ي چون 300 دي كانن نيست( فكر كنم تقريبا هم قيمت هستند)
    اگر واقعا با در نظر گرفتن همه مطالب بخواهيد دوربين SLR بخريد ولي كمتر قيمت 20 دي هزينه كنيد دوربينهاي 300 دي كانن و دي 70 را حتما در نظر داشته باشيد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام:
    البته توضیحات کامل را دوستان دادن اما من چون با pro1 یه مقدار کار کردم الان هم 300D که یک دوربین slr هست دو نکته را بهتون بگم:
    1-در مورد سرعت فوکوس باید بگم که سرعت فوکوس pro1 چندان دلچسب نیست یکمقدار بهتر از G5 هستش.اما فوکوس 300D فوق العاده بالاست.
    2-یک چیز دیگه هم noise هستش که pro 1 یک دوربین پر نویزی هست درست مثل G5 اما 300D و بقیه دوربینهای slr خیلی کم نویز هستن حتی در iso های خیلی بالا.
    به نظر من هم کسی که slr داره دوربینشو دیگه دائم نیاز نیست عوض کنه پولی را که قراره ضرر بده این وسط را میده بابت خرید لنز.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Canon EOS 300D

http://nima.fotopages.com
    Shamim تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    73

پیش فرض درخواست عكس

نيما جان سلام. متشكرم از راهنمايي بسيار مفيد شما .تا اندازه زيادي فكر مرا به سمت خريد SLR Dمعطوف كرديد . مي توانيد محبت كنيد واگر عكسي از پرندگان و يا حشرات كه با 300 دي گرفته شده براي من ارسال كنيد ؟ پيشاپيش از محبت شما سپاسگذارم. امضاء بدون دوربين .

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

انواع عكسهاي گرفته شده با 300 دي را اينجا ببينيد:
    http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d

خوبي اين سايت اين است كه بيشتر عكسها توسط افراد غير حرفه اي گرفته شده و بنابر اين تا حدود زيادي مي توان در مورد كيفيت دوربين قضاوت كرد. البته در هر عكس به نوع لنز مورد استفاده توجه نماييد. چون دراين دوربين ها لنز يك پارامتر بسيار مهم در كيفيت است و بدنه دوربين بعد از آن قرار دارد.

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام...
    جا دارد از آرش خان عزيز، جناب آقاي روشن، مدير محترم انجمن و ساير دوستاني كه در اينجا راهنمايي هاي كامل و ارزنده اي در خصوص پرسش هاي افراد آماتور ارائه مي فرمايند و بسيار غنيمت است ، صميمانه تشكر و قدرداني كنيم.

تشکر کرده
    73

پیش فرض هيستوگرام

اساسا" هيستوگرام لايو چه ويژگيهايي رو داره وديگر اينكه براي عكاس چه امكاناتي رو فراهم ميكند؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین