صفحه 82 از 83 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

واقعا آدم دیوانه میشه!

افرنگ و سایت های مشابه با کوچک ترین افزایش ارز، قیمت هارو نجومی بالا میبرند ولی موقع پایین آوردن قطره چکونی!
    پول 5D IV رو باید بدیم به 6D II
    من یادمه دو سه ماه پیش بود حدودا 5D IV حدود ۱۶ تومن بود.
    برخی لنز ها افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت داشتند! مثل 85mm 1.8 usm

خدا به دادمون برسه
    47amir و reza1984 تشکر می‌کنند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    واقعا آدم دیوانه میشه!

افرنگ و سایت های مشابه با کوچک ترین افزایش ارز، قیمت هارو نجومی بالا میبرند ولی موقع پایین آوردن قطره چکونی!
    پول 5D IV رو باید بدیم به 6D II
    من یادمه دو سه ماه پیش بود حدودا 5D IV حدود ۱۶ تومن بود.
    برخی لنز ها افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت داشتند! مثل 85mm 1.8 usm

خدا به دادمون برسه

این سایت ها کالا هایشان را با ارز 3.800 خریده اند و اگر به همان قیمت 4.200 بفروشند سود می برند ولی به بیماری حرص و طمع دچار هستند ، دیجی کالا را یادتان هست چه فروشگاه کاملی بود در آن زمان خیلی ها می گفتند این سایت بزودی تبدیل به یک آمازون نسخه ایرانی میشود ولی به همین راه کج رفت و اینروز ها تبدیل به انبار ضایعات شده است از خودش چیزی ندارد و کالاهای دیگر فروشگاه ها را میفروشد ، افرنگ و دیگران هم به همین سرنوشت دچار میشوند.

مردم ایران صبورند ولی خیانت رو از یاد نمی برند.
    Fereidoon، M.Nouri، kiavash و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوستان فروشگاهی هست هنوز انسانیت داشته باشه و اجناس اشو با همون قیمت قدیم که خریده بفروشه ؟
    الان دیگه همه دارند از آب گل آلود ماهی می گیرند.
    لنز هایی که حتی با دلار 3800 هم کسی توان خرید اشو نداشت الان دارند با دلار 10 تومن میفروشند !
    متاسفانه از شانس بد من , لنز از دستم افتاد و شکست . و الان با این قیمت ها ....
    اگه فروشگاهی هست که هنوز انسانیتی درش باقی مونده در پیام خصوصی بهم معرفی کنید. ممنون
    لنز : nikkor 70-200 f2.8
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkkk نمایش پست ها
    دوستان فروشگاهی هست هنوز انسانیت داشته باشه و اجناس اشو با همون قیمت قدیم که خریده بفروشه ؟
    الان دیگه همه دارند از آب گل آلود ماهی می گیرند.
    لنز هایی که حتی با دلار 3800 هم کسی توان خرید اشو نداشت الان دارند با دلار 10 تومن میفروشند !
    متاسفانه از شانس بد من , لنز از دستم افتاد و شکست . و الان با این قیمت ها ....
    اگه فروشگاهی هست که هنوز انسانیتی درش باقی مونده در پیام خصوصی بهم معرفی کنید. ممنون
    لنز : nikkor 70-200 f2.8
    داداش توایران دنبالش نباش.اگه کسی هم انسانیت داشته باشه اینجا، مجبوووووره همرنگ جماعت بشه! چون واقعا نمیتونه زندگی کنه! توصیه میکنم بجای این حرفا سریعترپولی جورکنی وتا دلار نشده۱۶ تومن خریدکنید. بنده همان روزی که این سایتهای معروف برای خریدم اون شکل برخوردکردند کل باب همایون رو هم گشتم وقیمتها حتی در پیش پاافتاده ترین لنزها هم یکسان شده بود.اینها بابالارفتن یک سنت قیمتشون رو تغییرمیدن.
    کلا مغازه های ما تفاوتی با صرافی نداردگند.میتونید قیمت دلاررا بااینها بدست اورید.
    متاسفانه یکی از بدترین کالاها هم لوازم عکاسی هست که به محض تغییرات دلاری قیمتهاشون بالامیره وگرنه درباره سایرلوازم دیجیتال وزارت ع به این وخامت نیست وفک میکنم دلیلش هم کوچک بودن بازارش باشه
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    داداش توایران دنبالش نباش.اگه کسی هم انسانیت داشته باشه اینجا، مجبوووووره همرنگ جماعت بشه! چون واقعا نمیتونه زندگی کنه! توصیه میکنم بجای این حرفا سریعترپولی جورکنی وتا دلار نشده۱۶ تومن خریدکنید. بنده همان روزی که این سایتهای معروف برای خریدم اون شکل برخوردکردند کل باب همایون رو هم گشتم وقیمتها حتی در پیش پاافتاده ترین لنزها هم یکسان شده بود.اینها بابالارفتن یک سنت قیمتشون رو تغییرمیدن.
    کلا مغازه های ما تفاوتی با صرافی نداردگند.میتونید قیمت دلاررا بااینها بدست اورید.
    متاسفانه یکی از بدترین کالاها هم لوازم عکاسی هست که به محض تغییرات دلاری قیمتهاشون بالامیره وگرنه درباره سایرلوازم دیجیتال وزارت ع به این وخامت نیست وفک میکنم دلیلش هم کوچک بودن بازارش باشه
    واقعا سخته برای لنزی که 8 میلیون خریده بودی 22 میلیون پول بدی
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkkk نمایش پست ها
    واقعا سخته برای لنزی که 8 میلیون خریده بودی 22 میلیون پول بدی
    همان طوری که کیاوش هم اشاره کرد پیش بینی من هم بالا رفتن قیمتهای فعلی در عرض 3-4 ماه آتی است.
    47amir تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    دقیقا همینطور است که میفرمایید. بازار تجهیزات عکاسی از سوی هیچ نهادی مدیریت و کنترل نمیشود. به طوری که یکی از سایت های فروش اینترنتی، در بیانیه ای اعلام کرد که همه محصولات را با نرخ ارزی که خریداری و انبار شده عرضه میکند و افزایش قیمت ها ناشی از فروش رفتن همه کالا ها و واردات جدید با ارز جدید است. اما دم خروس آنجا بیرون زد که کالاهایی که تولید آنها متوقف شده نیز ابتدا ناموجود و سپس سریعا موجود و دچار افزایش قیمت شدند که نشان از اجرای یک نمایش جهت توجیه احتکار و دستبرد به جیب کاربران است.

در لینک زیر مشاهده میکنیم که D810A, D5500 , D3300 طبق ادعای نیکون دیگر تولید نمیشوند:
    https://www.nikon.co.uk/en_GB/produc..._products.page
    kiavash تشکر می‌کند.
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

به هر حال قیمتهای فروشگاه ها از واردکنندگان هم ناشی میشه. اگه نمایندگی معتبر داشته باشن کاسبهای بازار رو هم کنترول میکنن.

اگه به حساب تعصب گذاشته نشه من که یوزر فوجی فیلم هستم واقعا از عملکرد نمایندگی در این دوران لذت بردم. جنس دلار ۴۲۰۰ که اوردن رو تا دونه آخر با قیمت درست فروختن . من که پرسیدم گفتن که شرکت هر باری رو بر مبنای پرداخت خارجی قیمت میزاره .الان هم که بالا بردن (تقریبا دلار ۸تومن) میگن این بر مبنای آخرین پرداختشونه به فوجی.... استراتژی مدیر فروششون هم کلا فاصله گرفتن از بازار سنتی و عرضه مستقیم به مشتریه که به نظر من آینده بازار عکاسی دنیا هم همینه و اکثر کمپانی ها یا جنس رو از فروشگاههای خودشون میفروشن یا آنلاین....
    جالب اینجا که یه بار که فروشگاه فوجی بودم یکی از دوستان سرشناس بازار اومد اونجا و بهشون گفت شماها کار مارو خراب کردین !!!
    امیدوارم اوضاع نماینگی های کانن و نیکن هم یه روزی درست بشه و از رویکرد بازاری (مدل دلارفروشی) فاصله بگیرن .

راستی فوجی گفته فروش آنلاینشون هم به زودی راه میافته .
    Nima Sadigh، kiavash، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    به هر حال قیمتهای فروشگاه ها از واردکنندگان هم ناشی میشه. اگه نمایندگی معتبر داشته باشن کاسبهای بازار رو هم کنترول میکنن.

اگه به حساب تعصب گذاشته نشه من که یوزر فوجی فیلم هستم واقعا از عملکرد نمایندگی در این دوران لذت بردم. جنس دلار ۴۲۰۰ که اوردن رو تا دونه آخر با قیمت درست فروختن . من که پرسیدم گفتن که شرکت هر باری رو بر مبنای پرداخت خارجی قیمت میزاره .الان هم که بالا بردن (تقریبا دلار ۸تومن) میگن این بر مبنای آخرین پرداختشونه به فوجی.... استراتژی مدیر فروششون هم کلا فاصله گرفتن از بازار سنتی و عرضه مستقیم به مشتریه که به نظر من آینده بازار عکاسی دنیا هم همینه و اکثر کمپانی ها یا جنس رو از فروشگاههای خودشون میفروشن یا آنلاین....
    جالب اینجا که یه بار که فروشگاه فوجی بودم یکی از دوستان سرشناس بازار اومد اونجا و بهشون گفت شماها کار مارو خراب کردین !!!
    امیدوارم اوضاع نماینگی های کانن و نیکن هم یه روزی درست بشه و از رویکرد بازاری (مدل دلارفروشی) فاصله بگیرن .

راستی فوجی گفته فروش آنلاینشون هم به زودی راه میافته .
    دقیقا درست میگید همان روزی که سونی روبه قیمت دلارروز خریدم فروشگاه فوجی هنوزداشت اخرین موجودی هاش رو با دلار۴ تومنی میفروخت. دمشون گرم تو این اشفته بازار.
    obsidiyan، 47amir و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

عملکرد فوجی در بازار بعنوان نمایندگی خوب بوده ، زمانی سونی نمایندگی رسمی داشت ولی بعد از مدتی کوتاه قیمت هاش بالا تر از بازار آزاد شد به نوعی میشه گفت دو برابر و فروش رو از دست داد.

مشکل فوجی از نظر من عدم تولید دوربین فول فریم است ، این شرکت همان اشتباه پنتاکس را تکرار میکند. پنتاکس ابتدا دوربین های خوبی با سنسور Aps-c تولید کرد بعد به یکباره به شاخه مدیوم پرید سالها طول کشید تا پنتاکس متوجه شود 35mm بازار بهتری دارد اما زمانی برگشت که دیگر خیلی دیر شده بود و K1 با وجود شایستگی هایش نتوانست در بازار نفس بکشد.

مشکل مدیوم در این نوع شرکت ها اینست که چون تک محصولی هستند مشتری اعتماد نمیکند درسته بدنه ارزان هست اما لنز ها همان قیمت های نجومی را دارند هر زمان فوجی نخواهد به تولید این سری ادامه دهد تکلیف لنز های خریداری شده نا معلوم است تا چند نسل از آن تولید نشود اعتماد بوجود نمیاد. GFX-50s هنوز همان چند لنزی را دارد که هنگام رونمایی در 2016 نشان داده شد ، اگر فروش خوبی داشت در این 2 سال حداقل باید 5 لنز دیگر به آنها اضافه میشد.
    kiavash و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 82 از 83 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 آخرینآخرین