صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59
Like Tree81تشکر

موضوع: Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS

كاربر آشنا A.Rahimi آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز وگرامی
    من به تازگی این لنز رو تهیه کرده ام و روی 7D بستمش.اتفاقا یکی از دوستانم دوربین 550D و یک لنز 18-55 که 100 هزار تومان قیمتش هست رو داره و عکسهامون رو که با هم مقایسه میکردیم تازه متوجه عمق فاجعه شدم و دیدم که عکسهای دوستم خیلی خیلی شارپتر از عکسهای من هستش و کلا ناراحتم.به نظر شما این مشکل ذاتی لنز هست یا شاید لنز خوب فوکوس نمیکنه؟؟؟لنز تا به حال ضربه نخورده و در حدود 600 تومان 2 ماه پیش گرفتم.اگر بخواهیم 7D رو با 550D مقایسه کنیم متوجه میشیم که 7D خیلی بهتره و اینجا فقط بحث لنز میمونه.آیا واقعا چنین مشکلی مربوط به مشکل ذاتی لنز هست؟؟؟؟
    با تشکر

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

18-135 لنز بدی نیست. با درنظر گرفتن جمیع جهات
    پیش از تصمیم‌گیری برای تعویض، فروش یا هر اقدام دیگری یک تست Focus انجام دهید. شاید با Adjust کردن مشکل برطرف شود.

برای تست Focus از چارت‌هایی که در اینترنت موجود هست استفاده کنید. (سرچ کنید)
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

دوستان. من قصد خرید این لنز + یک 550دی رو دارم.
    ولی خب اینجور که معلومه اصلا لنز خوبی نیست و هرکسی که گرفته ناراضی بوده.

من هنوز درست و حسابی این اعداد روی لنزها متوجه نشدم. 18 و 135 دقیقا به چه معناست.

آیا لنز 15-55 خود دوربین ظعیفه؟

مرسی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط SalvlaN نمایش پست ها

من هنوز درست و حسابی این اعداد روی لنزها متوجه نشدم. 18 و 135 دقیقا به چه معناست.

مرسی
    این اعداد محدوده دید لنز را مشخص میکند. این لنز از 18 مم شروع میشود و تا 135 مم زوم میکند. مثلا لنز 18-55 در بازترین حالت زاویه دید 74درجه را دارد و وقتی که تا 55 زوم کنید به زاویه 27 درجه میرسد.
    اگر توان تهیه لنز بهتری را دارید 15-85 با قیمت 700 800 تومن لنز بهتریست. چون محدوده خوبی دارد و کیفیت ساخت، شارپنس و کنتراست عکس بالاتری دارد.
    اما کلا بنظر من لنز بد و خوب نداریم همه لنزها خوب هستند.مگر نیاز شما را برآورده نکنند. شخصا هرچی به تجربه‌ام اضافی مشه کمتر نیاز به خرید تجهیزات گرانتر احساس میکنم. خیلی به کیفیت لنز حساس نباشید.
    کیفیت این لنز هم از نظر اپتیک شبیه لنز کیت (18-55) است. اما کیفیت ساخت بهتری دارد.
    SalvlaN، data و Pooryash تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

نقل قول نوشته اصلی توسط SalvlaN نمایش پست ها

مرسی
    با سلام
    امیدوارم شما این نتایج رو در مد auto دوربین گرفته باشید.
    با توجه به اینکه در مد اتو تمایل دوربین به استفاده از پایینترین دیافراگم لنز و سپس بالا بردن میزان ایزو هستش تا بتونه از سرعت شاتر بالاتر استفاده کنه معمولا در این مد لنز 55-18 در نگاه اول نتیجه بهتری میده و این احساس دست میده که لنز فوق از 135-18 شارپتره ولی مشکل اینجاست که این لنز رو در مد اتو نبایدمقایسه کنید وبهتره در مد های دیگه مقداری دیافراگم را ببندید تا نتایجش درخشان تر بشه.
    اونوقت هستش که راضی تر خواهید بود.
    (البته من این لنز رو در زمانی که کنون 500d داشتم مدت زمانی استفاده کردم و دقیقا متوجه منظور شما هستم)
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

اقا چرا لنز کیت 18-135 رو اینقدر میارید پایین من عکسهای ورزشی فوق العاده ای با این لنز دیدم که در حد دوربینهایی مثل 5d mark2 با لنزهای رده بالا بودند
    Pooryash تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام به همه

دوستان من فکر میکنم که 18-55 از 18-135 کیفیتش بیشتر هست تا انجاییکه مقایسشون کردم . به لینک زیر برای مقایسه لنزهای مختلف سری بزنید.

http://www.the-digital-picture.com/R...mp=3&APIComp=3
    Sina.J تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

دوستان من یه دوربین کنن 1000دی با لنز 18-55 داشتم که از کیفیتش راضی بودم و متاسفانه دوربینم سرقت شد. چند هفته پیش یه 550دی با لنز 18-135 تهیه کردم و حالا کیفیت این دوربین برام رضایت بخش نیست و حتی با مقایسه عکسای این دوربین با دوربین قبلی متوجه پایینتر بودن کیفیت این دوربین از دوربین قبلی میشم. با مطالبی که در مورد این لنز خوندم احساس میکنم مشکل از لنز است. آیا تفاوت کیفیت این لنز واقعا" اینقدر محسوس است؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta_m_s نمایش پست ها
    دوستان من یه دوربین کنن 1000دی با لنز 18-55 داشتم که از کیفیتش راضی بودم و متاسفانه دوربینم سرقت شد. چند هفته پیش یه 550دی با لنز 18-135 تهیه کردم و حالا کیفیت این دوربین برام رضایت بخش نیست و حتی با مقایسه عکسای این دوربین با دوربین قبلی متوجه پایینتر بودن کیفیت این دوربین از دوربین قبلی میشم. با مطالبی که در مورد این لنز خوندم احساس میکنم مشکل از لنز است. آیا تفاوت کیفیت این لنز واقعا" اینقدر محسوس است؟

درود

شایددر این مورد دوستان کنونی باید نظر دهند اما اصل مطلب دیگر ربطی به برند ندارد ،
    جدا از فرق بین 18-135 و 18-55 که اینجا خیلی مهم نیست در واقع اگر شما همان لنز 18-135 را هم روی 1000d تجربه میکردید از مجموعه ای فعلی خروجی بهتری میداشتید !
    درست است که دوربین فعلی دو سال جدید تر از دوربین قبلی است اما خروجی آن در پارامتر های اصلی نظیر عمق رنگ وضعیت نویزی فرقی نکرده است حتی تقریبا دینامیک رنج آن (البته کمتر از یک استاپ دینامیک رنج آن بیشتر شده که همه جا محسوس نیست ) :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/636|0/%28brand%29/Canon/%28appareil2%29/270|0/%28brand2%29/Canon

اما درعوض 8 مگاپیکسل به مگاپیکسل آن اضافه شده است ! و پیکسل ها فشردگی خیلی بیشتری پیدا کرده اند و همین باعث میشود حتی خیلی از لنز های سری L نظیر 24-105 هم روی این 18 مگاپیکسلی ها آن خروجی شارپی که از آن سراغ داریم را نداشته باشند.

معادل همین تجربه را خودم هم با D3000 نیکون داشتم ( که مثل دوربین قبلی شما 10 مگاپیکسلی هست ) حتی با 18-55 لنز کیتش ، کیفیت بهتری در مقایسه با d7000 , d5100 به همراه لنزی مثل 24-70 می دهد !

این مگاپیکسل بیشتر هم فقط زمانی مصرف دارد که بخواهید چاپ در سایز های بزرگتر را داشته باشید اگر نه در حالات عادی وقتی 12 مگاپیکسل برای سایز چاپ 80x60 کافیست و خیلی از ما تجربه سایز چاپی حتی نصف این رو هم نداشته ایم ! پس در واقع هیچگاه اولویت جنس مصرف برای ما مگاپیکسل بیشتر نبوده است ، اما کیفیت بهتر را کسی نیست که همیشه نخواهد.

حال اینها که باز خوب هستند با استفاده از از لنز های بهتر و با پروسس مناسب میتوان به خروجی خوبی رسید ، ( هر چند که با انجام این کارها با دوربین هایی با مگاپیکسل کمتر همواره نتیجه بهتری هم میشود گرفت ! ) اما مشکل انجاست که همچنان خیلی ها رویای مگاپیکسل بیشتر از اینها را در سر دارند آن هم بدون اینکه واقعا بدانند قرار است به چه کارشان بیاید !

موفق باشید

انوش
    fanta_m_s، Hoda Zaeimi، M. Beyrami و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با تشکر از راهنمایی شما. در حال حاضر برای بالاتر بردن شارپنس این مجموعه چی کاری میتونم انجام بدم؟ آیا تعویض لنز کار معقولی هست و نتیجه مطلوبی خواهد داشت؟ و اینکه اگه از رزولوشن پایینتر دوربین استاده کنیم نتیجه بهتر خواهد بود؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

شایددر این مورد دوستان کنونی باید نظر دهند اما اصل مطلب دیگر ربطی به برند ندارد ،
    جدا از فرق بین 18-135 و 18-55 که اینجا خیلی مهم نیست در واقع اگر شما همان لنز 18-135 را هم روی 1000d تجربه میکردید از مجموعه ای فعلی خروجی بهتری میداشتید !
    درست است که دوربین فعلی دو سال جدید تر از دوربین قبلی است اما خروجی آن در پارامتر های اصلی نظیر عمق رنگ وضعیت نویزی فرقی نکرده است حتی تقریبا دینامیک رنج آن (البته کمتر از یک استاپ دینامیک رنج آن بیشتر شده که همه جا محسوس نیست ) :

کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/636|0/%28brand%29/Canon/%28appareil2%29/270|0/%28brand2%29/Canon

اما درعوض 8 مگاپیکسل به مگاپیکسل آن اضافه شده است ! و پیکسل ها فشردگی خیلی بیشتری پیدا کرده اند و همین باعث میشود حتی خیلی از لنز های سری L نظیر 24-105 هم روی این 18 مگاپیکسلی ها آن خروجی شارپی که از آن سراغ داریم را نداشته باشند.

معادل همین تجربه را خودم هم با D3000 نیکون داشتم ( که مثل دوربین قبلی شما 10 مگاپیکسلی هست ) حتی با 18-55 لنز کیتش ، کیفیت بهتری در مقایسه با d7000 , d5100 به همراه لنزی مثل 24-70 می دهد !

این مگاپیکسل بیشتر هم فقط زمانی مصرف دارد که بخواهید چاپ در سایز های بزرگتر را داشته باشید اگر نه در حالات عادی وقتی 12 مگاپیکسل برای سایز چاپ 80x60 کافیست و خیلی از ما تجربه سایز چاپی حتی نصف این رو هم نداشته ایم ! پس در واقع هیچگاه اولویت جنس مصرف برای ما مگاپیکسل بیشتر نبوده است ، اما کیفیت بهتر را کسی نیست که همیشه نخواهد.

حال اینها که باز خوب هستند با استفاده از از لنز های بهتر و با پروسس مناسب میتوان به خروجی خوبی رسید ، ( هر چند که با انجام این کارها با دوربین هایی با مگاپیکسل کمتر همواره نتیجه بهتری هم میشود گرفت ! ) اما مشکل انجاست که همچنان خیلی ها رویای مگاپیکسل بیشتر از اینها را در سر دارند آن هم بدون اینکه واقعا بدانند قرار است به چه کارشان بیاید !

موفق باشید

انوش

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین