صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 85
Like Tree221تشکر

موضوع: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad k نمایش پست ها
    امروز یکی از این لنزها گرفتم از همون جایی که اقایی چنگینی گرفته
    این لنز لرزشگیرش صدای خرش خرش میده، این طبیعیه؟؟؟
    لرزش گیر لنز من صدای ترق ترق بسیار ضعیفی داره که تا الآن که شما به صدای لرزش گیر اشاره کردید اصلاً منوجهش نشده بودم باید محیط ساکت باشه و گوش به لنز نزدیک تا متوجه صدا شد. الآن با 18-55 مقایسه کردم. صدای لرزشگیرش از 18-55 بیشتره. باید امتحان کنم ببینم تاثیری روی صدا در هنگام فیلمبرداریداره یا نه چون برای عکاسی که صدای بسیار ضعیفیه و تاثیری نداره. صدای اتوفوکوس به مراتب بیشتر از اونه.
    ahmad k تشکر می‌کند.

كاربر جديد ahmad k آواتار ها
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش چگینی نمایش پست ها
    لرزش گیر لنز من صدای ترق ترق بسیار ضعیفی داره که تا الآن که شما به صدای لرزش گیر اشاره کردید اصلاً منوجهش نشده بودم باید محیط ساکت باشه و گوش به لنز نزدیک تا متوجه صدا شد. الآن با 18-55 مقایسه کردم. صدای لرزشگیرش از 18-55 بیشتره. باید امتحان کنم ببینم تاثیری روی صدا در هنگام فیلمبرداریداره یا نه چون برای عکاسی که صدای بسیار ضعیفیه و تاثیری نداره. صدای اتوفوکوس به مراتب بیشتر از اونه.
    پس این اشکال محدود به لنز من نیست
    در واقع صدایی که من میشنوم، صدای نویز و کمی صدای خرش خرش هست
    حالا نمیدونم این صدای اضافه، دال بر مشکلی هست یا عملکرد طبیعیه لنز اینجوریه؟؟؟

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad k نمایش پست ها
    پس این اشکال محدود به لنز من نیست
    در واقع صدایی که من میشنوم، صدای نویز و کمی صدای خرش خرش هست
    حالا نمیدونم این صدای اضافه، دال بر مشکلی هست یا عملکرد طبیعیه لنز اینجوریه؟؟؟
    صدای بسیار ضعیفه. البته سیستم لرزشگیر چون با حرکت مکانیکی اجزا لنز انجام میشه قاعدتاًنمی تونه کاملاً بیصدا باشه.
    yaghoobi و ahmad k تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

بنده هم مثه خیلی از دوستان یه لنز 18-55 دارم و توی فکر رنج تله هستم
    پول خرید لنز 70 - 200 و... هم الان ندارم داشته باشم هم الان برای من زوده

اما جدیدا یه چندین روزی با لنز 70 -200 آی اس اف 2.8 هم عکاسی کردم و......
    و قطعا اون لنز با لنز 55- 250 قابل مقایسه نیست اما دیگه برای استفاده شخصی ام لنز مناسبی هست به خصوص قیمت پایینش واقعا چشم گیر هست.

فقط یه مشکل من دارم که بعضا مجبور هستم که با اف 2.8 کار بکنم چون جایی میرم که نور بعضا کم هست در شب و بالاخره اونجا همان لنز 70 -200 رو عکاسی می کنم پس می ماند عکاسی برای خودم توی نور که از لنز تله (همین طور هم واید !!!) خیلی خوشم میاد (یه سوال شاید پرسیدنش جای درستی نباشه اینجا واید ارزون قیمت مثه این وجود داره؟؟!؟!؟)

حالا توصیه دوستان این هست که آی اس 1 یا آی اس 2 رو بگیرم؟
    این لنز ایراد خاصی نداره؟
    اگر دوستان جایی توی شیراز می شناسند ممنون میشم پیام خصوصی بفرمایند که آی اس 2 رو داشته باشه

یه سوال اگر در فیلم برداری روی سه پایه دوربین هم نخواهد حرکت داشته باشه و دوربین فیکس باشه کارایی این لنز چه جوریه؟

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها
    بنده هم مثه خیلی از دوستان یه لنز 18-55 دارم و توی فکر رنج تله هستم
    پول خرید لنز 70 - 200 و... هم الان ندارم داشته باشم هم الان برای من زوده

اما جدیدا یه چندین روزی با لنز 70 -200 آی اس اف 2.8 هم عکاسی کردم و......
    و قطعا اون لنز با لنز 55- 250 قابل مقایسه نیست اما دیگه برای استفاده شخصی ام لنز مناسبی هست به خصوص قیمت پایینش واقعا چشم گیر هست.

فقط یه مشکل من دارم که بعضا مجبور هستم که با اف 2.8 کار بکنم چون جایی میرم که نور بعضا کم هست در شب و بالاخره اونجا همان لنز 70 -200 رو عکاسی می کنم پس می ماند عکاسی برای خودم توی نور که از لنز تله (همین طور هم واید !!!) خیلی خوشم میاد (یه سوال شاید پرسیدنش جای درستی نباشه اینجا واید ارزون قیمت مثه این وجود داره؟؟!؟!؟)

حالا توصیه دوستان این هست که آی اس 1 یا آی اس 2 رو بگیرم؟
    این لنز ایراد خاصی نداره؟
    اگر دوستان جایی توی شیراز می شناسند ممنون میشم پیام خصوصی بفرمایند که آی اس 2 رو داشته باشه

یه سوال اگر در فیلم برداری روی سه پایه دوربین هم نخواهد حرکت داشته باشه و دوربین فیکس باشه کارایی این لنز چه جوریه؟
    این لنز اشکال خاصی نداره. شارپنس و وینیه تینگ معمولی داره (نه خیلی عالی و نه خیلی بد). من IS II دارم و ازش کاملاً راضیم. بایستی متناسب با قیمتش ارزیابیش کرد. USM نداره (با این قیمت انتظار هم نمی شه داشت ). وزن سبک و اندازه جمع و جورش خیلی خوبه. نشان دهنده فاصله فوکوس نداره (قیمت!) و هد لنز در هنگام فوکوس می چرخه (اگه از فیلتر پولاریزه استفاده می کنید مشکل ایجاد خواهد کرد). Review کامل رو می تونین اینجا ببینید (البته برای IS I که با IS II فرق زیادی نداره):
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    توصیه آخرش خیلی جالبه: گفته توصیه میکنه EF 70-200 f/4 L USM لنز بهتریه (و البته قیمتش دقیقاً سه برابر 55-250 هست! و IS هم نداره یعنی بدون سه پایه در حالت تله تقریباً نمیشه عکاسی کرد) EF 70-330 f/4-5.6 USM IS هم لنز بهتریه ولی نه خیلی بهتر (750000 تومان). نهایتاً گفته برای کسی که از 18-55 راضی هست و به لنز تله احتیاج داره مناسبه.
    در خصوص واید متاسفانه در این رنج قیمت هیچ لنزی وجود نداره
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 15 December 2011 در ساعت 13:50
    yaghoobi، masoudfk، djmehdi_67 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش چگینی نمایش پست ها
    این لنز اشکال خاصی نداره. شارپنس و وینیه تینگ معمولی داره (نه خیلی عالی و نه خیلی بد). من IS II دارم و ازش کاملاً راضیم. بایستی متناسب با قیمتش ارزیابیش کرد. USM نداره (با این قیمت انتظار هم نمی شه داشت ). وزن سبک و اندازه جمع و جورش خیلی خوبه. نشان دهنده فاصله فوکوس نداره (قیمت!) و هد لنز در هنگام فوکوس می چرخه (اگه از فیلتر پولاریزه استفاده می کنید مشکل ایجاد خواهد کرد). Review کامل رو می تونین اینجا ببینید (البته برای IS I که با IS II فرق زیادی نداره):
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    توصیه آخرش خیلی جالبه: گفته توصیه میکنه EF 70-200 f/4 L USM لنز بهتریه (و البته قیمتش دقیقاً سه برابر 55-250 هست! و IS هم نداره یعنی بدون سه پایه در حالت تله تقریباً نمیشه عکاسی کرد) EF 70-330 f/4-5.6 USM IS هم لنز بهتریه ولی نه خیلی بهتر (750000 تومان). نهایتاً گفته برای کسی که از 18-55 راضی هست و به لنز تله احتیاج داره مناسبه.
    در خصوص واید متاسفانه در این رنج قیمت هیچ لنزی وجود نداره
    سلام
    معمولا در این رنج فیلتر پلاریزه استفاده ای ندارد ( جز حذف انعکاس عینک و موارد جزئی )
    پس نمیتواند به عنوان ایراد این لنز مطرح شود .
    yaghoobi، masoudfk، Miri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام

نتیجه تست های آزمایشگاهی این لنز توسط سایت DxOMark مشخص شد.

و مقایسه با نسخه قبلی

نتیجه گیری :

With this comparison on a Canon EOS 7D, we see a small advantage for the Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II with a DxOMark score of 8, 2 points more than its predecessor. This difference doesn’t come from the resolution. With a score of 42lp/mm and 44 lp/mm, for the 2 lenses, the sharpness didn’t improve. The distortion and vignetting are also identical.
    But, the transmission of the new version is on average 1/3 stop brighter. And, the chromatic aberrations are better controlled in the corners at 55 mm.

Conclusion

Very little improvements, and no regressions, so overall Canon maintains the quality of its kit telephoto zoom.
    In complement with the Canon EF-S 55-250mm IS II, this lens will enable amateur photographers to be prepared for most situations

تشکر کرده
    20782

با توجه به امتيازاتي كه DXOMARK به اين لنز و همچنين 18-200 داده (امتياز 55-250 بالاتر از 18-200 هست) و با توجه به قيمت، به نظر مي رسه خريد IS 18-55 به علاوه 55-250 IS II(مجموعاً 380000 تومان) بهتر از خريد يك 18-200 به قيمت 700000 تومان باشه.
    yaghoobi، Miri، ahmad k و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    با توجه به امتيازاتي كه DXOMARK به اين لنز و همچنين 18-200 داده (امتياز 55-250 بالاتر از 18-200 هست) و با توجه به قيمت، به نظر مي رسه خريد IS 18-55 به علاوه 55-250 IS II(مجموعاً 380000 تومان) بهتر از خريد يك 18-200 به قيمت 700000 تومان باشه.
    این بیان از نظر اقتصادی میتونه درست باشه اما شما هیمشه برای رفتن از فوکال مثلا 22 به فوکال 135 یا برعکس ی پله باید رد کنی بنام تعویض لنز.
    و در برخی موارد تا از این مانع رد شی صحنه مورد نظر رو از دست دادی.
    همچنین همیشه باید ی لنز تو جیبت باشه. یا 18-55 یا 55-250
    البته برای کسانی که رفع این مانع توجیه 400،000 تومنی نداشته باشه همون ترکیب دو لنز هم به صرفه تره هم 200 تا 250 رو هم اضافه داری (مثل خودم)
    yaghoobi، ahmad k و داريوش چگيني تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    این بیان از نظر اقتصادی میتونه درست باشه اما شما هیمشه برای رفتن از فوکال مثلا 22 به فوکال 135 یا برعکس ی پله باید رد کنی بنام تعویض لنز.
    و در برخی موارد تا از این مانع رد شی صحنه مورد نظر رو از دست دادی.
    همچنین همیشه باید ی لنز تو جیبت باشه. یا 18-55 یا 55-250
    البته برای کسانی که رفع این مانع توجیه 400،000 تومنی نداشته باشه همون ترکیب دو لنز هم به صرفه تره هم 200 تا 250 رو هم اضافه داری (مثل خودم)
    گفته شما كاملاً صحيح. داشتن 18-200 به عنوان يك لنز Walkaround عكاس رو از تعويض متوالي لنز بي نياز مي كنه ولي همانطور كه جنابعالي اشاره كرديد 400000تومان اختلاف قيمت براي من كه قابل توجيه نيست چون در ازاي اين 400000 تومان كيفيت اپتيكي بهتري دريافت نمي كنم : از نظر شارپنس، وينيه تينگ و ترانسميشن كه اختلاف چنداني ندارند و از نظر CA هم وضعيت 55-250 بهتره كلاً هم سايت DxOMark به 55-250 امتياز 8 داده و به 18-200 امتياز 6.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 18 December 2011 در ساعت 12:42
    yaghoobi، masoudfk و MSRS تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین