صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: canon 50 f/2.5 macro

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: canon 50 f/2.5 macro

سلام

كاوه جان فرمايش شما كاملن صحيحه ولي مسئله ي Compatibility كامل و فوت كوزه گري و ... هم هست. من اگر يك دوربين سيگما بخرم هيچ وقت لنز كنن روش نخواهم بست.

البنه شايد اين عقايد من مال زمان جواني و نوجواني بنده باشه كه لنز هاي سيگما و تامرون و چند تا برند لنز ساز ديگه كه الان اسمشون دقيق يادم نيست ( فكر كنم هويا هم مي ساخت) در اوايل راه بودند و كيفيت لنزاشون خيلي خوب نبود ولي بعد از گذشت 20 سال و پيشرفت روز افزون تكنولوژي الان خيلي به لنز هاي كنن و نيكن نزديك شده اند ( و در برخي موارد حتا در مقايسه ي قيمت در برابر كيفيت جلو زده اند) . در هر صورت همه ي ما حق داريم بدون تحقيق كافي چيزي نخريم !

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

ولي مسئله ي Compatibility كامل و فوت كوزه گري و ... هم هست.
    والله شاید در گذشته فوت کوزه گری وجود داشته ، اون هم به دلیل بود که خود شما اشاره کردید ، بسیاری از این کمپانی ها در ابتدای راه بودند و یا اینکه اینقدر گسترده نبودند.

من اگر يك دوربين سيگما بخرم هيچ وقت لنز كنن روش نخواهم بست
    چون شما لنزی با مونت سیگما با مارک کنون گیر نمیارید . باور کنید تجربه ای که از دوربین های سیگما دارم Sa7 در بسیاری از موارد از دوربین های همتراز خودش بالاتر بود ، و Sa9 هم که باور کنید شاهکاری بود در دنیای فیلمی ، حتی دوربین های سیگما و غول جدید اون SD14 که هم بدنه ی بسیار جذابی داره ( به نظر من) هم دوربین خوبیه.در حال حاضر حتی کمپانی های کوچکی که در حال تکاپو هستند شاید محصولات بسیار با کیفیت تری داشته باشند و در بعضی موارد از نسخه ی کمپانی مادر هم پیشرفته تر و ارزان تر.
    در جریان که هستید کمپانی HOYA همین پند وقت پیش کمپانی عظیم و با سابقه ی PENTAX رو خرید و مالکیت اون عملا به دست HOYA است و هیچ کسی نیست که از سابقه ی PENTAX بی خبر باشه .پس اگر فردا شاهد دوربینی با مارک HOYA باشیم ( که بعید است ) نباید اون رو نسخه ی غیر اصل بنامیم ، هرچند که نامی نا آشنا باشه ( در دوربین سازی) .چرا راه دور برویم همین سونی عزیز بنده ، بسیاری سونی رو بخوبی میشناسن و کمتر خونه ای هست که یکی از وسایل منزل سونی نباشه ، سونی از رادیو ترانزیستوری میسازه تا کیت های کنترل روبات های شاتل های فضایی و در بسیار یاز عرصه حضور داره ( من یخچال و جارو برقی و آبمیوه گیری سونی ندیدم ) حالا از طرف دیگه شرکت های کونیکا و شرکت مینولتا ، در هنگام ادغام این دو شرکت و تبادل تجربیات این شرکت تبدیل به شرکتی واقعا دست نیافتنی ( در تکنولوژی ) شد و شاید تنوغ محصول زیادی نداشت و مشتریان خاص اما همگان اون رو شرکت بزرکی میدونن ، . بعد ما شاهد خرید این شرکت توسط سونی شدیم و ................

خوب حالا کی میتونه بگه لنز های مینولتا بی کیفیت هستند ، بنده در در بسیاری از سایت ها و مجلات و از اساتید اهل فن شنیدم که لنز های مینولتا در زمینه ی شارپنس بسیار عالی بودند و از نظر بوکه ( اکثر لنز ها ) بهترین و زیباترین اثر رو داشتند ، حالا اگر ما لنزی با مارک سونی ببینیم نباید زیاد به اون شک کنیم .شاید در آینده شرکت صاایران ( محال است ) شروع به تولید لنز کرد ( در حال حاضر خطوط تولید لنزهای تلسکوپ و دوربین دو چشمی اون بسیار عالی است )و برای نیکون یا کنون لنز تولید کرد ، آیا باید اون رو لنز بدی نامید وقتی با مشابه کنون کاملا قابل قیاس باشه ؟ باور کنید دنیای اپتیک دنیای زیاد پیچیده ای نیست و یک صتعت بسیا رعلمی است و آنچنان فوت کوزه گری ندارد و بیشتر با اعداد و ارقام و محاسبات سرو کار داره و چیزی است بسیار روشن ، شاید در مسایل چون کوتینگ و استفاده از آلیاژ های ویژه و غیره نیاز به تجربه داشته باشه ، اما کل کار زیاد پیچیده نیست و یک مهندس اپتیک خوب براحتی میتونه ساختاری مشابه بهترین لنز های کنون یا نیکون طراحی کنه ( نه اجرا)

در هر صورت همه ي ما حق داريم بدون تحقيق كافي چيزي نخريم
    در این زمینه با شما کاملا موافقم و باید بهترین خرید رو با بالا ترین کیفیت ممکن و با بهترین قیمت ممکن داشت .
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Thursday 18 January 2007 در ساعت 02:41
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جوابشم ساده است . ترس شما بي خود نيست. هيچوقت لنز هاي متفرقه قابل قياس با لنز هاي اصلي نيستند. جواب شما گفتم كه خيلي ساده است. اگه وسعتون مي رسه مكرو 60 كنن رو بگيريد اگه هم بودجتون نمي رسه هون سيگما 50 مكرو رو بخرين.
    مختصر بگم... سيگما و يا تامرون متفرقه نيستن...
    شما دقيقا وقتي سيگما ميخرين؟ سيگما خريدين! وقتي تامرون خريدين! تامرون خريدين! وقتي هم كانون؟ كانون...
    چه تفاوتي وجود داره اين وسط!
    هركدام كيفيت خودشون رو داره...
    اين كيفيت چند جنبه داره...
    1-كيفيت اپتيك و خروجي تصوير:
    در اين زمينه هر لنز رو بايد كاملا جداگانه سنجيد... يعني نمشه گفت لنزهاي نيكون خوبه... تامرون بده و كانون بهتر!
    هر كدوم لنز بد تا جواهر دارن! بايد بنا به نياز خودمون لنزها رو بسنجيم.... از لحاظ كيفيت تا چيزهاي ديگه.... از لحاظ كيفيت تصوير سيگما جاهاي زيادي به كانون و نيكون تنه ميزنه... و جاهايي پيشي ميگيره... (عموما ضعف اين كمپاني ها در چيزهاي ديگريست....)
    2-كيفيت ساخت:يعني كيفيت ابزاري كه در لنز استفاده شده.... از موتور فوكوس گرفته تا رينگها و چفت و بست ها... در اين زمينه كانون و نيكون بهتر عمل ميكنن...(حتي بسياري از لنزهاي جديد نيكون و حتي سري*هاي حرفه اي نيكون پلاستيكي شدن! اما مثل ماه كار ميكنن!) در اين زمينه سيگما و تامرون به طور كلي ضعيفتر هستن... اما تعطيل نيستن! كنترل كيفيت در اين شركتها پايين تر از نيكون و كانون هست.
    3-ظاهر لنزها!
    خوب ظاهر لنزها كاملا متفاوت هست... به نظر من قيافه هر چيزي خيلي مهمه!در مورد دوربين كه هميشه گفتم... در مورد لنز هم هست... خيلي از لنزها حلقه فوكوس و يا زوم اونها برعكس كار ميكنه! حالا برعكس كي؟ يا چي؟ در صورتي كه چند لنز مختلف داشته باشيد از كمپاني هاي مختلف ممكن است دچار مشكل برعكسي بشيد!
    4-مارك لنز!
    اين مساله مهميست!!! جداي فوت كوزه گري! بسياري از ما ترجيح ميدهيم گاهي 20 درصد هزينه بيشتري بپردازيم.... اما اون چيزي كه دوست داريم رو بخريم(هرچند شايد تفاوتي در كار ما بوجود نياره!)

به طور كلي .. بزرگترين ضعف تامرون-سيگما-توكينا رو در كنترل كيفيت ميدونم.... و عدم استفاده از موتورهاي فوكوس سريع(تامرون اصلا نداره! سيگما در بعضي از مدلهاش داره و از لحاظ كاركرد به مشابه نيكون و كانون نميرسه....) و نداشتن لرزه گير و ... اين قبيل چيزهاست...

راستي يه سوال ؟ چرا لنزاي تامرون تو ايران نماينده نداره ؟ از سيگما بهتره يا بدتر؟ ارزونتره يا گرونتر ؟
    نماينده رسمي تامرون در ايران شركت آفومار هست....(در تمام كاتولوگهاي تامرون هم اسمش هست) ميتونيد اين لنزها رو از تجهيزات حرفه اي بخريد... اما متاسفانه اين شركت اين لنزها رو به قيمت بنز ميفروشه!
    در عوض لنزهاي سيگما در ايران عموما بسيار خوش قيمت پيدا ميشن....(گارانتي سيگل)
    سيگما از لحاظ تنوع لنز و تكنولوژي از تامرون بسيار جلوتره....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نماينده رسمي تامرون در ايران شركت آفومار هست....(در تمام كاتولوگهاي تامرون هم اسمش هست) ميتونيد اين لنزها رو از تجهيزات حرفه اي بخريد... اما متاسفانه اين شركت اين لنزها رو به قيمت بنز ميفروشه!
    حقیقتش من با تجهیزات حرفه ای که تماس گرفتم و سراغ ماکروی 90م.م تامرون رو گرفتم گفت ما تامرون کار نمیکنیم!
    حالا نمیدونم این لنز رو از کجا گیر بیارم...

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من يك بار چند تا لنز تامرون تو كنون بلوار ديدم و زنگ ردم بهشون گفتن ما از آفومار لنز تامرون ميگيريم بد نيست اونجا هم زنگ بزنيد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

چون شما لنزی با مونت سیگما با مارک کنون گیر نمیارید
    كاوه جان از بديهيات مي گي ؟:biggrin:

در مثل مناقشه نيست برادر.

منظورم به خاطر همون Compatibility بود كه عرض كردم. درست است كه تكنولوژي ساخت لنز خيلي (امروزه) پيچيده نيست ولي باور كنيد هنوز تكنولوژي چيدمان و ساخت بدنه اي كه در دراز مدت لقي بين عدسيها پيش نياد و زاويه ي بين اونها به هم نخوره خيلي بالاست. كافي يك هزارم راديان زاويه ي بين دوعدسي در يك گروه لنز به هم بخوره تا خيلي از چيزها رو از دست بديم ( مثل شارپنس و فول فوكوس) و خيلي چيزا به دست بياريم ( مثل اعوجاج تصوير و رنگ).

حتمن شما همتون با اين جمله ي حقوقي معروف در بروشور محصولات برخورد كردين :

Subject to change without notice

هنوز خيلي از كمپاني ها به دليل اينكه بتونن محصولاتشونو بهتر بفروشند فوت كوزه گري رو پشت اين جمله ي جادويي حقوقي پنهان مي كنن !

h-m
    h-m آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

این که سیگما لنز های خوبی تولید میکنه شکی نیست و منظور من هم از غیر اصل بودن بد بودن اونها نیست بلکه منظورمن
    1. فوت کوزه گری که اشاره شد
    2.از اون مهمتر هنوز شرکت کنون و یا نیکن محصولاتسیبگما رو به رسمیت نشناختن (البته تا اونجا که من خبر دارم)و اول صفحه منوال همه دوربینهاشون اینو تذکر میدن که از اگر لنز های متفرقه استفاده کردید ما هیچ مسئولیتی رو نمی پذیریم
    3.اینکه هیچ تظمینی وجود نداره که لنز سیگمای شما به دوربینی که بعدا می خرید سازگار باشه
    از همه این حرف ها گذشته هیچ وقت شرکت کنون و نیکن به خودشون اجازه نمیدن که دوربین 4.5 مگاپیکسلی رو به عنوان 14 مگاپیکسلی به مردم غالب کنن و این قضیه ماهیت واقعی سیگما(تقلبی بودن سیگما) رو رو میکنه هر چند که باز هم میگید نگو تقلبی بگو سیگما

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط h-m نمایش پست ها
    این که سیگما لنز های خوبی تولید میکنه شکی نیست و منظور من هم از غیر اصل بودن بد بودن اونها نیست بلکه منظورمن
    1. فوت کوزه گری که اشاره شد
    2.از اون مهمتر هنوز شرکت کنون و یا نیکن محصولاتسیبگما رو به رسمیت نشناختن (البته تا اونجا که من خبر دارم)و اول صفحه منوال همه دوربینهاشون اینو تذکر میدن که از اگر لنز های متفرقه استفاده کردید ما هیچ مسئولیتی رو نمی پذیریم
    3.اینکه هیچ تظمینی وجود نداره که لنز سیگمای شما به دوربینی که بعدا می خرید سازگار باشه
    از همه این حرف ها گذشته هیچ وقت شرکت کنون و نیکن به خودشون اجازه نمیدن که دوربین 4.5 مگاپیکسلی رو به عنوان 14 مگاپیکسلی به مردم غالب کنن و این قضیه ماهیت واقعی سیگما(تقلبی بودن سیگما) رو رو میکنه هر چند که باز هم میگید نگو تقلبی بگو سیگما
    شما دوربین 14 مگاپیکسلی از سیگما خریدین که عکسهاش در حقیقت 4.5 مگاپیکسل هستن و الکی روی دوربین یا توی منوال نوشته 14؟ چه چیز جالبی.. اگه میشه عکسش رو بزارین ببینیم... فکر کنم دوربین مرکوری هم بخرین اگه نوشته باشه 10 مگا پیکسل حتما 10 تاست اما کیفیت آشغالی داره اما سایز عکس رو دروغ ننوشته.. حالا اگه سیگما این کارو کرده که خیلی جالبه..
    محمد منتظری

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط h-m نمایش پست ها
    در مورد مگا پيكسل، كسي كه برفرض SD10 سيگما را ميخرد، اينقدر حرفه اي هست كه بداند داستان مگا پيكسل چيست و ميداند دوربين او قدرت تفكيكي در حد يك دوربين 6 مگاپيكسل خواهد داشت و تازه اگر عكسهاي 3 مگاپيكسلي بگيرد، از هر دوربين ديگري تواناتر خواهد بود.
    سيگما به عنوان توليد كننده لنز جايگاه بسيار محبوبي را در بين مصرف كنندگان پيدا كرده است، وجود سيگما و تامرون باعث شده تا شركت هاي بزرگ نيز قيمت گذاري هاي متعادل تري روي محصولاتشان داشته باشند.
    در مورد محصولات جديد و قدرت سازگاري نيز بايد گفت شايد در ايران اين كار انجام نشود، اما سيگما در خيلي از كشورها لنزهاي خودرا براي بدنه هاي جديد در صورت بروز مشكل، Re-Chip ميكند.

تنها مشكل (اگر بتوان آن را مشكل ناميد) QC ضعيف تر نسبت به نيكون و كانون است ، يعني احتمال اين كه لنزي كه به دست شما رسيده مشكل خاصي داشته باشد در سيگما و تامرون بيشتر است. البته ميتوان اين از اين مشكل با خريد "به شرط تست" در امان ماند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

h-m
    h-m آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    شما دوربین 14 مگاپیکسلی از سیگما خریدین که عکسهاش در حقیقت 4.5 مگاپیکسل هستن و الکی روی دوربین یا توی منوال نوشته 14؟ چه چیز جالبی.. اگه میشه عکسش رو بزارین ببینیم... فکر کنم دوربین مرکوری هم بخرین اگه نوشته باشه 10 مگا پیکسل حتما 10 تاست اما کیفیت آشغالی داره اما سایز عکس رو دروغ ننوشته.. حالا اگه سیگما این کارو کرده که خیلی جالبه..
    فکر میکنم تلازم یک به یک بین پیکسلهای موثر سنسور و سایز عکس خروجی از دوربین وجود داره و این بیمعناست که سنسوری 4.5 یا 3 مگ باشه ولی سایز عکس خروجی دوربین 14 یا10 مگ باشه پس انگیزه افزایش پیکسل عکس خروجی چی میتونه باشه ؟غیر از گول مالیدن سر مشتری بیچاره است؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین