صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 107
Like Tree199تشکر

موضوع: Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    سلام
    دوستاني که اين لنز رو داريد آيا لنز شما هم مشکل شل بودن رينگ زوم رو داره - منظورم اينه که اگه سر لنز رو به پايين بگيريدلنز از حالت تله به زوم ميره و خود رينگ خود به خود ميپيچه - من تازه اين لنز رو گرفتم (دست دوم کم کارکرد) فکر کردم لنز ايراد داره رفتم ايده ال که گفتن 18-200 کلا اين مشکل رو داره.
    حالا سوالم اينه اگه اين مشکل کلي هست راه حلش چيه؟ مثلا ميخوام ذوربين رو بزارم روي 3 پايه و تو فوکال 50 و جهت لنز مايل به پايين عکس بگيرم ولي تا دستم رو از روي لنز بر ميدارم زوم ميشه ميره روي فوکال هاي 130 150!!!
    سلام
    اکثر 18-200 هایی که دیدم همینطور ه و فقط ممیشه از قفلی که زیر لنز گذاشتن استفاده کرد ( رو 18 مم قفل میشه)
    saadi126 و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.gh.sh نمایش پست ها
    سلام آقای رنجبر

بنده خودم این لنز رو ندارم، اما اگر درست خاطرم باشه به خاطر همین مشکل‌اش دکمه‌ی lock روی بنده تعبیه شده.

ارادتمند
    سعید
    ممنون از راهنمايي دوستان اما دکمه قفل فقط در 18 مم عمل ميکنه که براي حمل لنز بسيار کارامد هست اما تو بازه هاي ديگه نه عمل نميکنه که اگر در بازه هاي ديگه هم ميشد عالي بود حالا کلا سوالم اينه که دوستاني که اين لنز رو دارن با اين مشکل چطور کنار ميان؟

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

در مورد 15-85 من هم همین مورد وجود داره و گمونم در تمام این لنزها هم همین مورد هست اون هم به خاطر سنگین بودن عدسی های داخلی هست که اگه لنز رو 85 م.م باشه و به سمت آسمان بگیرید میاد به سمت 15 م.م و برعکس اگه رو 15 م.م باشه و به سمت زمین بگیرید میاد به سمت 85
    البته دقیقا روی دو انتهای بازه این مشکل نیست و لنز کاملا قفل هست مشکل بین بازه های حدود 24 تا 70 هستش
    سعی کن با دست چپ نگهش داری
    saadi126 و Miri تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

تشکر کرده
    4145

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    در مورد 15-85 من هم همین مورد وجود داره و گمونم در تمام این لنزها هم همین مورد هست اون هم به خاطر سنگین بودن عدسی های داخلی هست که اگه لنز رو 85 م.م باشه و به سمت آسمان بگیرید میاد به سمت 15 م.م و برعکس اگه رو 15 م.م باشه و به سمت زمین بگیرید میاد به سمت 85
    البته دقیقا روی دو انتهای بازه این مشکل نیست و لنز کاملا قفل هست مشکل بین بازه های حدود 24 تا 70 هستش
    سعی کن با دست چپ نگهش داری
    تو حالتي که بخوام دوربين رو در دست داشته باشم هيچ مشکلي نيست اما ديروز از چند تا قطعه توي آتليه ميخواستم عکس بگيرم از اونجايي که دوربين خود آتليه که نيکون هست باطريش خالي بود خواستم با دوربين خودم بگيرم که ديدم وقتي دوربين رو روي سه پايه ميگذارم و سر لنز رو رو به پايين يا بالا ميگيرم واقعا مشکل ميشه

تشکر کرده
    1433

تو حالتي که بخوام دوربين رو در دست داشته باشم هيچ مشکلي نيست اما ديروز از چند تا قطعه توي آتليه ميخواستم عکس بگيرم از اونجايي که دوربين خود آتليه که نيکون هست باطريش خالي بود خواستم با دوربين خودم بگيرم که ديدم وقتي دوربين رو روي سه پايه ميگذارم و سر لنز رو رو به پايين يا بالا ميگيرم واقعا مشکل ميشه
    میگم , بهترین کار همون قانون دست چپه !!! اگه روی سه پایه باشه که خوب هر دو تا دستت آزاده با دست راست دوربین رو هندل کن و با دست چپت لنز رو تو فوکال مطلوبت سعی کن نگه داری و اگه سه پایه ت یا در وقع هدت محکم باشه و shake نداشته باشه با خیال راحت میتونی نگهش داری
    من فکر دیگه ای به ذهنم نمیرسه ... حالا باز شاید دوستان با تجربه نظر بهتری داشته باشند
    تجهیزات

تشکر کرده
    4145

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    میگم , بهترین کار همون قانون دست چپه !!! اگه روی سه پایه باشه که خوب هر دو تا دستت آزاده با دست راست دوربین رو هندل کن و با دست چپت لنز رو تو فوکال مطلوبت سعی کن نگه داری و اگه سه پایه ت یا در وقع هدت محکم باشه و shake نداشته باشه با خیال راحت میتونی نگهش داری
    من فکر دیگه ای به ذهنم نمیرسه ... حالا باز شاید دوستان با تجربه نظر بهتری داشته باشند
    مشکل اينه که شما بخواهيد مثلا از رد آب رودخانه و يا ستارگان شب عکس بگيريد و مجبور باشيد 5-6 ثانيه لنز را ثابت نگه داريد. کمي مشکل بشود به کيفيت عکس ثبت شده اعتماد کرد

تشکر کرده
    1433

مشکل اينه که شما بخواهيد مثلا از رد آب رودخانه و يا ستارگان شب عکس بگيريد و مجبور باشيد 5-6 ثانيه لنز را ثابت نگه داريد. کمي مشکل بشود به کيفيت عکس ثبت شده اعتماد کرد
    شما درست میفرمایید اما اگه سه پایه یا هدتون قرص باشه اصلا تو عکس مشکلی پیدا نمیشه
    من که با 804 و 190 هیچ مشکلی ندارم ...
    شاهین اکبری و saadi126 تشکر می‌کنند.
    تجهیزات

تشکر کرده
    4145

Hجناب استيري ممنون - از دوستاني که اين لنز رو دارن نظري ندارن که اونا اين مشکل رو چه جوري حل کردن؟

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

Hجناب استيري ممنون - از دوستاني که اين لنز رو دارن نظري ندارن که اونا اين مشکل رو چه جوري حل کردن؟
    دوست عزیز،

اول از همه اعتراف کنم که من از طرفدار های خیلی جدی این لنز هستم و از وقتی این لنز را خریدم، دنیای عکاسی ایم عوض شده اشت. چرا؟ چون تقریبا همیشه دوربین همراهم هست.

در مورد مشکلی که شما با آن برخورد کرده اید: من با 200-18 خودم آزمایش کردم مشکلی نداشت، اما احتمال آنکه به زودی این مشکل ایجاد شود هم کم نیست. اما 3-2 سال قبل یکی از دوستانم همین مشکل zoom creeping را با لنز EF 70-300 4.5-5.6 IS USM داشت و من پیشنهاد کردم که برای نوردهی های بلند مدت؛ بعد از نصب سه پایه و کادر بندی از چسب Scotch استفاده کند. خوبی این چسب این است که هنگام کندن هیچ ردی از خود به جا نمی گذارد (مهندسین عمران از این چسب برای نقشه کشی و .. استفاده می کنند).

اما: اصولا طراحی این لنز به گونه ای نیست که برای استفاده های اینچنینی انجام شده باشد. 200-18 یک لنز خیلی ارزان قیمت برای استفاده های روزمره و travel photography محسوب می شود و مناسب مثلا عکاسی نجومی و ... نمی باشد.
    Fereidoon، شاهین اکبری، Pooyan و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4145

جناب آقاجانی این چسب Scotch که فرمودید چه شکلی هست (منظورم نواری و یا قطره ای بودن هست) و از کجا میشه تهیه کرد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. آقای قاسمی هم گفتن که اکثر 18-200 ها این مشکل رو دارند و راه حلی که وجود داشت رو خودشون پیشنهاد دادن که انجام ندهم. هنوز برام جای سوال هست که دوستان 18-200 ای که این مشکل رو دارند با این مشکل چطور کنار اومدن؟

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین