صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49
Like Tree38تشکر

موضوع: Canon EF-S60mm f/2.8 Macro Lens USM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: efs-60macro

ممنون ولی من هنوز در مورد دیستورشن لنزها سوالاتی تو زهنم هست مثلا اگر هر چه فاصله كانونی كمتر بشه اعوجاج بیشتر میشه (طبق انچه كه از پاسخ شما متوجه شدم(اگر اشتباه فهمیدم بگید)) پس با این حساب باید دوریین های كمپكت كه فاصله كانونی اونها حدود 5 مم است عكسهای دایره مانند بگیرن چرا كه 5 مم از لنز فیش آی هم واید تره در حالی كه عكسهای این دوربینها با 5مم مشابه فول فریم های ماست كه ار50مم استفاده كرده باشیم:(
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-m نمایش پست ها
    ممنون ولی من هنوز در مورد دیستورشن لنزها سوالاتی تو زهنم هست مثلا اگر هر چه فاصله كانونی كمتر بشه اعوجاج بیشتر میشه (طبق انچه كه از پاسخ شما متوجه شدم(اگر اشتباه فهمیدم بگید)) پس با این حساب باید دوریین های كمپكت كه فاصله كانونی اونها حدود 5 مم است عكسهای دایره مانند بگیرن چرا كه 5 مم از لنز فیش آی هم واید تره در حالی كه عكسهای این دوربینها با 5مم مشابه فول فریم های ماست كه ار50مم استفاده كرده باشیم:(
    :confused: من نفهمیدم....!

میشه منظورتون رو بهتر توضیح بدهید؟

خوب یك لنز تا حدود 48 واید محسوب میشه...

از 48 به بالا تله...

حالا هرچی تله تر تصویر تخت تر..هرچی واید تر تصویر اعوجاج بیشتری داره...حتی بین 200 و مثلا 150 هم همین حاكم است....

هرعددی كه باشه در كراپ فاكتور سنسور اونها ضرب میشه....مثلا در یك دوربین با سنسور 1.8/1 وقتی 5 م م باشد باید كراپ فاكتور اون را محاسبه كرد و در 5 م م ضرب كرد و بعد مثلا میشه 80 و اون یعنی اینكه 80 م م در سیستم فول فریم....

نمیدونم منظورتون همین بود ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ممنون از توجه شما ولی سوال من انیه كه آیا اعوجاج و یا پرسپكتو لنز فقط رابطه با فاصله كانونی اون داره یا عوامل دیگری همچون اندازه سنسور تاثیر گذارند؟مثلا وقتی گفته میشه لنز 18مم پرسپكتیو به نسبت زیادی داره آیا مطلقا هر لنز18مم ای كه روی هر سنسوری نصب بشه همون پرسپكتیو رو میده یا نه فقط روی سنسورهای 15×22 این پرسپكبتیو رو داره والا اگر روی سنسور 0.5×0.7 نصب بشه پرسپكتیو خیلی كمی داره و از اون طرف اگر روی سنسور 24×36 نصب بشه پرسپكتوش خیلی بیشتر میشه:confused:
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    100 تومن بیشتر می شه 100mm رو گرفت.
    منظور شما چه لنزی است ماكروی كنون یا 100مم غیر مكرو؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

منظور شما چه لنزی است ماكروی كنون یا 100مم غیر مكرو؟
    منظورم همون 100 مكرو 2.8 بود كه دونمونه عكساشو گذاشتم. دو.ر و بر 550 تا 600 تومن باید باشه.

اینم نظر دارندگانش از سایت فرد میراندا :

کد:
    http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=47&sort=7&thecat=2
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    14101

ممنون از توجه شما ولی سوال من انیه كه آیا اعوجاج و یا پرسپكتو لنز فقط رابطه با فاصله كانونی اون داره یا عوامل دیگری همچون اندازه سنسور تاثیر گذارند؟مثلا وقتی گفته میشه لنز 18مم پرسپكتیو به نسبت زیادی داره آیا مطلقا هر لنز18مم ای كه روی هر سنسوری نصب بشه همون پرسپكتیو رو میده یا نه فقط روی سنسورهای 15×22 این پرسپكبتیو رو داره والا اگر روی سنسور 0.5×0.7 نصب بشه پرسپكتیو خیلی كمی داره و از اون طرف اگر روی سنسور 24×36 نصب بشه پرسپكتوش خیلی بیشتر میشه:confused:
    شرمنده اما من اصلا متوجه نشدم چی فرمودید...!:::big grin:::
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    شرمنده اما من اصلا متوجه نشدم چی فرمودید...!:::big grin:::
    قطعا اشكال از منه كه از این بابت معذرت میخوام

سوال من انیه كه آقاجون شما اگر یك عكس با لنز 50مم و سنسور 15×21 گرفته اید ولی از پرسپكتیو ان راضی نیستید و میخواهید پرسپكتیو بیشتری داشته باشید چكار میكنید؟ در تلاش بعدی از یك لنز واید مثلا 28مم استفاده میكید. درسته:)
    خوب سوال من ایجاست كه ایا میتوانید بجای اینكه از لنز با فاصله كانونی كمتر استفاده كنید در عوض از دوربین دیگری باسنسور بزگتر استفاده كنید یا نه ؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

جناب اقای فرهاد خان
    از حسن توجه شما ممنونم
    لنز 100مم برای پرتره های كلوزاپ خیلی عالی جواب میده ولی فكر كنم برای پرترهای نیم تنه دست و پا گیر باشه با احتساب كراپ فاكتور 160مم میشه كه یك كم زیاده .این طور نیست؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

تشکر کرده
    14101

قطعا اشكال از منه كه از این بابت معذرت میخوام

سوال من انیه كه آقاجون شما اگر یك عكس با لنز 50مم و سنسور 15×21 گرفته اید ولی از پرسپكتیو ان راضی نیستید و میخواهید پرسپكتیو بیشتری داشته باشید چكار میكنید؟ در تلاش بعدی از یك لنز واید مثلا 28مم استفاده میكید. درسته:)
    خوب سوال من ایجاست كه ایا میتوانید بجای اینكه از لنز با فاصله كانونی كمتر استفاده كنید در عوض از دوربین دیگری باسنسور بزگتر استفاده كنید یا نه ؟
    بله.....

اگر امكانات اپتیك اجازه دهند.....

بهتره برای بهتر جواب گرفتن یك سری به تاپیك دوربین های فول فریم بزنید...

لنز نرمال ( یعنی چیزی كه چشم ما میبیند ) در دوربین های 35 م م در حدود 43 است.( 43 هم قطر كادر نگاتیو 35 م م است )

خوب حالا دوربین هایی با كراپ مثلا 1.5 زاویه دید نرمال در این دوربین ها 29 م م است...

در یك دوربین با سنسور بسیار كوچك مثلا دید نرمال میشود مثلا 5 م م

در فول فریم و دوربین هایی كه قطع بزرگ تر از 35 م م دارند برعكس است...یك دوربین فول فریم مثلا در 80 م م دید نرمال دارد.....

اما زاویه دید با لنز های مختلف مثلا دو لنز 15 م م حتما نباید یكی باشد......

به این سایت سری بزنید زاویه دید لنز های مختلف بر روی دوربین های مختلف....
    http://www.sweeting.org/mark/lenses/canon.php
    hamed-m و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

خدا را شكر كه تفاهم حاصل شد:cool:
    حالا با توجه به اینكه اندازه سنسور میتونه پرسپكتیو رو تغییر بده پس باید مطلب من كه قبلا گفته بودم و اقای فرهاد ایراد گرفتن باید درست بوده باشد:
    نظر من اینه : اگر با لنز 60مم با كمی فاصله از سوژه عكس بگیریم و بعد یك دوم آن را كراپ كنیم كنیم همان نتیجه لنز 120 رو میگیریم اما فرهاد خان جواب دادند كه:
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

حامد جان این تصور بنیادن غلطه. وقتی گفته می شه كه حداقل فاصله ی كانونی (فول فریم) برای پرتره های نزدیك (كلوزآپ) 135 میلیمتره به خاطر این نیست كه حواشی كادر زیاد باشه و مجبور بشی عكس رو كراپ كنی. علتش اینه كه فواصل كانونی زیر اون اصولن اعوجاج و دستورشنی دارن كه مناسب پرتره گرافی نیست و صورت رو كج و كوله می كنه. درسته كه اگه از سوژه فاصله بگیری این دیستورشن تا حد زیادی بهتر می شه ولی در هر حال به نظر من مكرو 60 كنن لنز مناسبی برای پرتره نیست. اگه 450 باشه خوب با 100 تومن بیشتر می شه 100mm رو گرفت.

اگر غلط می گم بگید غلط میگی
    عکسهاتان پر بیننده باد

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین