صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49
Like Tree38تشکر

موضوع: Canon EF-S60mm f/2.8 Macro Lens USM

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: efs-60macro

تنبلی رو گذاشتم کنار و چک کردم....

Zuiko Digital 35-100mm f2

Zuiko Digital ED 150mm f2.0

این عدد‌ها رو ما روی قطع ۱۳۵ نداریم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    میدونید زوم دیجیتال چطور عمل میكنه ؟

كار شما زوم دیجیتاله....

با این تفاوت كه.....

در یك فاصله ی كانونی مثلا 20 م م یك اعوجاج تصویری دارید كه در 40 ندارید....با این كار شما همان اعوجاج 20 م م باقی میماند.....
    سرور گرامی آقای قبادی من از این پاسخ شما چنان برداشتی رو كردم طبق قضیه ی الف=ب و ب=ج پس الف=ج
    شما با صراحت فرموده اید كه اعوجاج 20مم باقی میماند ولو اینكه از زوم دیجیتال استفاده كرده باشم(1)
    با توجه به اینكه استفاده از زوم دیجیتال یعنی استفاده از بخش مركزی سنسور پس درست مثل حالتی است كه شما از ابتدا از سنسور كوچكتر استفاده كرده اید(2)
    (1)و(2) نتیجه میدهد كه اگر لنز 20مم همان اعوجاج خود را حفظ میكند ولو اینكه از سنسور كوچكتر استفاده شود.

راستی باید به آقای آرش خان خیر مقدم عرض كنم و دست مریزاد بگوییم خوب اومدید به میدون
    همان حرفی رو كه من میخواستم بزنم (ولی موفق نمیشدم )شما بیان كردید.
    بله كل حرف من همین است كه با لنز 60 مم میتوان كلوز اپ گرفت ولی باشرایط خودش یعنی فاصله گرفتن از موضوع و كراپ كردن
    البته بدیهی است كه به خوبی لنز تخصصی پرتره نتیجه نمیگیریم ولی به هر حال با این كار مشكل اعوجاج حل می شود
    این درحالی است كه جناب فرهاد خان با صراحت میفرمایند "نتیجه فقط از لحاظ درصد و ميزان پوشش كادر یكی است."
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-m نمایش پست ها
    راستی باید به آقای آرش خان خیر مقدم عرض كنم و دست مریزاد بگوییم خوب اومدید به میدون
    همان حرفی رو كه من میخواستم بزنم (ولی موفق نمیشدم )شما بیان كردید.
    بله كل حرف من همین است كه با لنز 60 مم میتوان كلوز اپ گرفت ولی باشرایط خودش یعنی فاصله گرفتن از موضوع و كراپ كردن
    البته بدیهی است كه به خوبی لنز تخصصی پرتره نتیجه نمیگیریم ولی به هر حال با این كار مشكل اعوجاج حل می شود
    این درحالی است كه جناب فرهاد خان با صراحت میفرمایند "نتیجه فقط از لحاظ درصد و ميزان پوشش كادر یكی است."
    حامد جان این یك امر بدیهی است و همه می دانند كه اعوجاج لنز های كوتاه در فواصل نزدیك تشدید می شه و اگر به قول آرش برید از 2 متری عكس بگیرید اعوجاج از بین می ره ولی در عوض با كراپ كردن وسط عكس همان طور كه عرض كردم درصد و میزان پوشش كادر رو به دست می آورید ولی رزولوشن مطلوب، پرسپكتیو مناسب و بلر لنز پرتره رو ( كه همگی از ویژگی های یه پرتره ی خوبند ) رو از دست خواهید داد. خوب دیگه این چه پرتره ایه ؟ می خوام نباشه آدم بره 450 تومن پول لنز بده ولی یه پرتره ی قشنگ نتونه بگیره ( دوباره تاكید می كنم اگه پولش رو نداریم كه یه لنز پرتره و یه لنز مكرو خوب داشته باشیم ).

ضمنن كم كم احساس می كنم كمی شانتاژ داره قاطی مباحث این تاپیك می شه كه امیدوارم اشتباه برداشت كرده باشم.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

من كه بارها گفته ام باز هم میگویم قصد من كه به هیچ وجه شانتاژ و این حرفها نیست و اگر لحن من بر این مسئله دلالت داشته بخاطر این بوده كه میخواستم چیز یاد بگیرم و همان طور كه شما هم قبول دارید با به به و چه چه گفتن به جایی نمیرسیم بلكه اگر تنور بحث داغ بشه شاید نتایج بهتری عاید مان بشه ولی به هر حال اگر رنجشی از جانب من به شما و سایر دوستان رسیده و یا بعد از این برسه معذرت خواهی میكنم
    این بد نیست كه در مقام گفتگو با هم مجادله كنیم آنچه كه بد است این است كه نسبت به هم بد بین باشیم:cool:
    برگردیم سر اصل بحث
    من مدعی هستم كه اگر فاصله دوربین از سوژه ثابت باشد و یك باز از لنز 100مم استفاده كنیم بار دوم از 50مم ولی 2 ایكس زوم دیجیتال كنیم نتیجه از لحاظ اعوجاج مشابه خواهد بود همچنین اگر ار 25 استفاده كنیم و 4 ایكس زوم دیجیتال كنیم (البته من هم قبول دارم كه از جهات دیگر با هم فرق میكنند)
    ولی تا آنجا كه از كلام آقایان قبادی و فرهاد خان بر می آید این مطلب رو قبول ندارند البته بهتر است خودشان نظر خود را بیان كنند .
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

من كه بارها گفته ام باز هم میگویم قصد من كه به هیچ وجه شانتاژ و این حرفها نیست و اگر لحن من بر این مسئله دلالت داشته بخاطر این بوده كه میخواستم چیز یاد بگیرم و همان طور كه شما هم قبول دارید با به به و چه چه گفتن به جایی نمیرسیم بلكه اگر تنور بحث داغ بشه شاید نتایج بهتری عاید مان بشه ولی به هر حال اگر رنجشی از جانب من به شما و سایر دوستان رسیده و یا بعد از این برسه معذرت خواهی میكنم
    این بد نیست كه در مقام گفتگو با هم مجادله كنیم آنچه كه بد است این است كه نسبت به هم بد بین باشیم:cool:
    برگردیم سر اصل بحث
    من مدعی هستم كه اگر فاصله دوربین از سوژه ثابت باشد و یك باز از لنز 100مم استفاده كنیم بار دوم از 50مم ولی 2 ایكس زوم دیجیتال كنیم نتیجه از لحاظ اعوجاج مشابه خواهد بود همچنین اگر ار 25 استفاده كنیم و 4 ایكس زوم دیجیتال كنیم (البته من هم قبول دارم كه از جهات دیگر با هم فرق میكنند)
    ولی تا آنجا كه از كلام آقایان قبادی و فرهاد خان بر می آید این مطلب رو قبول ندارند البته بهتر است خودشان نظر خود را بیان كنند .
    من تا جایی كه سوادم قد بده هیچ ابایی از مجادله ی منطقی ندارم . تحصیلات آكادمیك عكاسی هم ندارم كه بتونم شما رو كاملن متقاعد كنم.

در مورد ادعای شما ( ببخشید چون از كلمه ی مدعی كه اسم فاعل فعل ادعاست استفاده كردید اینو عرض كردم ) به نظرم به اندازه ی كافی بحث كردیم و به این نتیجه رسیدیم كه بستگی به فاصله ی سوژه از دوربین داره. این فاصله ی ثابت اگه 2-3 متر باشه ( بسته به نوع عدسی ها و تركیب عدسی های اون لنز ) حرف شما درست از آب در میاد ( فقط از لحاظ اعوجاج) ولی اگه در حدود كوتاهترین فاصله ی فوكوس لنز باشه قطعن اعوجاج لنز 50 خیلی بیشتر از لنز 100 خواهد بود.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    من تا جایی كه سوادم قد بده هیچ ابایی از مجادله ی منطقی ندارم . تحصیلات آكادمیك عكاسی هم ندارم كه بتونم شما رو كاملن متقاعد كنم.

در مورد ادعای شما ( ببخشید چون از كلمه ی مدعی كه اسم فاعل فعل ادعاست استفاده كردید اینو عرض كردم ) به نظرم به اندازه ی كافی بحث كردیم و به این نتیجه رسیدیم كه بستگی به فاصله ی سوژه از دوربین داره. این فاصله ی ثابت اگه 2-3 متر باشه ( بسته به نوع عدسی ها و تركیب عدسی های اون لنز ) حرف شما درست از آب در میاد ( فقط از لحاظ اعوجاج) ولی اگه در حدود كوتاهترین فاصله ی فوكوس لنز باشه قطعن اعوجاج لنز 50 خیلی بیشتر از لنز 100 خواهد بود.
    بنده نیز....

هرچند فرهاد جان هم از نظر سنی و هم از نظر سطح آگاهی و علم استاد بنده هستند....

بعد اینكه باز هم در حالت زوم دیجیتال اعوجاج دارید ، سری به تست های فتو زون در مورد دیستروشن بزنید متوجه میشوید.....
    farhad44 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ببخشید كه از لفظ ادعا الستفاده كردم منظورم این بود كه این طوری فكر میكنم ولی گفتم اینجوری پلیسی تره:cool:
    اگر موافق باشید پرونده اعوجاج رو مختومه اعلام كنیم برگردیم سر همون لنز های ماكرو
    جناب فرهاد خان میفرمایید كه لنز 100 برای پرتره مناسبتر از 60 است قبول اما سوال من این است كه برای حشره گرافی چطور؟ لازم نمیآید كه بیش از حد از سوژه فاصله بگیریم؟
    سوال رو اینجوری مطرح كنم برای حشره گرافی 100مم بهتر است یا 60 مم البته برای دوربین با كراپ1.6
    همچنین یك مسئله دیگر هم هست و ان این كه در پرتره گرافی های كلوز اپ 100 مم مناسب است اما درعوض برای پرتره های نیم تنه و اینها 60مم مناسب تر است این جوری نیست؟
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    سری به تست های فتو زون در مورد دیستروشن بزنید متوجه میشوید.....
    اگر میشه بفرمایید كجای فتوزون برم ممنون
    عکسهاتان پر بیننده باد

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

سلام
    اینجور که من فهمیدم فرق ماکرو 60 با 100 اینه که با 100 از فاصله دورتری می تونی ماکرو بگیری و الا جفتشون هم Mag 1:1 دارن ... درسته ؟
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

اگر میشه بفرمایید كجای فتوزون برم ممنون
    http://www.photozone.de/Reviews/Cano...review?start=1
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto