صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 64
Like Tree89تشکر

موضوع: تجربه استفاده از لنز قدیمی کنون روی بدنه های جدید

كاربر همراه mohem آواتار ها
    تشکر کرده
    134

دوستان خسته نباشید
    بنده یک لنز هلیوس 58 نیلیمتری دارم ک میخوام روی بدنه دوربینم بوسیله تبدیل استفاده کنم! امروز لنز رو چسبوندم به دوربین و چندتا عکس گرفتم! فقط مشکل اینجاست که دوربین برای نورسنجی هیچ اطلاعاتی از دیاف نداره! حالا سوالم اینه که این مشکل با استفاده از مبدل حل میشه? یا باید تو حالتی بغیر از حالت دستی عکاسی کنم! دوربینم d5200

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط mohem نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشید
    بنده یک لنز هلیوس 58 نیلیمتری دارم ک میخوام روی بدنه دوربینم بوسیله تبدیل استفاده کنم! امروز لنز رو چسبوندم به دوربین و چندتا عکس گرفتم! فقط مشکل اینجاست که دوربین برای نورسنجی هیچ اطلاعاتی از دیاف نداره! حالا سوالم اینه که این مشکل با استفاده از مبدل حل میشه? یا باید تو حالتی بغیر از حالت دستی عکاسی کنم! دوربینم d5200
    شما تو مد منوال و ای وی ميتونيد عکس بگيريد ، ديافراگم رو دستی ميديد دوربين شاتر رو تنظيم ميکنه

تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما تو مد منوال و ای وی ميتونيد عکس بگيريد ، ديافراگم رو دستی ميديد دوربين شاتر رو تنظيم ميکنه
    اخه بدشانسی اینجاست ک دوربین وقتی ک لنز جداست اطلاعات دیافراگم رو خط تیره نشون میده! این تبدیلا کاری میکنه ک دوربین فکر کن دیافراگم رو میتونه تنظیم کنه درسته?

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

دوستان خسته نباشید
    با استفاده از تبدیل های معمولی فقط میتونید تو حالت دستی عکاسی کنید چون ارتباط بین لنز و دوربین قطع میشه و دوربین نورسنج رو خاموش میکنه. من همین مشکل رو موقع استفاده از رینگ معکوس دارم. یه راه دیگش استفاده از تبدیلهای چیست داره با این تبدیلها میتونی در حالت اولویت دیافراگم هم عکاسی کنید. که البته من نمیدونم تو ایران گیر میاد یا نه. معمولا قیمتشون چند برابر نمونه های معمولیه.
    درضمن این رو هم اضافه کنم لنزهای m42 روی دوربینهای نیکون فکوس بینهایت ندارن مگه اینکه از تبدیلهای عدسی دار استفاده کنید که اونا هم مشکلات خاص خودشون رو دارن.
    adaptor.JPG
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    با استفاده از تبدیل های معمولی فقط میتونید تو حالت دستی عکاسی کنید چون ارتباط بین لنز و دوربین قطع میشه و دوربین نورسنج رو خاموش میکنه. من همین مشکل رو موقع استفاده از رینگ معکوس دارم. یه راه دیگش استفاده از تبدیلهای چیست داره با این تبدیلها میتونی در حالت اولویت دیافراگم هم عکاسی کنید. که البته من نمیدونم تو ایران گیر میاد یا نه. معمولا قیمتشون چند برابر نمونه های معمولیه.
    درضمن این رو هم اضافه کنم لنزهای m42 روی دوربینهای نیکون فکوس بینهایت ندارن مگه اینکه از تبدیلهای عدسی دار استفاده کنید که اونا هم مشکلات خاص خودشون رو دارن.
    adaptor.JPG
    ممنون از لطفتون بله میدونم من کارم پرترس غمق میدان زیاد نمیخوام!
    اگه نورسنج از کار می افته پس دیگران چطور دارن روی کنن استفاده میکنن!? چطور نورسنجی میکنن!?
    این تبدیلها ک گفتین واسه لنزهای پیچی هم تولید شده? با شتکر

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

اگه نورسنج از کار می افته پس دیگران چطور دارن روی کنن استفاده میکنن!? چطور نورسنجی میکنن!?
    بله تولید شدن. خوب همونطور که گفتم رو مود M استفاده میکنن. یعنی طبق تجربه ای که دارن شاتر ایزو و یافراگم رو خودشون دستی تنظیم میکنن. ولی در صورتی که نور سنج فعال باشه تو مود AV سرعت شاتر یا ایزو رو خود دوربین تنظیم میکنه.
    mohem تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    3755

اخه بدشانسی اینجاست ک دوربین وقتی ک لنز جداست اطلاعات دیافراگم رو خط تیره نشون میده! این تبدیلا کاری میکنه ک دوربین فکر کن دیافراگم رو میتونه تنظیم کنه درسته?
    مشکلی نيست دوربين نور سنجی رو انجام ميده و شاتر رو تنظيم ميکنه
    قبلاً ساميانگ داشتم و باهاش کار کردم اونم هيچ مداری روی مانت نداره

تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    مشکلی نيست دوربين نور سنجی رو انجام ميده و شاتر رو تنظيم ميکنه
    قبلاً ساميانگ داشتم و باهاش کار کردم اونم هيچ مداری روی مانت نداره
    میشه بگین دوربین چطور نورسنجی میکنه?

كاربر آشنا mirover آواتار ها
    تشکر کرده
    175

با درود به شما من در حال حاضر یکی از اون تبدیل هارو با یه لنز fdn 50mm 1.4 دارم و بی استفاده کناره مونده چون کیفیت عکسها در بهترین حالت هم پایین است.فقط تجربه جالبی و بیشتر سرگرمی به حساب میآید. دیاف بالا تر از 2.8 رو که کلا از دست میدید به علت اعوجاج زیاد. اگر خواستید یه عکس براتون ارسال کنم.البته من عدسی تبدیل رو باز نکردم تا بینهایت رو هم داشته باشم.

تشکر کرده
    3755

میشه بگین دوربین چطور نورسنجی میکنه?
    نور سنجی ربطی به لنز نداره
    روی لنز سنسوری برای تشخيص نور نيست سنسور نور معمولاً پشت ويزور
    سيم کشی که روی لنز هست فقط برای ديافراگم و فکوس عمل ميکنه
    وقتی شما دوربين رو روی مد اي وی ميزاريد دوربين ميدونه که روی ديافراگم نميتونه تأثيری بزاره پس از ميزان نور ورودی سرعت شاتر رو تنظيم ميکنه
    اگر قرار بود اطلاعات رو از لنز بگيره با نصب فيلتر پلاريزه يا ان دی همه چيز بهم ميريخت

Snapshot_2014-12-30_112924.jpg
    اين عکس سيستم جديد نيکونه مدل های قبلی هم چنين چيزيه اما از آينه پايينی نور رو تشخيص ميده
    davoud maani و mohem تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین