صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 118
Like Tree283تشکر

موضوع: Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ : Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

بدون شرح:

کد:
    http://www.photographyblog.com/news/nikon_85mm_24-120mm_28-300mm_and_55-300mm_lenses_hands-on/
    yaghoobi و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

با سلام
    پيرو پست قبلي يكي از دوستان لطف كنه و يه مقايسه اي بين اين دو لنز انجام بده . كلا لنز جديد نيكون در قياس با 105-24 كانن چگونه است؟
    با تشكر

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط barca007 نمایش پست ها
    با سلام
    پيرو پست قبلي يكي از دوستان لطف كنه و يه مقايسه اي بين اين دو لنز انجام بده . كلا لنز جديد نيكون در قياس با 105-24 كانن چگونه است؟
    با تشكر
    درود

این عکسها خوب عکسهای جالبی هستند ، اما به شرط آنکه بخواهید به دید عکسهای جالب از تجهیزات عکاسی به آنها نگاه کنید ، اگر نه گذاشتن یک 7d +24-105 ( این ترکیب به دلیل قدیمی بودن این لنز روی سنسور هایی با چگالی بالا مثل همین 7d خروجی سافت هست البته این اشکال این لنز نیست اما وقتی بنا باشد روی دوربین های جدید استفاده شود طبق نمونه های ذکر شده شارپنسی را که روی دوربین های نسل قبلی داشت نخواهد داد ) خوب این 7d +24-105 در کنار یک دوربین فول فریم با این لنز جدید نیکون آن هم در حالی که هیچ تست مستدلی از آن آنجام نشده واقعا اگر مقایسه ای انجام گیرد خیلی زود نخواهد بود؟ و یا اعتباری خواهد داشت

موفق باشید

انوش
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

این عکسها خوب عکسهای جالبی هستند ، اما به شرط آنکه بخواهید به دید عکسهای جالب از تجهیزات عکاسی به آنها نگاه کنید ، اگر نه گذاشتن یک 7d +24-105 ( این ترکیب به دلیل قدیمی بودن این لنز روی سنسور هایی با چگالی بالا مثل همین 7d خروجی سافت هست البته این اشکال این لنز نیست اما وقتی بنا باشد روی دوربین های جدید استفاده شود طبق نمونه های ذکر شده شارپنسی را که روی دوربین های نسل قبلی داشت نخواهد داد ) خوب این 7d +24-105 در کنار یک دوربین فول فریم با این لنز جدید نیکون آن هم در حالی که هیچ تست مستدلی از آن آنجام نشده واقعا اگر مقایسه ای انجام گیرد خیلی زود نخواهد بود؟ و یا اعتباری خواهد داشت

موفق باشید

انوش
    با سلام
    اين عكس ها متعلق به 5d markII است و فول فريم و البته منظور من از مقايسه لزوما مقايسه با اين دوربين ها نبود و يك مقايسه كلي بود ، هرچند فكر مي كنم حق با شماست و هنوز براي مقايسه اين دو لنز زود باشد.
    با تشكر
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

درود

موفق باشید

انوش
    انوش جان شما در نوشته های خود اثر دیفرکشن روی خروجی را در نظر میگیرید ولی اثر بالاتر بودن رزولوشن را نه!
    به عنوان مثال در مقایسه بین خروجی 7دی و 40دی،در یک کادر برابر (نه یک کراپ 100%) تعداد پیکسلهایی که خروجی 7دی در همان کادر دارد به مراتب بیشتر است(1.8برابر)!پس امکان ثبت جزئیات کمتر نسبت به کادر مشابه درست به نظر نمی رسد!
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 21 August 2010 در ساعت 13:59
    Soheil Qoddusi تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.
    به دلیل قدیمی بودن این لنز روی سنسور هایی با چگالی بالا مثل همین 7d خروجی سافت هست
    پس لنزهایی مانند 100-400 باید سافت باشند چون 2برابر قدیمی تر هستند!

چند نمونه عکس بسیار شارپ با 24-105 و 70-200 اف4 بدون ای اس(که هردو قدیمی هستند) که با 550دی گرفته ام برای شما میفرستم یا اگر به این موضوع ربط داشت همینجا قرار میدهم خودتان قضاوت کنید.آنقدر این مسئله مگاپیکسل در این فروم بزرگ شده که حساسیت ها بالا رفته...

موفق باشید
    M.Mobin تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

تشکر کرده
    12229

درود

این مورد در مورد 24-105 که روی 7d سافت هست مورد خیلی ها بوده و اصلا به برند خاصی هم تعلق ندارد کلا لنز های قدیمی اصلا آن شارپنسی را که روی بدنه های نسل قبل داشتند نخواهند داد نمونه اش را هم خودم در نیکون عملا دیدم و دلیل آن هم همین بود برای همین کمپانی ها مجبورند برای بدنه های جدید لنز های جدید تری نیز بسازند.
    نمونه اش 85mm های نیکون بود که وقتی نمونه عکسهاشو آدم نگاه میکنه شارپنس ایده الی دارند مثلا روی D200 اما روی بدنه جدید مثلا D300 اصلا آن شارپنس رو نداشتند. دلیلش رو هم یکی از استاتید همین ذکر کردند. اگر پیدا کردم برایتان نقل میکنم.

موفق باشید

انوش
    king4 و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

درود

این مورد در مورد 24-105 که روی 7d سافت هست مورد خیلی ها بوده و اصلا به برند خاصی هم تعلق ندارد کلا لنز های قدیمی اصلا آن شارپنسی را که روی بدنه های نسل قبل داشتند نخواهند داد نمونه اش را هم خودم در نیکون عملا دیدم و دلیل آن هم همین بود برای همین کمپانی ها مجبورند برای بدنه های جدید لنز های جدید تری نیز بسازند.
    نمونه اش 85mm های نیکون بود که وقتی نمونه عکسهاشو آدم نگاه میکنه شارپنس ایده الی دارند مثلا روی D200 اما روی بدنه جدید مثلا D300 اصلا آن شارپنس رو نداشتند. دلیلش رو هم یکی از استاتید همین ذکر کردند. اگر پیدا کردم برایتان نقل میکنم.

موفق باشید

انوش
    سلام انوش جان؛
    هميشه صادق نيست، مثلا من لنز 135F2 را بر روي 30D و 7D تست كرده ام. با اينكه لنز جديدي نيست، ولي واقعا سنسور 18 مگاپيكسلي و حتي فراتر از آن را به چالش مي كشد. (تست 135F2 بر روي 5DMKII فتوزون را نگاه كنيد) شارپنس عاليست و من حتي در سنگين ترين كراپها هم ديتيل خوبي دارم.
    ویرایش توسط Pooyan : Saturday 21 August 2010 در ساعت 14:37
    Persian، yaghoobi، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام انوش جان؛
    هميشه صادق نيست، مثلا من لنز 135F2...
    درود

بله اما من در مورد 24-105 روی 7d عرض کردم که عملا نتیجه سافت هست

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.ببخشید قصد کش دادن این موضوع را ندارم,اما انوش خان 24-105 خیلی هم قدیمی نیست و روی 5دی2 هم نتیجه ی خوبی میدهد.حال 7دی با مگاپیکسل کمتر چطور تصاویر سافت است؟ این لنز را برادرم روی 550دی دارد که اگر همان سنسور 7دی فرض کنیم,نتایج بسیار خوب و عالی است.نتایج 70-200 هم عالی است.
    جسارتا یا آن عکس ها مشکل داشتند یا شما با 24-70 خودتان مقایسه می کنید!در پیغام خصوصی نمونه ها را برایتان میفرستم/
    کلا لنز های قدیمی اصلا آن شارپنسی را که روی بدنه های نسل قبل داشتند نخواهند داد
    ولی تعداد کمی از لنزها هم هستند که روی دوربین های جدیدتر بهتر خودشان را نشان میدهند,به عبارتی ارزشمند بودن آنها با معرفی دوربین های جدید بیشتر هم میشود.
    مثلا روی D200 اما روی بدنه جدید مثلا D300 اصلا آن شارپنس رو نداشتند
    یعنی فقط به خاطر 2مگاپیکسل؟انوش جان کمی سخت میگیرید!یا اگر علتی دارد بفرمایید.

ممنونم
    Navid7h، M.Mobin و jebrahim تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین