صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 118 , از مجموع 118
Like Tree283تشکر

موضوع: Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    61

در f8 در تمام فاصله ها بیشترین شارپنس داره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

درود. تجربه شخصی استفاده از لنزهای (300-28 و 120-24 و همچنین f2.8 24-70) با دوربینهای D750 و D810 را خدمت دوستان تقدیم میکنم:

لنز نیکون 300-28 در فوکال تقریباً بالاتر از 200 و در نور کم گیجی فوکوس دارد. ولی اگر دقت کنید در محدوده 28 تا 120 نتایج اپتیکی بسیار شبیه لنز 120-24 است (در نمودارها هم اگر قسمتهای فوکال بالاتر از 120 و دیافراگم بسته تر از 22 را برای این لنز در نظر نگیرید مشخص است.) متاسفانه مشکل Focus Breathing در این لنز زیاد است به نحوی که با فوکوس در فاصله کمتر از 1متر تفاوتی بین فوکال 300 و 200 دیده نمیشود.
    متاسفانه امکان تامین قطعات یدکی (حلقه های روی لنز، موتور فوکوس، لرزشگیر و...) برای اغلب لنزهای سیگما به راحتی فراهم نیست و البته شانس خرابی بیشتری نسبت به برند اصلی دارند.
    به دلیل امکاناتی که در Firmware دوربینها قرارداده شده استفاده از لنزهای برند اصلی در فوکوس ممتد (مودهای مختلف) سرعت بیشتری داشته و همچنین تصحیح خطاهای اپتیکی بهینه سازی شده اند.
    اختلاف شارپنس در شرایط آزمایشگاهی چندان قابل تطبیق با شرایط Handheld نیست. عملا در عکاسی روزمره راحتی عکاس با تجهیزات مهمتر است. گاهی با وجود به همراه داشتن 300-28 نیاز شدید به واید 24 داشته ام و زمانی با 70-24 نیاز به تله بالا (200 یا 300)

در نهایت شخصا نتیجه گیری بفرمایید:
    1- لنز نیکون 300-28 بین لنزهای همه کاره یکی از بهترینهاست.
    2- قیمت دست دوم نیکون 70-24 نزدیک به قیمت نو 300-28 است ولی واقعا خروجی تصویر و سرعت فوکوس بهتری دارد.
    3-بررسی نیکون 120-24 در همین سایت:
    معرفی لنز Nikkor AF-S ۲۴-۱۲۰mm f/۴G VR | عکاسی: خبر و مقاله، آموزش، گالری، فروشگاه
    vahidshah، Nima Sadigh، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

دوستانی که تجربه استفاده این لنز رو دارن، آیا در رنج های تله این لنز با این دیافراگم برای عکاسی پرتره در محیط بیرون میتونه عمق میدان کم کافی رو ایجاد کنه؟
    من تله برای پرتره در محیط بیرون می خوام که بتونم عمق میدان رو هم باهاش کاهش بدم،

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    572

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه استفاده این لنز رو دارن، آیا در رنج های تله این لنز با این دیافراگم برای عکاسی پرتره در محیط بیرون میتونه عمق میدان کم کافی رو ایجاد کنه؟
    من تله برای پرتره در محیط بیرون می خوام که بتونم عمق میدان رو هم باهاش کاهش بدم،
    به نظر من این لنز برای فضای باز مناسب نیس یک لنز فیکس 85mm تهیه کنین هم شارپنس عالی داره و هم اف بازتری داره و هم قیمتش از لنز 24-120 پایینتره.سبک هم هست.من این لنز رو دارم و بسیار راضی هستم.برای فضای باز هر چی اف بازتر باشه بهتر مخصوصا عکاسی پرتره وقت غروب خورشید.در ضمن فاصله کانونی مناسبی هم هستش

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    به نظر من اصلا لنز شارپی نیست این لنز.
    نظر بقیه دوستان هم همینه ؟
    منکه با ۷۵۰ نیکون و این لنز از شارپنس راضی نیستم. روی ۷۵۰ این لنز شارپنسش چند مگا پیکسله ؟
    ویرایش توسط MEHRDAD.D : Saturday 25 November 2017 در ساعت 00:57
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

من با شارپنسش مشکل خاصی ندارم
    البته رو دیاف باز انتظار خاصی نمیشه ازش داشت
    ولی بین دیاف ۶تا ۸ شارپنسش قابل قبولی داره
    مشکلش بنظر من وینیت بسیار سنگینش تو دیاف ۴ هست و بوکه شلوغش
    البته بازم بعنوان یه لنز زوم با دیاف ۴ میشه گفت بوکه نسبتا قابل قبولی داره ولی وینیت واقعا سنگینه طوری که اوایل فکر میکنید لنزتون مشکل داره!
    من فکر میکردم سایه‌ی هود هست!
    با اینکه من روی d810 از این لنز استفاده میکنم بعنوان یه لنز واک اروند کیفیت قابل قبولی داره
    از 18-135 که قبلا روی 70D داشتم شارپنسش خیلی بهتره
    یه لول بهتر از این لنز میتونید سراغ سیگما ۲۴-۱۰۵ برید...ولی تفاوت اونقدرها هم نیست(طبق ریویوها)
    بازم بهتر بخواین تامرون ۲۴-۷۰ ۲.۸ هست
    ولی من قبل از خرید خیییییلی تحقیق کردم راجب این لنز ۱۲۰-۲۴ اکثریت بعنوان یه لنز واک اروند و زوم با توجه به قیمتش گزینه ایده‌آلی میدوننش هم از لحاظ شارپنس، هم زوم ،هم رنج و هم وزن و لرزشگیر
    یه ریویو خیلی خوب هم منصوروف ازش تو PhotographyLife گذاشته که خوندنش خالی از لطف نیست
    Nima Sadigh، obsidiyan و joker.elm تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    به نظر من اصلا لنز شارپی نیست این لنز.
    نظر بقیه دوستان هم همینه ؟
    منکه با ۷۵۰ نیکون و این لنز از شارپنس راضی نیستم. روی ۷۵۰ این لنز شارپنسش چند مگا پیکسله ؟
    یه لنز تو رنج میانی با کیفیت خوب فکر کنم گزینه دیگه سیگما ارت ۲۴-۱۰۵ باشه. دوستانی که این دو لنزو داشتن باید نظر بدن

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام به همه. دوستانی که این لنز رو دارن به نظرتون کیفیت ساخت این لنز در مقایسه با لنز 24-105 کنون در چه حدی هست ؟ از نظر ورود گرد و غبار و ..... چقدر مقاوم هست ؟ شارپنسش روی دی 810 در سایت دی ایکس او عدد 15 درج شده من درک درستی از این عدد ندارم یعنی خیلی وضعیتش بده یا ..... ؟
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12