صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 118
Like Tree283تشکر

موضوع: Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    باز هم با توجه به زاویه بسته تر و اندازه کوچکتر تشکیل تصویر این حرف درست نیست سال ها از 50 1.4 روی بدنه کراپ نیکون استفاده کردم بسیار راضی بودم ولی روی بدنه فول به اون خوبی نیست و کمتر استفاده میکنم جالبه سایت فوتوزون این لنز رو با4 ستاره روی کراپ امتیاز داده به عنوان لنز خیلی خوب پیشنهاد هم کرده ولی روی بدنه فول 3 ستاره داده و لنز متوسط به سمت خوب معرفی کرده.
    ممنون علی آقا
    ببخشید، بالاخره متوجه نشدم، خوبه یا بده! دوستان فرمودن مناسب نیست، ولی شما گفتید مناسبه حتی خیلی هم بهتر از فول فریم عمل می کنه!!!
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    ممنون علی آقا
    ببخشید، بالاخره متوجه نشدم، خوبه یا بده! دوستان فرمودن مناسب نیست، ولی شما گفتید مناسبه حتی خیلی هم بهتر از فول فریم عمل می کنه!!!
    سری D

صرفا مثال میزنم شاید اگر قرار باشه کیفیت مرکز لنز 24 120 که در کراپ استفاده میشه به خوبی 16 85 باشه لنز بسیار گرانتر سنگین تر باید می بود قیمت کیفیت و بازه بسیار تعیین کننده هستند مگر نه احتمالا استفاده از لنزهای سینمایی چند هزار دلاری کوک اری زایس فوجی .... از لنز خود نیکون شارپتر باشند ولی استفاده نمیشوند.

منظور من این بود لنز فول فریم روی بدنه کراپ مشکلات کمتری دارد حالا ممکنه لنز کراپ بهتری برای بدنه کراپ با همان یا قیمت کمتر از لنز فول تهیه کرد.
    ویرایش توسط aliii : Tuesday 8 September 2015 در ساعت 22:09
    Shafy و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من کی گفتم 105-18 مناسب نیست ؟!
    از اتفاق گفتم که توصیه می‌کنم . من خودم این لنز را دارم و بسیاری از عکس‌های خودم را با همین لنز گرفته‌ام .
    برای یک لنز Walk around بسیار هم خوب است . اما با توجه به هزینه‌ای که میخواستید برای 120-24 بکنید ، گفتم اگر دنبال لنز بهتری هستید 85-16 و یا ورژن جدید آن ( اگر آمده باشد داخل ایران ) . وگرنه همین 105-18 برای D7100 لنز خوب و کارآمدی‌ست .
    Shafy، peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    من کی گفتم 105-18 مناسب نیست ؟!
    از اتفاق گفتم که توصیه می‌کنم . من خودم این لنز را دارم و بسیاری از عکس‌های خودم را با همین لنز گرفته‌ام .
    برای یک لنز Walk around بسیار هم خوب است . اما با توجه به هزینه‌ای که میخواستید برای 120-24 بکنید ، گفتم اگر دنبال لنز بهتری هستید 85-16 و یا ورژن جدید آن ( اگر آمده باشد داخل ایران ) . وگرنه همین 105-18 برای D7100 لنز خوب و کارآمدی‌ست .
    آقا کوروش، منم هم نگفتم لنز 105 بد هست! فقط گفتم الان 105 دارم، راضی ام اش، خواستم یه پله برم بالا تر، که البته با این اوصافی که شما فرمودید، باید کمی تامل کنم!
    دیافگرام 4 ثابت، کیفیت بالا نانو عدسی لنز 120-24 وسوسه برانگیز بود برای ثبت عکس های بهتر! ولی خب FX بودنش، که روی 7100 تقریبا معادل 150-35 می شه کمی کار رو برای عکاسی منظره سخت می کنه.
    از برند های دیگه لنزی رو پیشنهاد نمی کنید؟ مثب سیگما و تامرون ...
    کوروش تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    آقا کوروش، منم هم نگفتم لنز 105 بد هست! فقط گفتم الان 105 دارم، راضی ام اش، خواستم یه پله برم بالا تر، که البته با این اوصافی که شما فرمودید، باید کمی تامل کنم!
    دیافگرام 4 ثابت، کیفیت بالا نانو عدسی لنز 120-24 وسوسه برانگیز بود برای ثبت عکس های بهتر! ولی خب FX بودنش، که روی 7100 تقریبا معادل 150-35 می شه کمی کار رو برای عکاسی منظره سخت می کنه.
    از برند های دیگه لنزی رو پیشنهاد نمی کنید؟ مثب سیگما و تامرون ...
    دوستان لنز های پرایم پیشنهاد دادند که کیفیت اپتیکی وجنس تصویر متفاوتی بخاطر دیافراگم باز دارند.بسته به ژانر عکاسی مثلا 50 برای پرتره رو بدنه کراپ مناسب هست.
    Shafy، کوروش و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

لنزهای 50-17 f2.8 سیگما و تامرون هم لنزهای خوبی هستند. البته بستگی به کاربرد مورد نظر شما دارد.
    Shafy و bartash تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

من یه ماه این لنز رو داشتم واقعا لنز سریع و شارپی نیست نسبت به نمونه های دیگه تو این رنج بخصوص 24-105 سیگما سری آرت رو بتونید گیر بیارید خیلی خیلی بهتره.
    Shafy، M.Nouri و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    من یه ماه این لنز رو داشتم واقعا لنز سریع و شارپی نیست نسبت به نمونه های دیگه تو این رنج بخصوص 24-105 سیگما سری آرت رو بتونید گیر بیارید خیلی خیلی بهتره.
    روی چه دوربین استفاده کردید؟ نمونه عکس فول سایز ندارید به اشتراک بگذارید؟
    saber.pix و M.Nouri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.
    خودمم چند تا شات باهاش زدم خیلی شفافیت رضایت بخشی ندیدم ازش ولی بعید می دونم این لنز اینطوری عمل کنه، لنز خوب و قوی هست، در خیلی از آزمایشات نتیجه ی خوبی داده!
    saber.pix تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

سلام
    جناب شفيع مهم ترين مزيت اين لنز دياف ثابت آن و فول فريم بودن آن است كه در آينده اگر بخواهيد به سمت فول فريم سوييچ كنيد خيالتان راحت است كه هزينه مجدد براي لنز نخواهيد كرد!!! البته بحث كيفيت ساخت و ... هم به كنار... دياف ثابت عملكرد شما را سريع تر خواهد كرد، حال اگر نوع عكاسي شما طوري است كه اين امكان به دردتان ميخورد اين لنز در نوع خود بي نظير است (البته با قيمت 2300)، بدنه هاي ارزان قيمت فول فريم هم كه سال به سال بيشتر از قبل مي شود و فكر كردن به آن مثل گذشته دور از ذهن نيست. در اينكه اين لنز روي فول فريم شارپنس بهتري دارد هم بحثي نيست، اما شارپنس انقدر كم نيست كه شما را راضي نكند، بنده خودم 24-105 كنون را روي بدنه ي كراپ دار استفاده ميكنم و به شدت از آن راضي هستم...
    Shafy، obsidiyan و mehran2190 تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین