صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36
Like Tree126تشکر

موضوع: AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

پیش فرض پاسخ : AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

نقل قول نوشته اصلی توسط Meisam نمایش پست ها
    ولی ای کاش دیافش 1.2 بود
    جای رنج های 50 . 85 اف 1.2 در نیکون خالیه
    هر چند قیمت بالا می رفت
    لااقل باعث می شد که از عکسهای ثبت شده با هاش لذت ببرم
    سلام
    دوست عزیز من خیلی موافق نیستم، یعنی کاشکی کنن هم یه 85 با اف 1.4 میزد با قیمت متعادل تر. حرف من سر اینه که این دو تا لنز کنن که گفتین ( مخصوصا 50 با اف1.2) اونقدرها که گرون هستند افزایش کیفیت ندارند و اختلاف بین 1.2 و1.4 هم قابل اغماض است. فقط میمونه یه نکته که به قول دوستمون تابه ایران برسه شاید به بالای 1میلیون 800 هزار تومن برسه که دیگه کمی آدمو به فکر میاندازه ، در هر صورت من یه 85 پرایم با کیفیت گلد رینگ یا سری ال با اف 1.4 دور و ور 1میلیون پانصد هزار تومن رو به یه اف1.2 با قیمت 2میلیون دویستی ترجیح میدم.
    یه نکته دیگه که میخوام بگم ظهور 200-70 VR II و IS II است که هر دو از لحاظ کیفیت و کارایی بینظیر هستند. حالا در عالم واقعیت که همه مون توش زندگی میکنیم ( منظورم محدودیت های مادیه) با داشتن یکی از این تله زوم های استاندارد حرفه ایی تقربیا از این پرایم بی نیاز خواهی شد . توضیح: اینکه میگم تقریبا به این معنی است که همه ما ارزش فقط یه پله دیاف بازتر رو در شرایط خاص می دونیم، اما توجه شما به 3 نکته جلب میکنم، اول اینکه برای این اخلاف دیاف بهای سنگینی باید پراخت، دوم این مسله است که اگه یک لنز زوم بتونه به کیفیت پرایم های در برگیرنده فاصله کانونی هاش نزدیک بشه زهی سعادت، چرا که از شر خریدن و حمل کردن چند لنز راحت شدید، زوم های جدید نیکن مانند 24-14 ، 70-24 و 200-70 نشون داده اند که اگه خیلی از پرایم های نیکون (که البته قدیمی تر بوده اند) بهتر نباشند، پایین تر نیستد ( این قضیه در مورد 200-70 IS II کنن هم صدق میکنه) .نکته سوم اینه که اکثر پرایم های سریع با حدود دو پله بسته شدن دیاف به میزان کیفیت قابل قبول خودشون می رسند ( در مورد این یکی نمی دونم) یعنی حدود اف 2.8 ، ولی 200-70 جدید از بازترین دیافراگم (2.8) به شکل اعجاب انگیزی شارپ است که همین قضیه هم موید ارجهیت این انتخاب در صورت محدودیت مالی است، در غیر این صورت (منظورم محدودیت مالیه) مسلما داشتن این لنز بسیار ارزشمند و عمق میدان کم و بوکه (احتمالا) زیبای آن برای عکاسی لذت بخش است.
    Anoosh-Em، shamim19، hmirzaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Meisam آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

حرف من سر اینه که این دو تا لنز کنن که گفتین ( مخصوصا 50 با اف1.2) اونقدرها که گرون هستند افزایش کیفیت ندارند و اختلاف بین 1.2 و1.4 هم قابل اغماض است.
    درود
    البته آرزوی من برای داشتن 50 و 85 اف 1.2 برای خودم نبود
    بلکه داشتن این لنز ها برای افرادی که به صورت حرفه ای (کسب درامد) و نیاز به داشتن به چنین دیافراگرامی مجبور به انتخواب بین دو برند می شوند

((به قول Zack Arias که در ورک شاپ جدیدش ازش در مورد خرید 50 اف 1.2 کنون سوال کرده بودند گفت: راههای بهتری برای خرج کردن این پول سراغ دارد))

یه نکته دیگه که میخوام بگم ظهور 200-70 VR II و IS II است
    من منکر کیفیت 200-70 نمی شوم اما این لنز را نمی شود بایک لنز پرایم 1.2 مقایسه کرد منظور کاربرد های خاص ان می باشد
    برای مثال

من این عکس رو با 50 اف 1.4 انداختم با وجود داشتن 200-70
    به دلیل محدودیت نور و حرکات سریع سوژه باعث شد من هیچ انتخواب دیگری بجز استفاده از این لنز و دیاف باز ان نداشته باشم
    مگر استفاده از iso خیلی بالا..

این سایت مربوط به یه عکاس ودینگ و پرتره می باشد( Joe Elario )
    کد:
    http://www.joeelariophotography.com
    که اکثر عکسهای خود را با 50 اف 1.2 و 200 اف 2 انداخته است دیدنش خالی از لطف نیست

البته به دوستان دیالاپ اصلا توصیه نمی کنم

Kourosh Kahal، farshad_k، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

آقای میثم خان ، من تماما با حرفهای شما موافقم و البته هیچ کدوم از این لنزا جای هم دیگه رو (کاملا) پر نمیکنند. اما این بحث ها موقعی معنی پیدا میکنه که بر سر دو راهی انتخاب قرار بگیریم. من به عنوان کسی که همیشه دغدغه عکاسی با پرایم های سریع رو داره، این منولوگ را با خودم دارم که آیا این درسته که پول زیادی رو صرف خرید یکی از اونا مثل 85 اف 1.2 کنم؟ با تمام دلایلی که همه با اونا آشنایی داریم (از قبیل نوع و استایل عکاسی و نگاه های زیبایی شناسانه و بعضی مقتضیات و ضرورتها) باز اولین سوال جنبی که پیش میاد اینه که چرا از جایگزین های ارزان تر استفاده نکنم ( حتی اگه کمی کارایی کم تری داشته باشه) . به عنوان مثال همین عکس زیبایی که خودتان با 50 اف 1.4 گرفته اید، این عکس داره نشون میده که یه لنز حداکثر 400 الی 500 هزار تومنی هم کارایی یه پرایم سریع خیلی گرونتر رو داره، خوب اگه اف 1.2 بود بهتر بود اما دوباره باید یرگردیم سر خونه اول یعنی (( در صورت داشتن محدودیت مالی می ارزه قرض کنیم و برای یک استاپ دیاف بازتر یک میلیون بیشتر پول بدیم؟))
    البته من خودم معتقدم این بحثی که من دارم میکنم کاملا ناشی از غیر حرفه ایی بودن آدم هایی مثل من رو داره (حرفه ایی به معنی پول در اوردن از عکاسی) همون طور که شما هم به نوعی اشاره کردین، به همین دلیله که که برای کمی اختلاف کیفیت و کارایی پولهای زیادی خرج میشه و البته مخاطبینی هم باید وجود داشته باشه که با تشنگی این تفاوت ها را ببیند و درک کنند.
    مخلص کلام، هر کدوم از ما (بیشترخودم رو میگم) از ظن خودمون این اخبار رو پیگیری میکنیم و با توجه به نیازهامون شاید اونا رو کمی هم تفسیر میکنیم اما توی این رهگذر خواننده های این کامنت ها هم بهتر از من می دانند که کمپانی های معظمی مثل کنن و نیکون در عین حال که دورا دور چشمی به نظرات و خواسته های مخاطبین خودشون دارن، ولی با صرف هزینه های فراوان در زمینه ابعاد متنوع تولد یک محصول جدید سعی در بی نقصی اونها دارن و من یکی واقعا به هر دو این دو برند ایمان دارم و بطور نسبی اونا بی عیب و نقص میدونم.

تصور من اینه که تو این چند لنزی که نیکن بیرون داد از همه موفق تر ( از تمام لحاظ بطور کلی)120-24 خواهد بود بعد همین پرایم 85 (که قطعا بسیار با کیفیت ولی با کاربری محدودتر) و با مقداری فاصله از این دوتا 300-28 خواهد ایستاد (گر چه شاید دوستان بگن این مقایسه در اصل به لحاظ یکی نبودن سطح و نوع کاربری این لنزا، درست نیست).
    موفق باشید
    Meisam، Anoosh-Em و shamim19 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

نمونه عکسهایی در سایز اصلی با دوربین D700 و این لنز فرمت jpg

مجموعا 6 عکس حجم تقریبی 18 مگ

کد:
    http://www.sulanto.fi/nikkor/nikkorit/nikkor_files/nikkor85mm14.zip
    Untitled.jpg
    Anoosh-Em و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز من خیلی موافق نیستم، یعنی کاشکی کنن هم یه 85 با اف 1.4 میزد با قیمت متعادل تر. حرف من سر اینه که این دو تا لنز کنن که گفتین ( مخصوصا 50 با اف1.2) اونقدرها که گرون هستند افزایش کیفیت ندارند و اختلاف بین 1.2 و1.4 هم قابل اغماض است. فقط میمونه یه نکته که به قول دوستمون تابه ایران برسه شاید به بالای 1میلیون 800 هزار تومن برسه که دیگه کمی آدمو به فکر میاندازه ، در هر صورت من یه 85 پرایم با کیفیت گلد رینگ یا سری ال با اف 1.4 دور و ور 1میلیون پانصد هزار تومن رو به یه اف1.2 با قیمت 2میلیون دویستی ترجیح میدم.
    یه نکته دیگه که میخوام بگم ظهور 200-70 VR II و IS II است که هر دو از لحاظ کیفیت و کارایی بینظیر هستند. حالا در عالم واقعیت که همه مون توش زندگی میکنیم ( منظورم محدودیت های مادیه) با داشتن یکی از این تله زوم های استاندارد حرفه ایی تقربیا از این پرایم بی نیاز خواهی شد . توضیح: اینکه میگم تقریبا به این معنی است که همه ما ارزش فقط یه پله دیاف بازتر رو در شرایط خاص می دونیم، اما توجه شما به 3 نکته جلب میکنم، اول اینکه برای این اخلاف دیاف بهای سنگینی باید پراخت، دوم این مسله است که اگه یک لنز زوم بتونه به کیفیت پرایم های در برگیرنده فاصله کانونی هاش نزدیک بشه زهی سعادت، چرا که از شر خریدن و حمل کردن چند لنز راحت شدید، زوم های جدید نیکن مانند 24-14 ، 70-24 و 200-70 نشون داده اند که اگه خیلی از پرایم های نیکون (که البته قدیمی تر بوده اند) بهتر نباشند، پایین تر نیستد ( این قضیه در مورد 200-70 IS II کنن هم صدق میکنه) .نکته سوم اینه که اکثر پرایم های سریع با حدود دو پله بسته شدن دیاف به میزان کیفیت قابل قبول خودشون می رسند ( در مورد این یکی نمی دونم) یعنی حدود اف 2.8 ، ولی 200-70 جدید از بازترین دیافراگم (2.8) به شکل اعجاب انگیزی شارپ است که همین قضیه هم موید ارجهیت این انتخاب در صورت محدودیت مالی است، در غیر این صورت (منظورم محدودیت مالیه) مسلما داشتن این لنز بسیار ارزشمند و عمق میدان کم و بوکه (احتمالا) زیبای آن برای عکاسی لذت بخش است.
    درود

با فرایشات شما کاملا موافقم و به عینه به خودم ثابت شده. بنده خودم Nikkor 85mm f 1.8 D داشتم ، این لنز رو زمانی خریدم که تنها لنز من 18-135 بود با یک دیاف بسته ، به قصد گرفتن پرتره و بوکه هایی بهتر آنرا گرفتم. اما باخرید Nikkor 24-70 f2.8 N و دیدن کیفیت آن که از پرایم 85 که داشتم بهتر بود دیگر کمتر این لنز رو روی دوربین بستم. و در زمانی که تصمیم داشتم 70-200 ورژن جدید نیکون رو بگیرم و نقد و بررسی های این لنز رو میخوندم دیدم که چطور بوکه این لنز رو با سلطان بی رقیب بوکه ( Nikkor 85 f1.4 ) مقایسه میکنند و به اون لقب ماشین خامه ساز بخاطر داشتن بوکه هایی خامه ای رو داده بودند این موضوع با توجه به شارپنس و رزولوشن بالای این لنز باعث میشه داشتن این 70-200 جدید به راحتی جای Nikkor 85 f1.4 D رو پر کنه فقط کمی اختلاف قابل اقماض دیاف باز تر میماند بقول دوستمان. البته راجب به AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G جدید نظری ندارم و هنوز برای اینکه قضاوتی رو بشود در مورد آن هم داشت زود است.

شاید یکی از دلایل آپدیت این لنز 85 جدید همین بالا رفتن سطح توقع مصرف کننده ها که پس از تجربه استفاده از لنز های رینگ طلایی و نانو کریستال اف 2.8 نیکون یعنی 14-24 24-70 70-200 جدید ، باشد. وقتی لنز های زوم چنین مشخصاتی دارند توقع بیشتری از پرایم ها میرود.

کلام آخر آنکه درسته که پرایم ها میتوانند اپتیک بهتری داشته باشند نسبت به عموم لنز ها ، اما بعضی لنز های خاص زوم هستند که نه تنها پا به پای پرایم ها پیش میروند بلکه از خیلی از پرایم هایی که تا به این لحظه وجود داشتند بهتر خواهند بود حداقل در برند نیکون تعداد این لنز های زوم کم نیستند.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 26 August 2010 در ساعت 08:20
    shamim19، Nami BH، king4 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

با فرایشات شما کاملا موافقم و به عینه به خودم ثابت شده. بنده خودم Nikkor 85mm f 1.8 D داشتم ، این لنز رو زمانی خریدم که تنها لنز من 18-135 بود با یک دیاف بسته ، به قصد گرفتن پرتره و بوکه هایی بهتر آنرا گرفتم. اما باخرید Nikkor 24-70 f2.8 N و دیدن کیفیت آن که از پرایم 85 که داشتم بهتر بود دیگر کمتر این لنز رو روی دوربین بستم. و در زمانی که تصمیم داشتم 70-200 ورژن جدید نیکون رو بگیرم و نقد و بررسی های این لنز رو میخوندم دیدم که چطور بوکه این لنز رو با سلطان بی رقیب بوکه ( Nikkor 85 f1.4 ) مقایسه میکنند و به اون لقب ماشین خامه ساز بخاطر داشتن بوکه هایی خامه ای رو داده بودند این موضوع با توجه به شارپنس و رزولوشن بالای این لنز باعث میشه داشتن این 70-200 جدید به راحتی جای Nikkor 85 f1.4 D رو پر کنه فقط کمی اختلاف قابل اقماض دیاف باز تر میماند بقول دوستمان. البته راجب به AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G جدید نظری ندارم و هنوز برای اینکه قضاوتی رو بشود در مورد آن هم داشت زود است.

شاید یکی از دلایل آپدیت این لنز 85 جدید همین بالا رفتن سطح توقع مصرف کننده ها که پس از تجربه استفاده از لنز های رینگ طلایی و نانو کریستال اف 2.8 نیکون یعنی 14-24 24-70 70-200 جدید ، باشد. وقتی لنز های زوم چنین مشخصاتی دارند توقع بیشتری از پرایم ها میرود.

کلام آخر آنکه درسته که پرایم ها میتوانند اپتیک بهتری داشته باشند نسبت به عموم لنز ها ، اما بعضی لنز های خاص زوم هستند که نه تنها پا به پای پرایم ها پیش میروند بلکه از خیلی از پرایم هایی که تا به این لحظه وجود داشتند بهتر خواهند بود حداقل در برند نیکون تعداد این لنز های زوم کم نیستند.
    با سپاس
    انوش
    مسئله اینجاست که همه ی لنزهای زوم نیکون آپدیت شدن و مدتهاست که لنزهای پرایم آپدیت نشدن.
    که خوشبختانه مدتی است که نیکون به فکر آپدیت کردن لنزهای پرایم خودش افتاده، که از لنزهای مکرو شروع شد و جدیدا لنزهای 50، 24 و 85 و به زودی هم 200.
    در مقایسه بین لنزهای پرایم و زوم میتونم بگم که لنزهای پرایم برای کارهای خاص هستن یعنی عکاس از قبل میدونه چه عکسی میخواهد بگیره و بر اساس کادربندی و عمق میدان لنز مناسب رو انتخاب میکنه (من هم به شخصه این روش رو ترجیح میدم تا اینکه برم توی شهر و ... بگردم دنبال سوژه و با لنز زوم کادر رو ببندم).
    این دیگه به خود شخص بستگی داره که چه نوع عکاسی رو دوست داشته باشه و بر اساس اون لنزهای خودش رو تهیه کنه.
    Anoosh-Em، A.Mazaheri، shamim19 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

داشتم سایت شایعات نیکون رو می دیدم که چیز جالبی زده بود.فروش این لنز (موجود در انبار)در سایت آمازون به قیمت 200 دلار بالاتر.یعنی به جای 1699 دلار اعلام شده ، 1899 دلار می فروشند.چه سرعت بالایی.یکی از استفاده کنندگان از این لنز(یعنی لنز رو تحویل گرفته)چند عکس هم در dpreview گذاشته.آدرس زیر:

http://forums.dpreview.com/forums/re...hread=36188014
    calligrapher تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نمونه عکسهای LensTip با این لنز و D3x

کد:
    http://lenstip.com/1854-news-Nikkor_AF-S_85_mm_f_1.4G_-_sample_gallery.html
    Meisam، Amir Tavakoli، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    نمونه عکسهای LensTip با این لنز و D3x

کد:
    http://lenstip.com/1854-news-Nikkor_AF-S_85_mm_f_1.4G_-_sample_gallery.html
    من نمی دونم چرا LensTip همه عکس هاش رو با این لنز از ساختمون گرفته
    در صورتی که همه لنز 85 رو برای پرتره می خواهن.
    Navid7h تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

نمونه عکسهای پرتره ای از این لنز با D3s (برای دیدن عکسهای بیشتر و در سایز بزرگتر به آدرسهای زیر بروید)

کد:
    http://www.flickr.com/photos/wingmanzero/sets/72157624818595036/with/4954886950/
    http://www.flickr.com/photos/wingmanzero/sets/72157624818595036/with/4937914536/

مقایسه ای بین این لنز ( 85 اف 1.4 G ) و نسخه قبلیD + نمونه عکسهایی از هردو در کنار هم

کد:
    http://www.flickr.com/photos/dmitrykiyatkin/sets/72157624741528505/with/4952102383/

a1.1.jpg a2.2.jpg a3.3.jpg a4.4.jpg a5.5.jpg
    nmroshan، A_Maddah، yasin-m و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین