صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61
Like Tree89تشکر

موضوع: AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

در خصوص استفاده از لنزهای dx و اختلاف با فول فریم هم توجه به این نکته لازمه که با بستن یک لنز فول فریم روی یک بدنه کراپدار ، شما از مرکز لنز دریافت نور میکنید که بهترین جای لنز هم هست اما حاشیه های بی استفاده میمونه . اما در لنزهای dx ، لنز برای استفاده روی کراپدار بهینه و به صرفه شده.به همین دلیله که عموما لنزهای فول فریم گرانقیمت تر از لنزاهی dx هستند و به نظر حقیر عمدتا با کیفیت تر.ضمنا تهیه لنزهای فول فریم به صرفه تر هم هست چرا که با کوچ به دنیای فول فریمها از گنجینه مناسبی از لنزها برخوردار خواهید بود.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    ببینید مقیاس تمامی لنزها در فاصله کانونی بر اساس مقیاس فول فریمه که اگه بر فرض یکعدد Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR و یک عدد Nikon AF NIKKOR 50mm f/1.8D داشته باشید و از نقطه ثابت با نظر به سوژه ثابت در فاصله کانونی 50 میلیمتر هر دو لنز به سوژه نگاه کنید شاهد کادر یکسانی خواهید بود در حالی که لنز اول dx و لنز دوم فول فریمه.
    میدونم مقیاس فول فریمه
    اما 50 میلیمتر DX با 50 میلیمتر فول فریم زاویه دید یکسانی رو کراپدار ندارن
    بارها این رو امتحان کردم
    ممکنه که 50 میلیمتر DX رو کراپدار با 50 میلیمتر فول فریم رو فول فریم زاویه دید یکسانی داشته باشن
    کسی نیست تو تنهایی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

50 میلی‌متر بر روی کراپدار با ضریب 1.5 معادل 75 بر روی فول فریم است ...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    75

در ضمن من منظور کلیم این هست که این لنزDX 55-300 زاویه دیدش همون 55-300 هست و رو کراپدار حدود 82-450 نمیشود
    و منطور از نوشتن 55-300 DX یعنی این لنز ساخته شده برای کراپدار که زاویه دید معادل 55-300 روی فول فریم را میدهد نه 82-450
    کسی نیست تو تنهایی

تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    50 میلی‌متر DX بر روی کراپدار با ضریب 1.5 معادل 75 بر روی فول فریم است ...
    باز هم تکرار میکنم من هم 50 میلیمتری فول فریم دارم هم 50 میلیمتری DX اگه قرار باشه که 50 میلیمتری DX روی کراپدار بشود 75 میلیمتر اونوقت 50 میلیمتر فول فریم هم که روی کراپدار میشود 75 اینجوری که زاویه دیدشون برابر میشه
    ولی من امتحان کردم 50 میلیمتر DX روی کراپدار با 50 میلیمتر فول فریم روی کراپدار زاویه دید یکسان ندارن
    کسی نیست تو تنهایی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    من هم تکرار می‌کنم ...
    اعداد قید شده بر روی لنزهای فول فریم و کراپدار یکی هستند ، بنابراین هنگام محاسبه فوکال واقعی بر روی کراپدار باید آن‌ها را ضربدر ضریب فاکتور کرد ...
    shahbazi، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    75

دوست گرامی ،
    من هم تکرار می‌کنم ...
    اعداد قید شده بر روی لنزهای فول فریم و کراپدار یکی هستند ، بنابراین هنگام محاسبه فوکال واقعی بر روی کراپدار باید آن‌ها را ضربدر ضریب فاکتور کرد ...
    بله همینه
    من هم همش دارم همینو میگم که اعداد ( زاویه دید ) که رو لنزهای فول فریم و DX مینویسن یکی هستن
    و اینجوری نیست که دوستمون در پستهای قبل فرمودند یک لنز 300 میلیمتری DX رو وقتی رو کراپدار ببندیم بشود 450 و زاویه دید یه لنز 450 میلیمتری که رو فول فریم هست را بدهد
    شاید هم من بد توضیح میدم
    کسی نیست تو تنهایی

تشکر کرده
    75

دوست گرامی ،
    من هم تکرار می‌کنم ...
    ببخشید برام سوال پیش اومدکه میخواستم جوابشو از شما بپرسم
    در مورد همین 55-300 که این بخش هم مربوط به اونه
    الان این 55-300 چه فاصله های کانونی داره و چه زاویه های دیدی میده روی کراپدار؟
    ویرایش توسط ALIS : Monday 11 August 2014 در ساعت 02:46
    کسی نیست تو تنهایی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    ببخشید من متوجه نشدم
    یعنی شما میفرمایید یعنی 18-55 که لنز کیته درواقع یه چیزی حدود 27-82 میشود ؟
    بله
    کوروش تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    ببخشید من متوجه نشدم

من خودم هم لنز فول فریم دارم و هم لنز سری dx اصلا 50 میلیمتر فول فریمم با 50 میلیمتر 18-55 یکسان نیست
    دلیلم هم اینه که لنزهای dx سبکنر و کوچکتر و غالبا ارزانتر از لنزهای مشابه غیر dx هست
    البته دلیل زیاده هم برا مصرف کننده هم برا سازنده غیر این بود که لنزهای dx تولید نمیشدن و از همون لنزهای فول فریم برا کراپدار استفاده میکردن
    بنده هم هر دو را دارم. لنزهاي 50mmf/1.8 و 100mm f/2.8 Macro بنده فول فريم و 15-85مم و 55-250 و 18-55 كراپدار هستند. حدود دو سال قبل بنده و جناب شهبازي، مستقلاً آزمايشي در اين خصوص انجام داديم و نتيجه اش را روي فروم عكاسي گذاشتيم. بنده با دوربين روي سه پايه با لنز 100مم فول فريم و 55-250 كراپدار (روي 100 م م ) بدون تغيير كادرعكس گرفتم كه دو عكس گرفته شده يكسان بودند. امروز دوباره عكس مشابهي ميگيرم و نتيجه را روي سايت مي گذارم.
    لنزهاي كراپدار (ماونت DX و EF-S) چون دايره تصوير كوچكتري دارند از المان هاي كوچكتري استفاده مي كنند و براي همين هم سبكتر و ارزانتر هستند. ضمناً معمولاً كيفيت ساخت، درزبندي و كيفيت تصوير لنزهاي فول فريم بهتر از كراپدار است و در بسيار مواقع نيز لنزهاي فول فريم لنزهاي سريعي هستند (اپرچر باز دارند) كه اين عوامل باعث مي شود لنزهاي فول فريم گران تر از لنزهاي كراپدار باشد.
    دليل توليد لنزهاي كراپدار، همين ارزانتر بودن آنهاست كه باعث مي شود براي عكاس هاي تفنني و غير حرفه اي (مانند بنده) قابل خريد باشند و نتيجتاً بازار مناسبي هم براي سازنده لنز وجود داشته باشد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 11 August 2014 در ساعت 08:38
    kouhsar، a.g g.a، shahbazi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین