صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39
Like Tree17تشکر

موضوع: لنز 70-18 نیکور(لنز کیت نیکون D70 ) با دوربین D50

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: لنز 70-18 نیکور(لنز کیت نیکون D70 ) با دوربین D50

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    من همین مشکل رو با نیکون دی 40 خودم دارم و هنوز که هنوزه نتونستم تصمیم درستی بگیرم . کاش اقلن اینجا موضوع حل بشه . مشکل اینهکه من لنز 18-55 دارم و میخواستم 18-135 بگیرم ولی یکی گفت 18-70 بگیر و بهتره . بعد که خواستم اونو بگیرم , گفتن ارزش نداره نسبت به 18-55 و 18-135 یا 18-200 بگیر . خب با توجه به اهتلاف قیمت بالا واقعن موندم چی بخرم ؟!؟
    از طرفی روی هر کدوماینها یک ایرادی میذارن بعضی از کاربرانی که با این لنز ها کار کردن . مثلن میگن سرعت موتور اتوفکوس 18-135 خیلی زیاده و ایتکه درست هم فوکوس نمیکنه و پیچ گردونش بعد از مدتی هرز میشه !
    و یا میگن با توجه به نزدیکی رنج 18-55 نسبت به 18-70 , ارزش نداره که یک لنز 50 تومنی رو بدی و یه لنز 300 تومنی بخری !
    حالا نظر شما چیه ؟ من البته زوم برام کمی لازمه ولی بیشتر کیفیت و شفافیت عکس برام مطرحه . چون زوم میخواستم و اینکه دوست ندارم دائم لنز عوض کنم میخواستم 18-135 بگیرم و حالا خیلی ها میگن 18-70 بگیر . شما نظرتون چیه ؟ 18-70 آیا واقعن ارزشمنده ؟؟؟؟ یا اینکه پولهامو جمع کنم در آینده یه 18-200 بخرم ؟ شما نظرتون چی هست ؟
    من کار با همه این لنز ها رو تجربه کرده ام و دو تا از این لنز ها رو داشته ام.

به نظر بنده تفاوت آنچنانی بین 18-55 و 18-70 وجود ندارد و تفاوت قیمتی ان اصلا توجیه پذیر نیست. اگر حد اکثر 50 هزار تومان تفاوت داشتند ارزش فکر کردن داشت.

ولی به نظر بنده انتخاب اصلی شما بین 18-135 و 18-200 است. هر دوی این لنز ها عالی هستند و این مشکلاتی که میبینید در فروم ها و اینها مطرح میشود اصلا در حد و اندازه ای نیست که من رو نگران کنه. به شخصه بیشتر اوقات همین لنز 18-200 روی دوربینم هست و مشکلی هم با اون ندارم. اگر بودجه تون اجازه میده به نظر من 18-200 لنز فوق العاده جذابی میتونه باشه. اگر هم اینقدر نمیخواهید بابت لنز پرداخت کنید 18-135 در اون قیمت بی رقیب هست.

اینهایی که عرض کردم نظر شخصی بنده است و شما باید با توجه به نیاز و بودجه تون تصمیم بگیرید.
    Arash، Amir Mohebi، A_Maddah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

پیش فرض پاسخ: لنز 70-18 نیکور(لنز کیت نیکون D70 ) با دوربین D50

خیلی خیلی ممنون از پاسخ شما . اتفاقن بودجه من شاید تا 5 - 6 ماه آینده هم بهم اجازه نده بتونم این لنز 18-200 رو بخرم . اتفاقن دوست عزیزم آرش که استاد من هستن و راهنمای خوبی در عکاسی , بارها به من گفتن که این لنز 18-135 رو بخرم ولی تنها عاملی که باعث تردید من در خرید این لنز شده شکایت زیاد دارندگان این لنز بوده که منو دچار تردید کرده . برای نمونه چند مورد رو گفتن که نمیدونم صاحبان این لنزها با شرایط بدی این لنز رو مورد استفاده قرار دادن یا لنز اونها واقعن خراب بوده که این اشکالات براشون پدید اومده ؟

- برای نمونه صدای بیش از اندازه موتور اتوفوکوس این لنز رو چند نفر شکایت کردن .
    - مورد دوم شل شدن حلقه گردنده لنز بوده که بعضی ها گفتن این حلقه بعد از مدتی هرز میشه یا شل میشه !
    - مورد سوم عدم تطابق فوکوس تصویر و اشکال در فوکوس کردن تصویر و بقول حتا یکی از اعضای فروم ( لگد زدن ) نمیدونم این چه اصطلاحیه که بکار بردن ایشون , توسط این دوربین بوده و شکایت داشتن که فوکوس در بیشتر مواقع با اشکال همراهه و باید از حالت منوآل استفاده بشه و باز هم وضوح چندانی نداره !
    - مورد چهارم این بوده که بعضی اظهار داشتن عکس گرفتن با این لنز , چندان شفافیت نداره و عکس ها انگار تار و کثیف هستن !
    - مورد پنجم به خطاهای بسیار زیاد فنی این عکس بوده مثل ویگنت بیش از اندازه و چند خطای دیگه که من سر رشته ای ندارم ...
    - حتا یکی از دوستان میگفت در رنج 55 میلیمتر این دوربین کاملن تار نشون میده و نمیشه ازش در عکسای در نور کم استفاده کرد ! مخصوصن که میزان اف رو 3.5 قرار بدیم کاملن تار میشه تصویر !
    - یکی هم اونو وحشتناک توصیف کرده چون وی آر نداره !
    * و از همه مهمتر اینکه خیلی ها گفتن در حداکثر زوم نمیشه عکس های خوبی باهاش گرفت چون وی آر نداره و با میلیمتری لرزیدن دست یا 3 پایه عکس کاملن تار میشه ! آیا این حرف درسته ؟؟؟ چون زوم در همه حالت مهمه برای من !

برای من واقعن این جای سواله که اگه واقعن اینقدر ایراد روی این لنز هست , پس چرا اصلن ساخته شده ؟ و با همه اینها آیا بهتر نیست من اصلن لنز 18-55 خودمو عوض نکنم ؟ چون هر چی میبینیم , میبینم این لنز واقعن انگار خیلی دردسر سازه . حالا تا نظر شما چی باشه و ممنون میشم راهنماییم کنین به عنوان کسی که با این لنز عکاسی کردین و داشتینش .
    همینطور اضافه کنم که میخوام ببینم آیا بین لنز 18-55 با لنز 18-135 واقعن اختلاف تصویر چشمگیری از نظر شارپنس و شفایت و کیفیت عکس وجود داره ارزش تعویض داره ؟ با این چیزهایی که من شنیدم واقعن وحشت کردم بخرمش ! چون من به عکاسی خیابانی و اسپای علاقه دارم و زوم برای من نمیشه گفت واجب , اما لذت بخشه ! به همین دلیل اینو پرسیدم که ارزشش رو واقعن داره که با خریدش نسبت به لنز 18-55 خودم احساس رضایت بیشتری بکنم ؟ یا لنزی هست که مشتری اول و آخرش فقط خودم خواهم بود و حتا در موقع فروش هم کسی از من نمیخرش ؟ متاسفانه من دوستان عکاس هم ندارم و ارتباطاتم محدوده و نمیتونم چندان بطور عملی قبل از خرید تست انجام بدم و دلیل سوال و وسواس بیش از اندازه من در واقع همینه که دستم بسته ست . البته تا حالا آرش جان هر موردی که به من معرفی کردن هیچ نقصی نداشته و من کاملن راضی بودم از خرید هام چه زمانیکه دوربین کامپکت و دوربین نمیه حرفه ای و بعد هم همین نیکون رو خریدم همیشه راضی بودم . ولی این ایرادات واقعن منو نگران کرده ... طوریکه با خودم میگم اگه قرار باشه اینقدر لنز ایراد داشته باشه همون بهتر نیست یکسال صبر کنم و پول که جمع کردم یهو برم یه لنز گرون قیمت بخرم ؟!!! نمیدونم واقعن چیکار کنم و خیلی گیج شدم ... یکی میگه خوبه یکی میگه بده و ... کی این وسط حقیقت رو میگه آخه ؟

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    خوب فکر کنم در حق این لنز بیچاره نیکون (18-135) یکمی ظلم شده است .شاید هم مقصر دارندگان این لنز هستند که ازش پشتیبانی نمی کنند . راستش نمی خوام بگم این لنز عالی است .و ..........
    بطور کل پیشنهاد من به شما 18-200 نیکون است (با توجه به نیاز های شما ).اما بعنوان دارند ه این لنز بعضی چیز ها رو روشن می کنم گرچه در تاپیکهای دیگه هم اینارو گفتم .
    این لنز از نظر شارپنس یکی از لنز های شارپ نیکون می باشد .البته سعی می کنم برای شما نمونه عکس بگذارم .
    شفافیت این لنز هم هیچ مشکلی نداره ایرادات مهم این لنز دیستوریشن و سی ای ان است .ویگنتیگ هم همه لنز ها کم و زیاد دارن اما در این لنز براحتی قابل گذشت است .شایداصلا این ویگنتیگ برای شما در عکس محسوس نباشد البته بسته به نیاز شما و استفاده در فاصله کانونی های مختلف این دیستوریشن و سی ای هم کم و زیاد می شود .که چون من بیشتر پرتره استفاده می کنم برای من این ایرادات مشکل ساز نبوده .
    این لنز برای استفاده در طبیعت مشکل ایجاد نمی کنه مگر اینه که شما عکس از یک درخت بگیرید بعد بخواهید یک شاخه انرا د ر مانیتوربا نسبت 1÷1 ببینید در ان صورت سی ای را خواهید دید ..در خصوص عکس های خیابانی هم باید بگم اعوجاج این لنز تاثیر گذار هست مثلا روی سر افرادی که در گوشه چپ کادر شما قرار خواند گرفت کمی فشردگی ایجاد خواهد کرد .
    دوست عزیز به نظر من این لنز با توجه به قیمتش وظیفه ء خودش رو بخوبی انجام می ده .
    اما در مورد سئوالات و ایراداتی که دوستنتان برای شما گفته اند .
    مورد اول تا چهارم را قبول ندارم .اخه مگه کسی لنزی را با این ایراداتی که شما گفته اید می خرد .شاید دوستان شما بعد خرید لنز مشکلی برای لنزشان پیش امده که این ایرادات را بیان کرده اند مثلا خورده زمین و یا چه می دونم به لنز از جایی ضربه خورده .(گرچه می دونم ضربه ای کوچک باعث خرابی این لنز نمی شه )
    و اینکه وسیله ای پس خرید خراب شود غیر طبیعی نیست .غیر طبیعی ان است که اگه لنز 18-135یا ماشین پژو 206 خریدیم و پس از چند روز خراب شد بگیم همه لنز ها ی 18-135 یا همه ماشین های 206 این شرکت بدرد نمی خورند .موارد ی که شما در مورد این لنز بیان کردید من در این لنز ندیده ام .
    مورد بعدی اینکه از نظر کیفیت ساخت شاید آنچنان دلچسب نباشد .اما در مقایسه با 18-55 خودتون که گفته بودید باید بگم 18-135غیر از فاصله کانونی که برتری دارد از نظر شارپنس هم شارپتر است .

ضمنا دوست عزیز گیجی نداره گرچه می دونم این وسوسه برای همه خریداران لنز وجود داره .اما وقتی شما نیاز خودتون رو می شناسید چرا حیران می شوید .
    خوب صبر کن تا پولت جمع بشه یک لنزی را که همه از آن به خوبی یاد می کنند (18-200) رو بخر .به نظر من چند ماه صبر کردن ارزشش را دارد .
    sshiiva تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

بیچاره این 18-135 اونقدرها هم بد نیست! البته من زیاد بحث فنی لنز نمیدونم و این 18-135 رو هم عملا با لنز دیگه ای مقایسه نكرده ام اما واقعا توی این یك سال صدای موتور فوكوسش اصلا توجه من رو به خودش جلب نكرده! شاید مثلا نسبت به لنزهای دیگه صداش بیشتر باشه اما فكر نمیكنم جیغ و داد كنه!
    فوکوس در بیشتر مواقع با اشکال همراهه و باید از حالت منوآل استفاده بشه و باز هم وضوح چندانی نداره !
    این رو دیگه مطمئنم كه نمیشه گفت در بیشتر موارد با اشكال همراهه! در بعضی مواقع در نور كم قاطی میكنه. اما وقتی فوكوس میكنه فوكوسش دقیق و صحیحه اتفاقا من با فوكوس منوال بیشتر مشكل دارم و معمولا نمیتونم فوكوس منوال دقیقی داشته باشم كه باز هم نمیدونم مشكل منه یا لنز!
    یکی هم اونو وحشتناک توصیف کرده چون وی آر نداره !
    خب اگه وی آر داشت میشد 18-200 و حدودا 800 تومن نه 350 تومن!:)
    به نظر من هم اگه عجله برای خرید ندارید صبر كنید تا پولش جمع شه و 18-200 رو بخرید و اگر عجله دارید این 18-135 هم پشیمونتون نمیكنه.
    A_Maddah و sshiiva تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

واقعن ممنونم از توضیحات همتون . خیلی لطف کردین . راستش من برنامه سفر دارم و هر سال 2 بار خارج از کشور میرم و هر بار هم تقریبن بین 3 تا 10 هزار عکس میگیرم . بار آخر هم که رفتم با دوربین کنون اس تری بود که وقتی برگشتم ایران از دیدن عکسهای واقعن مایوس شدم :( . برای همین هم میخواستم اینبار که میخوام برم اقلن تجهیزاتم بهتر از قبل باشه . چون هر کدوم این سفرها فقط یکبار اتفاق می افته و تگرار نمیشن . برای همین هم هر جور دارم محاسبه میکنم میبینم تا زفتنم پول اون لنز 800 هزار تومنی جور نمیشه و برای همین دست به دامن این یکی لنز شدم ... خب حالا اگه شما هم تعریفشو میکنین پس همینو میخرم .
    نکته دیگه اینکه من کلن منظورم این بود که همه چیزش از لنز 18-55 خودم بهتره ؟ یعنی طوری نباشه که وقتی خریدم بگم ای کاش نمیخریدم و مال خودم که بهتر بود ! از این نظر هم بیشتر میخوام اطمینان پیدا کنم .

در مورد اون موارد ایراد هم , کسانیکه داشتن این لنز رو میگفتن و من نمیدونم واقعن چه بلایی سر لنزهاشون آوردن که یکی میگه موتورش صدای تراکتور میده یکی میگه تا یه تکونش میدی حلقه گرداننده لنز تکون میخوره و هرز شده و ... ! احتمالن یا آب ریختن روش یا کوبیدن زمین یا روزی هزار بار باهاش ور رفتن .. نمیدونم ؟!؟ منم راستش تعجب کردم کهآخه چطور میشه که روی یه دوربین نسبتن شاخص مثل دی 80 یه همچین لنز عجیب و غریبی بذارن که اینهمه ایراد داشته باشه !!! به هر حال توضیحاتون خیلی خوب و عالی بود فقط اون دو خطا رو نفهمیدم چی هستن . حالا سعی میکنم ببینم پول جمع میشه :::big grin::: دیگه امیدوارم این لنز 18-200 اینقدر ایراد نداشته باشه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

راستی فراموش کردم . احتمال داره این لنز 18-200 ارزون بشه ؟ و یا در بازارهای خارجی چطور ؟ ممکنه بخاطر ساخته شدن لنزها و محصولات جدید 2008 قیمتش بیاد پایین ؟ و اینکه این لنز رو بعدن بخواهیم بفروشیم قیمتش نصف میشه ؟ یا زیاد کم نمیشه ؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

200-18 الان با 750 قابل خریده
    موقعی كه من این تاپیك رو باز كردم همین مسائل مطرح میشد اما در عمل هیچی ندیدم و دارم از لنزهام استفاده میكنم
    راستی 70-18 الان نو چنده یه زمانی 230 بود و یه مدتی 260 الان چنده
    اگر ممكنه برات یه دست دوم بگیر از 55-18 خیلی بهتره كلا این لنز از لحاظ اپتیك در حد 200-18 یا حتی كمی بهتر از اونه میتونید تست های فتوزون رو ببینید فكر كنم دست دومش رو بتونید تا 180 هم بخرید

اما اگر قصدتون سفره همون 200-18 اعلاست منم دارم بهش فكر میكنم ببینم چی میشه
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

شما یه كار دیگه هم می تونید بكنید: لنز 55-200 وی آر جدید رو بگیرید. لنز ارزون و خوبیه و با لنز كیت دوربینتون فاصله كانونی خوبی در اختیار خواهید داشت. عكسهای شما با همین لنز 18-55 باید عالی باشه. اگر مشكلی هست باید در نحوه استفاده از دوربین و پروسس به دنبال اون بگردید. كیفیت تصویر حاصل از لنز 18-55 با 18-135 در فاصله كانونی مشترك، فرق چندانی ندارد.
    A_Maddah، sshiiva و Jesmi تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    راستی فراموش کردم . احتمال داره این لنز 18-200 ارزون بشه ؟ و یا در بازارهای خارجی چطور ؟ ممکنه بخاطر ساخته شدن لنزها و محصولات جدید 2008 قیمتش بیاد پایین ؟ و اینکه این لنز رو بعدن بخواهیم بفروشیم قیمتش نصف میشه ؟ یا زیاد کم نمیشه ؟
    اينجا اين لنز 18-200 , 430پوند هست که فکر ميکنم به پوله ايران همون 750/800 هزار تومان باشه
    A_Maddah و sshiiva تشکر می‌کنند.
    مهرداد

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4