صفحه 43 از 148 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    239

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    ممنون، منم قصد عکاسی ورزشی ندارم اما گاهی (خیلی کم) خبری انجام میدم، استفاده اصلیم پرتره بیرونی هست که به دیاف 2/8 و رنج فوکال بالا (برای بوکه و محو شدگی) و کیفیت نیازه، اکثراً هم از سه پایه استفاده میکنم

در مورد سرعت فکوس اگر به اندازه 105-18 باشه کفاف کار منو میده چون همیشه از تک نقطه وسط استفاده میکنم

در مورد قیمت، همونطور که میدونین af-d دو نسخه داره که یکیش پوش پوله و دیگری به af-d new معروفه، حالا شاید af-d رو بشه با 2 تومن پیدا کرد اما new رو فکر نکنم (نمیدونم مال شما دقیق کدومشه)، دیروز توی فیس یه دوستی یه مدل af پیدا کرده بود که بهش قیمت 1450 داده بودن که اگه توی این حدودا منم بتونم یدونه بگیرم خوب میشه
    درباره سرعت فوکوس: همونطور که دوستمنون هم فرمودند هم به خاطر فوکال رنج و هم به این خاطر که 18-105 یه لنز Af-S است و موتور داخلی فوکوس دارد قاعدتاً باید سریعتر از 80-200 باشه...
    من AF-D New رو دارم و اون لنزی را هم که گفتم 2150 فروش رفت AF-D New بود و حتماً می شه این لنز رو تو این قیمت ها گیر آورد.... اون نسخه پوش-پول در واقع یه لنزه و فقط یه D به انتهای اسم یه سریشون اضافه شده... پس به نظر من اگه به سراغ پوش-پول برین دیگه خیلی فرقی نمی کنه که D داشته باشه یا نه (مگر در مود TTL فلاش).... تا اونجا که من خوندم اون نسخه پوش-پول سرعت فوکوسش خیلی کمتر از نسخه جدیده.... که البته برای پرتره فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه...
    در نهایت من فکر می کنم نسخه پوش-پول حدود همون 1400 و نسخه جدید حدود 2 میلیون باید قیمت داشته باشه....
    Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan4ever نمایش پست ها
    درباره سرعت فوکوس: همونطور که دوستمنون هم فرمودند هم به خاطر فوکال رنج و هم به این خاطر که 18-105 یه لنز Af-S است و موتور داخلی فوکوس دارد قاعدتاً باید سریعتر از 80-200 باشه...
    من AF-D New رو دارم و اون لنزی را هم که گفتم 2150 فروش رفت AF-D New بود و حتماً می شه این لنز رو تو این قیمت ها گیر آورد.... اون نسخه پوش-پول در واقع یه لنزه و فقط یه D به انتهای اسم یه سریشون اضافه شده... پس به نظر من اگه به سراغ پوش-پول برین دیگه خیلی فرقی نمی کنه که D داشته باشه یا نه (مگر در مود TTL فلاش).... تا اونجا که من خوندم اون نسخه پوش-پول سرعت فوکوسش خیلی کمتر از نسخه جدیده.... که البته برای پرتره فکر نمی کنم مشکلی ایجاد کنه...
    در نهایت من فکر می کنم نسخه پوش-پول حدود همون 1400 و نسخه جدید حدود 2 میلیون باید قیمت داشته باشه....
    پس با این تفاسیر من با خرید AF زوم فلاش رو از دست میدم ؟
    Ehsan4ever تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    239

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    پس با این تفاسیر من با خرید AF زوم فلاش رو از دست میدم ؟
    به نقل از کن راکول:
    "D" means these lenses let the camera know the distance at which the lens is focused. All lenses introduced since 1992 have been "D."

This can help the camera set flash exposure more accurately if the subject occupies only a small part of the frame, or if you're shooting into mirrors or very light or dark subjects. With non-D lenses the camera is more likely to get tricked into the wrong exposure in these odd cases.

On digital SLRs introduced since about 2010, they can often correct lens distortion, but only with D lenses.

If you are buying used lenses on a budget you can get the earlier non-D versions cheaper, and if you are considering updating a non-D lens to D, don't bother unless you shoot a lot of fill-flash.

یه لنز سری D کاری که می کنه اینه که فاصله رو تا سوژه به دوربین اعلام می کنه... فقط نمی دونم فلاش اکسترنال هم از همین اطلاعات استفاده می کنه یا خودش فاصله سنجی می کنه.... در ضمن زوم رو شاید از دست ندین چون دوربین می تونه رنج زوم لنز تون رو درک کنه ولی نمی تونه فاصله با سوژه رو بفهمه تا قدرت فلاش رو تنظیم کنه....

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اشتباه نكنيد دوستان. تمام لنزهايي كه بعد از ظهور اين تكنولوژي توليد شده اند كماكان D هستند يعني تمام لنزهاي AF-S و AF-I و G هم D هستند.

تكنولوژي عقب گرد نمي كند

به نقل از همان كن راكولتون :

All the newest AF lenses, especially every AF-S, AF-I and especially G, are also D. Nikon doesn't bother to mark it anymore on the newest models.
    Persian، Ehsan4ever، usa_bia و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    239

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اشتباه نكنيد دوستان. تمام لنزهايي كه بعد از ظهور اين تكنولوژي توليد شده اند كماكان D هستند يعني تمام لنزهاي AF-S و AF-I و G هم D هستند.

تكنولوژي عقب گرد نمي كند

به نقل از همان كن راكولتون :

با سلام
    طبیعتاً شما درست می فرمایید. دوستمان درباره نسخه AF Non-D صحبت کردن و من هم درباره لنزی که قابلیت Distance Indexing نداشته باشه گفتم... البته از این فرصت هم استفاده می کنم تا این سوال رو مطرح کنم که این قابلیت D در نجوه عملکرد فلاش اکسترنال هم تاثیر می ذاره یا نه؟
    با تشکر....

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

میخواستم یک لنز واید به نرمال برای دوربین دی7000 بخرم به لنز 16-85 برخوردم...خیلی مناسبه برام ولی قیمتش یه مقدار زیاده...18-55 هم هست که متاسفانه اینقدر قیمتش کمه(280تومن) که میترسم از خریدش بدلیل کیفیت پایینش (احتمالا) پشیمون بشم...با بودجه 500-600 چه لنزی رو پیشنهاد میدید چه در برند نیکون چه برندهای متفرقه؟؟؟؟

سپاس
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

میخواستم یک لنز واید به نرمال برای دوربین دی7000 بخرم به لنز 16-85 برخوردم...خیلی مناسبه برام ولی قیمتش یه مقدار زیاده...18-55 هم هست که متاسفانه اینقدر قیمتش کمه(280تومن) که میترسم از خریدش بدلیل کیفیت پایینش (احتمالا) پشیمون بشم...با بودجه 500-600 چه لنزی رو پیشنهاد میدید چه در برند نیکون چه برندهای متفرقه؟؟؟؟

سپاس
    سلام با کمی افزایش بودجه دست دوم 105-18 رو پیشنهاد میدم لنز خوبیه اکثر دوستان نیکونی هم در سایت ازش راضی هستند
    Ehsan4ever، Digital Lover، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

17-70 هم هست ولی قدیمیه .کیفیتش خوبه اگه پیدا بشه.
    Digital Lover و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوسِتان
    ببخشید من میخوام یه دوربین نیکون D5100بخرم و عمده ی کارم عکاسیه اما فیلمبرداری هم میخوام باهاش بکنم.
    میخوام بدونم ک لنز کیتش(55-18))برای فیلمبرداری خوب هستش یا نه؟
    لنز بهتری سراغ دارین بگین اما بعلت کمبود بودجه فعلا میخوام همینو بخرم.
    ب نظرتون خوبه؟
    و چند تا لنز خوب هم از پیشنهاد خودتون بدین.

واقعا ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام دوستان

نظرتون رو میخواستم بدونم رو دی 90

Nikon AF Zoom-Nikkor 24-85mm f2.8-4D IF
    یا
    18-55 و Nikon AF-S Nikkor 85mm F1.8G
    یا
    18-105 و Nikon AF-S Nikkor 85mm F1.8G
    و یا
    Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR Lens

اگر مقایسه قیمتی هم بکنید ممنون میشم
    ویرایش توسط mos2010 : Sunday 31 March 2013 در ساعت 14:48

صفحه 43 از 148 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 143 ... آخرینآخرین